Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ally_23

LIPIEC 2007

Polecane posty

madzik80 wiesz sama bym nie pomyślała o cwiczeniach,najpierw je wypróbuje potem napisze jaki jest rezultat co do tetrówek to widze ze wszystkie wolą pampersy,rozumie to wieksza wygoda dla mam ale czy dla dzieciaczka też?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominisia- ja mysle, ze oba te typy pieluch maja swoje plusy i minusy. Moze sa mniej wygodne dla dziecka- choc nie sadze ale za to napewno tak nie mocza jak tetrowe. A ja przy blizniakach moge zawsze nie zdazyc ze zmiana w odpowiednim czasie wiec stawiam na tetre ;) ;) A powiem Wam, ze rok temu moja znajoma zaklinala sie, ze tylko tetrowe bedzie uzywala, kupila 30 sztuk i... leza nowe do dzis ;) ;) Jak w szpitalu wyprobowala \"papmersy\" to juz przy nich zostala :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiu no jak blad to ok, pozniej patrzylam i tam bylo ze 1szt cena 55zl wiec lepiej sie dopytaj nim zamowisz bo moze to jest tak ze jak bierzesz opakowanie 8szt to za sztuke ci wychodzi 49zl... na wszelki wypadek bym sie upewnila zeby pozniej nie bylo zaskoczenia :) Marylka - ja to bym chciala juz tylko przecinki poprawiac. no ale dzisiaj dokonczylam kolejny rozdzial teoretyczny, jeszcze tylko jeden podrozdzialik napisze i moge wklepywac w kompa i dopieszczac, poniedzialek z pisania mi odpadnie bo wizyta w warszawce a w czwartek prace musze dostarczyc kolezance. jesli to promotor zaakcepuje to siadam do czesci praktycznej. jesli idzie o magnez to ja uzywam MagneB6 - polecil mi go ginek wiec biore 3 razy 1 tabletka, tylko pamietaj nie mzona go brac razem z zelazem bo hamuje przyswajanie zelaza i jedno z drugim powoduje ze slabiej dziala jesli idzie o palenie - ja mam ogolnie alergie na zapach papierochow i u nas w domu sie nie palilo i nie pali, jak przyjda jacys palacze w gosci to laduja na balkonie nie wazne od pory roku :D zauwazylam ze np w pracy czy wsrod znajomkow wsyzsscy odkad zaciazylam albo zmieniaja miejsce zapalenia paierosa albo po prostu smieja sie ze im odwyk zapewniam bo nie beda lokatora truli :) kariana - na kafe jest temat o cukrzycy ciazowej, sporo dziewczyn sie tam wypowiadalo, ja tez wtracilam swoje 3 grosze ;) wiem tyle co z teorii i niestety przejsc kolezanki i siostry. mam tylko nadzieje ze towje badanko wyjdzie dobrze!!! Dominisia ja problemow z bolem plecow nie mam ale kiedys tu dziecyznom wklejalam opis cwiczen na krzyz i kregoslup, przelec kilka stron w tyl a znajdziesz jakie cwiczenia to byly. Anulka - ciesze sie ze w koncu polubilas fryzurke nowa :) a co do ustepowania miejsca - pewnie brzuszek zrobil ci sie juz na tyle duzy ze ludzie widza ze to ciaza a nie obzarstwo wychodzace bokiem i moze dlatego ;) co do pieluszek - przy malej bysmy finansowo na pampersy nie wyrobili bo wyjatkowo plakala po kazdym siknieciu a poza tym non stop bączkowała ale to byl tylko 1 z powodow, glownym bylo zalecenie pani neonatolog z poradni ryzyka okoloporodowego (do tej pory naszej lekarki jesli idzie o dzieci) ktora twierdzila ze dziecko przynajmniej na jakis czas powinno miec codziennie zakladana pieluszke tetrowa ze wzgledu na wietrzenie dupencji. mowia ze przy tetrowkach sa odparzenia i podraznienia - my nie mielismy tego problemu, gorzej wyszly nam pampersy bokiem bo mala miala takie uczulenie ze od pachwinech po plecki i pepek miala krostki. po jakims czasie sprobowalismy z huggies i ta sama historia. o dziwo nie uczulaly jej ARO z makro i pozniej przez nas odkryta bella Happy. z ta wygoda to jednak roznie... dla dziecka chyba tez pampersy wygodniejsze bo rzadziej sie je zmienia (sa wyjatki dzieciaczkowe tak jak u nas hehehe) ale na korzysc mamy z pewnoscia oszczednosc czasu przemawia!!! ja plan mam tetrowkowy - wlasnie sie susza jutro je poprasuje i niech czekaja na brzdaca. zobaczymy jak to wyjdzie w rezultacie bo moze to roznie byc przy takiej 2kg kruszynce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEj dziewczynki :) no i mamy kolejny sloneczny dzien :) dzisiaj mam zjazd, ale nawet mnie to szczególnie nie boli, chetnie wyskocze na zajecia, tylko jak zwykle przez bolące plecki pewnie połowe sobie odpuszcze :) cos od rana pobolewa mnie podbrzusze, moze spałam ze zbyt podkurczonymi nogami i teraz jak sie prostuje , to mam problem. no nic, zapakuje sobie na wszelki wypadek nospe do torby i wyjde z zajec, jak cos bedzie nie tak. anulka78 musze przyznac ze masz zszczescie do ludzi :) mi nie dosc ze nie ustepują miejsca, to jeszcze wczoraj staneła nade mną jakas baba , prawie usiadła mi na koloanach i jęczała jaka