Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

też zakładam a więc tak.... nie mart sie bedzie dobrze wiem że czytasz ciągle te ansze wypowiedzi i juz masz dośc na sama myśl ale każdy ma inaczej więc głowa do gówy :-) A gdzie zakałdasz jaki i le masz lat bo chyba jeszcze nie pytałam? A może pytałam bo już mieszac mi sie zaczyna tyle Was tu jest ...:-) No ja dzis 3 dzień i jest już coraz lepiej troche nie to jeszcze wkurza...... Ale idzie ku dobremu ......... Pytasz o te antenki no własnie nie wiem po co one ja to najchetniej uciełabym je nie zdąłayłam popytać orto po co to jest ale przy nastepniej wizycie juz jej tego nie przepuszcze.... Przy zakąłdaniu aparatu taka byłam przestraszona ze chcaiłam jak najsdzybciej stamtąd wjśc a dopiero w domu kukałam do buzi patrzyłam co tam jest takiego itp. Ja mam od 3-5 zeba te zantenki a dziewczyny tu pisza ze maja tylko na 3 wiec nie mam pojecia czemu tak jest czy mozę mam gorszy aparat? A wosk jest własnie po to zebys sobie zaklejała te ostre czesci aparatu które rania buźke oj oj przydatny jest bardzo, ja dopiero załozyłam go po pierwszej nocy i on mnie ratował ale oczywiście tylko po częsci......... Oj znowu zaszalałam z tym pisaniem :-) Ale przynajmniej już zaczynam sie uśmiechać także jest coraz lepiej. A włąsnie miałam jeszcze Ci napisac odnośnie dołu ze w sumie u mnie razzej tez byłby konieczny bo w innym przypadku mój górny siekacz nie schowa sie do końca a wtedy moge być rozczarowana jesli okaze sie ze bedzi dalej paskudnie wyglądało....... wiec zobacze Dobra kończe bo to przesada tyle pisac zanudzicie się czytając Pozdrowionka dla wszyskich zadrutowanych :-) :-) i tych wkrótce również :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OsOs---- orto mi się podoba, a i współpraca sie uklada, calkiem sympatyczna babeczka...! trafilam do niej, bo przyjaciolka tam zakladala aparat (w kwietniu zdjeła- efekty rewelacyjne). ja nosze od listopada góre(metal), efekty sa juz duze, ale jeszcze duzo tez do zrobienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiscie pierwsze dni byly najgorsze, no i potem pierwsze dokrecanie, no i obtarcia i dziury na języku od łuku podniebiennego. ale dziewczyny nie łamcie się - to wszystko PRZECHODZI i za jakis czas nawet nie bedziecie pamietac, ze nosicie aparat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agaga23 Hejka a ile masz latek i ile płaciłaś? Czyli masz góre tak a dół? No od listopada to już dużo czasu nosisz i jak przyzwyczaiłaś sie do tego mozna normalnie zyć?? Bo jak narzie mam go od 3 dni tylko góre i tez metal ale przeraza mnie jeszcze życie z ta blachą w buzi jedzienie to koszmar w ogóle smaku nie mam........... A może ty wiesz gdzie można dostac ten wosk ochronny??? A odnosnie pasty i płynu do płukania jamu=y ustenej to trzeba cały cza taki sam?A szczoteczki co ile zmienia się??? Sorki że mam tyle pytań ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OsOs- nie wiesz czasem kiedy \"ANIA\" wraca z urlopu? bo zabrakło mi gumeczek i nie da rady sie do niej dodzwonic. chyba sie wczasuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agaga23 naprawde o tym sie zapomina??? CZemu ja sobie nie moge tego wyobrazić? W niedziele czyli po pierwszej nocy miałam takie nerwy ze jak mogłabym wydarłabym to z buzi i wyrzuciła !!!!! Ale dzis jest jjuz lepiej ale jeszcze nie najlepiej......... Siedze w domu nogdzie nie wychodze wsydzie sie mówic do kogoś.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agaga23 a jeszcze mam pytanie czy Ty jesz wszystko co popadnie? Słodycze też?? Bo mi otro zabroniła słodycze ale oczywiście to nie realne w moim przypadku!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam 23 lata, za gore placilam 1200, doł zakłada mi ze tak powiem \"na raty\". mam pierscienie i zamki na 4 i 5. da sie z tym zyc, nawet go potem nie bedziesz zauwazac. jak przetrwasz pierwszy miesiąc, to potem juz bedzie z górki. ja tez na poczatku fiksowałam, piłam w pracy kawę przez słomkę, jadłam tylko kaszki, kiśle, budynie i gorące kubki. teraz wcinam wszystko, twarde zielone jabłka, czekolade z orzechami, kebaby na mieście, po prostu wszystko....