Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Galeria

Jak odnowic stare meble?

Polecane posty

Gumecka - podzielam opinię Nakrętki - żeby nabrać inspiracji , wpisz na Allegro \"KOLEKCJA RóżANA\" - swoją drogą niezły pomysła na zarabianie pieniędzy. Te mebelki mają dość ciekawe kształty - podejrzewam je o holenderskie pochodzenia, a w sprawnych dłoniach polskiego artysty takie urokliwe się zrobiły....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wydaje mi sie ze one beda jednak fornirowane tak jak piszecie kurde szkoda ze nie mam czasu podjechac i sprawdzic tego a moze napiszcie mi czym sie roznia takie z drewna a takie fornirowane? decoupage to cudenka ale ja chyba za ciemna jestem na robienie czegos takiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gumecka, fornir to naturalna, drewniana okleina , często z droższego gatunku drewna. Pod okleiną też jest drewno, w starych mebelkach na pewno, w nowych płyta pażdzierzowa lub mdf. Dla Ciebie to taka różnica, że mogą być uszkodzenia tego forniru, które trzeba uzupełnić przed malowaniem . Szpachlówką. A decoupage jest nie jest trudny. Kupujesz serwtki z motywem, który Ci się spodoba, wycinasz dokładnie ten motyw, rozdzielasz delikatnie warstwy. Płatek z nadrukiem przyklejasz bezbarwnym klejem na odnowioną powierzchnię mebelka. Pokrywasz lakierem, np półmatem. Pobaw się najpierw na doniczce. Nie znam stronek z decoupage, ale może ktoś podpowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mazury_2008
polecam v8 zeżre farbe do samego drewna albo moczenie w sodzie potem tylko karcherem i jest czysty no i delikatnie szlifnąć papierkiem o gradacji P80 lub P100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ramzes33
Witam wszystkich! Ostatnio mam fisia na punkcie starych mebli, więc muszę się wypowiedzieć w tym temacie :) W marketach takich jak Leroy Merlin czy Castorama można znaleźć specjalne produkty to renowacji starych mebli. Nazywają się Liberon. Trafiłam na nie przypadkiem kupując lakier pozłacający dla mojej mamy. Gdzieś tam przy półce zawsze leżą poradniki, więc jak ktoś nie wie co i jak, to najlepiej pójść do marketu, poczytać trochę i wybrać co potrzebne. Wiem że Liberon ma na pewno środek do usuwania wosku, takie waty do ścierania starych wartsw, takie uzupełniacze do drewna (jak są szpary) i takie fajne woski. Reszty nie pamiętam, musicie sami zobaczyc. Powodzenia z renowację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sonia_slonia
Hej Dziewczyny:) Przeczytałam cały wątek i mimo iż było to 6 lat temu mam nadzieje że ktoś na moje wołanie odpowie.. ;/ Mam ładny fornirowy sekretarzyk. Zdarłam go papierem ściernym ale nie do "jasności" i chciałabym go jakoś odnowić. Pierwszym pomysłem była lakiero-bejca ale po pomalowaniu nóg okazało się to klapą.. wygląda jak stary PRL;/ kolor zupełnie inny niż miał być.. Macie pomysł jak to odnowić? Marzył mi się taki bejcowany w kolorze łupiny orzecha wloskiego ale do tego chyba musiałabym zedrzeć do "białego" a boje się trzeć go za bardzo, że zetre cały fornir.. Co radzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rambek
Proszę - http://www.oldnewstyle.com/ Kwestia dobrych materiałów i umiejętnego podejścia - to nie jest takie proste. Kluczowe w tym wszystkim jest też posiadanie solidnego mebla, najlepiej drewnianego. Bo z byle jakości efektu nie uzyskacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
fajnie np wygladaja takie galki www.regalka.pl : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karina1213
Dziewczyny al po co się męczyć?Ja się na tym nie znam, mój facet też nie...oddaliśmy meble do firmy, która tym się zajmuje. jeden telefon i wszystko załatwione.http://bohemadesign.pl/meble-designerskie/. Polecam...szybko i prosto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja u siebie zadbałam o nowe obicia na oparcia krzeseł, bo miałam takie mięciutkie no i niestety te, z których najczęściej korzystaliśmy strasznie się poniszczyło. Przy okazji odnowiliśmy jeszcze parę innych rzeczy do kompletu i zyskałam na tym czas, pieniądze i zupełnie nowy design: ) polecam www.hurtowniatkaninbaranow.pl mają bardzo wytrzymałe i dobre jakościowo tkaniny obiciowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Właśnie najlepsze materiały znalazłam w www.hurtowniatkaninbaranow.pl , są niedrogie a zaskakująco wytrzymałe no i pięknie się prezentują, myślę, ze każdy powinien rozważyć co się tam znajduje i dopiero wtedy zdecydować jak działać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to zależy co chcesz odnowić. ale jest sporo ciekawych tutorialów na YT. na pewno znajdziesz coś interesującego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja stare biurka , stoły odnowiłem w taki sposób : -zamówiłem stelaże od www.miladesign.com.pl -pozbyłem się starych, drewnianych nóg -zamontowałem stelaże -voila! nowoczesny design i styl!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przede wszystkim na odpowiednie akcesoria, które pomogą Ci przy renowacji mebli. Mnie zaopatruje http://www.stawik.pl/ dzięki którym uratowałem już sporo mebli, czy nawet drzwi od szafy. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odnawianie mebli jest bardzo popularne, niestety kosztowne, retusze, nowe warstwy farby, naprawa uszkodzeń lub uzupełnianie brakujących elementów, do zabawa dla konesera raczej. My odnawiamy meble tapicerowane, modne meble z czasów PRL http://domartstyl.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Może decoupage? jakbyś potrzebowała np. jakichś materiałów to tutaj kupisz http://artdeku.pl i spokojnie mogą posłuzyć do odnowienia mebli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×