Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość kahakaha
->aneczka11 końcówki można kupić bez większych problemów na allegro, a ja swoją do oral-B zakupiłam w sklepie Euro RTV AGD w centrum handlowym;), więc dobrze jest też poszukać właśnie w takich sklepach, gdzie sprzedają szczoteczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aneczka najlepiej na allegro sa duzo tańsze http://www.allegro.pl/item182973830_koncowki_oral_b_oralcare_essentials_gratis_.html ta malutka tak chuda jest super:-) przyszła aparatko; trzymam kciuki za ósemeczki zeby szybko i sprawnie poszło🌼, później jak odejdzie znieczulenie, weź sobie lodem przykładaj zawiń go w ręczniczek i przykładaj:-), mam nadzieje ze wszysto będzie dobrze:-), a i jak bedziesz czula ze znieczulenie przesaje działac to weź cos przeciwbolowego ja brałam ibuprom:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość troszkewystraszona
Kociulinda-dzieki za rade ale niestety w moim przypadku to nie wypali:(. I własnie ta orto u ktotej teraz jestem to jest moja 3 i powiedziała to samo co 2 pozostałe. Wiec nie mam wyboru. Kamyk22- mam pytanie. Wiem ze niedawno musiałas wyrywac podobnie jak ja . Powiedz mi jak było i jak znieczulenie działa.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
ale mnie ząbki bolą... :( buu.. ale mój wyjazd chyba się o parę tygodni opóźni więc na luzaczku powinny i ząbki przyzwyczaić do nowego ułożenia, nie trzeba będzie tak na "już" go zdejmować.. zobaczymy :) troszkę wystraszona - kilka dosłownie stron wcześniej jest opisane wyrywanie Kamyka22 - poszukaj ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość troszkewystraszona
dzieki :P :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość troszkewystraszona
A ty aparatko z wiekszym starzem jak to przezyłas ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
ja miałam usuwane 5 górne. w samym środku sesji, było poza tym tak upalnie, niedobra pogoda do wyrywania. źle mi się goiła jedna dziura, z powodu tego upału itd - krwawiło mi długo (ze dwa dni się sączyło) - ale tak jak stomatolog powiedział - ze to przez pogodę właśnie. miałam rwane obie na raz, znieczulili normalnie, wyrwali - nic nie czułam, potem troszkę jest dyskomfort, ale żadnej opuchlizny ani nic. tabletę przeciwbólowa ana wszelki wypadek i luzik ;) poszłam do nich z tą niegojącą się dziurą przepłukali, czymś tam posypali i kazali przepłukiwać Eludrilem i tyle. nic strasznego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość troszkewystraszona
dzieki za pocieszenie :) teraz juz sie nie boja tak bardzo. Mysle ze niebedzie tak zle, ale nie chwalmy dnia przed zachodem słonca. Pozdrawiam i dzieki xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
troszke wystraszona; nie bój sie na zapas nie warto, wyrwanie trwa chwilke:-), ale rozumiem ciebie bo tez sie bałam jak nie wiem co;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość salsafanka
JA juz nosze aprat od 2lat i 4 miesiecy. Sam aparat to nic w porownanu ze sciaganiem moich klow: historia jest taka w wieku 29 lat mialam jeszcze zeby mleczne zamiast klow, wiec trzeba bylo je usunac, na kly ktore byly gleboko w dziaslach zalozyc zlote lancuszki i sciagac, sciagac. teraz juz je widac z czego sie bardzo ciesze, tak ze powtrzam aparat to naprawde nic!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
salsafanka - no nieźle.. mnie hyraxy na zdjęciach przerażały.. ;) podziwiam, dzielna jesteś..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danonek
troszkewystraszona--> tez mialam usuniete dwie czworki na gorze... gdybym nie powiedziala znajomym ze mam usuniete 4-ki to nie zauwazyliby :) z czego sie bardzo cieszylam :) tylko z boku widac ze brakuje ich:P nosze juz aparat 6 tydzien i widac juz roznice :) wcale nie bylo tak zle, mialam wyrwane dwie naraz :D spłuchnieta w ogole nie bylam! Tylko takie uczucie "pustki" :P ale sam zabieg wyrwania przezylam dobrze nie bylo wiekszych problemów :) Dlatego nie boj sie ze spłuchniesz, albo ze Ci sie twarz "zapadnie" wcale nie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkkkkkuuuuurddddeee!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! już nie wytrzymuje!!!! zaraz się wścieknę te gumki mnie tak denerwują że nie mogłam przez nie sprawdzianu napisać tak mnie boli zaraz je powydłubywuje massssssakra to już przecież pierścienie mnie nie bolały tak bardzo i po kontroli też nic mnie nie bolało na domiar wszystkiego żadne tabletki mi nie pomagają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie oglądam to forum które ktoś tu zamieścił i jestem w szoku można aparat zakładać na tak zepsute zęby!!??? co tam zobaczyłam to przechodzi ludzkie pojęcie ! u jednej typeski była taka dziura że prawie zęba nie było czy to boli??? przecież on jej wypadnie niedlugo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
jej zęby wyglądają na martwe - leczone kanałowo zapewne - stąd ten kolor - martwe zęby tak właśnie wyglądają.. a co do bólu - są środki przeciwbólowe.. ja zawsze po kontrolce przez tydzień biorę 2xdziennie ketonal bo nie mogłam zasnąć z bólu wiele razy, więc nie rozumiem o co halo.. weź ibuprom max choćby i będzie po sprawie:) a ogólnie - (ty masz separatory teraz?) - to dopiero początek, więc nie panikuj;) będzie gorzej;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
