Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ally_23

LIPIEC 2007

Polecane posty

mowicie ze jestem udana hehe no bycmoze ale wyprawka juz jest!! a jutro do fryzjerooa ! na poprawe humoru!! lladne posciele aneczka ! tez u tej pani zamawialam ,jesli chodzi o wozek to dostalam quinny freestyle :)od mojego chlopa siostry no od przyszlej chrzestnej;) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale zescie natworzyly w tak krotkim czasie :) mialam lekturki sporo ale fajnie ze temacik ruszyl z kopyta :D przywiezlismy kolejne worki z ubrankami no i wsyzstko byloby ok gdybym znalazla gdzies te maciupkie skarpetki i buciorki. mialam tego cala mase ale tak zostaly zakamuflowane ze nie odnalazlam tego dzisiaj... coz czeka mnie kolejny wypad poszukiwaniowy bo akurat tego to nie popuszcze :D 2 pralki zrobione a jeszcze UWAGA - 6 przede mna... ja sie zachlastam chyba z prasowaniem :O Anulka78 - u tego sprzedawcy co ja bralam maja tez komplety 5 i 6 czesciowe wlasnie z wypelnieniami. wydaje mi sie ze oplaca sie wziac wszystko u 1 osoby bo i za przesylke sie raz placi i wygodniej z przelewami to rozwiazac. w sklepie przynajmniej u nas posciel 2 czesciowa bawelniana (tzn poszewka na koldre i podusie) kosztuje ok 50zl a z ochraniaczem cos ok 90 wiec zawsze to troche kasy zostalo w kieszeni. Asiulek - ja bym pedzila do innego lekarza. Po pierwsze te gadanie o zalatwianiu lekarza a teraz przemilczenie a po drugie wada w zroku... wydaje mi sie ze powinnas to koniecznie skonsultowac. Licze tylko ze nie jest na tyle bedzwalem ze usg zrobil porzadnie (i nie chodzi o plec bo to bywa roznie i u najlepszych) ale na wszelki wypadek potwierdz jeszcze wszystko u kogos innego. O wskazaniach do cesarskiego zaraz poszukam artykulu i wkleje\\ justka - fajnie ze znowu jestes, mam nadzieje ze teraz bedziesz zagladala czesciej :) jak ja uwielbiam te dobre kuzynki co do ubranka podesla :D ja lada dzien powinnam dostac paczki z rzeczami dla wczesniaka i przyznaje ze ciekawosc mnie zzera co tam sis spakowala :) marylka powiedz lekarzowi zeby ci dorzucil jeszcze jedna zakladke w karcie ciazy!!! a swoja droga ja bywalam u mojego co tydzien nawet a tylko te wizyty regulaminowe czyli co 4 tygodnie (ewentualnie 3) mi wpisywal... w poprzedniej ciazy tez latalam prawie caly czas co tydzien dwa i tylko te comiesieczne wpisywane byly... dopiero przy koncu ciazy wpisuja kazda wizyte. przynajmniej u nas w miescie... a co do zyrafek to u nas tez byly brane pod uwage ale kupilismy takie pieluszki flanelowe i stwierdzilismy jednomyslnie ze te misie po prostu sa debesciarskie i musze byc nasze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wklejam artykul na temat cesarskiego ciecia i wskazan Czasami cesarskie cięcie to jedyny sposób, aby poród zakończył się pomyślnie. Sprawdź, czy choroby, na jakie cierpisz, są wskazaniem do \"cesarki\". Choć wśród kobiet cieszy się coraz większą popularnością, większość lekarzy nadal odradza cesarskie cięcie, jeśli nie ma ku temu wskazań. Jednak czasem to jedyne wyjście, które może uratować życie matki i dziecka. Być może tylko raz w życiu będziesz musiała poddać się cięciu (tak, jak dzieje się przy np. poprzecznym ułożeniu dziecka), a być może musisz przygotować się na to, że każdy poród będziesz musiała zakończyć cięciem. Cesarskie cięcie jest wykonywane najczęściej z powodu zaburzeń tętna płodu podczas porodu (to oznaka niedotlenienia), zakażenia wewnątrzmacicznego, nieprawidłowego postępu porodu lub niewłaściwego ułożenia dziecka. Częstym wskazaniem do cc jest również nagły krwotok, spowodowany przedwczesnym oddzieleniem łożyska lub tzw. łożyskiem przodującym. Wskazania występujące podczas porodu – Nieprawidłowe rozwieranie się szyjki macicy podczas porodu – Słaba akcja skurczowa, która może grozić zbyt długim porodem i w konsekwencji niedotlenieniem dziecka – Niewłaściwe ułożenie dziecka (położenie poprzeczne, twarzyczkowe, nóżkowe, położenie miednicowe u kobiet