ta dzisiejsza młodzież niewychowana. normalnie bym wstała, ale po ostatniej historii, kiedy to ja ustapiłam miejsce dizewczynie w ciąży, która ledwno na nogach stała, stwierdziłam, ze koneic z altruizmem w tramwajach i autobusach. w koncu ja tez mam prawo źle sie poczuc w ciąży i nie musze sie z tego tłumaczyc. miałam dosc luźna kurteczke, wiec jak wstałam, to nei wiem, czy babkia zauważyłą moją ciąże, bo jeszcze przewalała oczami, ledwo zdążyłąm sie usunąć przed nią jak siadała na moim miescu, ale juz sie tym nie przejmuje :):):) a co do papierosów, to zgadzam sie z anulka26. staram sie ich unikac,choc stajac na przystankach troche to trudne. no i te problemy aby usiasc gdzies w kanjpie ze znajomymi na herbatce gdzie sie nie pali. koniec konców imprezki koncza sie u kogos w domu, bo nie chce nawet w bierny sposób podtruwac dziecka i nie rozumiem jak kobiety w ciaży mogą palic. znam dzieci z wadami serca i z potwornymi alergiami tylko dlatego, ze matki paliły w ciąży. tak wiec papierosom mówie stanowcze nie :) miłęgo dnia, zmykam na zajecia :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Kochane :-) zapowiada sie ładna sobota a kolejne dni maja byc juz naprawde \"letnie\" :-) super bo ja uwielbiam taką pogode :-) my wczoraj zakonczylismy malowanko naszej nowej sypialni, dzis jeszcze tylko trzeba posprzatac, przeniesc meble itp. ufff jak fajnie ze do przodu :-) poźniej czeka nas pokoj dla Małego, ale na sama mysl o tym bałaganie przy remoncie to mi sie odechciewa (nic nie pozwalaja mi robic! a ja bym tak chciala pomagac :-))) ja jestem niecierpliwa i tylko chodze i zagladam ile juz zrobili hihihi Anulka 78 a Ty swojego fachmana od łazienki nie poganiasz? ?:-))) no masz prawo jestes przeciez szefową remontu :-)) Marylka ja tez zachorowalam na pościel w żyrafki, chyba ja kupimy ;-) jest taka urocza :-) Aneczka ja to o pieluszkach nie mam zielonego pojecia, dobrze ze tu sa poruszane wszystkie tematy bo wiele sie od Was dowiedzialam. Kurcze latem zapowiadają upaly wiec w pieluszkach to chyba chorąco co? ciekawe jakie sa lepsze na ta pore roku? Dziewczyny, dwa tygodnie temu moja znajoma urodzila syna.... to byl 32-33 tydzien ciązy. Mały ważyl 2300- to chyba bardzo fajnie jak na swoj \"wiek\". Na poczatku bylo z nim bardzo krucho (dlatego nie pisalam bo nie chcialam wprowadzac smutku na naszym topiku) ale wczoraj sie dowiedzialam ze maly ma sie coraz lepiej i nabiera ciałka hurrraaaaa Maly złapal tez zapalenie pluc, ale z tego tez juz wychodzi. naprawde te maleństwo i jego rodzice przezyli cięzkie chwile. Teraz lezy w inkubatorku i mam nadzieje ze szybko \"pojdzie\" do domku :-)) milego weekendu zycze ;-)) caluski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Haj Basia 81, Ty tez ranny ptaszek :-) a z tym ustepowaniem to jest roznie. ja juz dwa razy zaslablam w autobusie- na samym poczatku ciązy i teraz nie lubie jeździc autobusami. Z tym ustepowaniem to jest roznie. W naszym spoleczenstwie brakuje kultury! Ostatnio jak jechalam busem, to niektorzy GAPILI sie na mnie i moj brzuch ale miejsca nie ustąpili :-) ludzie juz nawet nie probuja udawac ze nie widza starszej czy ciezarnej osoby. A nastolatki sa najlepsze- glowa do szyby i niby spią hahahaha ja przed ciążą ZAWSZE ale serio zawsze ustepowalam innym. I teraz mam piękne dziekuje! Milego zjazdu zycze ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć! Słoneczko ślicznie świeci ale jest zimno! Dzisiaj musimy polatać po sklepach co by dokupić potrzebne rzeczy do łazienki (moze zabraknąć kleju itp.) Justka-Jestem zmuszona wypraszać fachmana z łazienki, ale tak czy siak ja jestem specyficzna z tym sikaniem, bo dosłownie po 10 minutach może mi sie znowu zachcieć i to tak jakbym w ogole nie korzystała z toalety :(. Więc nieraz jest głupiego robota bo caly czas siedziałabym w wc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie sobotnie... ja dzisiaj od 6 rano mialam jakies przeblyski energii wiec wstalam i wzielam sie za prasowanie. wczoraj poprasowalam olbrzymia sterte dzieciecych ciuszkow, dzisiaj druga partie ubranek i na popoludnie zostaly mi pieluchy, notabene 70sztuk wiec bedzie zajecie do wieczora :) kolejne pralki nastawione i zastanawiamy sie z mezem gdzie my to wsyztsko pomiescimy. na razie przywiezlismy tylko rzeczy 0-6 miesiecy i te 0-3 beda z przodu a wieksze na tylach. jak malenstwo bedzie tak ladnie roslo jak nasza corcia w swoim niemowlectwie toszybko te 6 wyciagniemy, dla ciekawosci wam napisze ze Gabrycha majac 3 miesiace nosila ubranka na pol roku!!! urodzila sie 3500, 54cm dlugosci i majac pol roczku i bedac tylko na moim mleku wazyla ... 