Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

ale jestem do tyłu dziewczynki i nowe osóbki widzę..... Ale dzis już nic nie poklikam........... Może cos jutro.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tairaa , sorki, dopiero zajrzałam:) Już Ci mówię tyle co wiem:P Rurki, tubki zwał jak zwał- wygląda to tak jak zwykły zamek prawie tyle ze ma ksztalt rurki własnie, przechodzi sobie przez to drut jak przez zwykły zamek, tyle ze nie jest to otwarte wiec nie ma gumki. Drut wyłażący z tego sie spiłowuje i sie trzyma sie;) Powiem Tobie szczerze ze nie wiem dlaczego to mam i komu sie to zaleca- orto nie tlumaczyla mi tego, ale slyszalam ze jest to alternatywa dla pierscieni ktore sprawiaja wiecej klopotow, ciezko domyc miejsca w ktorych sa zalozone itp. niby dlatego zastepuje sie je rurkami, ale glowy sobie za to uciac nie dam:P Miałam mocno stłoczone zęby , więc myślałam na początku że to dlatego (bo byłam zielona w temacie aparatów jak sama zakładałam:)) pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szukałam i znalazlam. kto zgadnie jaki jest rzeczywisty koszt aparatu? a wlasciwie ile ortodonta za niego placi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eee tam co będziecie zgadywać.. zalamcie sie tez, co mi tam;) - ZAMKI CERAMICZNE, 20 SZTUK- 500ZŁ -ZAMKI METALOWE-, 20 SZTUK- 150ZŁ (DO 200 ZALEŻNIE OD MODELU) (ALE TO MINI BO ZWYKŁE: NIE POWIEM BO SIE WYWALICIE NA PLECY) -JAKIEŚ LEPSZE ZAMKI CERAMICZNE NA GÓRNA SZCZEKE- 250ZŁ -GDY WYBIERACIE OPCJE- CERAMIKA OD 1-3- 150 ZŁ -DRUTY- KOLO 50-90ZŁ ZA PAREDZIESIĄT METRÓW -SEPARATORY- 2 ZŁOTE ZA CAŁE ICH KOŁKO (NIE WIEM ILE TAM JEST-20, 30?:)) wystarczy chyba.. brak mi słów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SUNSHINE23+1 a skąd wytrzasnęłas takie ceny???? O kurcze to za co my tyle płacimy w takim razie???? Ale zdzierstwo totalne!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
hehe pisałam że z nas zdzierają i nikt mi nie wierzył że aż tak:P te ceny Sunshine to i tak są wysokie, znalazłam w necie jakąś hurtownię materiałów stomatologicznych gdzie ceny za te maleńkie bajerki na zęby były niższe.. pisałam, nic tylko się przekwalifikować:) ktoś pytał o płytkę, przeglądałam tylko pobieżnie to co napisałayście, zaraz przejrzę dokładniej. ja mam płytkę taką jak zdejmowany aparat - ponieważ mam jeszcze malą szparkę między prawą 6 a 4 i taka nakładka przezroczysta tylko na zęby nie pozwoliłaby się tej szparze zamknąć, bo jest odlewana idealnie na kształt zębów i szczelnie je obejmuje po założeniu (zęby nie mają już szans migrować). ja mam różową tą płytkę z drucikiem na środku zębów - mniej widoczne niż aparat kosmetyczny który nosiłam. wstawię jakieś zdjęcie jak znajdę coś z aparacikiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, mam 18 lat i Krzywy zgryz :) przednie jedynki mocno na siebie zachodzą, a dol to nawet nie mowie. Do tego mam bardzo wiele ubytkow ( ach ten strach przed dentysta) no i pojawil sie zastrzyk kasy na aparacik i teraz mam pytania do was : Czy najpierw wyleczyc chore zeby i isc do ortodonty czy isc do ortodonty a on zajmnie sie i leczeniem. Dalej ile zajmie mi czasu przygotowanie do zalozenia aparatu ... I cena, nie chodzi mi juz o sam aparat bo licze ze to bedzie ze 3000 zl chodzi mi o te inne oplaty . z gory dziekuje: )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wytrzasnęłam z netu- hurtownia:) jakby co to moge podzielić się linkiem do strony:) To co placimy za zakladanie to juz powinna byc cena za CAŁE leczenie in my opinion:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aparatka z większym stażem