rodzących po raz pierwszy) – Przedwczesne odklejenie łożyska – Wypadnięcie pępowiny. Wskazania występujące przed porodem – Zbyt duża główka dziecka w stosunku do szerokości miednicy matki – Zagrożenie rzucawką, spowodowane zatruciem ciążowym – Konflikt serologiczny – Cukrzyca matki – Guzy mięśniowe w kanale rodnym – Wielkość dziecka powyżej 4,5 kg – Poważna wada wzroku i zagrożenie odklejeniem się siatkówki oka – Przebyte wcześniej podłużne cesarskie cięcie – Wcześniejsze operacje macicy – Nisko umiejscowione łożysko (tzw. przodujące) – Opryszczka narządów płciowych – Inne dolegliwości matki, zakwalifikowane przez lekarza do cesarskiego cięcia. Coraz częściej kobiety pragną urodzić poprzez cesarskie cięcie, bojąc się bólu i nieprzewidzianych komplikacji. Niepotrzebnie – obecnie, aby uniknąć bólu możesz wybrać znieczulenie zewnątrzoponowe, dzięki któremu nie poczujesz silnych skurczy. Natomiast w razie wystąpienia komplikacji (których ryzyko jest naprawdę niewielkie), lekarze mogą podjąć błyskawiczną decyzję o cięciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basia_ia
Asiulek widze ze masz ten sam wrocławski problem co ja :) ja juz po paru przygodach z przychodniami zrezygnowałam i chodze tylko prywatnie. zostawiam u lekarza troche kasy, chociaz nie mamy jej za wiele, ale zawsze pomagają rodzice no i jestem spokojna. ja chodze do dr Zabielskiej z Corfamed, i jestem zachwycona! mój mąż jest e mnana każdej wizycie i zawsze siedzimy u niej z pół godziny. USG mam przy każdej wizycie przy badaniu, chociaz takiej króciótkiej, nawet jeżeli mam miec robione to klasyczne usg połżnicze. jest bardzo sympatyczna, życzliwa, a przede wszystkim kompetentna! no i pspokojnie rozwiewa wszystkie twoje wątpliwosci za wizyte płace 60 zł, ale naprawde warto. jeden minus to kolejki (dlatego ze kazdemu poswieca mn óstwo uwagi) no i tpo, ze nie ma praktyki w szpitalu. dostałam tez namiary na dwóch doskonałych lekarzy, tylko troche drogich. ale tak przywiązałam sie do mojej, ze szkoda mi zmieniac lekarza nawet na super specjaliste :) jeden lekarz ma praktyke na Brochowie, drugi na Dyrekcyjnej i obaj przyjmująporody pacjentek. Ten z dyrekcyjnej na pewno da ci skierowanie na cesarke, tylko bierze 150 zł za wizyte, ten drugi 110. to troche zaporowe ceny dla mnie. z wadą wzroku mam podobnie, wada do tej pory - 5.00 i -.600, ale czuje, zer mi sie pogorszył wzrok w ciaży., w poniedziałek ide do okulisty to napisze co i jak. od razu uderzam prywatnie, bo juz nie mam siły przepychac sie w przychodniach. ide do spektrum, to jest na biskupinie, do dr Muzyki, podobno rewelacyjna babka, wizyta niestety 110. ja juz skresliłąm wrocław i rodze w Oławie. jak rozmawiałam z ordynatorem to powiedział, ze absolutnie nie podważają wskazan okulistycznych, jezeli takie przyniesiesz i mąż może za szybkąoglądac cesarke. jak bedziesz chciała jakis dodatkowych informacji to chetnie napisze jak bede cos wiedziec :) w kazdym razie trzymaj sie cieplutko, najważniejsze, ze twoje małe szczęście jest zdrowe! i na pewno każdy lekarz to potwierdzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wstawajcie spiochy :) nie wiem jak u was ale u mnie slonko zaglada przez okno i moze dzionek bedzie ladny. oby!!!! zaczynam dzisiaj 30tydzien ciazy, z kazdym dniem jest co raz blizej do naszego maluszka. jak te ciuszki przegladam to az mi sie mordka smieje tak bardzo juz bym chciala miec przy sobie tego skarbka, no ale moze jeszcze niech w brzuniu te 6tyg przesiedzi ;) aktualizacja Ally23.......Natalia.......23........Sląsk.... ....11.. .... 30.06.07........0 Kimmusia......Tośka........25........Olkusz.....10...... 30.06.07......+3 Monikaaa1...Monika.....19......śląsk..........25.... ...29.06.07.......+6 Joanna78....Joanna.........28........Sopot......22.... .. .02.07.07....+5 s-a-m-o-t-n-a...Olga..27........śląskie.....29.... ..04.07.07....+10 Synuś Aneczka1979...Ania...28.....podlaskie....30........05.07.07 ???......