Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

agaga23 Spróbuje jeszzce raz ci wysłać, tylko popołudniu :) Sprawdź czy mail sie zgadza. Ja też mam twarde kości, jak dentystka wyrywała mi korzenie po szóstkach to się meczyła. I boję się, że moje zęby też sie nie poprzesuwają :-( Teraz tez mam pracę siedzącą, od 7 miesięcy, na razie nie przytyłam :-( Pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*Dora* --> dora.kafeteria@wp.pl Cala --> cala14@wp.pl kamyk22 --> rafalst@autograf.pl chester --> krakson@vp.pl ileneczka --> bilka_14@tlen.pl Romek --> rroommeekk@onet.eu hiruni -->hiruni@o2.pl agaga23 --> hospod_m@eu.pl SUNSHINE23 --> aurora102@wp.pl Emma23 --> ewciaos4@wp.pl malutka22 --> jagodka69@buziaczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dora możesz mnie dopisać do tej tabelki z e-mailami (becia280@buzaiczek.p) i do tabelki wpisz że mam 13 latl Ja jestem beti 280 tylko zmieniłam nick

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość io-io
Mam pytanie do tych z dłuższym stażem - kiedy zaczęłyście jeść normalnie? Ja dopiero po 4 miesiącach odważyłam się coś miękkiego zresztą ugryźć, no a poczatki to były straszne, tylko przecierane zupy, twarozki i jogurty, pieczywo kroiłam na małe kawałeczki i czekałam, aż mi sie w ustach rozpuści. Cały czas się bałam,że coś mi sie odklei i byłam nadmiernie ostrożna.W rezultacie schudłam koło 4 kilogramów, a nie bardzo mam z czego :-(.I kiepsko jakos nadal czuję smaki. A gdzies tak po 3,5 miesiaca miałam dołek psychiczny, bo nie widziałam poprawy, miałam kłopoty z jedzeniem, irytowało mnie stałe czyszczenie zębów (dochodziłam do 8 razy dziennie) i coraz częściej nachodziła mnie chęć, by prosić o zdjęcie aparatu. Na szczęście to złe nastawienie minęło, a teraz (po 5 miesiącach) widzę juz bardzo dużą poprawę, zniknęła szpara po usunietej dolnej jedynce i optymizm powrócił. Czy któras z was też miała ochotę pozbyć się przedwcześnie aparatu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
io-io - podzielam twoje uczucia- ja mam teraz takie dni, wnerwia mnie wszystko, zwłaszcza poobcierane policzki i jezyk, a najgorzej fakt ze nie widze REZULTATOW. ale nawet przez mysl mi nie przeszlo zdjęcie aparatu. tyle na niego czekalam i tyle wyrzeczen finansowych przeszlam- ze oddam go dopiero za 2,5 roku. takze nie łamcie się - bedzie DOBRZE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak sobie myśle, że ten okrutny ból będzie dla mnie przyjemnością. Ja też bardzo długo czekałam na stały aparat, a teraz on jest w zasięgu ręki. I będzie niebawem! To jest dla mnie wspaniałe! Ten ból będzie odczuwalnym dowodem, że moje ząbki zmierzają na dobra drogę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
hello Aparatki:) też sobie tak tłumaczyłam jak Cala-że jak boli to znaczy że działa, teraz po pół roku w zasadzie już się cały łuk wyprostował ale i tak boli po każdej kontrolce.. ehhh trudno, widocznie nadal coś tam działa, io-io - ja od razu normalnie jadłam, tzn jak przestało boleć po założeniu - tak jak dziewczyny pisały - pizzę, pieczywo normalnie, chipsy nawet tyle ze odbarwiają okropnie gumki a przy kosmetycznym wyglądało to marnie... ale jem normalnie, w ogóle zrezygnowałam z gum do żucia, przerzuciłam się na cukierki;) a poza tym jem wszystko co wcześniej, z żelków nie zrezygnuję;) dziękuję Wszystkim za radę w sprawie emotek - mam nadzieję że teraz wejdą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
yyyyeeeaaahhh:) weszły:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mialam aparat wiele lat temu, zeby tragiczne, rosl jeden nawet pod jezykiem na dole.nosilam rok, jadlam wszystko bez problemu, tylko przy naciaganiu drutu troche bolalo ale co tam:P ortodonta mowil zeby nie jesc nic gumowatego, eclairsow czy jak to sie tam pisze-ja rzulam gume non stop nic sie nigdy nie stalo a nosilam ponad 3lata wiec na prawde nie trzeba sobie jej odmawiac.teraz zabki mam proste ale ze wzgledu na tyle lat noszenia zrobily mi sie odwapnienia-takie plamki na zebach nie da sie tego niestety niczym usunac:( gumki tez nosilam kolorowe tylko ze wtedy to smarkata bylam teraz bym sie na nie nie pokusila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*Dora* --> dora.kafeteria@wp.pl Cala --> cala14@wp.pl kamyk22 --> rafalst@autograf.pl chester --> krakson@vp.pl ileneczka --> bilka_14@tlen.pl Romek --> rroommeekk@onet.eu hiruni -->hiruni@o2.pl agaga23 --> hospod_m@eu.pl SUNSHINE23 --> aurora102@wp.pl Emma23 --> ewciaos4@wp.pl malutka22 --> jagodka69@buziaczek.pl Becia280 --> becia280@buzaiczek.p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
