Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

i-cin

dekoracje na Halloween

Polecane posty

Witam wszystkich Forumowiczów. Może z okazji zbliżającego się Halloween podzielicie się przepisami na dekoracje. Mam odwieczny problem - dziecko potrzebuje pomocy w wykonaniu pracy do przedszkola. Może jakieś lampiony, itp? Będę wdzięczna za pomoc :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i to mnie przeeeraża :( panie w przedszkolu dzieciakom już wpajają obce kulturowo nam zwyczaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baja popieram.Ja tez jestem tym przerazona.Mamy przeciez Swieto Zmarlych i dzieci z powodzeniem moglyby wykonac cos wlasnorecznie na ta okazję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hehehehee
Parówki są the best:))))))))))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość verbea
a ja musze sie przyznac ze mam 21 lat i zaluje ze nie mialam okazji poznac blizej tego obyczaju bo to jest fajna zabawa dla dzieci ; uczy je kreatywnosci i jednoczesnie zbliza do kultury innych krajow .. a dziecko powinno sie uczyc przez zabawe wtedy najwiecej zapamietuje i rozumie.. nie widze w tym nic zlego. Jak tkos nie wie za duzo o tym obyczaju to moze miec problemy z jego zaakceptowaniem . tak sie akurat sklada ze nasze zaduszki sa odpowiednikiem halloween .tylko jak widac zeby sie wypowiedziec to trzeba cos na dany temat wiedziec ... milej zabawy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość badu
verbea-pleciesz trzy po trzy i tyle!!! po jakie g...nam halowwen? a moze zapytasz dzieci o noc świętojańską,ciekawe czy chodź jedno odpowie co zacz a co tam ,wejdź z naszym świętem do amerykanów,hahahah ucz ich obcej kultury,zyczę śzczęścia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prawda jak zwykle leży po środku... Chciałam zauważyć, że \"nasza\" ukochana bozonarodzeniowa choinka jest zwyczajem niemieckim, bo w Polsce były tylko podłaźniczki.... I co? Też jest be ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość badu
nie wiem jak to z choinką było,moze też szokowała ale u nas święto zmarłych obchodzimy w zadumie a nie baniokach na głowie i piszczącymi dziećmi za cukierkami,nie oceniam ,co jest lepsze,ale to jest NASZA kultura więc po co amerykanizować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badu...pewnie, że masz rację, ale tak sobie myślę, że my JUż jesteśmy zamerykanizowani i nie zatrzymamy żadnym patykiem tej Wisły...niestety...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajaxy
Pracuje jako niania w Belgii. Z tego co tu obserwuję to Haloween jest najważniejszym wydarzeniem dla dzieci w szkołach od początku roku szkolnego. Specjalne lekcje, zabawy, pokazy dla rodziców, a nawet menu na stołówce (przewidziana jest np zupa dyniowa z ... włosami wiedźmy!) ;) Dzieciaki i rodzice zreszta także juz kilka tygodni naprzód obmyślają kostiumy i trasę obchodu okolicznych domów, by zebrać najwięcej słodkości. A sklepy szykują specjalne promocje i wyprzedaże. Pewnie głównie z tego względu, że dzieci mają tygodniową przerwę od nauki, a co się z tym wiąże- naciągna rodziców na kolejne zabawki (których każde z nich i tak posiada masę). Może i ma to jakiś urok, a nawet sens, ale mi osobiście sie nie podoba. Wszystko to takie sztuczne i pozorne. Brak mi zadumy i spokoju polskiego dnia zadusznego, zapachu palonych zniczy, widoku chryzantem i spotkań przy grobach. Echhh.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grabki1993
A ja mam 14 lat i od tamtego roku organizuje Halloween i mi sie to podoba!!! Powinnyscie troche wyluzować i same sprobować zrobić halloween:) my nie zbeiramy cukierkow ale ogladamy horrorki itp.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fdfds
w tamtym roku chodziłam na holowen i było super :] ludzie tylko czasami sie troche patrzyli xp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidortaa
o matko jak wam malo potrzeba do PRZERAZENIA nie przesadzacie troche? tym co sie tak podobaja znicze czyli PIROMANKI i zapach swiec - no coz jak sie nie ma czego innego do wachania ... zaduma nad zyciem moze byc tez przy ognisku piekac w glinie kurczaka - albo w bibliotece w wygodnym fotelu - nie koniecznie na cmentarzu marznac w blocie - tez mi cos ganiac na cmentarz raz do roku zeby sobie uspokoic sumienie ze sie nie zapomnialo o zmarlych!!!! a swieto dla dzieci jest radosne i kolorowe - przynajmiej u nas jedna z licznych atrakcji wsiowych kiedy dzieci moga wedrowac od klamki do klamki i otrzymywac cukierki i ciasteczka .... i co w tym zlego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ghosty
Jak lubię to święto... wręcz uwielbiam. Jak się je spędzi z przyjaciółmi , trochę postraszy to jest wręcz genialnie! Ja obchodzę to święto bo mój tata jest amerykaninem... Moje Halloween nie odbędzie się bez dyni :) Ale zamiast tu dyskutować czy to dobre czy złe święto podajcie jakieś linki do ozdób które można zrobić lub wydrukować bo mi też się przydadzą ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balonalia
Sopro propozycki dekoracji na helloween znajdziecie na www.balonalia.pl Miłej zabawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balonalia
sporo propozycji dekoracji na Helloween znajdziecie na www.balonalia.pl życzę miłej zabawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onegdaj
bosz, to juz i do polski den debilizm doszedl :P uczy kreatywnosci ??? :D :D :D no ciekawe - predzej malpowania z wywieszonym jezykiem czegos, co jest amerykanskie, wiec o padajmy na kolana :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adeluchna
Heh a ja byłam pierwszy raz zeszłego roku na Halloween. Mam 13 lat i uważam że Halloween to świetne święto. Chodziłyśmy z kumpelami i zbierałyśmy cukierki. W tym roku chcę to powtórzyć tylko przygotować super strój:D Moim zdaniem starsze roczniku po prostu zazdroszczą nam tego. Przecież to jest super. Rodzice powinny oprócz zrobienia przebrania, urządzić jakieś przyjęcie dla dzieci i SAMI się przebrać! Spróbujcie! pozdro:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adeluchna
to niech wyrasta, święto jak święto niektórzy lubią a inni nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Długo utzymywał sięwe mnie pogląd, że to kicz i bezsens... ale w zeszły roku przekonałam się, że to może być fajna zabawa dla dzieciaków. Mój syn wrócił przeszczęśliwy ja z boku niedowierzając jak to będzie wszystko wyglądało, byłam cichym obserwatorem. Nie tylko dzieciaki fajnie się bawiły ale i dorośli uczestniczący w tym. I powiem Wam, że nie ma to wiekszego znaczenia dla naszych świąt, które są może i pełne zadumy, w sumie takie powinny być, ale najczesciej są ,,rozgrzeszeniem,, że się raz do roku na ten grób najbliższych pojedzie :O Ja mojego syna uczę aby znalazł czas na zapalenie lampki na grobie nie tylko w to święto . A zabawa w niczym nie przeszkadza... chyba że dewotom, co to ciągle i niewzruszenie dbają o mentalność Polaka ponuraka, sorki, ale mam 30 coś lat i słowo daję mam dość ponurowatości naszego społeczenstwa. I jeśli tu gdzie mieszkam odbywa się ta zabawa, sama w tym roku zaopatrzę się w cukierki dla tajemniczych gości :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasialili
hejka ludziska mam 13 lat i z całego halloween-owogo serca popieram grabki 1993 ,wlniijcie troche luzu załorze sie ze te komcie u gory sa od ludzi po 30 a w najgorszym przypadku po 25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata-wiedzma
Starsi wrzućcie na luz. Mam 16 lat,w zeszłym roku po raz pierszy obchodziłam halloween i było super.Obchodzone jest w nocy 31 października.Więc nie we wszystkich świętych.Gadacie,że zaduma, i odwiedzenie grobu.A co w ciągu roku sie nie chodzi,tylko od święta? teraz jaki przykład dajecie dzieciom? Raz na rok na grób? Powiem tak to żałosne.Choinka nie narodziła się w Polsce lecz w Niemczech.Wolicie ponarzekać że halloween jest nie potrzebne, bo jesteście za stare żeby się pobawić.Taka jest prawda.Nie rozumiecie,że to jest dobra zabawa,może i wy byście się dobrze bawili,ale nie wolicie żyć w monotoni.Boicie się zmian.Ale niestety cały czas świat się zmienia.I to od was zależy czy wasze dzieci będa was nazywały starymi zarozumiałymi i sztywnymi rodzicami, czy spoko rodzicami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość the best