+6 Sendi79.......Karla.......27.........Warszawa......30... .07.07.07... +4 C Jolka87.........Jola ......20..........Warszawa.... 19........07.07.07 +1 Istraa...........Aga.........26.........Kraków......29.. ...08.07.07....+4 Myszka1975...Bożena......31........Katowice....22.....08 .07.07....+5 Anulka78.......Ania.........29........Szczecin.....29.. ..09.07.07...+12...córeczka Blada..........Małgosia.....27.....Małopolskie....27... ..10.07.07.....+8 moon...........Asia.........30.........Warszawa...15... .10.07.07.....+2 Asiulek78......Asia..........28.........Wrocław....28.. ..10.07.07.....+9..S termal.........Teresa.......28......podkarpackie..20... .11.07.07....+9 Kokopelasa......Asia........28.......Brzeg Dolny....24...11.07.07...+10 Edzia..........Edyta.......23.......Białystok.......23.. ...11.07.07....+2 Agacia22.......Agata.......22......Poznań.........26... ...12.07.07...+8 nowa346....Magdalena....20.....kujpomorskie....14..... 13.07.07...+2 syla1234....Sylwia......33........Bydgoszcz.....24...... . 13.07.07....+8 gosdan.......Gosia......31.....dolnośląskie.....26 ...15.07.07...+9...S sosim........Marzena.........30........WROCŁAW....26.... .17.07.07+11 Olcia81.....Ola.......26.......śląskie..... .27....18.07.07...+7..coreczka Pestka1980....Lila.......27......wielkopolskie...26.... 18.07.07....+7 Hoogata.......Agata........28.......Kraków........23. ....22.07.07....+6 aga_sunset...Agnieszka....29..Włocławek...17.. . ...22.07.07....+6 marylka2007...Monika...23......sląsk......26. .22.07.07....+8..Coreczka Meggie1977....Magda........29........śląskie...... ..20....22.07.07..+ 5 Stonoga........Iga...........28....Warszawa......18..... 23.07.07....+3 Dviki...........Gośka........26.........podkarpackie..26 ...23.07.07..12 lojka32.........Jola..........33.........Głogów.......15 .....23.07.0.7...1 Ania1706....Ania.........22......Wadowice.....20....23.0 7.07...+16.. C Terka76.......Teresa.......31........Lubelskie......19.. ....23.07.07..+2 Agaa1979......Aga...........27..........Gdynia...... 17.....23.07.07...2 G.o.o.s.i.a....Gosia.........30......usa/Bialystok.....2 6.....24.07.07 listkaa........Karolina........24........pomorski.... .18.....25.07.07...-4 malwinistka....Malwina.....26....Wrocław....26.....25.07 . 07...+12 s paula21........Paulina........21........małopolska....20 ......26.07.07+5 jumik.........Justyna........34.........śląskie......1 9.....27.07.07 +2,5 przyszlamama23..Agnieszka.....23....Gliwice....24...27. 07.07..+10 Bossanova.....................34........................ .............28.07.07 Anulka26.....Ania.........26.......DE/ Köln.....26.......29.07.07 2 chlopcy basia_81.....Basia.......25........Wrocław......25.. ...29.07.07. +4...S madzik80.....Magda.........26........Wrocław......26.... ..30.07.07.+9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i kolejny dzien w pracy :) obudziła mnie rano moja kochana kicia przenikliwym miałczeniem. obudziła sie, jak jej słonko przygrzało i zaczeła sie nudzic :) a 6:00 to świetna pora na zabawe ;) no ja w przeciwieństwie do was śpię jak suseł, mąż sie ze mnie śmieje, ze jestem jak kanarek, jak zgasi mi się światło, to od razu zasypiam ;) Aneczko jestem pewna ze twojemu maluchowi tak dobrze u ciebie w brzuszku, ze wcale nie będzie się pchało na ten świat za wczesnie :) a co do imion, to niestety Kubus tak nam sie podoba, ze co zrobic :) ja kchciałam Huberta, ale małżonek stanowczo zaprotestował. spasowałam, bo gdyby była dziewczynka musiałabym sie na Igę zgodzić, a to by była katastrofa ;):):) mi osobiście podoba sie Lena, ale to chyab tylko mi i znowu klapa :) u was też wybieranie imion nastręcza takich problemów? :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć! I ja już wstałam :). Mężulek zaraz wyjeżdża i za godzinke przychodzi fachman do łazienki. W związku z tym, że latam często do łazienki a nie chcę co chwile wypraszać fachmana, to pożyczyłam klucze do domu kuzyna i tam będe starała