Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zimna dlon_

Czemu mam ciagle zimne rece??? pomocy!

Polecane posty

Gość sylwusia1983001
tez tak miałam. To objaw nerwicy, długotrwałego stresu lub nadczynnosci tarczycy.Zrob badania na hormony tarczycy i kup sobie witaminy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Krabek
Dlaczego nie możesz się tutaj przepadać?? Bezsensu :/ są tutaj lekarze i mamy dostęp do nich. A w marcu może być jeszcze gorzej i trudniej będzie się wyleczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjjjjuuusstyna
laski maja rację, ja tez mam tak od zawsze a mam anemię i słabe krążenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Efekt_Motylka
heh ja też całe życie mam zimne stopy i dłonie ... nie ważne czy to zima czy lato niekiedy bardzo mnie to denerwuje są jakieś tabletki na to albo jakiś magiczny preparat ;P ?? Nie mam anemii i wogóle zdrowa jestem .... no nerwice mam tylko ale chyba to nie od tego ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też to mam . To przypadłość ludzi nerwowych i bardzo wrażliwych, neurotykow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lorenn
ja mam zimne ręce i stopy a twarz gorącą , nie mam tarczycy anemii na menopauze jest staaanowczo za wczesnie nie mam merwicy zna ktoś przyczyne czegoś takiego ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Antche
pociesza mnie ten ogolny jek zmarzluchow!!!! I to jak! Czuje, ze jednak nie jestem sfiksowanym wyjatkiem. Mnie tez jest permanentnie zimno. U mnie jest jednak o tyle gorzej, ze... mieszkam w Niemczech i gros miejscowych uwaza mnie za rozhartowana wariatke ;-) Niemcy maja srednia temperature w domach nizsza niz Slowianie czy Skandynawowie (stwierdzilam doswiadczalnie - wiele lat spedzilam za granica), no i ogromna wiekszosc spi bez pizamy - a jedynie w majteczkach i cienkich koszulkach bez ramiaczek (takze zima). Porzadne pizamy frote czy flanelowe sa w sprzedazy ale sa przedmiotem powszechnej kpiny (tak wsrod mezczyzn jak i wielu kobiet). No i chyba z 99% populacji spi caly rok przy otwartym oknie (dopiero ponizej -10°C zastanawiaja sie nad zamknieciem okna). Tak wiec taka statystyczna Polka z takim statystycznym Niemcem (a wiadomo, ze facetom jest cieplej niz kobietom, wiec nie dosc, ze facet, to jeszcze Niemiec - podwojna katastrofa) skazana jest na "wojne" o podkrecanie/skrecanie ogrzewania, zmykanie/otwieranie okien. No i wieczne komentarze. Brr! Na domieszke wiekszosc domow w Niemczech jest nieocieplona, duzy procent ma stare, nieszczelne okna a ogrzewanie jest o wiele drozsze (procentowo w stosunku do zaplaty) niz w Polsce a Niemcy narod oszczedny... Cieszcie sie dziewczyny, ze Wam dane marznac w Polsce! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominikamarzenka
hahaha my tak samo!!!!!!!!!!!!!ciągle zimne dłonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dominikamarzenka
a i czerwone policzki:) ostro!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaa...
kubus ktory podal swoje gg --> pisales, ze zajmujesz sie profilaktyka zdrowia, mozesz napisac cos wiecej? u mnie wyglada to tak: miewam zimne rece i stopy, ogolnie jak zimniej na dworze to nie daje rady, jest mi podwojnie zimno. Poza tym mam chyba problemy z krązeniem, pekaja mi naczynka na udach zwlaszcza, siniaki, nogi bola i kiedy biegne bo chce zdazyc np na pociag czuje dretwienie w lydkach - jakby nie moge dalej biec. Bylam wstepnie u lekarza i podejrzewaja jakis zespol czegos nie pamietam nazwy . czy to zmino moze miec cos z tym wspolnego? kiedys leczylam sie na tarczyce , kilka lat po wyleczeniu zrobilam badanie i nic nie wykazalo. Mnie bardziej interesuja jakies naturalne sposoby leczenia byle nie chemia:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skaaa
ja odkad pamietam miałam zimne dłonie i stopy. a do tego czerwone i brzydkie. albo sine jak jest zimno. dwa lata temu zdiagnozowano u mnie chorobe Rejno. chodzę co roku na kapilaroskopie - badanie naczyn krwionosnych. od roku zazywam Halidor i choroba sie nie poglebia. niestety nie da sie ich cofnac, a jedynie zahamowac. lekarz mowil, ze jak bede starsza pania to bede miala problemy z reumatyzmem najprawdopodobniej. i najwazniejsze, zeby brac leki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takie marznięcie
jest jednym z objawów niedoczynnośći tarczycy poczytajcie o tym i zbadajcie się, wystarczy proste badanie krwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaczareszka
wlasnie wczoraj rozmawialam na ten temat z moja mama i cicia gdyz mama ma to samo! ciotka stwierdzila ze powodem zimnych rak jest uciska w jakiejs czesci ciala dlategi krew nie krazy dobrze! bo wizycie u lekarza i kilku masarzach jej rece byly znowu cieple! wiec radze sie wybrac do lekarza :-) pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miona