________________________________APARATKI__________________________________________ ******************************************************************************************************************* Lp._____Nick_______Wiek__Założenie__Góra__Założenie__Dół__Czas_noszenia_____rodzaj____ ******************************************************************************************************************* 1.__*Dora*__________27______________ X______________________3_lata__________________ 2.__brown_eyed_girl__16______________X_______________X______2_lata__________________ 3.__Krzywa_________27____07.11.06____X______________________2_lata_______kosmetyczny 4.__minka__________22______________________________________2_lata__________________ 5.__wiiolciaa________17____08.09.06___X_____07.11.06___X_____1,5_roku_________metalowy 6.__Agnieszka31_____31____03.10.06___X______________________________________________ 7.__Ileneczka_______16______________________________________________________________ 8.__agaga23________23____08.11.06___X______________________2,5_roku_________metalowy 9.__kamyk22________22_____________________________________________________________ 10._markotka_______21______________________________________________________________ 11._igna**aparatka___17____07.10.05___X____07.06.06____X______2_lata__________metalowy 12._Shiiine_________16________________________________X_____________________________ 13._kati24__________24____26.06.06___X____07.08.06____X____1,5_roku______porcel./metal 14._Aparacik________13_______________X_______________X______2_lata_________metalowy 15._sylvie__________32____04.11.06____X____04.11.06____X__________________kosmetyczny 16._netka91________15____06.11.06____X_____________________________________metalowy 17._linnnea_________18_______________X_______________X_____________________metalowy 18._wiola15________15____ 04.11.06____X_____________________________________metalowy 19._Monola_________36____10.08.06____X______________________2_lata________ceramiczny 20._Aagness______________31.08.06____X______________________2_lata__________metalowy 21._Onaa21_________21_____________________________________________________________ 22._edro___________38____16.12.06__________________________________________________ 23._hiruni___________________________X_____________________________________________ 24._Kiikunia________20_______11.03____X_______02.04____X_____3_lata__________metalowy 25._*Aparatka*_______________12.04____X_______06.05____X____________________metalowy 26._Kociulinda______29_______01.07____X_______02.07____X____________________________ 27._Hadasa_________27____15.11.06____X____15.11.06____X____________________________ 28._kabansa_______________________________________________________________________ 29._najeli_________________________________________________________________________ 30._Agaa24_______________17.11.06_____X____17.11.06____X_____2_lata______kosmetyczny 31._Kofanaaaaa______19___16.10.06_____X_____________________1,5_roku_______metalowy 32._Mała_Miiiii____________10.11.06_____X_______________X______2_lata______kosmetyczny 33._beata_81______________________________________________________________________ 34._ana73________________14.12.06_____X____14.12.06____X___________________metalowy 35._an_ette_______________________________________________________________________ 36._**KwIaTuSzEk**___17____________________________________________________________ 37._MalutkaMałaJa___27_______________X________________X_______________kryształ_górski 38._olaszu2________________________________________________________________________ 39._cranberry________24____________________________________________________________ 