sie korzystać z WC :) (kuzyn mieszka w bloku naprzeciwko jakieś 20 metrów ode mnie). Jakieś to wyjście jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiu ja bardzo sie cieszylam ze szybko decyzje co do imion podjelismy i do tego zgodna :) przy 1 dziecku nie bylo nawet chwili wahania, i co ciekawe i wtedy i teraz imionka zostaly wybrane nim jeszcze w ciaze zaszlam :) moja kuzynka pod naciskiem tesciow nazwala teraz swojego synka Ksawery... zastanawiamy sie jak beda na niego teraz mowili w sensie jak tu takie imie zdrobnic.. chyba Ksawuś :P ale coz poradzic jak sie dziadkowie naparli a ze oni od nich zalezni finansowo bo studiuja to mysle ze tylko dlatego sie zgodzili bo wg nich mial byc Szymon...chociaz to jeszcze nic...jak przegladalam gazetke z niedzieli to wypatrzylam ze ochrzczono dziewczynke imieniem BERNARDETTA dla mnie mega ciezkie imie jak dla dziecka ale coz. sa gusta i gusciki ;) Anulka - milego biegania :D chyba zostaje ci ciut mniej dzisiaj po prostu pic. zrezygnuj z kawy i ogorkow bo maja dzialanie moczopedne. no i mam nadzieje ze fachman bedzie specu i szybko sie z robota uwinie :) dziewczyny zastanawiam sie powoli nad kupnem pieluszek - w poniedzialek bedziemy w warszawie wiec moze na jakiejs promocji bysmy trafili w tesco czy carrefure bo u nas to strasznie drogie a tych tyciunkich to w ogole nie ma szans kupic. mam dylemat - dla wczesniakow niby sa pieluszki HAPPY od 1 do 3kg i nie wiem czy nie wziac 1 paczki czy tez od razu wziac ze 2 paczki Pampers lub Happy takie od 2 do 5kg. niby w 36tyg dziecko powinno wazyc ok 2800 ale dzieci z wada sa zawse mniejsze i lekarz mowi ze 2kg to bedzie juz dobrze wiec tak sobie mysle ze moze jednak kupic paczke tych 1-3kg?? najwyzej pozniej w szpitalu dla innych dzieciaczkow zostawie jak nam sie nie przydadza... co sadzicie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiu, mamy z mężem ten sam problem z imionami. Tzn. dla chłopca od razu podobało nam się Mateusz i jako jedyne nie nastręcząło skojarzeń itp. Natomiast na razie ginka prorokuje dziewczynke, a zdziewczucha mamy niestety kłopot - tzn. z imieniem. Żadne nam nie podchodzi tak w 100%. Jest kilka ładnych nawet, ale z kolei ogromnie teraz popularnych, np. Oliwia. Chyba bedziemy ciągnąc losy albo co... Basiu, a pwoiedz jeszcze, do keidy masz zamiar pracowac??? Bo aj tez jestem w pracy teraz i wszyscy namawiają mnie (tzn znajomi i koeldzy w pracy), żebym nie szalała i juz sobie poszla na zwolnionko. Szef oczywiscie jeszcze by chetnie nie potrzymal przed kopem :D Takz emma zagwozdkę - bo z jednje strony fajnei by bylo sie wyspac, poleniuchowac, ale z drugiej strony, to ile mozna - boje sie ze zaraz bede sie nudzic. Pracy nie mam stresujacej, kolezanki fajne, to sobie pogadamy w kuchni czy przy pracy, to sobie wyskocze na spacer, czyli nie jest źle... A ty Basiu, jakie mas zplany pracowe, jesli mozna podpytac??? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie !!! u mnie z rana przyświecalo słoneczko, ale teraz jakos tak się szaro robi, może jeszcze sie wyklaruje. Mężu już w pracy, a ja spać nie mogę. Od jakegoś czasu dzidzia budzi się koło 6.30 i koniec spania....W ogóle wczoraj to dzidziulek przeszedł chyba samego siebie, nie wiem co wyrabial w brzuszku, ale wiercił się niemiłosiernie....o 11 w nocy, nawet wstawalam żeby trochę pochodzić, co by się ululał kołysaniem....to spokój był jak chodzilam....jak tylko sie kładłam młyn w brzuszku od nowa....ale i tak to takie piękne i cudowne, że nie zamieniłabym na nic innego.... Asiulek może faktycznie warto iśc na konsultację do innego lekarza. Może ten wczoraj mial jakis zły dzień, tylko że to wcale nie tłumaczy jego zachowania. Dla własnego spokoju może wybierz się gdzie indziej na wizytę. Aneczka skoro tak zachwalasz tego sprzedawce z allegro to i ja sie chyba pokuszę o zamawianie u niego. Wybiorę troszkę rzeczy i niech idzie za jedną przesyłką. Nowa jak już pisałam nie masz sobie równych w wyprawkach...ale