Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość malami80
KRAKÓW - polecacie jakiś lekarzy-kliniki??? ja znalazłam ze: 1.dr Michnę z Americandent przy Placu szczepańskim 2.Panią dr Annę Zalewską przyjmuje w Ortopraxis na ul. Benedykta Specjalistyczne Centrum Diagnostyki i Leczenia Wad Zgryzu "ORTOPRAXIS", ul. Benedykta 10. 3. dr. Buczko na Urzędniczej 4.doktora Stós ul. sw.sebastiana 22 5. dr. Kral przyjmuje w Eurodenciena pl. biskupim i 6.dr Piotr Kapera ,Bieżanówi w w Instutucie na Montelupich i chyba tyle ktoś poleca kogoś-potwierdza tą czołówke co zebrałam?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do krzywamania
W Poznaniu nie idź do przychodni Nordent - ŻENADA POD KAŻDYM WZGLĘDEM. Długo by opisywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzka21*
a czy moze mi ktos powiedziec ile mniej wiecej ja musiałabym nosic aparat majac taką wade http://www.mfoto.pl/show.php?id=319802 bo tylko jeden ząbek mam krzywy i równiez prosze o doradzenie jakiegoś dobrego ortodonte w poznaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sathis
po 1 aby cokolwiek oceniac 1 zdjecie nie wystarczy a po 2- takich informacji moze udzielic Ci tylko orto- srednio kazdy nosi okolo 1.5 roku ale bez orto niewiele sie dowiesz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
popieram Sahtis - nie da rady ocenić jak długo. ja miałam powiedzmy powazniejszą wadę i noszę tylko rok, choć zaplanowane było na półtora. to zależy od "mobilności" zębów :) poza tym nie tylko jeden ząbek masz krzywy, jedynki również i to też jest do zniwelowania. wklejałaś już chyba to zdjątko? pamiętam te ząbki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tic tac tic tac
Czy po zjedzeniu (ssaniu, nie gryzieniu) jakiegoś dropsa, landryny czy tic tacka też myjecie od razu ząbki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sathis
tic tac to jest tak- gryzienie dopsa czy landryny wogole nie wchodzi w rachube wiec od razu wykluczamy ta mozliwosc :D ja unikam tych z cukrem i farbowanych- landryny w wiekszosci maja barwniki i szkoda mi zamkow porcelanowych i bialych gumek wiec polecam rzeczy typu winterfresh mints- bez cukru i jasne wiec nie farbuja. po takich bezcukrowych nie trzeba myc zabkow bo nie ma co ich psuc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heh, alez mnie tu dawno nie bylo.... A ile zaległości... Miałam wysłac zdjecia nowych gumek i nie uwierzycie, ale nadal wszystkie są nieostre i nic nie widać. Na szczęście rodzice mają lepszy aparat więc mam nadzieję że uda mi się pstryknąc coś wyraźnego :) A teraz juz obmślam kolejne kolory, 22 czerwca mam zakładany dolny łuk, eraz chyba zrobię jakąś dwukolorową kompozycję :) Trochę się boję jak to będzie tak przed urlopem zupełnie sobie założyć, ale mam nadzieję, że 2 tygodnie mi wystraczą żeby się przyzwyczaić. Co do orto w Poznaniu - ja chodzę na ul. Św. Jerzego - gabinet nazywa się Stomed. Jestem bardzo zadowolona, naprawdę widać postępy. W porównaniu z gipsowym odlewem jaki dostałam na początku, teraz ząbki są już praktycznie ustawione w prawie równiutkim łuku. Pozdrawiam zwłaszcza tych, którzy w tak piękną pogodę muszę gnić w pracy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuzka, ciezko ocenic, my tu nie jesteśmy ortodontami:-), myśle ze rok ponosisz, nawet jak zabki beda juz proste to i tak trzeba ponosic zeby je ustabilzowac:-) dziubdziu, a ja pozdrawiam tych co pracuja w taka pogode i tych co musza się uczyć:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sathis
