Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

marna

zamówienia publiczne

Polecane posty

Zaczynam pracę w administracji, dział: zamówienia publiczne. Podzielcie się swoimi doświadczeniami. W czym widzicie trudność takiej pracy, jeśli są pozytywy też napiszcie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maija
Witaj, moim zdaniem to trudna dziedzina.Ja pracuję w zamówieniach już kilka lat, obecnie na samodzielnym stanowisku. Na początku wydawało mi się to ciekawe ale w chwili obecnej nienawidzę tej pracy i chciałabym ją zmienić.Dla mnie to duży odpowiedzialność nieadekwatna do zarobków i mega stres.Poza tym już mnie to znudzilo na maxa.Ale to moje subiektywne odczucie. Ale mam też dwie kolezanki, które zajmują się zamówieniami w innych firmach i są zadowolone, podoba im się to. Dużo zalezy od tego w jakiej firmie się pracuje i czym się zajmuje.Napisz czym Ty będziesz się zajmowała i czy już miałaś z tym kiedyś do czynienia to Ci napiszę coś więcej i może będę mogła dać jakieś wskazówki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Maija za wypowiedź, w moim wypadku są to zamówienia publiczne w szkole wyższej. Nie, nie pracowałam jeszcze w tej dziedzinie, stąd jestem pełna obaw, czy uda mi się ogarnąć całą sferę uwarunkowań prawnych. Jesem ciekawa na ile w twojej pracy miała ona charakter szablonowy, a na ile musiałaś twórczo podchodzić do organizacji przetargów np...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maija
W zasadzie każdy przedmiot postępowania jest inny, chociaż pewne dostawy czy usługi mogą się powtarzać.Ważne jest szacowanie wartości zamówienia bo ma to wpływ na wybór trybu.Jest pewnien szablon postępowania dla każdego trybu - pewnien tok czynności określony w ustawie Parwo zamówień publicznych. Do postepowań sporządza sie też protokoły i wypełnia odpowiednie druki. Najważniejsze jest opracowanie specyfikacji (w tym opis przedmiotu zamówienia i ustalenie warunków postępowania) bo na tym opiera się całe postępowanie.W trakcie postepowania wykonawcy mogą zadawać pytania, prosić o wyjaśnienia itp.Wątpliwości mogą pojawić również przy rozpatrywaniu ofert.Pamiętaj o zachowaniu określonych terminów. Radzę Ci na początek dokładnie przestudiować ustawę Prawo zamówień publicznych - to podstawa. Powodzenia i pozdrawiam:) Jak będę ci mogła jakoś pomóc to chętnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×