teraz to już wrzuć na luz i odpoczywaj ze szyjką nie ma żartów. Idę dalej leniuchować....popołudniu wizyta i juz oczywiście dopada mnie stresik.....wrrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aneczka, fajnie z epodalas tego linka z imionami najpolularniejszymi w Wawie - mzoe cos skorzystam i znajde jakies imię ladne i nie najczesciej sie powtarzajace :D Sama mialam w szkole sredniej w kalsie 7 (!) Magd (1/4 klasy!) i nie ejst to fajne, W podstwowce byly w mojej klasie 3 Magdy to juz lepiej, ale tez wolalabym byc jedna :) Przynajmniej teraz w pracy jestem jedyna Madzią :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzik - A ja mimo ze Anna to w pracy jestem jedyna Ania :) w szkole podstawowej bylo nas 5, w liceum tylko 2 ale za to na studiach... o zgrozo na 14osobowa grupe bylysmy az 4!!!! a co do pracy - jesli nie ma przeciwskazan lekarskich i jesli sie tam dobrze czujesz to ja bym nie rezygnowala, planowalam pracowac do konca 8 miesiaca jesli byloby ok. w domu jest fajnie przez kilka dni a po tym czasie zaczynasz dostawac szmergla - chociaz pogoda robi sie ladna wiec skoro mozesz to bys na spacerki smigala i zakupki robila i kacik malenstwu przygotowywala... wszystko zalezy od ciebei!!! Istraa - 3mam kciuki wizytowe!! daj znac co powiedzial ginek przypominam o moim dylemacie pieluchowym i czekam na opinie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczka ja myślę, że jednak na początek trzeba kupić chociaż paczkę tych najmniejszych i tych większych, żeby byc gotowym na każdą ewentualność.....większę na pewno się nie zmarnują, a mniejsze zawsze można zostawić w szpitalu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny Madzik co do imion to nie patrz na to czy to jest imie popularne, czy podoba się twoim koleżanką czy rodzince tylko daj takie imię jakie Tobie i Twojemu facetowi się najbardziej podoba. My za swój wybór zostaliśmy skrytykowani ale jakoś się tym nie przejęliśmy Aneczko nawet nie zdawałam sobie sprawy, że robią takie maleńkie pieluszki. No faktycznie jest dylemat, ale tak jak pisałaś gdyby dzidziuś był większy czego ci życzę to komuś innemu mogą się przydać, a taki podarunek to był by miły gest Anulka Oj współczuję ci wypraw do kibelka. Nie wiem jak u Ciebie ale u mnie powróciły kłopociki z początku ciąży i chyba 3 tydzień muszę wstawać w nocy a i w ciągu dnia ciągle biegam. No ale lepsze te wyprawy do sąsiedniego bloku, niż wypraszać co 30 minut pracowników z łazienki. I jeszcze znając życie stali by zaraz za drzwiami (o ile w czasie prac remontowych są założone drzwi) a rozluźnienie w takich warunkach pewne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze jedno pytanie - czy wy kupujecie taka tradycyjna gruszke do noska czy aspirator? duzo dobrego czytalam o tym aspiratorze FRIDA i sie zastanawiam czy warto i jak to postrzegaja inne mamusie... co wy na to? http://www.allegro.pl/item185534917_aspirator_nose_frida_na_katar_zamiast_gruszki.html wydatek sporo wiekszy i ciagly bo trzeba filtry kupowac ale jesli to jest do sensu to moze warto zainwestowac???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Lipcoweczki:) Marylka- no piekna pora na wstawanie ;) ;) Aneczka- z imionami to jest bardzo indywidualna sprawa. I dobrze bo w przeciwnym razie wszystkie dzieci nazywalyby sie tak samo ;) ;) Mam kolezanke Bernadatte- zdrobniale: Benia. Kuzynce bardzo sie dziwie, ze ulegla tesciom w takiej sprawie jak wybor imienia dla swojego dziecka. Ksawery to teraz coraz bardziej popularne imie. Jeden z moich synkow bedzie Xavier- mi bardzo sie podoba. Tu gdzie mieszkam i tak nie urzywa sie zdrobnien. (Tylko ja na mojego meza mowie Sylwek- wszyscy- Sylwester). Mi wlasnie podobaja sie mniej spotykane imiona- rzecz gustu. Jesli chodzi o pieluszki- w Rossmanie maja fajne od 2kg. i przystepne cenowo.Te malutkie Pampersy tez beda dobre.A Happy to lepiej kup 1 paczke- pozniej zawsze mozna dokupic a mysle, ze nie beda Wam potrzebne mimo napisu 1-3 kg. dla dzieci powyzej 2 kg. sa troche male. Ja raczej kupie aspirator- duzo krytyki sie naczytalam na temat gruszek a bede miala do pielegnacji az 2 noski ;) ;) Madzik- a my mielismy imie dla dziweczynki, nawet dwa a dla chlopca to nie moglismy nic wymyslec a tu sie okazalo, ze potrzebujemy az dwoch! ;) ;) Ale...