a ja mam "spadniety" luk :D alez porazka zastanawiam sie tylko czy moglam sie do tego jakos przyczynic- prosze nie bic ale osemkami troche gryzlam grzanke- ale tylko tylem wiec zamki nie pospadaly :D a luk nie wiem kiedy spadl no i kiszka caly dol mam luzny :D luk wysunal sie z zamkow konczacych i z 1 strony jest dluzszy a z drugiej za krotki :D ojojoj pan doktor to nareperuje ale dopiero we wtorek bo awaria sprzetu jest wiec zamknal gabinet na dlugi weekend i pojechal nad jezioro :D nie mam mu za zle w koncu tez czlowiek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
Sahtis - ale jakby ci to bardzo dokuczało czy coś to idź doinnego orto najwyżej.. no chyba że da się żyć :) co do cukierków.. jak to nie można jeść? jasne że można :D mentosy, drosy, tylko eklersów nie jesm, resztę tak, bez problemu - nie obkleja zamków, a nawet jeśli trochę to i tak sie rozpuści. ja nie myję po wszystkim tak zębów, po cukierkach niekoniecznie, mentosy i tak miętowe, więc luz. nie ma co panikować, trzeba bardziej dbać o zęby ze względu na aparat, ale bez przesady :):) są takie śmieszne małe lody które farbują język i usta - aparat też nieźle farbują :D ale luz, dwa razy perełką wyszorowałam zeby i wściekleniebieski kolorek zlazł z zamków ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makini
ciekawa sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MMJ - za kazda wizyte kontrolna placicsz 30 zl? i czy Twoja orto to taki mila blondyna (wiek okolo 35 lat) (pozdrowienia dla ziomali :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sathis
haha juz drugi luk spadniety :D nawet wiem kiedy moglam sobie takie uszkodzenia narobic- sprzatalam w kuchni, podnioslam glowe i prosto czaszka w otwarta szuflade przychrzanilam i zgadza sie bo luki pospadaly z jednej strony- uderzylam sie w prawa i z lewej pospadalo :D ale jest znosnie- jak jezykiem orbie kontrole czystosci to troche wkurza ale dozyje do wtorku :D jakby mialo mnie to denerwowac to poszlabym chocby do weterynarza bylo zrobil jak nalezy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sathis
przypomialo mi sie- czy sa jakies aparatki (aparaci) ktorzy maja porcelane na zabkach i pala- czy robia sie Wam przebarwienia (od kawy tez). to jest dla mnie palacy problem- prowadze w tym sensie niehigieniczny tryb zycia (ale brydaskiem nie jestem :) ) i nie wiem co z moja porcelanka sie stanie bo gumki zolkna expresowo :D pozdro Sathis ---- www.aparatkowo.phorum.pl zapraszam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od papierosów żułknie wszystko zęby też więc porcelana pewnie też najlepiej rzucić i się wtedy nie przejmować(problem z głowy):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sathis
lenka prosze Cie- najpierw mi z dziecmi podpadasz (na aparatkowie dla tych co nie czytaja tam ) a teraz z fajeczkami ehh :D a zabki moje wlasne mam biale wiec nie przemawia do mnie zolkniecie zebow- dlatego zastanawiam sie czy porcelana latwo sie zolci czy nie- jest jakis "porcelanowy palacz" moze? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe:) tak już bywa:) po prostu za dużo palaczy z żułtymi zębami się naoglądałam:) i z takimi brązowymi obwódkami koło dziąseł...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może byli to palacz bardzo zaawansowani... kto wie :) chociaż jedna to ma zaledwie 20 lat czy ja wiem czy taka zaawansowana z niej palaczka? ale zęby żółte ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sathis
ja mam z natury biale i nie ulegaja latwo osadom to nie znam tego problemu- poza tym zawsze o zabki dbalam, mylam to i dziurek nie bylo- pierwsza mialam malenka wyczajona ze 2 miesiace temu ale to byla robota na 10 minut i bezbolesna :D natomiast nadal szukam kogos kto pali z porcelanka na zebach i jak ona sie zachowuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ina25
A ja mam taki problem, otóż od kiedy założyłam aparat 3 miesiące temu zauważyłam, że zęby zaczęły mi strasznie żółknąć, a konkretnie te partie powyżej aparatu. Stosuje specjalne szczoteczki do aparatów, płyny do płukania, ale to nic nie daje. Ostatnio przeczytałam gdzieś o tzw. irygatorach. Może ktoś z was stosuje takowy?Będę wdzięczna za opinie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
