Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ally_23

LIPIEC 2007

Polecane posty

witajcie, czytanie zajelo mi prawie caly dzien z przerwami.Jak czytalam codziennie,to prawie nikt nie pisal,ale jak zrobilam 2 dniowa przerwe,to lawina.Nie wiem czy wszystko zapamietalam. Zdjecia i dzieciaczki,no i oczywiscie mamusie jak zwykle sliczne. Witam nowa-stara mamusie. Justka-twoj syneczek,to elegancik. Kokopelasa-wyrazy wspolczucia z powodu babci. Basia-ciesze sie,ze juz lepiej,zdrowiej szybko. Figielek-gratulacje z okazji zabka u Agatki. Aneczka-ladny gest z ta paczka,no i gratuluje wrazliwej corci. Lalik-przystojny jest twoj syn,szkoda,ze mlodszy,bo moja corka tez ladna laska;) Wisienka-kibic super,ja tez jestem za naszymi pilkarzami,mam nadzieje,ze mistrzostwa europy lepiej wyjda niz swiata Fajny jest ten konik,moze poprosze mame,zeby mi kupila. co do palaka,to fajna sprawa,moj raoulek ma taki trapez do stawiania z wiszacymi zabawkami,ladnie sie tym bawi ,ale krotko,bo jest malym zlosnikiem,jak nie uda mu sie wlozyc zabawki do buzi ,to strasznie sie zlosci. Co do siadania,to ja nie wiem kiedy my bedziemy siadac,szybko sie nie zanosi,bo Raoul podnosi glowe,jak on chce,np siegnac do wiszacej zabawki,a jak go biore za raczki,to podnosi tyleczek. A z ta siatka centylowa,to nie wiem czy mozna tak bardzo sie nia sugerowac,ze dzieci beda wysokie.W naszym wyoadku chyba sie nie sprawdzilo,moja corka jako dziecko zawcze byla powyzej sredniej,myslalam,ze bedzie wysoka,a teraz majac prawie 17 lat ma 167 wzrostu,wiec taka znowu wysoka nie jest. Justyna -co z Ksawciem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Emilka właśnie fascynuje się karuzelką. Powinna miec popołudniową drzemkę, ale nawet cyc jej nie uśił. Nie wiedziałam co z nia zrobić, no i w końcu wylądowała w swoim łózeczku wraz z karuzelką no i nawija teraz że hej. Piszczy, krzyczy, pohukuje na karuzelkę. baw po pachy :P Ja też zamówiłam konika za waszą radą :) ciekawe kiedy mi przyślą i ja Emilka na niego zareaguje. Aha, byliśmy u pediatry, z małą wszytsko ok, waży juz 6600g. Pytałam min. o rozszerzanie diety - babka mi dala xero chyba z Bobovity o rozserzaniu diety przy karmieniu cycem w poszczegółnych m-cach no i jest napisane, ze po ukonczeniu 4 m-ca mozna juz dawac zupkę jarzynowa... Trochę mnie to kurcze zmyliło, bo z klei czytam babyonline.l, ze przy karmieniu cycem do ukonczenia 6 m-cy wystarczy cyc... no chyba ze sie chce poszerzac diete... Do tego pisalyscie zeby rozszerzac o pojedyncxe warzywka czy owoce, no a zupka jrzynowa to rozumiem, ze z kilku warzyw a nie z jednego???? Sama juz nie wiem. Chyba poczytam jeszcze iklka mądrych książek. Jak na arzie dałam Emilce tylko polizac jabłko....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tu pierwsze niesmiale proby czworakowania troche kiepdsko widac bo jak klikam fote to tylek jest wyzej tylko ten moj zwalony aparat robi z opoznieniem i ciezko go wyczuc http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e61712d5e1edc0bd.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e443d67b279a47fe.html http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1e679404f9146bc1.html Pani Ania ja zwalnia a ona i tak swojeostatnio powiedziala ze dawno takiej sprezynki nie widziala i brzuszek:) http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5fc51502c90efab6.