\"potrzeba jest matka wynalazku.\":D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneczka- jak to jest z tym aspiratorem? Bo widze cos takiego po raz pierwszy. Jak sie zasysa ustami tą rurkę, to co sie dzieje z wydzielina z nosa ??? :D Bo szczerze mowiac zadzialal mi tu wyobraznia i niezbyt mi sie pomysł spodobal..... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć :) ja dziś pierwszy dzień na zwolnieniu :) i wstałam rano z moim facetem o 8 jak miał wstawać do pracy i zrobiłam mu poranną kawkę bo jakoś tak mi się już spać nie chciało :) pogoda u nas śliczna... ja narazie nie nudzę się na zwolnieniu (zresztą dziwne by to było w jego 1 dniu :P) bo robię PIT-y całej rodzinie, a potem idę na spacer z koleżanką która też jest na zwolnieniu i przyjeżdża do mnie na ryneczek :) zresztą moja babcia już sobie zaplanowała że będę jej pomagać w gotowaniu obiadków i będziemy razem piekł;y ciasta co sobotę :) Basiu - dzięki za namiary na lekarzy i szczegółowe informacje. sama myślałam o Corfamedzie bo żona mojego kumpla z pracy tam chodzi i bardzo sobie chwali. także napewno skorzystam z Twoich porad :) Aneczka- ja na Twoim miejscu wzieła bym paczkę tych pieluch 1-3 kg, a nóż się przydadzą więc lepiej mieć je pod ręką. a jak się nie przydadzą to tak jak pisałaś możesz w szpitalu zostawić, napewno innym maluchom będą potrzebne, a wiesz jak jest w polskich szpitalach... co do aspiratora to nie mam pojęcia, ale jak już poruszyłaś temat to się trochę o tym dowiem :) myślę że taka zwykła gruszka może być trochę niehigieniczna bo raczek trudno utrzymać ją w bezwzględnej czystości, ale to jest tylko moje zdanie :) u nas z imionami było tak, że imię dla dziewczynki Zuzka ja wymyśliłam i mój facet zgodził sie na nie bez problemów. natomiast jak się okazało że ma być chłopak to ja wymyślałam różne imiona a jemu żadne się nie podobało. jak się go pytałam jakie mu się podoba to on mówił że nie wie :P więc się w końcu wkurzyłam i powiedziałam mu ze musi się wypowiedzieć w tej sprawie bo to w końcu jego syn jest. stwierdził że to bardzo poważna sprawa i że musi się zastanowić nad tym :) po kilku dniach powiedział że już sie zastanowił i że mu się podoba Paweł albo Michał, no i wybraliśmy imię Michał. powiem wam ze mój ukochany bardzo poważnie i metodycznie podszedł do wyboru imienia dla syna :P madzik - ja myślę ze skoro masz luzik w pracy, możesz sobie chodzić na spacerki i czujesz się dobrze to jeszcze możesz posiedzieć w pracy. ja też planowałam pójście na zwolnienie później bo raczej wolałam mieć zajęcie niż siedzieć w domu i się nudzić, ale niestety bóle w dole brzucha spowodowane siedzeniem przy kompie spowodowały to że już jestem w domku. istraa - ty się kobito nie denerwuj :P myśl pozytywnie i napisz co ci lekarz powiedział :) wszystkiego dobrego dziewczynki i wspaniałego słonecznego dzionka :) ja narazie lecę wieszać pranie.. buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aneczko ja bym chyba kupiła jedno opakowanie dla mniejszych dzieci, bo zawsze jest tak, ze jak masz, to okaze sie niepotrzebne :) ale lepiej żeby mała była duża i dorodna i pieluszki komus oddała, niz zebys miała za duze pieluszki i urodziła ci sie kruszyna :) a co do tych aspiratorów to pierwsze słysze :) ale wygladają dosc przerażająco :) asiulek dostałam od kolezanki namiary na podobno rewelacyjną szkołe rodzenia :) sama tam sie teraz wybieram, no i cena przystepna, bo ona rokt emu płaciła ok 50 zł :) http://www.szkolarodzenia.wroclaw.pl/ zaczynają na początku maja kolejny cykl :) ona chodziła tylko na wykłądy, ale podobno te ćwiczenia tez sa super :0 ja niestety bede