Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Galeria

Jak odnowic stare meble?

Polecane posty

ooo Witam farmerke ponownie :) widze ze klika sie tworzy :) ah... coraz wiecej glow do pomocy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Efekt spękania...po , własnie, Nakrętko! Czy to przypadkiem nie \"krakelura\" ? Wydłubałam ostatnio to piekne słowo i jeszcze ciekawszy lakier ze stronki poswięconej decoupage\'owi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj farmerko :) Korniki, no mogą być. Zależy ile. Jak niewiele, to napełnić strzykawkę trucizną na korniki i lać. Jeśli będą miejsca, gdzie sklejka się podnosi, koniecznie trzeba ją przykleic, wystarczy wikol i no, jak to sie nazywa, a - ściski trzymające przez kawałek drewna. I tak na dobę zostawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz...no bo ta sklejka to też DREWNO. Jak nie ma uszkodzeń mechanicznych - jakieś ubytki, dziury, to moze warto odsłonić ? Jak sklejka brzydka i siermiężna, to rzeczywiście farba kryjąca lepsza. A paleta barw...ho, ho... przebogata! A kredensik zostanie u Dziadków, czy zmienia miejsce pobytu? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmerko, to podaj kochana linka. Ja nigdy takiej powierzchni nie próbowałam uzyskać, ale może kiedys sie pokuszę. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wydaje mi sie ze lepiej pomalowac, bo drewno takie zszarzale i nie zbyt atrakcyjne.. a ow mebelki narazie stoja u dziadkow w kuchni .. dzis je szorowalam i tak jakos mi sie zal ich zrobilo.. bo moglyby wygladac bardziej atrakcyjnie.. :) a! blat w tym duzym kredensie jest pokryty cerata.. listwy dookola.. hmm.. nie bardzo mi sie to podoba, ale nie wiem czy taki caly pomalowany bedzie dobrze wygladal czy raczej zmienic ja na nowsza..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NIE PAMIęTAM ! Dyskusja na kafeterii była na temat decoupage i jakies dziewczę rzuciło nazwą strony...poszłam tam...przeczytałam raz ( nie było tego wiele) i zaczęłam szukac w sieci akcesoriów. No i jest taki sklep z artykułami dla plastyków - tamże farby i ta boska KRAKELURA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patent na cykliny jednocześnie prosty, ale i skomplikowany, bo narzędzie do ostrzenia trzeba mieć. Czyli taka zwykłą szlifierkę na blacie. A cykliny można uzyskać, łamiąc na kawałki np, starą piłę taką grubości ok 2 mm. Słyszałam też o cyklinowaniu kawałkami szkła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Galerio, a może rzeczywiście przecierki? Wyglądaja pięknie - ja niestety jeszcze nie opanowałam tej techniki, ale efekt jest znakomity - mebel wyglada naprawdę szacownie i wdzięcznie, ale jednoczesnie nie jest odnowiony na wysoki połyski, tylko trąci myszką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm.. troche sie juz gubie :/ a tak jakos bardziej prosto.. typu zrob to sam tanio i szybko :) bo jak narazie to mysle o tym scieraniu papierem sciernym, szpachlowaniu i malowaniu ta farba... wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to trzeba szukać w sklepie dla plastyków :) Galeria, zdziwiłabym sie, gdyby blat kredensu był pokryty sklejką. to powinno być lite drewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Galerio, wystarczy ;) Też będzie pięknie. Jutro podeślę ci linki do mebli malowanych ręcznie w motyw kwiatowy. Pod warunkiem, że to tam jeszcze jest ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jupieee :) dzieki! :) a co do motywow.. to zobaczymy.. dziadkowie maja lekko pstrokate sciany i nie wiem czy nie lepiej zostawic mebelki w jednolitym kolorze.. a wlasnie co do koloru, to jaki najlepiej zeby wygladal dosc naturalnie ale tez atrakcyjnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli drewno, to super, pięknie je wyszpachlujesz i wygładzisz. Jesli nie, będziemy martwić się, jak już będziesz wiedziała ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ah.. artysci :) no ale nic, zdaje sie na Wasze zdanie :) nie ma to tamto :) jak sie dowiem to Wam powiem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ecru... hmm.. sciany sa takie uhm.. buro brazowe, wiem ze bedzie chyba na wiosne malowane.. ale pzrewanie nie sa one jakies takie oh i ah.. spokojne.. wiec nie wiem czy ten ecru nie bedzie za smutny... czo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O tymże samym myślałam! Decoupage + przecierki! Tu co prawda , \"ręcznie malowane motywy kwiatowe\" , ale nie wiemy, czy Galeria posiada zdolności malarskie... Jeśli nie, to decoupage jest idealnym wyjściem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmerko, wkleiłam, co miałam, tak dla ucieszenia oka zupełnie nieźle namalowanymi kwiatkami. Wodniarka i kredens tylko odnowione, tak jak pisałyśmy, też będą ładne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ja moge tez zadac pytanie? Mam stare dwa stoliki nocne z drewna ale niestety po tylu latach zle wygladaja,chcialbym je odnowic,moze dorzucic jakis motyw na nich. Co radzicie zrobic z nimi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gumecka ;) Te stoliki drewniane czy fornirowane ? Przyjrzyj im się dobrze :) Jak stare, to podejrzewam, że jednak fornirowane. Jeśli mają ładny kształt i lubisz takie prace ręczne, to to co pisałam do Galerii, możesz chyba zastosować przy stoliczkach nocnych . Najpierw matowienie papierem ściernym a dalej jak pisałm. Gumecka , przy takich małych mebelkach chyba sprawdziłaby się metoda decoupage . Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×