jejku... co ty masz za gumki? czytam ze nie separatory, więc co to że tak boli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam moje drogie aparatki (i hmmm... aparatów?). Byłam wczoraj u orto żeby mi założyła tą gumkę która spadła i przy okazji zapytać o efekty no i...... :))))) Okazuje się że dwójeczki ładnie mi się prostują. Ta gumka wcale mi nie spadła - ona w ogóle nie była założona bo nie było na to miejsca, dopiero teraz jak się ruszyła to mi zahaczyli. Orto mi pokazała na odlewie jak było na początku i że widzi poprawę, zresztą już mi trochę zawadzają dolne zęby przez to :) A niedługo będę miała podobno zakładany dół :))) Strasznie się cieszę bo martwiłam się nieco że nic nie widać, a to trzeba fachowym okiem spojrzeć i porównać. Mam teraz tą szczękę gipsową w domku więc mam nadzieję że już wkrótce te dwójeczki się wyraźnie wyprostują :))) Miłego weekendu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przyszla aparatko- bola te separatory? kurcze teraz sie wystraszylam.... ja mam zakladane w poniedzialek i juz sie coraz bardziej boje. czy wszyscy tak to znosza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ej no kurde przecież nie będę brała ibupromów 10 na raz skoro nawet 4 mi nie pomogły mam się zaćpać czy co??!!!! te separatory mam już 2 dni i teraz już jest lepiej więc albo przestaje boleć albo się przyzwyczajam a gorzej to być nie będzie bo jakoś jak założyli mi aparat na górze to w porównaniu z separatorami to jest NIC na drógi dzień jadłam już kanapki, za to teraz przez te gumki nie mogę się nawet dotknąć do tych zębów ani śmiać bo policzki je dotykają (to wyobraźcie sobie jak było wczoraj) tragedia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o dziwo po kontroli to nic mnie nie bolało i nie boli tylko dolna szczęka z wiadomego powodu aha pytałaś się jakie to są gumki że tak bolą - to są zwykłe separatory takie niebieskie jak chyba u wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
no tak właśnie na początku zrozumiałam ze to separatory.. trudno - bolą i będą boleć:( tablety przeciwbólowe trzeba brać. dziwi mnie czemu ludzie taki jakiś "masochizm" stosują;) nie wezmę nic chociaż mnie skręca z bólu i nic nie mogę robić bo nawet skoncentrować się nie mogę :) eeetem, ja biorę tabletę i z głowy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyszła aparatko - jak ząbki? Bardzo bolało rwanie? Mam nadzieję, że nie doczukają ci teraz zbytnio. Trzymaj się dzielnie :) Megara - mnie te separatory nie bolały tak bardzo (tylko przy gryzieniu), ale doprowadzały mnie do cholery czasami i miałam ochotę je wydłubać. Strasznie głupie uczucie jak coś siedzi między zębami. A im bardziej o nich myślałam tym bardziej je czułam - jedna rada to więc nie myśleć za dużo, a po paru dniach ząbki się rozedją i się przyzwyczaisz. Co do tabletek przeciwbólowych to kiedyś jak mi dentystka dała do zęba lekarstwo na które okazałam się być uczulona i bolało jak diabli - żadne apapy nie pomagały ani na chwilę, z bólu prawie ryczałam (zwłaszcza że trwało to tydzień, ale głupia myślałam że widać tak ma być) - pani w aptece poleciał mi specjalne takie na ból zębów - nazywały się chyba Antidol, były bez recepty i pomogły na tyle żebym jakoś mogła funkcjonować. Wiem, że ból od aparatu nie kjest typowym bólem zęba ale moze warto spróbować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak ale po co mam brać zaraz pół opakowania kiedy 4 tabletki wzięte na raz nic mi nie pomogły?? przeciwko tabletkom nic nie mam no ale bez przesady lekomanką nie jestem żeby jak coś mi nie pomoże to zaraz zwiększać dawkę lub co gorsza mieszać wszystko na raz a później chodzić jak struta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
to bierz jedną ale mocniejszą. mi pomaga ketonal, choć wiem, że niektórym nawet to nie pomaga, ale to są zęby tylko, bez przesady...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to właśnie brałam te mocniejsze ibuprom max ketonalu nie posiadam ale i tak już mi się nie opłaca brać bo jest już lepiej:) właśnie znalazłam zdjęcie moich zębów w dzień założenia aparatu :) jak wytrzymacie do 3 maja to zrzuce na serwar bo teraz nie mam czasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
megara, nie bój się.... ja od początku noszenia aparatu czyli od 14 grudnia (oj, mamy dziś małe święto z moim aparatem:P) nie zjadłam ani jednej tabletki przeciwbólowej:) boli tylko jak gryze ale bez przesady da się znieść!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
Sunshine, zazdroszczę że cię nie boli... :( naprawdę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:( za to mi sie bujają zęby niemiłosiernie.. a Was bolą te zęby też jak nic nimi nie robicie??:) nie jecie i tak dalej? tak same z siebie? 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
tak dokładnie - czasami budziłam się w nocy z bólu.. za to mi się nic nie buja:) ale bez prochów przeciwbólowych chyba bym nie wyrobiła..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×