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzik moja lekarka tez mi kazala dawac ...a biorac po uwage to ze jula jest bardzo ruchliwa ..mogla by spadac na siatce a tak trzyma sie rowno ....:)...coprawda narazie daje tylko kaszke ...ale za pare dni zamiast kaszki dam jej zupke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze nie wiem czy zupke ale moze ktorys z tych deserkow o ktorych pisala Aneczka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, co dajecie waszym pociechom do picia?Raoul nic nie chce pic,zadnych gotowych herbatek ani wody.Za to mleka pije 185 a nawet 220 ml.Nie wiem juz co robic,bo przeciez powinien cos pic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eva - a czemu pwinien coś pić? Emilka leci tylko na moim mleku, nie daje jej dodatkowo zadnej wody ai herbatek. Lalik - dzieki za info. A jaka kaszke dajesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze aktualizacja. Chociaz znowu nie wiem ile mierzy, zaden pediatra jej nie mierzy :( Aneczka1979....Krzyś...12czerwca..2950/49..7125/72.. cyc... 2dzieci myszka1975...Kubuś..20czerwca...3400/51....7500/??...cyc Istraa............Ewunia.....23czerwca....3100/54...... ...6650/??...cyc Dviki.............Karolek.....23czerwca....2950/55...... ..7300/...cyc stonka............Rafał.........04lipca........3150/55.. ......7800/...cyc blada..............Zosia.........06lipca........2970/55 .......6400/68... cyc Anulka78.........Martynka....07lipca........3620/55..... ..6500/67...cyc Lalik...Julia..09 lipca.....2150/48...7000/64... cyc+50ml kaszki..3dzieci Marylka2007......Tatianka......09lipca......3150/55... ....6000/64 butla Meggie1977......Julka......10 lipca.....3500/58.......6620/??... mieszane Asiulek78.........Zuzia......11 lipca........3060/54.......6260/68....butla _fernanda_....Roksanka...12lipca...3550/56...7360/68...b utla i deserki maania.......Julka.......12lipiec........2500/51... ..6500/?.....mieszane basia_81.........Kubuś...13lipca.......3060/48.......73 20/69...mieszane gosdan..........Jaś.......13 lipca......3650/55.......7360/?....mieszane Olcia...........Semira.....16lipca......4230/59........? ??....butla f.i.g.i.e.l.e.k ....Agatka .....17lipca.......3890/59.......6300/61.5..cyc Ania1706..........Amelia......18 lipca........3550/55........ok 7000/64... Kokopelasa....Oliwier.....19lipca.....4200/55.......7150 /68..cyc listkaa..........Maja......19lipca.....3000/53.... ...6900/61.....mieszane justka..........Szymon....20 lipiec....2800/55......6500/66... cyc madzik80.......Emilka........21 lipca........3120/52........6618/??.....cyc Wisienka.........Arkadiusz....22lipca........3370/58.... . ..6700/??...cyc Dominisia........Bartosz.......22lipca........4020/59... ....6720/74...cyc Pestka1980.....Igor........26lipca.........3900/58...... 7300/69.....butla e-v-a..............Raoul........31 lipca.....3580/52.....5800/61.....butelka Justyna 5X83....Ksawery....1 sierpnia.....3960/60.......6450/??..... cyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do pojenia u mnie tez leci cyc wiec jula nic nie pije ...po kaszce popija cycusiem i wsio ok jest .... Madzik daje jej kaszke mleczno-ryzowa z jablkami hipaa z koprem wloskim ..z serii kaszka na dobranoc .. robie jej z 70ml wody taka dosc gesta ze nie splywa z lyzeczki ...popija cycusiem .. ogolnie jestem zadowolona bo wyregulowala jej kupki ...i skonczyly sie wszelkiego rodzaju kolki ...jednak koper wloski dziala cuda ... jak skonczy ta kaszke to przez dwa tygodnie bede jej dawac albo oniadek albo jakis deserek ... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eva - o kurcze, to nie wiedzialam ze przy mleku modycikowanym trzeba cos jeszcze dawac... Myslalam ze to podobnie jak przy cycu, tzn. mleko to też \"woda\". No ale się nie znam... Wisienko - a ty dajesz Arusiowi już coś? Pytam bo Arek jest najbliżej wiekiem z Emilką :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boże...własnie oglądam na TVP1 jak dziewczyna urodziła córeczką w dworcowej toalecie i potem ja wyrzuciła do kosza...Dziewczynka nie przeżyła z powodu wychłodzenia organizmu... :( Aż sie poplakalam. Nie wiem jak tam można. Straszne są takie historie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak madzik na obidek jej daje 1 raz dziennie....tak miej wiecej o 15 ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
laalik julcia jak zwykle prześliczna :) a Julcia juz faktycznie pupcie do góry nieźle unosi :) madizk super, ze Emilka tak łądnie sie rozwija :) a co do zupki jarzynowej, to Kubus tez juz ma ją za sobą tez mia łam obiekcje, czy ot nie za duzo warzyw, ale na marchewke z ziemniaczkami zareagował bardzo dobrze wiec zupka tez mu nie zaszkodziła :) mysle ze i tak tam nie ma wiecej jak 2, 3 warzywa :) eva ja do picia daje Kubusiowi zwuykłej słabiusienkiej herbatki z odrobinąglukozy i wit C :) Kubuś ją uwielbia :) tylko herbatka musi byc naprawde słomeczka :) a Raoul pije flaszki prawda? Podobno na piersi dizeci nie czują pragnienia, ale po butli tak, Ale jak sie nie domaga to chyba nie musisz go przepijac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lalik czy Ty czesto sadzasz Julke? ja staram sie glownie gdy podaje Krzysiwo i witaminki bo zachlysnal sie zelazem, boje sie o jego kregoslup i jak najmniej staram sie go jednak sadzac mimo ze jak siedzie w rogu fotela (mamy polokragle) to siedzi stabilnie Madzik dzieci karmionych piersia sie nie przepaja takze to dobrze ze nie pije :) jest nawet szansa ze tobie plodnosc dzieki temu pozniej wroci.. widze ze twoja pediatra poszla na latwizne. jesli idzie o rozszerzanie diety to polecam kilka linkow: http://gerber.adv.wroc.pl/download/kalendarz_zywienia.pdf http://www.nutricia.com.pl/klub_a_wraz_ze_mna_moje_potrzeby.php http://mojaprzychodnia.pl/dzieci.htm oraz 4 rozdzial z ksiakzi Zaklinaczka dzieci. Jak rozwiązywać problemy wychowawcze. Autor: Tracy Hogg, Melinda Blau (podaj maila to ci go w pdf moge przeslac) Eva jesli idzie o przepajanie to wiesz wydaje mi sie ze powinnas probowac go przepajac woda. glukoza moze spowodowac zatwardzenia a nie wszystkie herbatki sa dobrze znoszone przez dzieci. wsrod moich kolezanek karmiacych butla kroluja herbatki z melisa :) rodzice mojego Meza stwierdzili zebysmy sami kupili prezenty dla dzieci a oni nam zwroca pieniazki no i chce kupic to dla Krzysia http://www.allegro.pl/item271140008_chicco_dmuchany_walec_super_zabawka.html przy okazji wynalazlam kilka rzeczy wiec moze ktoras z was skorzysta z tych pomyslow gwiazdkowych jeszcze: http://www.allegro.pl/item267355549_ogrodek_zabaw_5w1_little_tikes.html http://www.allegro.pl/item272224694_muzyczny_ocean_little_tikes_wysylka_gratis_.html http://www.allegro.pl/item269613953_ksiazeczka_dwustronna_taf_toys_zobacz_o_.