Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość OsOs
korekcja dziąsła ha ha Tak :) dokładnie chodze do ortodontki na Pierwszego Maja :) No prosze :) nawet tutaj mozna kogos spotkac :P i jak Ci sie u niej podoba ? Buziam :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość extazka
czesc wam.wszystkim powiedzcie mi czy wam tez tak sie odklejaja zamki...mi juz 2 raz..jutro ide go przykleic ...ale to chyba moja wina bo jadlam ogorki i byly za twrade ale powidzcie macie tez takie problemy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OsOs
extazka ja mam aparat od 3 miesiadzy na dole i jeszcze nic nigdy Mi nie odpadło :D a jadłam ogorki i nawet ostatnio jabuszko :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OsOs
Anicca jak tam aparat ?? ;**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extazka wiesz mi jak narazie to nic sie nie odkleiło odbukac oczywiście , ale wiesz nie jem takich rzeczy wszystko co trzeba gryźc odpada mam aparat od soboty wiec tylko jade na zupkach. Ale mam jeszcze gorszy chyba problem ból spowodowany okaleczeniem od aparatu. to jest dopiero straszne a wosk mi sie kończy doradźcie gdzie go można dostać?????????? To chyab tylko na zamówienie prawda?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OsOs a szkoda gadac tragedia dla mnie i tyle chociaz dzis jest minimalnie lepiej, wczoraj to porażka ryczeć mi sie chciało io tyle. Mam całą buzie okaleczoną tymi pierońskimi drutami pierśceiniami i śmiesznymi antenkami które ma od 4-6 zęba. Przez to okaleczenie ani jesc nie moge ani mówić. Jakis żel stosuje i co gorsze brakuje mi wosku ajest problem z kupieniem go gdzie kolwiek, może Ty co poradziś? A wiec tak to wygląda u mnie an początku....... :-( Z dołu jak narazie sie juz wyleczyłam tzn mam namysli ze go już nie chce ale zobaczymy co bedzie sie działo w kolejne dni....... i miesiące

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juz prostuje bo źle napisałam antenki mam od 3-5 zęba a na 6 to pierścień jest. Musiałam popatrzec do lustra!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juz prostuje bo źle napisałam antenki mam od 3-5 zęba a na 6 to pierścień jest. Musiałam popatrzec do lustra!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OsOs
Anicca tez tak miałam na pączątku .. naprawde wiem jak Cie to drazni i kaleczy ale to kwestia przyzwyczajenia ja Juz mam aparat 3 mechy to jez jestem przyzwyczajona ale na poczatku miałam rany na koncowkach policzków tam gdzie sa 7 od takiego smiesznego zakonczenia i potem od tych antenek na 3 :( ale najgorszy był drucik koło 1 i 2 poniewaz nie był dowiązany do zabków i strasznie Mnie obcierał :( eh ... ale teraz jesr super widac efekty :D aj ale załamuje sie ze jak mi załoza gore to znow bedzie to samo :) ale dla tego efektu warto zyc :D naprawde widac go juz bardzo szybko u gory mam wieksza wade wiec postap napewno bedzie wiekszy :) zobaczysz wszystko sie ułozy :D Ja na poczatku jadłam tylko jogurciki a teraz jem juz wszystko :) he he wosk juz odłozyłam .. nie potzrebnym Mi .. ale Ja go kupowałam normalnie w aptece :) a Jak Mi go brakowało na poczatku to była tragedia raz sobie nawet wate musiałam włozyc .. ale zostawiłam teraz go na gore :) Buzaim :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OsOs wiec mnie całkowicie rozumiesz........... ale jakoś nie wierze jeszcze w to ze sie bede w stanie przyzyczaić do tego drapania......... Jak dotknełam palcem to czuje te druty które według mnie powinny byść jakoś bardziej pzrycięte czy spiłowane....... No tez miałam ochote na dół ale jak już wiem jakie to cierpienie to odechciało mi sie ale sie ejszcze zobaczy..... Czyli powiadzasz ze ten wosk w aptece kupowałas, wiec bede wszedzie szukać , bo jutro mi sie skończy napewno i co wtedy czym ja to zalepie chybaze gumą do rzucia.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie odnośnie pasty płynu czy przez cały czas trzeba stosowac ten sam czy można kupowac różne??? Jakie polecacie???? Bo ja dostałam jakies ortho kin od orto........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OsOs
Anicca he he guma do zucia tes sie sprawdza ale taka juz rozrzuta i naklejona :) Oj da sie da sie przyzwyczaic teraz tak mowisz ale zobaczysz za jakis tydzien ze bedzie juz innaczej :) Ja sie nie moge doczekac gory bo mam ochydna wade :) i chce sie jej juz pozbyc :Da i mam pytanie ? jakich uzywacie szczoteczek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OsOs