8100!!! podczas gdy na bilansie roczniaka 8900. czyli mozecie sobie wyobrazic jaki z niej byl pulpecik :D takze nie kupujcie zbyt wielu ubranek na wyrost bo wasze maluchy moga was tempem wzrostu niezle zaskoczyc :D justka - dla mnie twoj post o maluszku i jego wadze jest bardzo optymistyczny!!! lekarze mowia ze 2kg to jest super waga dla wczesniaka. W sumie czesto sie spotyka ze takie maluszki zapadaja na zapalenie pluc a wrecz slyszalam ze to w 90% standard bo plucka sa slabsze. najwazniejsze ze teraz ze szkrabem jest juz lepiej no i jak tylko zacznie sam oddychac i wcinac to pewnie ich ze sziptala zaraz wypisza - teraz jest regula ze 2kg musi maluch osiagnac, oddychac i ssac i juz moze mykac do domu. 3mam kciuki za synka twojej kolezanki oby zadnych komplikacji nie bylo i szybko mogli zaczac sie cieszyc domowym ciepelkiem. Basiu mam nadzieje ze na uczelni nie bylo zle, w razie czego spacerek w okol auli sobie zrob hehehe Marylka - no kochana to ty juz jedna noga sie obronilas :D ja wczoraj mialam taka wene ze skonczylam kolejny rozdzial. brakuje mi tylko podrozdzialu czesci teoretycznej a praktyczna to powinno byc juz z gorki i w miesiac ja sklece ;) Anulka - z klejami to jest tak wrednie ze brakuje na kilka osttnich plytek z reguly :O my sie z mezem smielismy ze akurat udalo nam sie wycyrklowac ze szpachla ale klej wrrrr chyba z 3 razy byl dokupowany ale tak to jest jak sie samemu takie rzeczy robi :D a teraz zmyakmy na zakupy, rybki chcemy corci dokupic i typowe domowe zakupy tez sie przydadza bo jak ja tyle czasu nie laze to i w domu pustawo na polkach sie robi ;) milego dzionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziendobry dziewczynki niestety nie poscili mi meza wczoraj ze szpitala chca go miec jeszcze do poniedzialku, wtedy przed wyjsciem zrobia mu jeszcze raz tomografie. a tak sie juz cieszylam.... ostatnio chodze wieczorami jak ostatnia kalika, jak ja to nazywam, brzcuh nie pozwala sie wyprostowac za bardzo a na dodatke strasznie jestem zmeczona. mysle ze to wlasnie ostatnie sytuacje stresowe tak dzialaja no i to ze jeszcze pracujeno i ze musze sie wyrywac do szpitala na odwiedziny, dobrze ze to ostatni tydzien pracy przede mna :) jesli chodzi o pieluszki to ja zamierzam uzywac tak jak anulka na dzien tetrowych a na noc jednorazowki, no z wyjatkiem spacerow i wyjazdow gdzie zamierzam zakladac jednorazowki. mnie przeraza bardziej wizja tych nie rozkladajacych sie za bardzo pieluch jednorazowych w przyrodzie (jakos za bardzo chyba ekologiczna jestem:) , wole uprac tetrowe nie widze problemu :) aha czy ma ktos pomysl jak sciagnac filmik z babyonline z cwiczeniami z pilka??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie !!! Nie było mnie od czwartku, bo mielismy awarię sieci i nie było dostepu do netu, ale w końcu połaczyłam się ze światem....doczytałam i lecę z relacją od czwartku. Byłam u lekarza......i niestety mnie nie przyjął, bo była taka masa ludzi, a musiała zwolinić gabinet o 18....no w sumie poszlam nie na swój termin (bo ten wypada na poniedziałek), bo brakło mi leków, ale cichaczem myślałam, że mnie przyjmie i nie będę musiała iść w poniedziałek tylko męża wyślę po odebranie zwolnienia....no ale niestety...tylko leki mi przepisała bez kolejki zapytała czy nic pilnego się nie dzieje.... Jedyne co pocieszającego , to to że byliśmy na USG.... dzidzia pięknie prezentowala swoją twrzyczkę, ssała palucha i strasznie się wierciła :-) gin zbadał wszystkie narządy, na szczęście wszystko OK. Wymiary też zgadzają się z wielkiem ciąży, łożysko ma 2 stopień dojrzałośći (cokolwiek to oznacza, bo z wrażenia zapomniałam zapytać na końcu)......i dzidziuś waży już ponad kilogram !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aaa jeszcze zapomnialam... ja też zamierzam uzywać na zmiane tetry z jednorazówkami.... tetra na dzień, żeby pupcia się wietrzyła, bo pomimi zapewnień producentów o oddychających pampersach i cudach na kiju....wyobraźmy sobie jakby nas w lecie zapakowali w wielkie podpaski i kazali leżeć...