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziewczyny za rady,wlasnie przeczytalam na babyonline,ze dzieci karmione mlekiem modyfikowanym tez nie musza byc dopajane,wiec jezeli Raoul tak sie wzbrania,to chyba nie bede go zmuszac,moze pare kropelek w ciagu dnia,zeby sie przyzwyczajal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniu tez nie siadam jej czesto ....tyle ze ona stabilna tak czy siak jest ... za to zauwazylam ze jak pani Ania ja cwiczy to teraz wiekszosc cwiczen w pozycji siedzacej jej robi ...dlatego spytalam ..czy od czasu do czasu moge tego pędziwiatra posadzic ..powiedziala ze tak ..tylko mam na nia uwazac ...i nie przesadzac .. narazie karmie ja na kolach wiec jest jakby w pozycji pollezacej bo nogi podpieram na lawie;):))...a jak przyjdzie krzeslo ...zaczne ja karmic na siedzaco ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aneczko bardoz fajny ten walec :) moi rodzice tez sie zastanawiali nad prezentem dla Kuby, a koazało sie, ze mały przestaje sie miescic w foteliku samochodowym, wiec zapytałam, czy by nie kupili tego, mama powiedziała ze super plan, wiec teraz szykam czegos praktycznego :) jak Kuba dorosnie, to pewnie to nie przejdzie, ale teraz pewnie i tak wszystko mu jedno ;) od nas dostanie zabaweczki :) a mozesz podesłac mi tąksiażke w pdf na basia_ia@op.pl ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiu u nas juz kilkoro znajomych kupilo fotelik samochodowy ramatii i wszyscy bardzo go sobie chwala o taki: my tez na 95% kupujemy wlasnie taki. gdzies przeczytalam ze to jest odpowiednik maxi cossi :) a mail juz wyslalam :) w zalaczniku w pdf idzie rozdzial odnosnie zywienia z zaklinaczki dzieci (bo tylko ten mam) oraz juz na zas jezyk dwulatka Tracy Hogg :) dziewcyzny czy moze ktoras z was kupila lub planuje kupic krzeselko do kapieli??? Krzys tak fika w wannie ze foczka to dla niego pikus. dzisiaj omsknal mi sie troche i boje sie ze mimo iz go pilnuje moze mi wpasc do wody... pomijam ze cala lazienka zalana i nawet nie chce myslec co by bylo gdyby go w wanience kapal :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Melduję się po dłuższej przerwie. Troszke czasu minęło. W weekend byli moi rodzice, czasem mąż zajmuje komputer, no i czasem nie mam siły zajrzeć. Staram się zaglądać codziennie, no ale dwa dni sobie odpuściłam i mam troche zaległości. Na początku wszystkiego najlepszego dla naszych solenizantów i dla dzieciaczków z pierwszymi ząbkami. U Jaśka jeszcze nic nie widać ale ja i mąz mieliśmy pierwsze zęby dośc późno. Chociaż Jaśko strasznie się ślini i cały czas musi mieć coś w buzi, piąstki i nie tylko. Wczoraj byliśmy na kolejnym szczepieniu. Wczoraj dostał tylko jedną szczepionkę - na krztusiec, i nie taką jak zwykle ale TRIPACEL (zawiera krztusiec acelularny). Pisałam wam wcześniej że Jaśko po II szczepieniu miał gorączkę , był apatyczny, nie chciał jeśc. No i neurolog z pediatrą zaleciły właśnie tą szczepionkę, lepiej podobno dzieci ją znoszą. A pozostałe dwie Jaśko otrzyma za tydzień. No i rzeczywiście wczoraj i dzisiaj dobrze się czuł. No i za tydzień dopiero porozmawiamy z pediatrą o wprowadzeniu dodatkowych posiłków. Jaś waży już 8 kg, więc poprawiam tabelkę, no i jest już po pierwszych słoiczkach z jabłuszkiem. A tak w ogóle w