40._aneczka_20_____________________________________________________________________ 41._Kewcia__________22____28.11.06___X_______________________2_lata_________metalowy 42._ewelll___________22____________________________________________________________ 43._skaa____________22______03.06____X_______09.06____X____________________________ 44._amaalka_______________________________________________________________________ 45._Triss14__________19____21.09.06___X__________________________________kosmetyczny 46._gini*____________27____________________________________________________________ 47._EDYTA_NAVY_____________12.06____X____________________________________________ 48._diam____________________12.06____X____________________________________________ 49._Gosiaa24________24____13.12.06____X__________________________________kosmetyczny 50._Ewdzia________________________________________________________________________ 60._Cala____________20_______________X_________________X___________________metalowy 61._foisss___________16___15.09.06_____X_____22.08.06____X_____2_lata_________metalowy 62._Braces__________________08.06_____X________08.06____X________________kosmetyczny 63._Emma23________23____14.12.06____X_____________________________________metalowy 64._Chester________________________________________________________________________ c.d.n.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c.d. ________________________________APARATKI__________________________________________ ******************************************************************************************************************* Lp._____Nick_______Wiek__Założenie__Góra__Założenie__Dół__Czas_noszenia_____rodzaj____ ******************************************************************************************************************* 65._ona81_________________________________________________________________________ 66._malutka22_____________________________________________________________________ 67._ina24__________________________________________________________________________ 68._magdalena_____________________________________________________________________ 69._rogasiowa______________________________________________________________________ 70._SUNSHINE23_____23____14.12.06___X______________________________________metalowy 71._Becia280_______13______________________________________________________________ 72._di5____________________________________________________________________________ 73._Vira___________________________________________________________________________ 74._madziasbb______23_____09.09.05___X____09.09.05___X______________________metalowy 75._ANKA_666_____________16.12.06___X______________________________________metalowy 76._io_io___________57____19.07.06___X_______08.06____X______2_lata________kosmetyczny 77._aparatka_z...____20_____16.06.06___X_____________________1,5_roku______kosmetyczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamyk22 - dzięki za zdj.!!! Masz piękn i równe ząbki!!! Na co aparacik? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malutka22
no a ja czekam na fotki od reszty dziewczyn. dziekuje za te ktore dostalam ,ale ja powysyłałam wszystkim a odpowiedzi jednynie od czterech osob... niedlugo świeta, a ja nie wiem jakie prezenty mam kupić rodzinie????? macie jakies pomysły? bo ja nie.... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c.d. ________________________________APARATKI__________________________________________ ******************************************************************************************************************* Lp._____Nick_______Wiek__Założenie__Góra__Założenie__Dół__Czas_noszenia_____rodzaj____ ******************************************************************************************************************* 65._ona81_________________________________________________________________________ 66._malutka22_____________________________________________________________________ 67._ina24__________________________________________________________________________ 68._magdalena_____________________________________________________________________ 