Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Włóczka

Szalik na drutach-pytanie!!

Polecane posty

Gość bardzo_początkująca
Hej dziewczyny, mam pytanie na które pewnie odpowiedź dla Was jest banalnie oczywista. Co to znaczy "nie przerabiac pierwszego oczka"? chodzi o zwyczajne zsunięcie go z jednego drutu na drugi? czy trzeba jakoś specjalnie przenieść je na drugi drut wbijając od odpowiedniej strony drut?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj podoba podoba
tak , normalnie przenieś je z jednego druta na drugi bez przeciągania przez nie włóczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzo_początkująca
bardzo dziękuję za odpowiedź :) mam jeszcze jedno małe pytanie: czy w przypadku każdego splotu spuszcza się to pierwsze oczko żeby szalik się nie zwijał? czy np w przypadku splotu angielskiego też trzeba tak robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj podoba podoba
zawsze pierwsze oczko spuszczasz, wtedy wychodzi na krawędzi taki ładny łańcuszek :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzo_początkująca
dzięki :) i ostatnia rzecz (mam nadzieję :P) jeżeli ten splot angielski robi się na parzystej liczbie oczek a ja jednego oczka nie przerabiam to muszę dobrać jedno dodatkowe, tak? czyli ostatecznie wziąć nieparzystą liczbę oczek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj podoba podoba
raczej nie, no pierwsze oczko spuszczasz, a ostatnie zawsze przerabiasz na lewo. Wtedy właśnie wychodzą po obu stronach na krawędziach te łańcuszki. (nie mam drutów pod ręką aby dokładnie sobie przypomnieć, ale będzie tak jak wyżej pisałam. Pierwszego oczka nie przerabiasz , ostatnie oczko lewe, więc nabierasz parzystą liczbe oczek.:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzo_początkująca
Kończę własnie mój pierwszy szalik i nie moge jednej rzeczy rozgryźc. W necie jest mnóstwo filmików na których można zobaczyć jak zakończyć robótkę i myślę że nie będę miała z tym problemu. Ale co zrobić z tym kawalkiem włóczki który zwisa z tej "najstarszej" częsci szalika? Chyba nie wystarczy go uciąć, wydaje mi się że wtedy wszystko się popruje. Zrobić jakiś supełek czy coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj podoba podoba
O, czyli szaliczek się udał. Gratuluje:p Domyślam się, że chodzi o ten kawałeczek włóczki z początku szalika. Więc on nie ma prawa zacząć się pruć.Jeśli masz wątpliwości to przeciągnij ją delikatnie szydełkiem przez kilka oczek bocznej lub dolnej krawędzi szalika, Jeśli nie masz szydełka, to zwyczajnie igłą to zrób:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Szaliki na drutach są świetne!! :D Bawełniane szaliczki to coś dla mnie, ale najbardziej lubię kominy. Kupiłam na zeszły sezon na stronie allinside.pl fajny :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×