klacie ma 45, obwód głowy 43. Aneczka1979....Krzyś...12czerwca..2950/49..7125/72.. cyc... 2dzieci myszka1975...Kubuś..20czerwca...3400/51....7500/??...cyc Istraa............Ewunia.....23czerwca....3100/54...... ...6650/??...cyc Dviki.............Karolek.....23czerwca....2950/55...... ..7300/...cyc stonka............Rafał.........04lipca........3150/55.. ......7800/...cyc blada..............Zosia.........06lipca........2970/55 .......6400/68... cyc Anulka78.........Martynka....07lipca........3620/55..... ..6500/67...cyc Lalik...Julia..09 lipca.....2150/48...7000/64... cyc+50ml kaszki..3dzieci Marylka2007......Tatianka......09lipca......3150/55... ....6000/64 butla Meggie1977......Julka......10 lipca.....3500/58.......6620/??... mieszane Asiulek78.........Zuzia......11 lipca........3060/54.......6260/68....butla _fernanda_....Roksanka...12lipca...3550/56...7360/68...b utla i deserki maania.......Julka.......12lipiec........2500/51... ..6500/?.....mieszane basia_81.........Kubuś...13lipca.......3060/48.......73 20/69...mieszane gosdan..........Jaś.......13 lipca......3650/55.......8000/?....mieszane+jabłko Olcia...........Semira.....16lipca......4230/59........? ??....butla f.i.g.i.e.l.e.k ....Agatka .....17lipca.......3890/59.......6300/61.5..cyc Ania1706..........Amelia......18 lipca........3550/55........ok 7000/64... Kokopelasa....Oliwier.....19lipca.....4200/55.......7150 /68..cyc listkaa..........Maja......19lipca.....3000/53.... ...6900/61.....mieszane justka..........Szymon....20 lipiec....2800/55......6500/66... cyc madzik80.......Emilka........21 lipca........3120/52........6618/??.....cyc Wisienka.........Arkadiusz....22lipca........3370/58.... . ..6700/??...cyc Dominisia........Bartosz.......22lipca........4020/59... ....6720/74...cyc Pestka1980.....Igor........26lipca.........3900/58...... 7300/69.....butla e-v-a..............Raoul........31 lipca.....3580/52.....5800/61.....butelka Justyna 5X83....Ksawery....1 sierpnia.....3960/60.......6450/??..... cyc Wklejam bo coś mi utnie, poczytam co tam napisałyście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla Areczka 🌻 a teraz slowo terapeuty dot. chodzików,nosidełek,skoczkow \"żadne z tych przyrządów nie jest wskazany dla dzieci.One muszą same się rozwijać stopniowo.Nie wolno przyspieszać rozwoju na tym etepie.Niemowlęcym. Nie mówiąc już o tym,,ze dziecko 4-8 miesięcy jeśli samo nie wstaje na nogi nie jest gotowe do stawiania.Dzieci czasem lubią coś co im nierozsądnie pokażemy, ale przecież one nie wiedzą że w jamperze,dramatycznie niszczone są powierzchnie stawowe kości udowych,że niszczone są tarczki międzykręgowe,że wszystko robione jest niesymetrycznie,że przy skakaniu kręgosłup pracuje na skoliozę.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny ja dopiero teraz bo ten dzień był baaardzo absorbujący hhi. Wsze dzieciaczki są przecudne:) a Amelia hahaha ma takie włosy że szok:):)cudo:)Dziewczyny dziekuje za miłe przyjęcie mnie na nowo:):)jesteście kochane:) Tak pobieżnie przeczyatałam co pisałyście i sie zastanawiam bo ja Kubusia jeszcze niczym nie dokarmiam chyba jedyna z was? Ale mam plan zacząć (za poradą lekarki)za 2 tyg chce już mu coś dać wg jakiegoś nowego schematu karmienia dzieci(chodzi tu o gluten). Tu jest artykuł i plan karmienia http://www.nutricia.com.pl/klub_schemat_zywienia.php Jestem