Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

tiki*

Planowanie i starania po STRACIE ciąży.

Polecane posty

Balbinka - kupiłam test ostatniej szansy... ale jakoś niewierzę juz, że jestem w ciązy...Jesyem spóźniona 9 dni więc test powinien wyjść o każdej porze...Przynajmniej do gina pójdę z czystym sumieniem Podejrzewam, że to cosik źle jest z hormonami :(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:( i starania będzie trzeba odroczyć na dość długi czas :(:(:(:( Peppetti - owulacja mogła się przesunąć, a plemniki żyją 72 godz. więc wszystko jest możliwe...a w którym tyg jesteś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NORMY DLA PIERWSZYCH DNI PO OWULACJI (DPO-dni po owulacji) Dni po owulacji Zakres hCG inmIU/ml 10 DPO ---- 5 - 50 12 DPO ---- 10 - 100 14 DPO ---- 20 - 200 16 DPO ---- 40 - 400 18 DPO ---- 70 - 800 20 DPO ---- 140 - 1600 22 DPO ---- 180 - 3200 NORMY beta HCG dla poszczególnych tygodni ciąży w licząc od daty ostatniej miesiączki (LP-last period) 3 LP --- 5 - 50 mIU/ml 4 LP --- 5 - 426 mIU/ml 5 LP --- 18 - 7,340 mIU/ml 6 LP --- 1,080 - 56,500 mIU/ml 7 - 8 LP --- 7, 650 - 229,000 mIU/ml 9 - 12 LP --- 25,700 - 288,000 mIU/ml 13 - 16 LP --- 13,300 - 254,000 mIU/ml 17 - 24 LP --- 4,060 - 165,400 mIU/ml 25 - 40 LP --- 3,640 - 117,000 mIU/ml kobiety nie w ciąży:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam nadzieję że jednak
kobiety nie w ciąży:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w każdym razie jak jest mniej niz 5 to sie niejest w ciązy Q...niechciało mi wysłać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny !!! U mnie @ dlaej nie ma :D Jutro rano zrobie teścik :p!!! Trzymajcie kciuki !!! Jak test pokaże że nie jestem to czekam na @ i za tydzień ide do ginka jak @ nie przyjdzie :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zrobiłam test i niema dziecka... Napewno niemoge już mieć dzieci i d...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peppetti, nie wymyślaj Sobie powodów do zmartwień 🌻 5 dni, to żadna różnica! mówi Ci to doświadczona mama :) dzieci różnie rosną, a usg. mierzy je tylko orientacyjnie i w przybliżeniu! mój nowy synek też początkowo \"mierzył się\" na młodszego niż wynikałoby z OM, a teraz już nadgonił i rozpycha się w brzuchu ;) (zobacz, co mam w stopce) pozdrawiam Was wszystkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze coś Wam wklejam z innego topiku, ściągnięte nie wiem skąd: Planowanie poczęcie dziecka po poronieniu samoistnym Do naszej poradni napływają ciągle doniesienia od kobiet, którym powiedziano, że po spontanicznym poronieniu konieczna jest 6-miesięczna przerwa i nie wolno wcześniej planować poczęcia. Oczywiście wywołuje to u tych kobiet niepokój, gdyż odczuwają lęk wobec mogącej pojawić się ciąży przed tym terminem. Już przed 10 laty przy pewnej rozmowie ekspertów w USA osiągnęliśmy porozumienie, że zasadniczo nie ma zastrzeżeń co do dążenia do poczęcia dziecka zaraz po spontanicznym poronieniu. Nie stwierdziliśmy też dotychczas żadnych złych skutków takiego postąpienia ani dla matki ani dla dziecka. Często zdarza się, że ciąża występuje zaraz w pierwszym cyklu po poronieniu i jest normalnie donoszona. Zwykle z dniem samoistnego poronienia natychmiast zaczyna się nowy cykl. Przy tym nie musi dojść do opóźnionego wystąpienia pierwszych dni płodności, po których zaraz następuje normalnie długa zwyżka temperatury - o ile oczywiście nie pojawi się zaraz znowu ciąża. Co do tego problemu istnieje własne badanie z Danii opublikowane w \"Acta Obstet Gynecol Scan 64 /1985/ 277-278\", \"Przebieg ciąży po poronieniu spontanicznym\". Krótki artykuł znajduje się w \"Geburts-hilfe und Frauenheilkunae 47 /1987/ 505\". Obserwowano 91 ciąży po samoistnym poronieniu. U 19 kobiet poczęcie - nastąpiło w ciągu 12 tygodni /z tego 5 w czasie pierwszych 4 tygodni/ i w żadnym przypadku nie doszło do poronienia. U 18 kobiet przebieg ciąży był normalny, u jednej dziecko wykazywało opóźnienie wzrostu. 