Elos wrzudzcie na luuuuz. Halloween- super zabawa.Przecież i tak każdy dzieciak wie że "swięto zmarłych" to ważna uroczystrość.Ale dzięki halloween mogą się zabawić wyluzować.Może nawet dzięki temu ( jeśli się boją lub maja jakąś uraze ) przestaną bać się niestworzonych duchów i asame sie za nie przebierać.Halloween wiąrze się nie tylko z zabawą ale też ze spędzeniem tego dnia z rodzicami czy przyjaciółmi,nawet jeśli jest w tym dniu z przyjaciółmi to ma też świetną zabawe w kuchni na ozdabianiu dyni,przygotowywaniu dekaoracji - a te rzeczy robii z rodzicami.Ja osobiście żałuje że halloween nie jest naszym narodowym świętem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marianka_konik
A ja mam 13 lat i Halloween bardzo mi się podoba! Owszem zaduszki to czas do zatrzymania się, namysłu... wspomnień... Ale to wszystko jest ważne przedewszystkim dla dorosłych. Dzieci i tak nie będą w szczególny sposób w zaduszki zastanawiać się nad sensem życia i przemijania. Więc dlaczego nie mogą się pobawić? Naprawdę nie zawiele jest okazji w roku do fajnej, wspólnej zabawy.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam... tak czytam te wasze wypowiedzi i nie wiem czy mam sie smiac czy plakac... najlepiej wypowiadac sie ignorantom i tym wszechwiedzacym... rany ludzie poczytajcie najpierw cos a potem gadajcie takie glupoty... od kiedy Halloween jest swietem amerykanskim ?????? Halloween jest swietem celtyckim i pochodzi od nazwy All Hallows Eve co znaczy Wigilia Wszystkich Swietych... kiedys w tym dniu palono na ulicach ogniska i odprowadzano zmarlych do granic miasta, skladano dary w postaci plonow, drobnych smakolykow dla zmarlych dusz aby te nie przychodzily do zywych i to mialo starczyc na caly rok... potem ten zwyczaj razem z emigrantami dodarl do ameryki i tu troche go zmodyfikowano a mianowicie dzieci zaczely sie przebierac za te zmarle dusze i potepiencow i chodzic po domach i zbierac wlasnie dary (cukierki) a ogniska zamieniono na dynie ze smieczkami... a dlaczego dynie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha dodam tylko jeszcze ze to co napisalam to jeden wielki skrot... zainteresowanych odsylam do poszukania informacji o mitologii celtyckiej (tylko tej prawdziwej a nie wyssanej z palca czy wlasnie na potrzeby halloween opisanej), o druidach, bogu smierci Samhain... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktoś fajnie napisał że ci co tak ganią to halloween to dbają o podtrzymanie mitu polaka ponuraka:) mało w naszej kulturze wesołych świą, nawet bardzo mało a jak już jest co świętować, jak na przykład odzyskanie niepodległości to ogranicza się to tylko do nuuuuuuuuuuudnych i nadętych defilad apelów itp. Więc musimy czasami jakieś wesołe święto zapożyczać. Trudno:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Świetne te dynie :) Halloween nie obchodzę, ale dobrze, ze dzieciaki uczą się o innych kulturach, a jak wiadomo najlepsza nauka to przez zabawę. Natomiast powinno tu być wyjaśnione, że jest to święto amerykańskie. Co do tego, ze u nas jest Wszystkich Świętych - Halloween obchodzi się w przeddzień święta zmarłych i nie jest to żaden odpowiednik. Kupa swiąt przyjmuje się u nas, walentynki (które mam w nosie) na dobre wpisały się już do kalendarza, nawet na Św Patryka puby pełne są ludzi z zielonymi włosami. Takie obchodzenie świąt o ktorych guzik się wie, byle tylko była jakaś okazja jest przegieciem - zaraz chiński w Nowy Rok będziemy balowali, natomiast nic złego nie widzę w tym, że dzieciaki dowiedzą się czegoś o świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×