Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość OsOs
aparatka z większym stażem zgadzam się z Tobą :D bo nawet hyrax nie przeszkadza w całowaniu :D Ja czułam dyskomfort tylko pierwszego dnia:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OsOs
Anicca JuZ napisałam Ci mejla z adresami wiec tam na jednym zdjęciu widac aparat na dole :) i oczywiscie jak Ci wyglada ta moja twarz bardzo uwypuklił mi aparat buzke ? napisz co sadzisz .. bo sama nie wiem :| a i jak bede miała aparat na gorze napewno wysle Ci fotke :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OsOs
Anicca wyslałam jeszcze raz zaraz powinno Byc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aparat znowu rozciął mi dziąsło... mam dość:|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdazet
a mi cały czas pierścień chaczy od wewnątrz, na język już mi się zagoiło bo woskiem zalepiałam, to znowu czuję, że mi się ta blizna rozchodzi...chba przechodzę kryzys:[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny :) Nie wiem jak przeczytam 20 stron. Teraz tylko chciałam się przywitać. Miałam koszmarny miesiąc. Najgorszy w moim życiu :( . Powoli starałam się wszystko składać... Udało mi się i teraz muszę się po stokroć bardziej starać. Za mniej więcej miesiąc wyprowadzam się z domu, zamieszkam z Chłopakiem. Szukam nowej pracy. Ehh, duzo tego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
MMJ - ważne że już wszystko ok. będzie dobrze, trzymaj się cieplutko :) 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aparatko :) tak, teraz jest dobrze, długo musiałam się starać żeby tak było... Nie podejrzewałam się o taką determinację. Musiałam dostać porządnego kopa, żeby coś zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OsOs dzieki za fotki ale wiesz własciwie to ja nie widze tego aparatu bo masz zdjecia z profilu, może troszke widac taki jakby zgrubienie........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak w ogole dziś załozyłam aparat cos okropnego, jaki dziwne uczucie denerwuje mnie i drapie źle mi ukąłdac warki oj oj jak ja z tym będe zyć??? A co najgorsze moja orto powiedziała ze w ogóle nie mogę ejść słodyczy..... no nie powazna ja bez tego nie mogę zyć... Doradzcie mi czy naprwade one tak bardzo zaklejaja aparat??? A i jeszcze prosze dajcie znac czy po każdym przekąsnięciu czegoś trzeba myć tymi 3 szczeteczkami i płukac płynem??? Nie wyobrażam sobie jakies wycieczki czy wesela z tym metalem tzn chodzi mi o jedzienie czy nawet idąc do kogośc w gości.... wypije kawe i zjem ciasto i mam iśc umyć tam czyli nosić ze soba ten cały zestaw??? Przerasta mnie to inaczej to sobie wyobrazałam...... Oj oj......... :-(((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i jeszcze jak powiedziałam orto ze tak źle reagowałam na separatory to ona oznajl=miła ze dopiero bedzie mnie teraz bolał aparat.AM się zacząc od jutra i do jakieś 5 dni, przygotowac sie na papki, oj oj juz sie boję tego wszystkiego odechciało mi sie aparatu i prostych ząbków!!!!!!! :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MMJ, ciesze sie ze zaczyna sie układać:-)🌼 Anicca, to chyba ty pytałas mam 24 latka:-) i mam gdzies co pomyśli pracodawca o moim aparacie:-), dbam o zabki i tyle, chce miec proste i nosze aparat a jak mu sie nie spodoba to trudno:-) Słodycze mozesz jeśc, znaczy ja jem , wszystko na co mam ochote, dobrze wymyje zabki i tyle:-), myje po kazdym posiłku, juz aparat był ze mna na sylwestra i na balu na zakonczenie studiów, na takich imprezach myje tak ze 3 razy:-), i nie sprawia to problemuL:-), no i mów jakie masz gumeczki??? i jaki aparacik:-) przestanie drapac zobaczysz za tydzien to zapomnisz ze masz w buziaku coś:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja juz chyba wszedzie gdzie sie da myłam zabki:-), na zajeciach, w laboratorium, w restauracjach, u zanajomych, a raz nawet na grillu:-), nie robie z tego problemu, po prostu musze to myje:-) oczywiscie poza domem robie to szybciej i mniej dokladnie ale lepiej tak niz w ogóe nie myc:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość proste ząbkiXD
hej dziewczyny!ja mam teraz te sepatorki na zebach od poniedzialku(9,07,07) a w ta srode bede miala zalozony aparat.ale martwi mnie to ze te gumki separatujace ( jakos tak:) ) wogole mnie nie bolaly moze cs nie tak jest z moimi zabkami??pliss odpiszcie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OsOs
Anicca Ja to mam chyba opsesje ale caly czas mi sie wydaje ze mam grubsze wargi :( ne wiem .. tak samo z myciem zabków he he mamusia mI mowi ze niedługo ne będę z rączej szczoteczki wyjmować :) aj ale Mnie dzisiaj szczeka na dole bolala to tragedia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wszystkim! dawno nie pisalam ale czytalam wszystko;) zdecydowalam się już w 100 % na aparat. teraz szukam dobrego ortodonty. no wlasnie. czy jest może na forum ktoś taki, kto zakładał aparat w Bydgoszczy? jeśli tak to bardzo prosze niech sie odezwie i poleci lub odradzi:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze jedno... przypuszczam, że będę musiała mieć załozony rowniez hyrax bo mam za waska gorna szczeke...:( dlatego mam pytania do tych, ktorzy nosili owy hyrax... ile on kosztuje? bardzo boli, czy raczej przeszkadza? i ile przecietnie sie go nosi... z gory dzieki wielkie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OsOs