Mam ten sam problem. W domu czy na dworze może być 40 stopni, i może mi być gorąco, ale ręce zawsze i tak mam zimne. I chyba pójde z tym do lekarza, może faktycznie coś mi jest. Koleżanki wnioskują anemię, ale ja sama nie wiem. I radze sie przebadać tym, które jeszcze tego nie zrobiły. ;p Przynajmniej będziecie miały pewność czy coś wam jest, czy nie. Hehe. Ale w sumie ja mam obsesję na punkcie "Zmierzchu". xD I mi moje zimne dłonie już nie przeszkadzają bo to troche tak jak u wampira haha. Trzeba poprostu je polubieć. ;) xD Głupia jestem haha. xD xD Pozdrawiam. ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papeć
cały czas moje rece i nogi sa lodowate.. nawet gdy w lato jest nie wiedomo jaki upal to recem mam zimne i na dodatek mokre , czerwone lub fioletowe.. nie wiem co robic bo moja mama nigdy mi w nic nie wierzy a po za tym mam problemy z sercem i mowi ze to pewnie od tego.. coo ja mam zrobic??? pomocy..;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upssss
kurde widze ze tu duzo ludzi ma problem z rekami, bo nie dosc ze ciagle zimne (stopy tez) to takie obrzydliwom sine albo czerwone! ktos tu pisal o jakiejs kapiloskopii.. czy cos takiego :P co to jest za badanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papeć
ale na to i tak nie ma zadnego leku nie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upssss
jesli lekarz postawi jakas konkretna diagnoze to pewnie jakos sie to leczy.. ale ciekawe czy rece moga powrocic do normalnego wygladu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papeć
mi tam nie przezkadza to ze maja jakis kolor dziwny tylko mnie wkurza ze sa lodowate i caly czas mokre.. bo to jest oblesne ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bo...
mam cały czas zimne ręce nawet jak jest gorąco na dworze, co mam z tym robić???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość owca68
(hug)(clap)(chuckle)(dance):O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rewelacja w łożku
Podobnież kobieta mająca zimne dłonie jest świetnym kochanką ;P Ale to zapewne tylko taki stereotyp. To samo jeśli chodzi o dziewictwo, ja już jestem po, a dłonie nadal chłodne. To poprostu kwestia słabego krążenia lub niskiego ciśnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hanusik
Kobieta mająca zimne ręce/stopy raczej będzie gorszą kochanką...choć pewnie znajdą się wyjątki. Najbardziej prawdopodobną przyczyną zimnych rąk/stóp jest NIEDOCZYNNOŚĆ tarczycy. Statystycznie ponad połowa ludzi ma z tym problemy (z niedoczynnością) - kobiety częściej niż mężczyźni. Niedoczynność jest dziedziczna (najczęściej po stronie matki) jednak również związana jest z wpływem środowiska. Wielki szkodliwy wpływ ma na to FLUOR (pasta do zębów, woda, duże ilości fluoru znajdują się w zielonej herbacie itp.), BROM (w pieczywie, napojach...). Badania krwi najczęściej nie są w stanie zdiagnozować niedoczynności tarczycy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Hanusik
Przychodzi babka do lekarza i mówi, że źle się czuje. A lekarz na to :" A czy pani dzisiaj brom brała ?", na co kobieta odpowiada :" nie panie doktorze, dzisiaj jeszcze nie brom brałam".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zimnaaa
Ja non-stop mam zimne ręce. nieraz mam taką sytuacje że mam poprostu białe jak trup dłonie a nieraz czerwone. Zdaża mi się mieć też fioletowe jak jest bardzo zimno niekiedy, to jest taki bół z zimna. Ostatnio w szkole wybiłam sobie palca musiałam przłożyć lód kiedy moja nauczycielka to zobaczyła to sie przestraszyła. Powiedziałam że to u mnie niestety normalne. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez zmarzluch
tez miewam czesto zimne rece ale nie jest zle da sie zyc. nerwus jestem to fakt. z ta tarczyca to roznie bywa bo niby to objaw niedoczynnosci a moja kolezanka ma nadczynnosc jest bardzo szczuplutka chyba od tej tarczycy i tez jest zmarzluchem ma czesto zimne dlonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zimne dłonie lub stopy to w głównej mierze wina złego krążenia krwi. Na poprawę go można stosować chociażby Bilobil Forte http://av.pl/1448,bilobil-forte-80-mg-90-kapsulek.html, który nie tylko wzmacnia pamięć, ale przede wszystkim usprawnia krążenie mózgowe i kończyn. Teraz bez obaw można spróbować zamówić ten suplement diety, ponieważ jutro i http://av.pl/ świętuje Walentynki, dając rabat 10 zł od 99 zł tylko jutro do północy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzia2687
Ja mam zimne dłonie i stopy nawet w lecie jak jest upał. Na dodatek stopy mi się potwornie pocą. Dłonie mniej. Kiedyś jak wyszłam w zimie na zakupy to musiałam w środku miasta zdjąć buta i rozgrzać palce u stóp bo mi zbielały 2 i potwornie bolały. Jak bym odmroziła. Tylko że reszta była ciepła i czerwona. Byłam u lekarza i robiłam badania. Morfologia o.k, tarczyca o.k, dziś byłam u naczyniowca i powiedział mi że to na tle nerwowym. Zapytał czy miałam jakieś stresy ostatnio, no i zgadł. Rozwód, śmierć bliskiej osoby, utrata pracy. Zapytał jakie mam ciśnienie. 90/60. Hehe i jesteśmy w domu. Powiedział że trzeba się skupić na sobie, nie denerwować się i będzie dobrze. :D Będę żyć. :P Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×