mi się tak robiło - żółkły mi ząbki powyżej zamków - myję pastą lekko-wybielającą i luz. nie ma śladu zażółcenia. wyciorkami tam szoruję te przestrzenie właśnie z wybielającą pastą, żeby dokładnie dotrzeć wszędzie:) irygatora nie używam, orto powiedziała że jak będę dokładnie czyścić szczotką, wyciorkami i nićmi, to irygator nie jest potrzebny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malutka aparatka
teraz i ja czekam na ortodontę. Mam 17 lat i niedawno zdecydowałam się na stały aparat, ale sędzę ze będzie warto . Nasłuchałam się przeróżnych histori na jego temat i troszkę się boję9no może więcej niż troszkę;()ale jakoś to bedzie. Chcę pięknie wyglądać to mudze pocierpeć:):):) jeśli ktos jest z olsztyna olbo okolic, to mógłby mi dać namiary na dobrego ortodontę? bo ja nie mogę się zdecydować.... pomóżcie... i powiedzcie że to nie boli:):):) nie no wiem że boli... ale chociaż poceszcie.Czekam na jakieś cynki o ortodontach:):):) z góry wielkie thx;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ana17
Malutka aparatka - nie ma sie czego bać:) ja 2 lata zwlekałam i wreszcie sie zdecydowałam i nie jest tak źle;) nosze aparat już prawie 3 tygodnie - otarć żadnych nie maiałam a jeśli chodi o ból to w moim przypadku nie było tak źle - bo zęby tak jakby drętwiały i najgorzej było na następny dzień ale wzięłam tabletke i spoko :) później przez tydzień nie mogłam jeść nawet lekko twardych rzeczy - np.skórek od chleba ale po tygodniu u mnie było już ok :) a więc nie jest tak strasznie :) dasz rade;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ina25
aparatka z większym stażem-dzięki za odp. A możesz jeszcze podać nazwę tej pasty wybielającej?dzięks:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przez tydzień nie mogłaś jeść skórek?? bo ja już na 2 albo 3 dzień jadlam kebaba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
uzywałam denivitu, ale lepsza jest biała perła - taka mała tubka 50g, kupiłam w rossmanie :) całe 6.20 chyba kosztowała, a rewelacja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już mi sie nie chce uczyc:-(, taka pogoda i trzeba uczyc sie:-( Słonko odezwij sie ryjeczku:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sathis
a ja nie czulam specjalnie bolu- bardziej jezyk bolal po bihelixie bo nie byl przyzwyczajony, a teraz to juz nic nie boli- na poczatku tylko twardsze rzeczy sprawialy mi trudnosc jak chleb itp- skorek orto zakazal mi jesc- na poczatku sie stosowalam :D dzis kupilam paste blanx med- babka w aptece mi polecila do rozjasniania zameczkow bo nie dosc ze wybiela to jeszcze zabezpiecza przed zanieczyszczeniem powtornym i szkliwo uodparnia- przy moim piciu kawy i fajeczkowaniu (choc ostatnio juz rzadziej musze sie pochwalic :D ) to bardzo przydatna wlasciwosc :D jutro mam wizyte poza kolejka- niestety oba luki pospadaly- zastanawiam sie czy moglam miec w tym udzial i czy moje zderzenie z szafka moglo miec na to jakis wplyw :D no nie wiem- ale przynajmniej ligaturki znow dostane ladne bo te moje zielone juz troszke wyblakly- gore sama zmieniam jak juz mowilam raz na jakis tydzien tylko jedynki i dwojki bo sie najbardziej brudza- ale orto sie za zadne skarby nie przyznam bo sie go troche boje :D pan nie krzyczy i jest ultrasympatyczny ale nie wiem jak zareaguje na te moje ekscesy wiec wole przemilczec :D ja jestem juz taka zosia- samosia co na to poradze :D pozdro dla aparatek i aparatow jupi :D ------------------------------ zapraszam na: www.aparatkowo.phorum.pl tworzymy skarbnice wiedzy dla aparatek i aparatow :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×