(podpaski też podobno oddychają) pampersy na wyjście...ewentualnie na noc... u mnie teściowa zaczyna zakupowe szaleństwo już widzę, że nie może na miejscu usiedzieć, żeby nie zacząć wnuczątku zakupów robić :-) :-) stwierdziła, że po długim weekendzie uderza na sklepy....mnie pozostają zakupy przez internet, bo nie mogę chodzić... też sobie pościelkę ze strony od aneczki kupię....misie na piasku, a mężu wybrał myszkki na błękicie, tyle, że od razu chyba zainwestuję w wypełnienie, bo zdecydowanie bardziej sie opłaca niz w sklepie. to życzę miłej sobotki.... buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i po zakupach, nie wiem jaka pogoda u was ale u nas malo glowy nie urwie!!! wieje i jest zimno wiec szybko sie w miare uwinelismy :) w sumie to pojechalismy specjalnie po rybki dla malej zeby nowe do akwarium dokupic no i ten zakup zostal zrealizowany w stopniu przekraczajacym nawet zamiary :D blada - moze to i dorbze ze meza zostaiwli, przynajmniej nie wywalaja czlowieka nie do konca zdiagnozowanego na bruk tylko sie nim pozadnie zajma. bedzie przynajmniej pewne ze wsyztskiego dopatrzyli. niestety nie wiem jak sciagnac ten filmik ale jak nie zapomne to popytam meza bo on w takich sprawach bardziej oblatany niz ja ;) istraa - ja to bym sie cieszyla ze tesciowa dzieciatko obkupuje. my zeby nie kuzynki w stanach to bysmy kwiczeli a tak mam zapasy po corci i teraz tylko te takie tyci tyci podokupujemy. licze ze moze w poniedzialek w warszawie cos kupimy taniej bo u nas ceny na rozmiar 50 sa zaporowe (45zl za zwykle bawelniane spioszki!!) ciesze sie ze na usg wsyzstko cacy, to przeciez najwazniejsze!! mamy podobny termin z OM wiec jest szansa ze i nasze dzieciatko wazy ponad kilogram :) a co do poscielki to ja mam wlasnie te misie na piasku i jestem pewna ze ci sie spodoba. mysle ze jak nie masz poscieli to 2 kompleciki to minimum ale jedna rada wez 2 bawelniane i 1 np frotte, przyda sie na jesien i zime :) aaa jesli dobrze popatrzysz na aukcjach to u nich tez maja wypelnienia i nawet komplety 6 czesciowe z przescieradlami od razu sa. cenowo duuuuuzo taniej niz w sklepach a nawet hurtowniach aaaa no i fajnie ze nie zostane sama z tetrowkami :D wlasnie odpalilam zelazko i bede prasowac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jeszcze zmolestowałam mężą i pojechalismy do ogrodniczego po pelargonie na balkon, zdecydowałam się na pnące, czerwone pełne. Bardzo mi sie podobają. Od razu wydębiłam nowe skrzynki, haczyki na barierkę i pare innych rzeczy.......wszystko przecież niezbędne...uwielbiam chodzić z mężem na zakupy... a faktycznie cieszę sie, że teściowa taka skora do zakupów.....w końcu mają tylko jedno dziecko i mogą doczekać sie wnucząt tylko od nas :-) tesciu zapowiedzial, że on wózek kupuje...teściowa mymysliła, że dodatkowo zbiera na łóżeczko.....kosmos....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Istraa - super!!! no to mozesz zaszalec z wyborami :D masz juz na oku jakis konkretny wozek czy model lozeczka? co do kwiatkow na balkonie... ja nie mam reki do kwiatow nawet domowych wiec na te zewnetrzne to juz w ogole sie nie porywam. u nas z kasa i zakupami to jest odwrotnie - predzej maz mnie na cos naciagnie niz ja jego hehhe a to z prostego powodu - to ja w domu trzymam kase :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i po zajeciach :) wytrzymalam tylko do polowy, bo maluch tak sie wiercil, ze brzuch zrobil mi sie twardy jak kamien i obolaly i po upewnieniu sie ze nic nie strsce stwierdzilam, ze lepiej wrocic do domku i sie troszke polozyc, aby maluch mial jak swoje male kosteczki rozprostowac :) aneczko uwazaj z tym prasowaniem, najlepiej prasuj na siedzaco, bo prasowanie 70 pieluszek na stojaco to nie lada wyczyn i obciązenie dla kręgosłupa :) czytałam gdzies, ze nawet z takimi typowymi pracami domowymi trzeba bardzo uwazac :) blada zgadzam sie z aneczką, ze to dobrze, ze chca twojego męża kontrolnie przebadac przed puszczeniem do domu. nie dziwie sie, ze chcesz miec juz meza w domku, ale przynajmniej oboje bedziecie spokojniejsi, ze wszystko jest ok :) trzymam kciuki aby tak było! istra gratuluje zdrowego dzieciątka! dla mnie widok naszego malucha na monitorze nigdy nie przestanie byc wielkim przezyciem :) a wiecie co? zdziwilam sie dlaczego od tego tygodnia tak wzrósł mi apetyt na słodkie :) a tu przeczytałam w jakies madrej gazetce, ze mojemu maluchowi własnie zaczeły rozwijac sie kubki smakowe, a nic nie smakuje lepiej, jak słodkie wody płodowe :) no i wszystko jasne :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowa - jest juz nowe BABY, kupilam dzisiaj numer majowy. numer majowy M jak Mama tez jak najbardziej polecam, zupelnie inna tematyka i wlasnie gazetki pochlaniam zamiast prasowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiu no i mialas racje z urwaniem sie z zajec, co studiujesz jesli mozna wiedziec?? cieawe z tym slodkim i kurcze chyba masz racje... ja od ponad 2 tygodni jestem normalnie odkurzacz na slodkie ;) chociaz mam 2 skrajnosci slodkie i pikantne... nie wiem jak wam ale mi nieziemsko smakuje rzodkiewka ze smietanka porzadnie popieprzona i troche posolona :D