Ja stosuje rozne pasty mam chyba z 4 i na zmiene raz ta raz ta :D a płyn mam jeden jakis tam colmite listline czy cos takiego :) przyznam sie ze jest dobry ale ochydny w smaku:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OsOS oby tak było jak piszesz, nie wyobrazam si=obie tak mnie wkurzaja te antenki i kujący drut a szkoda gadac. Co do pasty i płynu to mam Ortho KIn to kupiłam u Ortodontki i szczoteczki 3 rodzaje jakiąs firma Gum ortho tez od ortodontki za wszystko 60 zł i jeszcze dał mi gratis ten wosk ale za malutko oczywiście. A co ile trzeba zmieniac te szczoteczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Os OS po kazdym posiłku myjesz pasta i płukasz pynem jeszcze??? Bo ja sie zastanawiam jak to robić..... A i jakies 4-5 razy dzienniesie to odbywa a u Ciebie?? No i dośc szybko mi sie to kończy ...........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OsOs
Anicca Ja płukam tylko rano i wieczorem tak na na plynie napisane :) a zabki szoruje zawsze jak cos zjem :D juz sie przyzwyczailam do tego :) ja mam dwie szczoteczki jedna taka normalna swoja a droga od ortodontki z miekka z specjalna koncowka do czyszczenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sisi*
Dobrze, ze jesteś Anicca ❤️ Relacjonuj na bieżąco swoje doświadczenia, bo ja czuję, że również będę mieć pod górkę jak Ty. Więc sprawozdania z Twoich bojów z aparatem może mnie jakoś zahartują psychicznie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na orthokin płyn uważajcie bo może pofarbować ząbki jak go użyjecie niezgodnie z instrukcją :) także najlepiej stosować przed snem i nic po tym już nie jeść :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dirie dzieki za wiadomość bo ja go stosuje ale nie spodziewałam sie ze moze farnowac zeby, uzywałam go 4-5 razy dziennie po kazdym myciu zebów ale od dzis pzreszłam na tylko rano i wieczorem. Wiec moze zmienie na inny mam go w sumie od orto mojej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dirie dzieki za wiadomość bo ja go stosuje ale nie spodziewałam sie ze moze farnowac zeby, uzywałam go 4-5 razy dziennie po kazdym myciu zebów ale od dzis pzreszłam na tylko rano i wieczorem. Wiec moze zmienie na inny mam go w sumie od orto mojej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sisi* no ja ostatnio szaleje na tym forum pisze i pisze ale przynajmniej sie wyżale........ A ty powiedz coś o sobie kiedy zakąłdasz aparat i gdzei i jaki i w ogole? jeszcze na dodatek po 2 razy wyskakują mi moje wiadmości nie wiem co jest grane coś ten net mi szwankuje...........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też zakładam
Anicca dzięki za odpowiedz. Mam nadzieję że przynajmniej w moim przypadku nie będzie aż tak źle jak u Ciebie. Troche zaczęły mnie ząbki pobolewać z tej strony gdzie mam obie, a z tej co mi wyleciała jest w porządku. Wątpie zebym rzeczywiście miała już tam luźno bo ta gumka od początku wystawała bardziej niż tamte i pewnie dlatego wyleciała. Aparat zakładam w piątek na górną szczękę a na dolną za jakieś 2 miesiące tak mi orto zaleciła. Mam nadzieje że mi sie nie odechce tak jak Tobie... chociaż u mnie leczenie jednej szczeki jest bez sensu bo później mi sie ząbki nie domkną... Mam jeszcze pytanie co to są za antenki o których piszecie??? Na zdjęciach które oglądałam w necie raz są a raz nie ma i nie wiem od czego to zależy??? Od wady??? Czy tylko na początku one są a później nie ma??? Oświećcie mnie prosze. A jeszcze o jakim wosku piszecie??? Do czego on jest??? Szkoda, że nigdy nie moge trafić jak akurat piszecie... Kurcze też sie rozpisałam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dirie przeczytalam, że jesteś z Poznania i tam chodzisz do orto. a mogłabyś napisać jaki to orto i czy go polecasz, czy nie... bo ja cały czas szukam w różnych miastach jakiegoś dobrego... a do Poznania mogłabym dojeżdżać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wosk nakłada się na sterczące, raniące dziąsła, części aparatu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tairaa --> chodzę do Poradni Polaczyk na os. Jagiellońskim, poleciła mi koleżanka, która zakładała tam aparat, a jej poleciła również koleżanka. noszę aparat od 10 dni, wizyty w miłej i przyjaznej atmosferze, co do efektów na razie nie mam zdania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dirie dzieki:) ale mam nadzieje, że zakładają tam aparaty z zamkami porcelanowymi... (?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to dobrze;) może sprobuje zbieram narazie informacje hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KasiUniek
Czesc wam !!! Mam na imie Kasia mam 15 lat i dolanczam do waszego grona juz 11 lipca nosze gumki a w czwartek 19 juz pojutrze bede miala aparat troszke sie boje ;p;p i mam dylemat i pomyslalam ze mi pomozecie jaki jest ladniesjzy kolor aparatu zielony czy rozowy ????? POMOZCIE KTORY WYBRAc a wy jakie kolory macie ????? PozdofffionKa;*;**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makini
ja jade tylko na białych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×