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agaga23 No a ja mam 24 latka ale zaraz bo coś nie rozumiem masz pierscienie i zamki na 4-5 czyli ??? Ten pierscień to jest taka obwódka tak ? Ja to mam na 6 dookoła zeba? A zamki?? Ja myslałam zze zamek jest na kazdym zebie... Tylko te zakichane antenki...... Czyli Ty pracujesz tak? A ja poszukuje i strach mnie ogarnia nie wyobrazam sobie ztym pracowac myć zeby i w ogóle? A po kawie myjesz ten sprzet?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agaga23 no i ja niestety płaciłam 1500 za jeden łuk, niestey mało konkurencji jest u mnie i te ceny sa dosyć wysokie......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No a jak zjesz kebaba na mieście to gdzie potem myjesz zeby??? Tez sie zastanawiamłam własnie nad tym czy nawet pizze.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nerwy Ci przejdą - naprawdę. Tylko trzeba czasu. Ja w pierwsze dni tez miałam dosc tego cholerstwa, jak bym miala kombinerki czy jakies obcazki pod ręką, to podejrzewam ze moglabym ich uzyc w akcie desperacji. a jak mi kolezanka mowila ze to przejdzie - to sie na nią w...rwiałam tylko, bo mi sie wydawało ze z tym sie nie da funkcjonowac. w koncu to jest obce ciało w buzi i po prostu miusisz przywyknąć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pierscienie na dolnych siódemkach (bo 6 mam usunięte) , a na piątkach i czwórkach zamki, no i druciki (takie krotkie od 4 do 7), ktore te zęby przesuwają. nosze w torebce taką malutką szczoteczkę i wodę mineralna, żeby buzke przepłukac. poza tym mieszkam w Centrum , takze jakby co spadam szybko do domu i szoruje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po kawie mylam pierwsze dwa tygodnie, a potem dalam sobie spokój.... przebarwiała ligaturki, ale teraz mam kolorowe, wiec lajcik....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agaga23 Ok rozumiem te pierscienie tzn jeden po kazdje stronie ja mam na 6 ty na 7 ale zaraz te zamki nie daja mi spokoju to ja chyba jeszcze niewiem co mam w buzi, te druciki które masz na 4 i 7 to mam rozumiem są to te antenki tak które ja mam od 3-5 one uwierają ciagle przynajmniej w moim przypadku..... A ligaturki to sa te gumki czy co??? To one sie zabarwiaja tak? Oj oj ale ja jestes z tego zielona masakra !!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agaga23 a co do tych nerwow to widzie miaąłs tak samo........... Oj zeby mi to przeszło tak jak Tobie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jesli chodzi o prace, to tez spoxik. oczywiscie wszystko zalezy od ludzi z ktorymi sie pracuje... ja mialam przekichane, zalozony mialam łuk podniebienny - mialam go 7m-cy, tak w nim seplenilam ze jak klient przychodzil do biura to trzy razy mu powtarzalam jedno zdanie, zeby zrozumial, ale w koncu nauczylam sie z tym mowic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agaga23 Czyli pracujesz w biurze i mam kontakt z ludźmi? No wąłsnie aj tez takiej szukam gdzie sie ma kontakt z klientami........... Oj oj ale to wszystko dtraszne jest.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie, nie Anicca! na dole mam tak jak ty u góry. pierścienie na trzonowych(7) i zamki. tylko po prostu nie na wszystkich zębach. a w kwestii druciku, to jak masz drucik który łaczy wszystkie zamki, to ja tez taki mam , ale nie przez całą dolną szczękę, tylko takie dwa krotkie.one lacza zamek na 4, zamek na 5 i koncza sie w pierscieniu. troche to skomplikowane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agaga23 Acha czyli nie masz na całości tego drutu teraz ju czaje to zalezy od wady prawda? Ty masz obydwa łuki góra od listopada tak a dół? Ale jak sie je z obydwoma bo mi sie wydaje ze ja ruszam tylko dółem jedząc a góra nie bo w ogole nie czuje jedzenia, a mając obydwa to chyba juz całkiem jedzeinie bez smaku.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a możecie mi napisać jeszcze, co to jest ten łuk podniebny? to jest to samo, co hyrax, czy co? sorki, może to głupie pytanie, ale probuje się przyotować do aparatu, a niestety nie znam się na tyle, żeby Was zrozumieć :|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też zakładam