aaaahaaa o prasowaniu na stojaco przez chwile nie myslalam :) ciuszki i wczorajsze i dzisiejsze (4pralki) prasowalam na siedzaco, pieluszki tez tak zamierzam. cale szczescie nasza deske idzie tak rozstawic ze moge prasowac siedzac w fotelu i TV ogladajac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Aneczka1979 dzieki kochana za informacje :) dzis musze je koniecznie kupić!!! Ja dzis tez bylam na zakupuch kupilam sobie mini czarna -ale narazie nie ubiore bo sie nie wcisne i bluzeczke na ramiaczkach z koronka bardzo sexi tylko ze tez nie na teraz bo mi sie opina na calym brzuchu;),wrocilam z zakupow tak wialo ,ze w domu przeszly mnie dreszcze i odrzu lyknelam witamine C (wode z cytrynka) przespalam sie z godzinke i wstalam na obiadek juz zjadlam ale wcale nie czuje sie jakas pelna tez ostatnio chlone jak odkurzacz slodkie slodkie i jeszcze raz slodkie ,do miesa mam wstret jakwiekszosc z was -tylko kotlety z drobiu zjem i parowki berlinki nic innego z miesa nie rusze!pffuj!.W pokoju mam odkurzone ,kurze poscierane i tak sie zastanwiam co tu robic ...dzis moze pojde do mojego ukochanego na noc ,ale i tak nie bedzie seksiku bo nie moge:/ ciekawe czemu lekarz zabronil czy ze wzgledu na krotka szyjke i czy dlatego ze mialam grzybice i dzis skonczylam brac czopki -juz nie czuje swedzenia ani pieczenia ale z sexiku nici:( Pozatym nie wiem czemu ale u niego nie moge spac normalnie budze sie w nocy,jest duszno calkiem inne powietrze niz u mnie w domu ..nie wiem pomysle bo grunt to sie dobrze czuc!przeciez! Juz tez chcialabym sie przeprowadzic do naszego mieszkanka widywac sie codziennie:( ..a to dopiero na pcozatku czerwca.Tak w ogole z tego co sie zorientowalam to ponoc mam urodzic w 36 tygodniu jak obliczylam wychodzi na 11-17 czeriwiec ...takze musze sie szykowac juz blizej niz dalej!!. Aneczka wspolczuje tyle prania i prasowania ale ja tez bede musiala sie wziasc jak sie zrobi cieplej poprac te ciuszki bo mam caly worek od groma ich sie nazbieralo,jakim proszkiem pralas tym specjalnym dla bobasow?:) pozdrawiam i zycze milej soboty!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pewna dawna forumowiczka
hejka dziewczyny, chcialabym sie do was dopisac, ale nie chce sobie zapeszac, bo dzieciatko jedno stracilam, a ta ciaza od poczatku zagrozona i tez jeden blizniak w drugim miesiacu poszed:( jak bedzie wszystko ok to po 35 tygodniu, moze nawet wczesniej sie dopisze:) jak macie tabelke, to mozecie mnie wpisac: justyna szczecin 23 lata termin: 25.07.07 prawdopodobnie dziewczynka, ale na polowkowym nie bylo dokladnie widac:) a narazie trzymam za wszystkie kciuki;) pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Lipcoweczki :D Domek posprzatany wiec czas na odpoczynek bo sie troche zmachalam choc i tak wiekszosc zrobil moj maz ;) ;) Nova- to rozumiem, ze Ty juz zakupy porobilas na \"po ciazy\" tak? A mi sie wydaje, ze ty jeszcze swoj termin porodu przechodzisz bo tu czytam, ze masz tyle werwy ;) ;) ;) A kobietki juz piora i prasuja... Mnie to czeka za jakies 2 tygodnie. A ja mam taki pomysl- moze powrzucalybysmy do forum zdjecia z USG naszych dzidziusiow? Co Wy na to? Milo byloby poogladac nasze szkraby:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowa - a czemu sobie 36tc na termin porodu wyliczylas? czy gin ci cos takiego powiedzial bo nie rozumiem jak moglas sie zorientowac... kobietko nie stresuje sie tak bardzo bo faktycznie sobie wykraczesz. ja w 1 ciazy mialam zagrozenie wczesnym porodem i gin nie dawal mi najmniejszych szans na donoszenie do konca (od samego poczatku komplikacje a w 30tyg wyladowalam w sziptalu na podtrzymaniu) po czym urodzilam w terminie mala kluske. takze nawet jesli gin cos takiego mowil ze moze byc wczesniej to po prostu oszczedzaj sie - duzo lez, siedz z nozkami do gory, nie dzwigaj ani sie nie sexuj ;) a bedzie ok. co do sexiku - sex jest zakazany przy krotkiej lub skracajacej sie szyjce macicy (ile byla na pcozatku ciazy pamietasz??) z proszkow polecam do bialego PERSIL sensitive, ubranka snieznobiale wlasciwie az oczka bola jak sie na nie patrzy (a badz co badz i kaftaniki i pieluszki 5lat przelezaly!!) a do kolorow LOVELA. ostatnio slyszalam od znajmej poloznej ze strasznie duzo dzieci ma uczulenie na JELP wiec z niego zrezygnowalam. jesli wypatrze persil do kolorow to kupie zamiast loveli do reszty prania. a przed nami jeszcze go nie malo z samych tych rzeczy co juz w domku a jeszcze iles jest nie przywiezionych, ciekawa jestem jaki bedzie rachunek za prad i wode za ten miesiac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pewna dawna forumowiczka