30 ciąży poczęło się w okresie od 13 do 26 tygodni po poronieniu samoistnym. Z tego 29 miały przebieg normalny, u jednej musiano przeprowadzić cięcie cesarskie w 34 tygodniu (dziecko zdrowe). Dalsze 42 ciąże nastąpiły później niż w 26 tygodni po poronieniu. Z tego 30 wykazało normalny przebieg, 7 skończyło się ponownym poronieniem w czasie 3 pierwszych miesięcy. 5 ciąży wykazało komplikacje (np. opóźniony wzrost w macicy, poród przedwczesny), ale we wszystkich przypadkach doszło do urodzenia żywego dziecka. Autorzy przeprowadzili obliczenia statystyczne w związku z obiegowymi opiniami. Wykazały one, że późniejsze ciąże obciążone były zwiększoną liczbą komplikacji i ponownymi poronieniami. Nie było to zależne od wieku danych kobiet, gdyż przeciętny wiek we wszystkich grupach był mniej więcej jednakowy: 26,1 - 25,1 - 25,2 lata (ta ostatnia, grupa, jest grupa z ponownymi poronieniami). Autorzy dochodzą do wniosku, że przedstawione badanie nie wykazało żadnych powodów, aby po samoistnym poronieniu opóźniać ponowne poczęcie, jeżeli jest ono pożądane. Ta opinia pokrywa się z doświadczeniami we własnym poradnictwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj widzę, że tutaj coś pesymistycznie! peppetti pewnie jest tak jak dziewczynki mówiły!Owulacja mogła sie przesunąć, a ja to czytałam kiedys nawet taki artykuł, że plemniki zyją do 5 dni!Głowa do góry!Napewno wszystko będzie dobrze! Co do śluzu to ja też mam go sporo, ale czytałam, że w ciąży to tak może być!Jeżeli nie jest koloru brunatnego, albo jakiegos innego poza takim jak mleko i nic nie szcypie, nie swędzi, to nie ma się czym martwić!Zresztą to samo mówił mi lekarz! Z drugiej strony doskonale rozumiem Twój strach!Mi dzis wyskoczyła opryszczka na wargach i zrobiłam taka panikę, że hoho!Przy pierwszym poronieniu właśnie podejrzewali opryszczkę jako przyczynę, ale myśleli, że mam ją pierwszy raz! Wyczytałam w necie, że opryszczka wargowa jeżeli wystepuje po raz kolejny to nie jest groźna dla dzidziusia, ale strach zawsze pozostaje!:( Daga czemu tak mówisz???Czemu masz takie myśli???Masz podstawy, żeby tak mówić, oprócz swoich myśli???Kochana nie zamartwiaj się!Grunt to pozytywne myślenie!Wiem dobrze mi mówić, ale kurde nie wiem jak Cię pocieszyć :( Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peppetti ja wiem że bardzo przeżywasz i chciałabys aby teraz było \"książkowo\" ale nie panikuj za wczasu. Lepiej myslec ze jest dobrze niz od razu sobie wmawiac ze cos jest nie tak. Pójdziesz do gina i sprawdzisz za tydzien, dwa. Napewno podrosnie twoja dzidzia. Kazda ciaża jest inna, tak jak kazda mamusia inaczej przybywa na wadze. Jedna w ciazy przybedzie 25 kg a druga 12. Pozdrawiam cie i napewno wszystko jest ok. Zobaczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peppetti-> trzymam kciuki! dziewczyny na pewno mają rację- wszystko będzie dobrze!!! musi być! jeszcze raz wracam do pytania o wiek plemników- chodzi o to, że nie kochaliśmy się już dawno, i obawiam się, czy plemniki nie są za \"stare\"? niby zawsze coś tam może wyciec samoistnie... niebawem powinnam mieć owulację, i mam problem... bo nie wiem, czy zaryzykować z niezbyt młodymi plemnikami, czy zadbać o to, żeby były bardzo młode... ;) co radzicie? a moze w ogóle nie powinnismy zaprzątać sobie tym głowy, tylko brac się do roboty?;) całe szczęście moje szwy bolą coraz mniej, jutro mam mieć je zdjęte, dni płodne tuż tuż... hmmm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CELICA
Peppetti kochana,moze to jest dziewczynka:):)???? i jest mniejsza i bedzie taka drobniutka....:) napewno jest wszystko dobrze!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie chciałam w żadnym wypadku, aby któraś wzięła do siebie te gryzące mrówki, bardziej chodziło mi o brak zrozumienia... wyszło jak wyszło za co przepraszam... Dziewczyny jeśli chodzi o zwykłą opryszczkę na ustach czy w ogole na twarzy to NIE MA ONA ŻADNEGO WPŁYWU NA PRZEBIEG CIĄŻY!!! niebezpieczna natomiast jest opryszczka narządów rodnych... Pozdrawiam Was wszystkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peppetti - Słońce - zaciskam mocno kciuki za Ciebie, modlę się za Was przyszłe Mamusie, mam nadzieję, że wszystko zakończy Ci się dobrze. Rozumiem doskonale Twój strach, ale pamiętaj, że stres tylko pogarsza sytuację, na ile potrafisz odganiaj od siebie złe myśli, uspokajaj. Mam nadzieję, że na kolejnej wizycie usłyszysz, że wszystko jest w porządku! Całuję Cię kochana!