Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

APARATKA i musialas pewnie wyrwac?? Tylko ze ja mam aparat :( i nie wiem czy dlutowanie go nie uszkodzi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak damonka musiałam wyrywać dwie na górze, ale u mnie było to ekspresowo, 15 min jedna i 15 min druga:-), no druga moze 20, jesli bedziesz musiała to robic idz do jakiegos dobrego chirurga, mi moja orto poleciła i jestem jej za to wdzięczna bardzo bardz, miałam całe schowene te ząbki w dziaśle, nie było ich jeszcze widac:-)a tak szybciutko i sprawnie poszło:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatka- Dziekuje Ci bardzo:) znam dobrego chirurga u mnie w miescie :) ale zobacze co mi powie po wizycie orto:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość troszkewystraszona
Co to jest dlutowanie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dlutowanie to usuwanie zeba, ktory jeszce nie wyszedl z dziasła. ja bede miec dlutowana ósemke jutro :( podobbo beda rozcinac dziąsło i wyżlobywac zęba.. niby przy z nieczuleniu nic nie boli, ale po..-masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nusinka mnie po zabiegu bolało tylko troche wzięłam ibuprom przyłozyłam sobie lód i na drugi dzień było dobrze, głowa do góry🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez poprosze o zdjecia metalowcow :) prroooszeeee ;) megara@vp.pl juz za nie caly tydzien tez dolacze do grona metalowych aparatek. boje sie ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wasze aparaty są wyjątkowo ładne...każdy tak wygląda?? te co ogladałam w necie miały jakoś więcej żelastwa...wasze to nawet mi sie podobają:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey :) Dziewczątka słuchajcie byłam wczoraj u orto :P Pobrała wyciski, wszystko pomierzyła i wszystko mi powiedziała. Dokładny plan leczenia będę miała za 13 dni. No więc tam aparacik będę nosiła przez 2-3 lata. Na początku na górną szczękę będę miała założoną płytkę ze śrubą ( bardzo was proszę jeśli któraś ma coś takiego to albo niech prześle fotke na battledorqa@op.pl lub poda mi linka :P ) i będę ją nosiła z 3-4 miechy i co straszne zrobi mi się szpara pomiędzy 1kami i straszne seplenienie :P(lekki shock dla mnie), więc na razie bye-bye aparaciku na górę:P I jak troszku ząbki się wyprostują u góry będę zakładała aparacik na dół (nie wiem czemu ale zawsze wydawało mi się, że najpierw zakłada się górę..ale to już taka moja mała schiza :D) i będę miała założone gumeczki od 3-ek dolnych do tyłu do tej płytki, tylko jednego nie rozumiem jak orto mi zaczepi gumeczki skoro się nie zakłada pierścieni do tej płytki...a może jednak tak? Nie wiem :) Jak któraś ma płytkę to niech mi powie :)(i niech powie od razu czy widać tą płytkę i czy boli przy dokręcaniu :/) W między czasie będę nosiła \"maskę\" (pięknie będę wyglądała:) ) I z dołu mam usunąć jakieś ząbki na pewno dwa i będą to albo 7ki albo 8ki, orto się jeszcze waha. Osobiście wolałabym usunąć 7ki bo one są, a 8ki trzeba by było usuwać chirurgicznie..aż ciarki przechodzą. Odpiszcie i z góry dzięki :) pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aparatko jeśli można to wyślij też do mnie foteczki :) Mam nadzieję, że masz te śliczne gumeczki pod kolor twojego zegarka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o kurcze! a co ty za maskę będziesz nosić ?? i aparat aż 2-3 lata ja mam przewidziane na 15 miesięcy lub mniej masz dużą wadę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki. Wróciłam niedawno od orto. Wymęczyła mnie strasznie. Mam więc już 8 pierścieni. Jak je zakładała to aż odruch wymiotny miałam bo tak daleko sięgała. No i wciskanie tych pierścieni wcale nie jest przyjemne. Poza pierścieniami zmieniała mi zamki na górnych jedynkach. Dziewczyny jeśli tak będzie wyglądało zdejmowanie całego aparatu to ja nie chcę!! Przypomnę że mam zamki porcelanowe więc złapała zamek obsęgami i na siłę zaczęła go odrywać. Był uparty więc ścisnęła mocniej i... rozpadł się. Normalnie myślałam że już po zębie. Takie chrupnięcie było. Potem jakieś polerowanie z kleju itd i przyklejenie nowych zamków. Oczywiście poprosiłam o zapas wosku bo już czuję poobcierane policzki i pocharatany język :( Mam do was prośbę. Pisałyście kiedyś o elektrycznych szczoteczkach