Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lulek281

Potrawy z dyni

Polecane posty

Gość lulek281

Dostałam w prezencie 3 piękne dynie, No i nie wiem co mam z nimi zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość azaja
dżem z dyni....2 kg.dyni,1olejek pomarańczowy,1 kwasek cytrynowy(20gram),1 dżemiks lub konfiturkę,1kg cukru.------dynię poszatkować jak najdrobniej (tarka od włoszczyzny)próżyć do rozgotowaniana małym ogniudodać cukier, olejek, dżemiks--dobrze wymieszaćchwilę pogotować ok.5 min wkładać w słoiczki gorący .Można zagotować-ewentualnie gorący odwrócićw słoiczkach.Dobrze smakuje z goframi,z naleśnikami no i z chlebem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
słyszałam od mamy że zupa z dyni jest bardzo smaczna....ale przepisu nie znam musiałabys poszukac w googlach ;) pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość azaja
Mam jeszcze jeden przepis na kompot z dyni : 2 kg.dyni 6 szklanek wody 80 dkg.cukru pół szklanki octu 6% kilka gożdzikow i cynamon do smaku. Dynię obrać umuć pokroić w kostkę ok.2 cm. Zagotować wodę z cukrem wrzucić dynięi chwilę ok 3-4minuty gotować,po czym dodać ocet ,przyprawy jeszcze raz zagotować i napełniać słoiczki zakręcić odwrócić do góry dnem -pozostawić do ostudzenia.Pić jako kompot--nie rozcieńczając go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zupa dyniowa na słodko SKŁADNIKI: (duża porcja) 2 kg dyni (obranej i pokrojonej w kostkę) Około 1,5 litra mleka szklanka mąki jajko woda cukier PRZYGOTOWANIE: 1. Do garnka włożyć dynię, wlać trochę wody (ok. 1 szklankę) i 1 litr mleka 2. Dusić pod przykryciem aż dynia zmięknie 3. Zmieszać jajko z mąką i odrobiną wody, tak aby powstało (bardzo) twarde ciasto 4. Miękką dynię zmiksować malakserem i dodać mleka. Uwaga! Jeżeli mleka będzie za dużo to zupa straci kolor i smak dyni. 5. Ciasto zetrzećna tarce o dużych otworach prosto do zupy; gotować na średnim ogniu ok 25 minut. 6. Można posłodzić i dodać trochę masła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podnosze ; ) a macie może przepis na zupe na ostro?:P bo wszędzie szukam , ale jest na słodko ; P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość shee
zerknij na stronkę pascala, tam kiedyś znalazłam przepis na zupę z dyni (i ziemniaków), miksowaną. Pycha była, w tym roku też zrobię, niech no tylko dynia się pojawi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e :D troche za późno :P z dyni już zrobiłam dżemik z jbłkami :) pycha wyszedl:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Coni
Cow, a mogłabyś podać przepis na ten dżem z dyni i jabłek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ilości nie pisze ; ) ja robilam na oko; ) uda sie napewnoe :)) dynia obrana umyta najlepiej starta na tarku, bierzemy duuży garczek [w zależnosci od ilosci dynii :))] dusimy dynie z woda;p tak zeby sie nie przypalala a rozpadała :)) potem dodajemy jabłka również starte ;p szybciej nam to pójdzie, [jabłek proponuje wrzucic więcej, bedzie lepszy efekt:))] dusimy az bedzie miekko :)) cynamon, imbir, goździki i co tam do smaku chcemy :)) potem dodajemy cukru i robimy do czasu kiedy będzie mialo to konsystencje dżemiku:P to do naleśników, placków z jabłkami podobno pyszne ;) w smaku mi smakowalo;d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam fajne przepisy na dania z dyni, więc podsyłam linki www.mowimyjak.pl/styl-zycia/kuchnia/szybkie-dania-z-dyni-4-pomysly,17_61878.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
www.mowimyjak.pl/styl-zycia/kuchnia/co-mozna-zrobic-z-dyni-przepisy-na-zupy,17_62205.html Zupa jest naprawdę pyszna !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×