msuiała chodzic sama, bo mąż ma zajecia zazwyczaj do wieczora, a studenci zające, spóźnic sie nie wolno, bo mu uciekną ;) zobacz, moze tez skorzystasz :) madzik, ja do pracy wróciłam dopiero 14 marca, bo wczesniej od połowy listopada byłam na zwolnieniu, zacełam krwawic, okzało sie ze mam krwiaka na macicy no i lekarz zaordynował leżenie. ale powrót do pracy bardzo mi służy. podobnie jak ty mam bardzo lekką prace (uroki budżetówki), zawsze jest sie do kogo odezwac no i nikt nie pozwala mi nic robic, tylko na spacery mnie wysyłają :) musze przyznac ze odkąd wróciłam do pracy, to potworna dzienna sennośc nagle ustapiła :) jedyna moja dolegliwosc to niestety bóle krzyża i myśle, ze od ich nasilenia uzależnie mój powrót na zwolnienie. ja mam o tyle komfortowa sytuacje, ze po macierzynskim chce sie przeniesc gdzies indziej i moja szefowa sie zgodziła, a na moje miejsce od 1 czerwca przychodzi nowa osoba, wiec nie musze miec wyrzutów, ze zostawiam koleżanke bez pomocy. na pewno chce juz w lipcu pójsc na zwolnienie, a co do czerwca to sie jeszcze zastanowie, zoabcze jak sie bede czuła :) mam obrone dyplomu na poczatku lipca, wiec w domu miałabym co robic, ale mysle, ze pare miesiecy po porodzie bede cały czas z maluszkiem i jeszcze zatęsknie za towarzystwem :) tak wiec,ni c jeszcze nie przesądzam, ale jak czujesz ze masz ochote wrócic do domku, to korzystaj! dzwoniłam dzisiaj do znajomej kadrowej i ona mówi, ze z tym macierzynskim przed porodem jest tak, ze ZUS nakazuje lekarzom dawac na dwa tygodnie przed porodem urlop macierzyński, ale to w sumie tylko zalecenie i od dobrej woli lekarza zalezy czy dostaniesz urlop czy jeszcze zwolnienie :) najlepiej pgadaj z lekarzem, jaki on ma zwyczaj i juz :) jak bedzie w porządku to nie zrobi problemów :) a co do imion to moja znajoma zafascynowana kultura celtycką nazwałą synka Cedryk, na początku wydawało mi sie dość dziwne, ale jak sie przyzwyczaiłam, to okazało sie ze wietnie pasuje, no i na pewno drugiego takiego Cedryka w okolicy nie bedzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basiu dzięki za namiary na szkołę:) ja właśnie jestem w trakcie wyboru...zajrzałam na stronkę , wydrukowałam sobie informacje i jeszcze pokarzę je mojemu chłopakowi co by się wypowiedział, bo my do tej pory myśleliśmy o szkole rodzenia na Brochowie... ale widzę ze zajęcia są prowadzone blisko mnie w tej szkole także jest to duuuuuuuuuży plus :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiulek ja mam bliżej koło siebie w bocianku na Chałbińskiego, ale tam kosztuje 200 zł no i z tym szpitalem mam niemiłe wspomnienia, a że pracuje akurat na rynku do 15:30, to na Dominikanski na 16:00 w sam raz, no i ten szczegółowy opis kazdego spotkania mi sie podoba :) moja koleżanka mówi, ze do teraz utrzymują ze sobą kontakt, a jej synek skończył własnie roczek :) mi sie jeszcze ta podoboała, http://www.szkola-rodzenia.bluel.pl/ ale to daleko ode mnie no i drozej, a juz tyle tych wydatków, ze kazdy kolejny to ból dodatkowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
istraa no baa ma sie te ambicje i motywacje hehe Ja dzis bylam ostatni raz na miescie po dwa tsaniki do karmienia ,azulan do podmywania cipulki i kupilam dwie paczki wkladek laktacyjnych polecam w rossmanie paczka (30 sztuk) kosztuje tylko 6 zl chyba najtaniej : nazwa BABYDREAM :) .O wyprawce juz nie mysle kompletnie ,mojego faceta teraz namawiam zeby kupil krzeselko do siedzenia dla maluszka ale ztym to sie jeszcze nie spieszy bo zanim zacznie siadac;) . Jesli chodzi o pampersy ja kupilam te bella hapyy terazw realu jest promocja na nie ,kosztuja niecale 28 zl (42sztuki) od 3kg do 5kg a jesli chodzi o tetroe i flanelowe tez sa w promocji ale na pasasazu ( tetrowych 11 sztuk kosztuje 15zl ,a flanelowych 5 sztuk -15zl) Szlam na miasto z mysla ze sobie wkoncu farbne wloski ,weszlam do fryzeeoora i sie pytam ile kosztowaloby n moje wlosy farbniecie na jeden kolor -brazowy to mi powiedziala