69._rogasiowa______________________________________________________________________ 70._SUNSHINE23_____23____14.12.06___X______________________________________metalowy 71._Becia280_______13______________________________________________________________ 72._di5____________________________________________________________________________ 73._Vira___________________________________________________________________________ 74._madziasbb______23_____09.09.05___X____09.09.05___X______________________metalowy 75._ANKA_666_____________16.12.06___X______________________________________metalowy 76._io_io___________57____19.07.06___X_______08.06____X______2_lata________kosmetyczny 77._aparatka_z...___20_____16.06.06___X_____________________1,5_roku_______kosmetyczny 78._absinthe__________A_P_A_R_A_T___Z_D_J_Ę_T_Y____________3_lata__________________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej AParatki , dawno mnie tu nie było , więc nie jestem na bieżacao . Widze , że doszło dużo Aparatek i Aparatów Pozdrawiam [ machająca rączka]( nie wiem jak ją zrobić) Nie wiem czy jeszcze się odnajde na topiku i czy moge wrócić ?? ja dzisiaj byłam u orto i wziełam sobie zielono-czerwone gumeczki świąteczne hehe pozdrawiam goroąco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamyk22
Dziekuje Dora 🌼 niestety moje zabki tylko wygladaja na równe ( kwestia zdjecia) w rzeczywistosci gorne zeby wystepuje mocno z szeregu - pomiedzy gornymi a dfolnymi zabkami mam przerwe ok 1 cm - przesle ci zdjecie samych zębów to zobaczysz w czym rzecz pozdrawiam aparatki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć igna*aparatka! Nie ważne ile sie będziesz do nas odzywać, aparatka jesteś naszą i już!!! Ta machajaca raczka 🖐️ to w nawiasach kwadratowych słowo \"czesc\" albo \"cześć\" Napisz co u Ciebie słychać, jak prostowanie ząbków? Są efekty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Treaz postaram sie już cały czas tu zaglądać !! :) hm..... u mnie dobrze byłam dzisiaj u orto , zmieniłam gumeczki na takie jak pisałam wyżej :) bardzo ładne . Oprócz tego miałam doklejne dwa zamki . ciągle mi sie odklejaja wrrrrrrr.... A Ty Dora kiedy bedziesz miała zakładany aparat? a przesyłacie sobie jakoś zdjęcia swoich ząbków ???/ hihihih

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aparatki noszące aparacik czy maci ewrażenie, że zęby wam się chwieją? Czy jest taka szansa, jak się mocno przesunie zęba to może potem wypaść? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igna**aparatka, a więc to jest taka nasz akcja \"Pokażmy się\":D Wysyłamy do siebie nasze zdjęcie/a niekoniecznie ząbków. Po prostu stwierdziłyśmy, że fajnie jest wiedzieć z kim się pisze :) Chcesz dołączyc? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja właśnie też czytałam, że minusem aparatu stałego jest \"rozchwianie zębów.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie wiem kiedy będę miała aparat :-( Pewnie na wiosnę, bo sie czeka 2 miesiące w kolejce do orto. Jak sie wkurze to zapisze się do innej! Jeszcze musze wyleczyć 3 zęby na górze, zdjęcia juz mam. Jeszcze troche i nie będą ważne :) Bo słyszałam, że zdj. są ważne pół roku, heh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dora Tak mam często takie wrażenie, że mi się zeby ruszają i to chyba nie jest wrażenie . Cala a możesz mi coś więcej powiedzieć o tej akcji ?? Bardzo chętnie się przyłącze !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igna**aparatka, A więc jeśli chcesz dostać od kogoś zdjęcie podaj swój adres e-mail, którego sumienna szefowa *DORA* ;) doda do naszej listy adresów. Jesli ktoś juz Ci przyslę swoją fotkę, powinnaś tym samym sie oddzwięczyć :) Jakieś pytania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamyk22
To chyba normalne ze jak zeby sie przesuwaja to są "rozchwiane" - tak jest przy stałym aparacie i ruchomym też Jak byłam młodsza to nie chciałam nosić aparatu ruchowego bo mi sie jedynki ruszaly i bałam sie ze mi wypadna :) - duzo bym teraz dala zeby cofnąc czas i nosic znowu mój aparacik ( mam go gdzieś nadal :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×