Tairaa Ja miałam expandera hyraxa :P hmm nosilam go 6 tygodni ..a miala jakies 3 miesiadze nie wiem czemu tak szybko .. :) ale ciesze sie :) he he miałam dosc stloczona szczenke i pewnie dlatego ze mialam tylko 15 obrotow i co dziennie przekrecalam nie miala zadnych komplikacji i poszlo galdko :) placilam za hyraxa 450 zł :) ogolnie nie jest on jakoms tam tragednia chodz czasem boli wkoncu rozrywa Ci szwy :| przeszkadza w jedzeniu racja :( nic nie da sie przelknoc nawet sliny ale to na poczatku potem sie przyzwyczaisz ... ogolnie jest seplenienie .. straszne jak dla Mnie :( i slinotok szczegolnie w nocy .. ale hyrax to nie kula u nogi i efekty sa zdumiewajace :D Pozdrawiam ^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OsOs dzieki za odp. a mozesz mi jeszcze napisac, czy po tym calym hyraxie mialas szpare miedzy jedynkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
ja jadłam wszystko, słodycze etc. żułam gumy (owocowe, miętowe mi akurat obklejały aparat..) a jak nie mogłam gdzieś umyć zębów (bo czasem na serio gdzieś się nie da) to właśnie żułam gumę:) nie panikujcie to będzie dobrze! aparat wiąże się z wyrzeczeniami i bólem, ale chyba jesteście dużymi dziewczynkami co??:P:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makini
ja już troszke jestem zmeczony tym myciem po kazdym posilku czesto zapominam a nosze dopiero miesiac i 3 dnii wy tez tak macie ze liczycie kazdy dzien z aparatem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OsOs
Tairaa tak szkarka Mi sie zrobiła juz po 3 dniach dosc spora .. :) bardzo ładna .. lecz po zdjeciu hyraxa jedyneczki znow sie zblizyly do siebie :) i tak zostały :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobiety RATUNKU!!!!!! wczoraj załozyłam aparat i cos strasznego najpierw mnie wkurzał, no i spodziewałam siedzisiaj bołu oczywiście ale bólu związanego z naciskiem na zeby a tu proszę..... mam okropnie okaleczona buźkę- wszystko dookoła jezyk najgorzej podniebienie.... Prosze napiszcie czy to normalne??? Wy tez tak miałyście nastawiłam sie na inny bół, no i w ogóle z jedzeniem porażka no i mówieniem juz nie wspomne bo mi ociera ten aparat!!!!! Czy Wy tez macie takie jakby antenki i te sruby czy co to takiego z tyłu na 6takie dookoła zęba coś ..... To mi straznie uwiera w język!!!! A te niby antenki to na 3,4,5 z obu stron .....i ojne tez robia swoją robotę..... Oj oj poradzcie mi coś bo zwariuje, kleje tym woskiem ze za niedługo mi sie skończy. No własnie wiec trzeba myc po każdym posiłku tak, kurcze to ja chyba w tym tyg pokończe tą paste płyn. a i jeszcze jedno czy jest cos może na te podrażnienia??? Narazie smaruje żelem stomatologocznym \"Sachem\" Oj kobiety kobiety ale sie rozpisałam, ale tak cierpie ze rodzinka nie może patrzec na to no i oczywiście moj mezuś......który pzrezywa to razem ze mną.... Kto co może niech poradzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OsOs
Anicca przyznam że Ja też spodziewałam się innego bolu .. i Miałam cołkiem podobnie aparat na dole poprzecinał Mi wargi od wewnątrz .. i zakonczenia na 7 obcierały buzie ... :D przyznam sie ze wosk Mi mało pomagał kupiła sobie w aptece cos takiego co sie przykleja na ten aparat na całość wyglada to jak rozrzuta guma do zucia .. :) ale jest lepsze od wosku :P z czasem sie przyzwyczaiłam .. bo cały czas drut Mi rani cos :| a na jezyk Ci nic ne poradze sama cierpiałam .. tam juz chyba sie nic nie da przykleic ale z czasem to Mija :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie nic nie boli :/ trochę mam tylko problemy z jedzeniem to wszystko... czasem się zastanawiam czy to wogóle działa :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojj dziewczyny bardzo Wam wspólczuje tych porzecinanych warg i języka... mam wielką nadzieje, ze mnie to nie spotka... OsOs ojj ja nie chce szparki... ;( a może wcale nie bede miała tego hyraxa... ;) heh teraz jak najszybciej zapisze się na wizyte do orto, probem tylko do jakiego... no właśnie ponawiam moje pytanie dotyczące jakiegoś orto w bydgoszczy.... pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OsOs
Tairaa wiesz Ja miałam hyraxa i było to konieczne :( gdyz miałam bardzo wąska szczęke :( i było to konieczne ... ale jesli masz wade zgryzu : stłoczenie to bardzo mozliwe ze bedziesz go Miec ale to zalezy tylko od ortodontów :) Pozdro :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj Oj OsOs czyli to ma tak jednak bolec tak?? No ale czy naprawde do tego sie mozna przyzwyczaić do tych ran???? A co do tych antenek masz je tyż????? Może moja orto zapomniała tam coś odciąc hm sama juz nie wiem bo na 1 i 2 nie mam tych antenek a ne kolejnych zębach juz tak i nawet jak chce sie usmiechnąc to strasznie drą mi po wardze........... :-( :-( :-( I po co mi to wszystko............. Ale rowzumiem ze to podrażenie jest tylko na poczatku czy po każdej wizycie tez to mnie czeka? Ok to kupie sobie cos jutro w takim razie, no płyn tez niedługo skończe bo ciągle jem cos papkiego i potem mycie i szorowanie oj straszne to jest przerasta mnie to....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×