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peppetti nie martw sie bo może dni płodne miałaś w innym terminie niż w oczekiwanym a plemniczki żyją w tobie jeszcze kilka dni po stosunku przecież !! A może to na serio dziewczynak i dlatego jest mniejsza !! :D Joka co do starzenia plemniczków to chcyb nie ma znaczenie !!! A płodne dni możesz mieć wcześniej lub ożniej niz przewidujesz i możecie nie trafić wieć staranka pasowało by zacząć już :p tylko ty masz problem z tą raną wiec raczej nie masz możliwości :-( !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lola u -> chyba już Wam pisałam, ze zawsze wiem, kiedy mam dni płodne, bo bolą mnie wtedy jajniki- zresztą, potwierdziła to moja ginka na usg;) i powiedziała, ze powinnam się cieszyć, ze organizm wysyla mi takie sygnały;) a z raną juz coraz lepiej, opartunek odkleja się do tego stopnia, że zajrzałam co tam mi zrobli- ot, babska ciekawość;) nic nie zobaczyłam, bo pod wierzchnim opatrunkiem mam kolejny, mniejszy... no ale jutro już nie będę miała szwów, i jutro najwcześniej powinnam mieć owulację, będzie to 15 dc, i wtedy, jak się zdecydujemy w tym miesiącu, mam zacząć brać luteinę... a co u Ciebie? @ nadal nie ma? zrobiłaś kolejny test? 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lola u-> sorki, właśnie jeszcze raz przejrzałam posty i znalazłam Twoją wypowiedź z 18:55... trzymam kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joka @ nie mam Brzuch mnie pobolewa est robie jutro rano !! Co do rany to ja też bym była ciekawa :p A w starankach życze powodzenia trzymam kciuki oby Wam sie udało tylko uważajcie na rane :p !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia b
peppetti czy moge zapytac ,ktory to tydzien??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TABELA I - PLANUJĄCE NICK.............WIEK.......MIASTO.. ....@. ........strata..........start tiki_tak...........27......Wroc/Legn......?.......11tc_ 06.09...styczeń niusieniek........26......Olsztyn...........?........8tc _23.09....sty/lut Mania78.......28......Lublin.............20.01.....7tc_ 13.09....sty/luty EvaWer........34.....Częstochowa....15.02......7tc_26.10 ..........? Celica..........36.......Krasnystaw.....?..........11tc_ 18.10..........? Agapa..........22.......Płock.............???.........12 tc_12.04.2006.... Alekto........27........Galway.........................3 1 tc...05.03.2006 -Marta77....30.......Lublin........03.02.......9t c22.09...maj-czerwiec rudi26...26....Częstochowa..25.12...11tc_27.11.0 6...kwiecien betty82....24.. Radlin(ok. Rybnika)..... 11tc_19.11.06....luty/marzec monikapie....28....Skierniewice.........16tc_31.10.06.. .styczen/luty alekto.........27........Galway.............31tc..05.03. 06.......kwiecień Lidka79......27.....Białystok........25.02.....13tc_02.1 0.06...marzec Caroline_23..23.....ok. Wrocławia...17.12...9tc_16.11.06...kwiecień Nicolla ....... 26 ....Warszawa ........? ....... 9tc-24/01/07 ... ok. maj niuuusia.....21.....Częstochowa...24.02......9tc_12.08.. ........ ??? -------------------------------------------------------- ------------------------------ TABELA II - STARAJĄCE SIĘ NICK........WIEK........MIASTO....... @........strata........starania_od OLI..........26.......ok.Siedlec....15.01.07.....9tc_22. 02......maj\'06 Ania_Białystok..27..Białystok.......5.12.....23tc_24.03. 06...listopad ma-lenka20..20..ok.Jastrzębie Zdr..04.02..13tc_20.10.....grudzień Zaba22.......24....Kraków..........28.12....13tc_ 29.05.06...sierpień 100krocia.......25.......Rybnik..........30.01.....7tc_ 06.09...styczeń Balbinka-2......28......Katowice......13.01......9tc_01. 07....listopad Madusia_3......32.....