ze 70zl -dla mnie to jest duzo ,i pokazala mi farbe ktor mialaby mi zrobic byla to zwykla farba z supermarketu LONDA kolor 14 jasny braz wiec sobie pomyslalam ze kupie dwa takie opakowania zapalce z 22 zl a nie 70zl i mama mi zrobi tylko mam nadzieje ze oni nic do tych farb nie dodaja ;) zebu kolor byl ladniejszy ;)zobaczymy. No teraz jestem po obiadku chodz juz sie robie glodna ,u lekarza bylam nastepna wizyta za 2 tygodnie ..znowu badanie krwi i moczu Lekarz zabronil przemeczac sie ,biegac ,dzwigac, a co najgorsze wspolzyc!!!! moj facet jest zrospaczony :D:D:D:D:Dale co zrobic dzidzius najwaznieszy Nad imieniem mysle jak by byl chlopak (co usg nie powiedzialo ,ale roznie to bywa to nazwie OSKAR) a jak bedzie dziewczynka Oliwka albo Nikola:) ktores z tych ,pozdrawiam was kobietki i oszczedzajcie sie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ha nie było mnei od wczoraj a tu tyle się wydziało Aneczka1979 - jestes z Wawy? odnosnie tego wózka Bartiny się odzywam..., ja to znalazłam dwie hurtownie w Babicach i w Grójcu gdzie są tansze rzeczy i akcesoria...ale ja nie mam czasu wiec czekam na ceny od moje koleżanki i wezmę to co ona jednak inaczej jest jak pracujesz i nie masz czasu na chodzenie i oglądanie... co do imienia to mi się śni, że będzie to chłopak ale na usg wyszła dziewczyna, rzucilismy monetą i wyszła MILENA - a często skrótowo mówimy Malina:P a gdyby któraś miała ochote poczytać bloga www.word.trek.livenet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malwinistka
hej dziewczyny,dawno się nie odzywałam..wybaczcie,ale brak czasu..teraz nadrabiam zaleglości w czytaniu... dziś 27 tydzień zaczynam,synus dziś w brzuchu szalej i mocno kopie,ale to takie slodkie... jutro mamwolne to sobie wypoczne i moje kochanie wraca ,ale niestety ja w wekeend pracuje to dużo razem nie pobedziemy.... do końca m-ca pracuje,mam nadzieje że mój gin nie bedzie mi robił problemów ze zwolnieniem....pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fachman juz poszedl :). Z moim sikaniem nie było problemu, bo fachowiec robił sobie przewrwe na papierosa ;). Tak więc nie musiałam pędzić do kuzyna! W domu smutnawo bo jestem sama :(. Nie jestem przyzwyczajona do spędzania wieczoru bez mężulka :(. No cóż trzeba to przetrwać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zdecydowalam sie ze jednak kupie paczke tych pieluszek dla wczesniaka. najwyzej oddam potrzebujacym, toc to nie majatek... tylko ciekawe czy w hipermarketach takie maja. nie widziala ktoras z was??? jesli tak to w jakim? Gracjana nie jestem z warszawy ale tam bywam przy okazji wizyt na Czerniakowskiej. jesli idzie o wozki to moze i w hurtowniach jest ciut taniej ale dla mnie wersja 1030zl z fotelikiem samochodowym jest bardzo dobra a sprzedawca mily i kompetentny sie okazal wiec nie bede jezdzila szukala dla 20zl zaoszedzonych, na benzyne tyle by mi poszlo, zwlaszcza ze totalnie nie mam pojecia gdzie te hurtownie sie znajduja. ten sklep w ktorym my bedziemy kupowac jest na rogu okopowej i dizelnej. Anulka78 - a jak dlugo facio planuje remontowac? miejmy nadzieje ze jakos to bedzie i twoj pecherz nie da ci popalic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze jestem pełna niepokoju. Amelka przez cały dzień mozę poruszyła sie 3 razy i to bardzo delikatnie, a w dodatku kuje mnie z prawej strony. Oby wszystko było ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że fachman powinien skończyć we wtorek a najpóźniej w czwartek. Zresztą zobaczymy bo tak naprawde to od jutra ostro zaczyna działać :). Dzisiaj wszystko sobie wymierzył i wyrysował na ścianach, przygotował wannę do obudowy i wypoziomował, no i zagruntował ściany :) Ania-moja niunia wczoraj szalała po całym brzuchu a dzisiaj jakby delikatnie co też mnie niepokoiło. Zauważyłam, że niektórych ruchów nie wyczułabym gdybym nie trzymała akurat ręki na brzuchu ;). A próbowałaś ze słodkim??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×