a sie sama dopisze:) nie wiem czy to przed terminem to tydzien ciazy, ale jak tak wpisalam:) Ally23.......Natalia.......23........Sląsk.... ....11.. .... 30.06.07........0 Kimmusia......Tośka........25........Olkusz.....10...... 30.06.07......+3 Monikaaa1...Monika.....19......śląsk..........25.... ...29.06.07.......+6 Joanna78....Joanna.........28........Sopot......22.... .. .02.07.07....+5 s-a-m-o-t-n-a...Olga..27........śląskie.....29.... ..04.07.07....+10 Synuś Aneczka1979...Ania...28.....podlaskie....30........05.07 .07 ???......+6 Sendi79.......Karla.......27.........Warszawa......30... .07.07.07... +4 C Jolka87.........Jola ......20..........Warszawa.... 19........07.07.07 +1 Istraa...........Aga.........26.........Kraków......29.. ...08.07.07....+4 Myszka1975...Bożena......31........Katowice....22.....08 .07.07....+5 Anulka78.......Ania.........29........Szczecin.....29.. ..09.07.07...+12...córeczka Blada..........Małgosia.....27.....Małopolskie....27... ..10.07.07.....+8 moon...........Asia.........30.........Warszawa...15... .10.07.07.....+2 Asiulek78......Asia..........28.........Wrocław....28.. ..10.07.07.....+9..S termal.........Teresa.......28......podkarpackie..20... .11.07.07....+9 Kokopelasa......Asia........28.......Brzeg Dolny....24...11.07.07...+10 Edzia..........Edyta.......23.......Białystok.......23.. ...11.07.07....+2 Agacia22.......Agata.......22......Poznań.........26... ...12.07.07...+8 nowa346....Magdalena....20.....kujpomorskie....14..... 13.07.07...+2 syla1234....Sylwia......33........Bydgoszcz.....24...... . 13.07.07....+8 gosdan.......Gosia......31.....dolnośląskie.....26 ...15.07.07...+9...S sosim........Marzena.........30........WROCŁAW....26.... .17.07.07+11 Olcia81.....Ola.......26.......śląskie..... .27....18.07.07...+7..coreczka Pestka1980....Lila.......27......wielkopolskie...28.... 18.07.07....+10 Hoogata.......Agata........28.......Kraków........23. ....22.07.07....+6 aga_sunset...Agnieszka....29..Włocławek...17.. . ...22.07.07....+6 marylka2007...Monika...23......sląsk......26. .22.07.07....+8..Coreczka Meggie1977....Magda........29........śląskie...... ..20....22.07.07..+ 5 Stonoga........Iga...........28....Warszawa......18..... 23.07.07....+3 Dviki...........Gośka........26.........podkarpackie..26 ...23.07.07..12 lojka32.........Jola..........33.........Głogów.......15 .....23.07.0.7...1 Ania1706....Ania.........22......Wadowice.....20....23.0 7.07...+16.. C Terka76.......Teresa.......31........Lubelskie......19.. ....23.07.07..+2 Agaa1979......Aga...........27..........Gdynia...... 17.....23.07.07...2 G.o.o.s.i.a....Gosia.........30......usa/Bialystok.....2 6.....24.07.07 listkaa........Karolina........24........pomorski.... .18.....25.07.07...-4 malwinistka....Malwina.....26....Wrocław....26.....25.07 . 07...+12 s pewna.........Justyna.......23....Szczecin....26.....25.07.07...+9 c? paula21........Paulina........21........małopolska....20 ......26.07.07+5 jumik.........Justyna........34.........śląskie......1 9.....27.07.07 +2,5 przyszlamama23..Agnieszka.....23....Gliwice....24...27. 07.07..+10 Bossanova.....................34........................ .............28.07.07 Anulka26.....Ania.........26.......DE/ Köln.....26.......29.07.07 2 chlopcy basia_81.....Basia.......25........Wrocław......25.. ...29.07.07. +4...S madzik80.....Magda.........26........Wrocław......26.... ..30.07.07.+9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewna - witaj u nas... nie zapeszysz bedzie wsyzstko ok :) zaczernij sobie nick w preferencjach i zagladaj do nas jak najczesciej 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ginekolog powiedzial ze w 36 tygodniu przewiduje moje rozwiazanie ciazy jak dobrze pojdzie ,mowila dokladnie jak ty ze mam sie oszczedzac ,duzo lezec ,nie stresowac i nie wspolzyc ,na poczatku nie wiem jaka dlugosc byla szyjki macicy bo nawet nie zmierzyli teraz jest 3cm , Aneczka a jesli chodzi o cesarskie ciecie to mozna sie zapytac lekarza jakims sposobem bede rodzic czy nturalnie czy cesarka ,czy jest to raczje nie wiadome?dopiero przy porodzie mozna stwierdzic? Dzieki za informcje odnosnie proszku no ja niestety kupilam juz JELP proszek i plyn z tej firmy ale jak sie skonczy kupie ten co ty skoro ciuszki raża po oczach;):P pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowa do cesarki sa wskazania konkretne wczesniej lub w trakcie wychodzi czy sie da normalnie czy nie. jesli idzie o te gadanie o 36tc to wloz miedzy ksiazki i zyj spokojnie, oszczedzaj sie i rob wsyztsko zeby pochodzic jak najdluzej. kazdy kolejny tydzien jest