ciekawa czy Kubus bedzie chciał jesc normalnie zobaczymy. Olcia nie przejmuj sie ja też uważam że jedne dzieci mocno przybieraja inne mniej ale każdy ma własnie swoją urode, może ona właśnie tyle potrzebuje nie więcej, mój mąż jak był mały straaasznie mało przybierał a teraz ma wzrostu 186 i wazy 82 kg i nic mu nie brakuje hahhahaa tak więc nie martw sie ona je wg swoich potrzeb:) Basiu faktycznie słyszałam że Kubusie to szalone chłopaki mam nadzieję że nie za bardzo co:)? Ostatnio mocnego ktaru dostałam i niestety Kubuś sie ode mnie zaraził i teraz walcze tezz jego katarem. Ciekawa jestem czy będzie szczepiony w przyszłym tygodniu moze ten katar minie hmm,buziaczki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justka pisałaś że mały przesikuje ci pampersy. Miałam to samo i dlatego z nich zrezygnowałąm natomiast teraz cały czas uzywamy pampersy z tesco w takim fioletowym opakowaniu 3 midi i są super i nie zdarza sie już przesikiwanie.Raz tylko jak źle założyłam pieluche a tak sanaprawde super, kosztują 35 zł za 68szt a ostatnio w promocji 29zł,polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wieczornie. Ja dzis bylam zalatana,otóż jak pisałam byłam w sądzie,dobrze ze wszystko przebiegło bez komplikacji,oliwer był bardzo grzeczny jak na warunki gdzie musiał siedzieć albo na kolanach albo w foteliku.Po przyjeżdzie padłam jak kawka,strasznie nie lubię dużych miast a w szczególności Wrocławia. Dziekuję wam wszystkim za wsparcie,Justynko podzielam twoje zdanie ja tez tak uwazam.. Wiecieco wczoraj pytałam o prezencik dla córy,no moja ciekawska córcia przeczytała mego posta i zeby ulatwić mi ,napisała list do świetego mikołaja,oczywiscie tak na zarty i kazała mi go wysłać :),acha w liscie czytam; ciepłe rajtuzy na 164 cm:) fajną bluzkę albo bluzę typu kangurek,czarna kredka do oczu(ona chyba oszalała)rexona niebieska,majtki 3 sztuki,nadkolanówki ,2 spinki czarne.........no to,problem mam z głowy, Justynko jak cie znalesc na naszej klasie,ja też tam jestem zalogowana? figielku ja tez pytałam o te pianinko,cana zawrotna niestety Oli obejdzie bez tego..niestety,ale konik mi się bardzo podoba wiec małemu kupię, moja siostra pytała o prezent na chrzcini i chce zeby kupiła małemu taki fotel z ikei,jego przyczepia sie do sufity i sie na tym chusta,jest super bo moja kuzynka go ma,nie umię dokladnie wytłumaczyć co i jak ale jak znajde na stronie ikei to wam pokaże. A ja Oliemu chciałam dać to z paczki nutricy marchewke z ryzem ale pluł i sie krzywij że ho,ho wyrzuciłam niestety bo samamu jak spróbowałam to niedobrze mi się zrobilo,nie dziwię sie małemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszko u nas Krzys o tydzien starszy jest od Kubusia i tez go nie dokarmiam, dalam raz polizac jabluszko ale po niecalych 2lyzeczkach dostal wysypki wiec zrezygnowalam i juz nie daje. 10grudnia mamy wizyte u neonatolog i wtedy plan wprowadzania pokarmow ma mi podac. w ktorym tygodniu urodzil sie Kubus?? aaa foty na bobasach obejrzalam :) fajnego mena masz w domu :) Kokopelasa - alez z tej twojej cory agentka :) kup jej ejszcze 5palczaste skarpety zakolanowki do spodnicy takie w paski to bedzie miala jak czarowac chlopakow :) czekaj czekaj a ile ona ma lat bo ja nie pamietam?? moze bys wrzucila dzieciaki sobie w stopke co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×