Anicca Mam 17 lat a zakładam w moim mieście znaczy się w Mławie (pewnie nie wiesz nawet gdzie to jest i sie nie dziwie). Własciwie to sie nie zastanawiałam nad wyborem orto. Byłam u niej jakieś 5 lat temu już wtedy mi proponowała założenie ale ja byłam młoda i głupia i nie chciałam... A do tej pory to już bym miała prościutkie... Ale tak to jest... U niej jeden łuk kosztuje 1500zł więc tak samo jak u Ciebie. właśnie wróciłam od orto wsadzała mi tą gumkę co wyleciała. Dziś mnie pobolewa to już ale nie jest aż tak źle da sie przezyć. Tylko da sie żyć jak nie zaciskam szczęk. A jak nawet dotknę dolnymi ząbkami góry to mało nie walne. Też tak miałaś??? Wiem że ciebie bolało non stop ale nasilało sie przy zamykaniu??? No i żyje na jogurtach i papkach... A Ty Anicca gdzie zakładasz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też zakładam czyli jesteś młodsza ode mnie i sporo ale to szczegół poza tym bedziesz miec góre metalowa tak jak ja, a co do dołu to zakłądasz potem tak??? I tez płacisz 1500 a wizyty?? Wiec bedziemy szły prawie równo z tym leczeniem.Ale sama nie wiem co z tym dołem ........... odnośnie separatorów to dokładnie tak miałam jak piszesz nie mogłam dotykać górnej szczeki o dolna bo ból sie nasilała. Chyba nosiłam ją ciagle w powietrzu, u mnie to trwało na szczęscie 2 dni a na 3 rano juz mi wyciągneła to swiństwo........ I tez nie mogłam jesc, no musze sie pochwalić dziś 3 dzień aparatu i ściupałam ziemniaczki i schabowy z piersi kurczaka i pomidorka do tego, czułam sie jakbym uczyła sie gryźc od nowa tak pomalutku smieszne to ale juz nie takie bolesne :-) Także wiecie dziewczynki powolutku sie przyuczam ale kurcze z czekolada mam problem bo jak chce ją sobie rozpuścić w ustach to zachaczam językiem i sprawia mi to ból zamiast przyjemnośc z czekoladki, dlatego narazie odstawiam......... też zakładam - damy rade zonbaczysz..... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też zakładam a i jeszcze pytałas gdzie zakładam - w Nowym Sączu tj woj. małopolskie..... a mieszkam 60 km od Sącza........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatka z większym stażem a Ty już masz sciagniety aparat??? Czy jeszcze nosisz? I jak końcowe efekty miałąś dół i góre?? Metal? A powiedz mi czy po sciagnieciu tego aparatu powiedzmy po 2 latach trzeba jeszcze coś nosić zeby ząbki nie wróciły do pierwotnego położenia ?? A i potem można sobie wybielic zeby??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdazet
Hej dziewuszki:) Któraś z was powiedziała, że używa pasty ortho kin...ja też ją mam kupiona od mojej ortodontki, ale myłam nią zęby tylko przez pierwsze pare dni...później zaczęłam myś sensodyne i tak zostałam bo ta ortho kin śmierdzi i wogóle się nie pieni...a sensodynka bardzo...:D Pozdrawiam:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdazet
Apatart zakładany 25 VI 2007r. metal na górny łuk, kolor gumek kość słoniowa, wiek 15 lat...następna wizyta-> 20 VII, czyli w piątek...biorę kolor na przemian fiolet, róż...spróbujemy...jak wygląda napiszę po wizycie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdozet to ja mam ta paste tez od orto, ale jak narzie ja używam nie po to płąciłam zeby kupowac inne ..... Jak jąs kończe może skozrystam z innej..... A od kiedy masz aparat i jaki i ile pałicłas i gdzie ejszcze jak możesz napisac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×