zbawienny dla maluszka, pamietaj o tym jak bedziesz miala werwe porzadkowa lub dzwiganiowa. U mnie cesarka jest zalecana ze wzgledu na wade ale lekarze powiedzieli ze beda walczyli o kazdy kolejny tydzien dla malca w brzuszku i chwala im za to!!! i jeszcze o tych 3cm - mam kolezanke ktora naturalna dlugosc szyjki ma 2.5cm a wszystkie 3 ciaze konczyla w terminie. po prostu oszczedny, lezakujacy tryb zycia prowadzila. dlatego uwazaj na siebie i nie kus losu, w 38tyg ciaza jest uznana za donoszona i mozesz wtedy spokojnie rodzic.zreszta co do gina to jesli nie ma zadnych innych komplikacji procz szyjki to troche sie dziwie ze on tak wyrokuje... no ale sa lekarze i lekarze... Anulka - ja bym pewnie tez nie myslala ani o praniu ani o prasowaniu gdyby nie komplikacje. ja zakupy nawet planowalam dopiero na koniec maja!! z tymi zdjeciami to fajny pomysl tyle ze ja np ostatnie mialam w 22tc i jest one z uwidocznieniem wady wiec sobie daruje. moze jak kiedys dostane jeszcze jakies od gina to wrzuce no ale wasze kruszynki chetnie poogladam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Dziewczyny!!! 🌻🌻🌻🌻🌻 Bardzo podoba mi sie ten lipcowy topik,fajnie i dużo piszecie i choc mam juz jedno dziecko to zawsze dowiaduje sie tu nowych rzeczy(superrrrr.....) 🌻🌻🌻🌻🌻 mam małą prośbe,czy któraś mogłaby mnie wpisac w ta tabelke,ja próbowałam ale ona mi sie wciąż rozkracza i rozłazi,to,moje dane do tabelki: nick-Dominisia,prawdziwe imię-Dominika,wiek-25lat,skąd-woj.kuj-pom,tydzień ciąży-27,termin porodu-21lipiec,kg na plusie 7kg,płec-nieznana bardzo bardzo dziękuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dominiasia bo to zawsze jest tak ze czegos nowego idzie sie dowiedziec. ja np dzisiaj w M jak mama wyczytalam ze dzieciece ciuszki sie pierze na 30-40stopni mimo ze ja w 1 ciazy i teraz na 60piore. coz kiedys bylo ze na 60 to najmniej ale wsyztsko sie zmienia :) Ally23.......Natalia.......23........Sląsk.... ....11.. .... 30.06.07........0 Kimmusia......Tośka........25........Olkusz.....10...... 30.06.07......+3 Monikaaa1...Monika.....19......śląsk..........25.... ...29.06.07.......+6 Joanna78....Joanna.........28........Sopot......22.... .. .02.07.07....+5 s-a-m-o-t-n-a...Olga..27........śląskie.....29.... ..04.07.07....+10 Synuś Aneczka1979...Ania...28.....podlaskie....30........05.07 .07 ???......+6 Sendi79.......Karla.......27.........Warszawa......30... .07.07.07... +4 C Jolka87.........Jola ......20..........Warszawa.... 19........07.07.07 +1 Istraa...........Aga.........26.........Kraków......29.. ...08.07.07....+4 Myszka1975...Bożena......31........Katowice....22.....08 .07.07....+5 Anulka78.......Ania.........29........Szczecin.....29.. ..09.07.07...+12...córeczka Blada..........Małgosia.....27.....Małopolskie....27... ..10.07.07.....+8 moon...........Asia.........30.........Warszawa...15... .10.07.07.....+2 Asiulek78......Asia..........28.........Wrocław....28.. ..10.07.07.....+9..S termal.........Teresa.......28......podkarpackie..20... .11.07.07....+9 Kokopelasa......Asia........28.......Brzeg Dolny....24...11.07.07...+10 Edzia..........Edyta.......23.......Białystok.......23.. ...11.07.07....+2 Agacia22.......Agata.......22......Poznań.........26... ...12.07.07...+8 nowa346....Magdalena....20.....kujpomorskie....14..... 13.07.07...+2 syla1234....Sylwia......33........Bydgoszcz.....24...... . 13.07.07....+8 gosdan.......Gosia......31.....dolnośląskie.....26 ...15.07.07...+9...S sosim........Marzena.........30........WROCŁAW....26.... .17.07.07+11 Olcia81.....Ola.......26.......śląskie..... .27....18.07.07...+7..coreczka Pestka1980....Lila.......27......wielkopolskie...28.... 18.07.07....+10 Dominisia...Dominika...25...kujawsko-pomorskie....27...21.07.07....+7 Hoogata.......Agata........28.......Kraków........23. ....22.07.07....+6 aga_sunset...Agnieszka....29..Włocławek...17.. . ...22.07.07....+6 marylka2007...Monika...23......sląsk......26. .22.07.07....+8..Coreczka Meggie1977....Magda........29........śląskie...... ..20....22.07.07..+ 5 Stonoga........Iga...........28....Warszawa......18..... 23.07.07....+3 Dviki...........Gośka........26.........podkarpackie..26 ...23.07.07..12 lojka32.........Jola..........33.........Głogów.......15 .....23.07.0.7...1 Ania1706....Ania.........22......Wadowice.....20....23.0 7.07...+16.. C Terka76.......Teresa.......31........Lubelskie......19.. ....23.07.07..+2 Agaa1979......Aga...........27..........Gdynia...... 17.....23.07.07...2 G.o.o.s.i.a....Gosia.........30......usa/Bialystok.....2 6.....24.07.07 listkaa........Karolina........24........pomorski.... .18.....25.07.07...