do zębów ale nie mogę znaleźć. Napiszcie proszę jakiś konkretny model którego używacie i który się dobrze spisuje i najlepiej cenę jeśli pamiętacie. Muszę zainwestować w taką szczoteczkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaraz wysyłam zdjecia, tak moje są pod kolor zegareczka tylko zielony jest ciemniejszy, ale to dobrze lepiej widac:-), jestem z nich zadowolona:-) Kati, ja mam taka jak na pierwszym linku, ale w zupełnosci starczy taka co na drugim linku, ja mam ta pierwsza bo nie wiedziałam ze sa takie tańsze, podejrzewam , ze jak sa te same końcówki do nich to myja tak samo, ale poczytaj sobie o nich. http://www.allegro.pl/item186614301_szczoteczka_oral_b_8500_dlx_8_konc_duzy_grat.html http://www.allegro.pl/item182459540__szczoteczka_braun_oral_b_precision_clean.html Ja ta moja kupiłam jak byla promocja za 199:-), ale i tak przesada:-), juz trudno dzięki niej mam czyste ząbki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję aparatka. Kupię pewnie na allegro tzn mój narzeczony kupi bo mam niedługo imieniny, a orto powiedziała że taką szczoteczką szybciej i dokładniej wymyję zęby szczególnie po dzisiejszej wizycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość troszkewystraszona
Jak mozecie to przeslijcie mi te zdięcia waszych aparatów : magda94@interia.eu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość troszkewystraszona
Pomyliłam się w adresie : magdaa94@interia.eu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka :) PiBi ja mam taki hyrax na podniebieniu tylko wiesz bardzo trudno jest mu zrobic zdjecie bo jego nie widac::D:D na szczescie noszenie go w oogle nie boli ale po przykrecaniu jets lekki nacisk na zeby:) tylko wlasnie sie sepleni:d ja juz mam miesiac i sie przyzwyczailam:D tylko uprzedzam nie gryz nic twardego...ja w sumie nie gryzlam twardych rzeczy ale jednak odkleil mi sie z jednejn strony aparat...a ponowne odklejanie i przyklejanie bylo bardzooooo bolesne;/ Dziewczynki ja tez poprosze o zdjecia waszych aparacikow:D o ile to nie bedzie problem:D agfa4@gmail.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurde nie taki mam mail::D sorki za pomylke:D ten jest juz dobry:D: sanderka7@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka PiBi ja mam hassa, i dzieki nienu rozsunęły mi się jedynki i jest szpara.... Ps Ja też bym prosiła o Wasze Fotki dorota@quest.gorzow.org Aha jak będziesz chciała wiedzieć coś więcej to pisz papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :) specjalnie znaleziony - hyrax http://www.johnsdental.com/images/ortho/fixpics/rpe/Banded%20Hyrax.JPG bosz, gdyby czasami człowiek wiedział jakie machiny mu przyjdzie zakładać to by się dłużej chyba zastanowił... ;) Też poproszę zdjęcia - kermit82@wp.pl Ja mam wizytę za półtora tygodnia, wtedy zakładam kolorowe gumeczki i na pewno też coś wyślę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Kochani!!!! Wróciłam do Was po długiej przerwie :-) Mam mnóstwo zaleglości :-( Po pracy przysiądę i jeszcze raz przeczytam wszystko, bo nie raz jak wchodziłam to czytałam \"po łepkach\" ;-) Nie wiem na jakiej stronie skończyłam, ale cos mi się wydaje, że ok. 280 z czymś, heh wstyd się przyznać. A co u mnie: pracuję dalej (hurraa!), dostałam umowę na rok czasu, mam nadzieję, że na dalej też dostanę! Aparaciku nadal nie mam :-( Wszystko przez tą ósemke do wycięcia..... Czekają mnie jeszcze szczepionki od żółtaczki :O Zeby już wszystkie wyleczyłam! Jak na razie na wszystko wydałam (leczenie, zdjęcia i wizyta u orto) 1300 zł :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nusienka -> ja mam ósemkę zatrzymaną, w dodatku rośnie poziomo. Trzeba rozcinać dziąsło :O Brrrr! Ale sie nie boję (może trochę), koleżanka aparatka- mnie przygotowała bardzo dobrze do zabiegu ;-) A Twoja ósemka jest wyrżnięta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatko dzieki za fotki. sliczne te gumeczki. :) kati 24 dlaczego masz az tyle pierscieni? ps. te separatory doprowadzaja mnie do szalu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorka.. moje ósemki tez poziomo..i do tego dwie.. nie wiem jak to zrobia ale zdam relacje-(jak bede w stanie :p) do tego mam pocharatane dziąsła :( same bóle w tym tygodniu..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×