Świnoujście....08.01...19tc..20.06 .06.....luty lola u..........22.....Rzeszów........21.01...12tc...18.04.06...w rzesień -marta77...30....Lublin.............03.02.....9tc..22.09 ...maj-czerwiec Madzia79......28......Kraków.......02.03.....10tc_23.10. ...stycz joka...........30.......Ełk..........05.03......5 tc_13.09.2006.....luty07 -------------------------------------------------------- ------------------------------- TABELA III - Badania i Leczenie NICK..........LECZENIE.........................badania 100krocia...brak.......TSH.T3.T4.APTO.WZWB.MF.LH.FSH.PRL .Toxo,Cmv Lidka79........brak.......bilirubina,cytomegalia,chlamyd ia,toxo,d-dimery,ukł.krzepnięcia,glukoza,tsh,ft4,zesp.antyfo sfolipidowy,spermiogram+posi EvaWer............brak........................toxo Agapa.............heparyna/aspiryna.......toxo,cytomegal ia,różyczka,TSH,przeciwciała antykardiolipinowe Alekto......Warfarin,deltacortil enteric...zrobione wszystkie możliwe Gablis..............brak......................laparoskop ia mania78......................................toxo,różycz ka, CMV, tsh, ft3, ft4, anty - TPO, p/ciała p/plemnikowe, spermiogram niuuusia...........brak.....................toxo,cytomeg alia, posiewy betty82........brak...przeciwciała antykardiolipinowe,toxo,CMV, CAroline_23.....brak.......................toxo -------------------------------------------------------- ------------------------------- TABELA IV - dolegliwości NICK............dolegliwości 100krocia..macica_dwurożna,niedomoga_lutealna,podwyższon a_PRL,,cysta Peppetti - mięśniak macicy, wole tarczycy Agapa.......zespół antyfosfolipinowy. Alekto..NWC(nie wiadomo co)...+...przeciwciała przeciwkokardiolipinie -------------------------------------------------------- ------------------------------ TABELA V -oczekujące dzidziusia Nick..............WIEK.....MIASTO.....OSTATNIA@ .....TERMIN gablis ............25 ........Poznań .... 3.12.2006 ......09.09.2007r. Peppetti.........30.........ok.Łodzi...14 12 2006.......22.09.2007r. iza iza............26........Rybnik.......3.12.2006....... Dawna Justy....38........Gdańsk......7.10.2006........14.07.2007 gawit_27.........27......Luton(Łódź)....4.01.2007......1 1.10.2007

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już ide nyny :D Życze wszystkim udanego wieczoru i miłej nocki :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia b
peppetti podobnie jak ty ja stracilam swoje malenstwo po 20tc. Jestem ciekawa kiedy dostane pierwsza miesiaczke, mozesz mi napisac jak to bylo u ciebie. Co prawda jestem dopiero tydzien po tej strasznej tragedi i jest mi bardzo ciezko ale mysl o tym ze przeciez moge miec jeszcze dzidziusia dodaje mi otuchy.Musze sie podniesc stanac na proste nogi, by za jakis czas miec duzo sily na noszenie w swym brzuszku tej slynnej fasolki. Moge zapytac kiedy zaczelas starania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiu b - ja również straciłam mojąukochaną Darię, kiedy kończył się 26 tc. Po porodzie dostałam miesiączkę po 39 dniach. Lekarze mówili mi, że zazwyczaj dostaje się w okresie 6-7 tygodni po zabiegu. WIem, co czujesz. Przytulam Cię! ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia b
TABELA I - PLANUJĄCE NICK.............WIEK.......MIASTO.. ....@. ........strata..........start tiki_tak...........27......Wroc/Legn......?.......11tc_ 06.09...styczeń niusieniek........26......Olsztyn...........?........8tc _23.09....sty/lut Mania78.......28......Lublin.............20.01.....7tc_ 13.09....sty/luty EvaWer........34.....Częstochowa....15.02......7tc_26.10 ..........? Celica..........36.......Krasnystaw.....?..........11tc_ 18.10..........? Agapa..........22.......Płock.............???.........12 tc_12.04.2006.... Alekto........27........Galway.........................3 1 tc...05.03.2006 -Marta77....30.......Lublin........03.02.......9t c22.09...maj-czerwiec rudi26...26....Częstochowa..25.12...11tc_27.11.0 6...kwiecien betty82....24.. Radlin(ok. Rybnika)..... 11tc_19.11.06....luty/marzec monikapie....28....Skierniewice.........16tc_31.10.06.. .styczen/luty alekto.........27........Galway.............31tc..05.03. 06.......kwiecień Lidka79......27.....Białystok........25.02.....13tc_02.1 0.06...marzec Caroline_23..23.....ok. Wrocławia...17.12...9tc_16.11.06...kwiecień Nicolla ....... 26 ....Warszawa ........? ....... 9tc-24/01/07 ... ok. maj niuuusia.....21.....Częstochowa...24.02......9tc_12.08.. ........ ??? asiab.........26....Doncaster.....???????.......21tc-10.02...........maj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×