-4 malwinistka....Malwina.....26....Wrocław....26.....25.07 . 07...+12 s pewna.........Justyna.......23....Szczecin....26.....25. 07.07...+9 c? paula21........Paulina........21........małopolska....20 ......26.07.07+5 jumik.........Justyna........34.........śląskie......1 9.....27.07.07 +2,5 przyszlamama23..Agnieszka.....23....Gliwice....24...27. 07.07..+10 Bossanova.....................34........................ .............28.07.07 Anulka26.....Ania.........26.......DE/ Köln.....26.......29.07.07 2 chlopcy basia_81.....Basia.......25........Wrocław......25.. ...29.07.07. +4...S madzik80.....Magda.........26........Wrocław......26.... ..30.07.07.+9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pewna dawna forumowiczka
Aneczka, ja sie tu na forum cieszylam jak glupia, ze w ciazy jestem, wszystkim chwalilam, wiec teraz siedze cicho:( szczerze, to nawet moj ojciec jeszcze nie wie, ze w ciazy jestem, a to wlasciwie moja jedyna rodzina:O ale jego sprawa jak sie raz na pol roku odzywa i nawet na swieta nas nie zaprosil... zreszta, jak mnie raz ciotka juz w tej ciazy przyuwazyla(na poczatku) i zaczela mi gadac o poprzedniej, ze nie ja pierwsza i nie ostatnia, ze mloda jestem, mam jeszcze czas, to mnie k... wziela i podarowalam sobie zwierzenia. tez mam coreczke Gabrysie, tyle ze 2004 rocznik:) a jak to bedzie kobietka to pewnie Emilka, z chłopakiem mamy z mezem problem jeszcze od poprzedniej ciazy, bo nam nic nie pasuje:) ja tam chce Antka. nie bede zaczerniac, bo to tymczasowy, swojego nicka juz mam, ale zwyczajnie sie boje:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie sie obudziłam i miałam okropny sen! śniło mi sie, ze mój mąż osunął sie na ziemie nie przytomny i wzywalismy karetke. co było dalej nie wiem, bo moja kicia zaczełą miałczec ze juz pora ugotowac jej rybke, ale sen był tak realistyczny, ze od razu chwyciłąm za słuchawke, aby usłyszec jego głos. niestety ma telefon wyłączony, bo jest w pracy na zajeciach, wiec sie nagrałam, zeby oddzwonił w przerwie. potarałam sie zrobic to tak, zeby nie przestraszyc męża i choc wiem ze jest ok, to niecierpliwie czekam na info. nie znosze tych snów, po któych przez godzine trzeba dochodzic do siebie ... Aneczko widze że nie potrzebujesz żadnych mądrych gazetek, abyzwycieżył u ciebie rozsądek jesli chodzi o sprzatanie :) ja sie trochę przespałam i od razu brzuch mi zmiękł, a mały fika sobie że aż miło :) robie tylko studia podyplomowe z projektów unijnych, wiec nic męczącego, no ale z racji tego, ze finansuje mi je mój pracodawca, to wypada troszke sie przyłożyc i skonczyc je z w miarę przyzwoita wiedza :) konczyłam socjologie, ale oczywiscie na zawodowym gruncie absolutnie nic z tego nie wynika, ale przynajmniej studia miałam przyjemne :) w zasadzie a projektami unijnymi tez mam nie za wiele wspólnego, ale nie wykluczone ze po macierzyńskim to sie zmieni, wiec zobaczę jak to bedzie :) a nadmiar wiedzy jeszcze chyab nikomu nie zaszkodził, tym bardziej, ze moja pani doktor powiedziałą, ze studiowanie w ciaży to świetny pomysł, bo przychodzi to łatwiej no i przekłada sie to na większą inteligencję malucha :) także, jeżeli kiedys zabraknie ci zapału do pisania, to pomysl jaki to ma wpływ na mądrą główke twojego dziecka, moze to pomoże w odzyskaniu weny ;):):) nowa to ty sexi laseczka bedzize po porodzie :):) i bardzo dobrze, nie ma to jak śliczne uśmiechnięte młode mamy :) a z seksem mam niestety podobnie. majpierw nie moglismy ze względu na problemy w ciaży, potem mój mążsie bał, ze jednak moze sie cos stac, a teraz świadomośc mojego małżonka ze rośnie w brzuchu jego synek i jak tak można przy dziecku niestety go blokuje :):):) absolutnie go nie poznaję, ale tak sie przejął rolą taty, ze absolutnie z tym nie walczę, tylko czekam az mu przejdzie ;):):) Justyna musisz troszke bardziej optymistycznie patrzec na to co bedzie :) twoje dzieciątku czuej twoje nastroje i wiara w to, ze wszystko bedzie dobrze na pewno pomoze :) tez straciłąm swoje pierwsze dziecko i na początku tej ciaży drżałam absolutnie o wszystko, tym bardziej ze problemy zaczeły sie dokałdnie w tym samym tygodniu co przy pierwszej ciaży, której nie donoisiłam. na poczatku musiałam leżec i przy kazdej wizycie u lekarza czekałam na informację, ze cos jest nie tak. Nie wiedziałam ze moze sie udac, az poczułam ruchy malucha, któe z dnia na dzien rosły w siłe :) teraz wierze ze bedzie ok, bo nie moze być inaczej! także głowa do góry i ciesz sie tym, ze bedziesz mamą, a zobaczysz że bedzie dobrze! gorącą w to wierzę🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×