Sunshine - zgadzam się na 100proc:) Annica - ale ty histeryzujesz:o kobiety sobie piersi powiększają czy robią inne bolesne operacje aby poprawić swój wygląd i samopoczucie (ja to rozpatruję w tych samych kategoriach co noszenie aparatu:) ) i to jest dopiero bolesne, a ty robisz aferę bo założyli ci aparat i przez pierwsze dni boli. to chyba dobrze że boli - znaczy że działa! taka duża dziewczynka a panikuje jak dziecko:P:) dodam tylko, że mnie tak zeby nie do zniesienia bolały co miesiąc po każdej wizycie kontrolnej i zawsze przez tydziń brałam ketonal forte żeby przetrwać (bolało mnie tak, że budziłam się w nocy z bólu..) nie rozumiem, czemu się katujesz i niczego nie weźmiesz przeciwbólowego? a ranki trzeba przepłukiwać i zaklajać aparat woskiem:) co do pytań twoich o płytkę - nosi się pierwszy miesiąc non stop (zdjemuje tylko do jedzenia i mycia, i staram się tak nosić choć zapomina się łatwo..). następny miesiąc 4 godz przerwy w ciągu doby. następny miesiąc ok 6 i tak sukcesywnie. chyba że poczujesz "opór" przy zakładaniu na zęby - takie wrażenie napięcia na zęby - to od początku - prawie non stop przez miesiąc, potem parę godz przerwy itd.. rewelacja po prostu;) wybielać można najwcześniej po 6 miesiącach od zdjęcia aparatu (zazdroszczę że u ciebie to tylko 400zł.. u mnie od 800 się ceny zaczynają, chyba zrobię to na własną rękę pod nadzorem stomatologa tylko) aha, płytkę nosi co najmniej tyle ile aparat stały, jeśli zachodzi konieczność, to dłużej..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mk29
Ceny muszą być takie. Nie ma co ukrywać, że aparat to rzecz, którą większość ludzi z wadą zgryzu kupi bez względu na zawyżoną cenę. Jak ktoś jest zdesperowany to zrobi wszystko, żeby poczuć się lepiej. Ja wolę przepłacać, niż żyć z irytującymi zębami, którę pogrążają mnie w kompleksach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strachliwa
Ceny aparatów są mocno zawyżone... naprawdę!!!I Jeszcze tyle zdzieraja na leczeniu:( No ale czego się nie robi dla pięknego uśmiechu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no co z tym leczeniem ?? Najpierw stomatolog a potem ortodonta czy na odwrot?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strachliwa
Ja osobiście najpierw poszłam do orto. Ona mi powiedziała które zęby wyrwać. Może się okazać, że wyleczysz ząb który później będziesz miała usunięty... także możesz najpierw odwiedzić orto. To moje zdanie, bo ja też tak zrobiłam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KaSiuniek
Czesc!! Jak wam wspominalam ostatnio wczoraj mialam zakladany aparacik (meatalowy z kolorowymi gumeczkami) posluchalalm was i wzielam gumeczki kolru rozowego chodz do wybory byl kazdy kolor !! Orto ostrzegala mnie ze bedzie bolec ok tygodnia ale nadal mnie nic nie boli tzn tylko jeden zab (7) troszeczke ale to dopero niedawno zaczal bolec wiec nie przejmujcie sie tak bardzo !! chodz niektorych boli a nie ktorych nie ja sie ciesze z aparatu !! Wszystkim polecam aparat metalowy z kolorowymi gumeczkami Naprawde wierzcie chociaz kazdy ma inny styl PozdroFfiOnka;** BuziAm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdazet
Witam dziewuszki!! Jestem właśnie po wizycie( spotkałam się tylko na parę godzin z koleżankami:)) i byłam na pierwszej zmianie gumeczek...wymieniła mi drut też, a i powiedziałam jej o tym zjedzonym zapięciu, ale powiedziała, że narazie i tak nie był potrzebny:) dobra jest...mam gumeczki fiolet i róż na przemian...wygląda to wspaniale...jak wyszłam z gabinetu i zobvaczyłam w lusterku to nie mogłam przestać sie usmiechac:P taka jestem zadowolona z tych kolorków;) a co do rodzaju aparatu, to również polecam metal...bo wcale nie jest tak widioczny jak nam się wydaje, ze byl kiedyś:D Całuję:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makini
jak wylaczyc opcje powiadamiania bo ciagle mi przychodz spamy jak ktos sie wpisze a mam juz zapisane to forum w przegladarce na ulubionych a poczcie smietnik jak tylko ktos tu sie wpisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SUNSHINE dzięki za odpowiedz;) ojjjj to faktycznie straaaasznie dużo kaski sobie orto zarabiają na tych aparatach.. i do tego wizyty! :O coraz bardziej przekonuje się do metalowego... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość też zakładam
Hej kobietki!!! Właśnie dziś założono mi aparat, oczywiście z kolorowymi gumeczkami. Mam tylko problem, bo nie moge docisnąc zębów. I wcale nie chodzi mi o ból jak to było w przypadku separatorków. Chodzi o to, że po jednej stonie chyba kawałek pierścienia wystaje na tyle, że blokuje mi domknięcie szczęki (tak podejrzewam bo dokładnie nie wiem co tam sie dzieje). Powiedzcie proszę czy miałyście taki sam problem???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oo no to widzę, że tu już prawie wszystkie mają aparaty pozakładane, tylko ja taki odmieniec :D mam nadzieję, że już niedługo:P też zakładam -> to teraz chyba musisz zmienić nick na \"tez założyłam\" heheheh :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moje piękne równe ząbki
DO - też zakładam - może celowo zameczek blokuje ci całkowite zamykanie szczęk, bo przecież ząbki muszą mieć troszkę luzu aby mogły zacząc się przemieszczać, ja miałam podnoszony zgryz tzn. na 6 miałam nakładane takie jakby plomby aby nawet jak zagryzałam to moje 5 i 4 górne i dolne nie nachodziły na siebie tylko się dobrze ustawiały. Ale jak czujesz że coś nie tak to zapytaj swoją orto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdazet
Ja miałam identyko problem...przeszło jak będziez jeść, to same sioę pierścienie docisną do końca...ja mam inny problem...w górnym łuku po miesiącu noszenia wszystkie zęby mam proste, ale jak złoże je z dolną szczęką, to dolne mi je wypychają, tak że będę miała starą wadę...:/ ale kicha:[[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdazet -> a na dół nie zakładasz aparatu...? bedzie dobrze;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rita84
czesc dla mnie godzina zero nastapi 28.07 2007 roku o godz. 18.00 Na poczatek zakladam na gorna szczeke mialam zalozyc porcelanke, ale podobno metalowy jest trwalszy i ma mniejsze zamki, wiec jeszcze dokladnie nie wiem. Napewno rozowe gumeczki sa takie urocze. Nie ukrywam ze sie troche boje. Ale czego sie nie robi dla ladnego usmiechu... Mam dwa ubytki ktore ortodontka powiedziala ze mi zaleczy przed zalozeniem aparatu. Dziwne co nie? Nie mam wczesniejszej separacji zebow tylko natychmiastowa, czyli zeby separuje aparat. Czy to normlne, nie widze zebym miala jakies szczeliny miedzy zebami, raczej sa bardzo scisniete.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdazet
tez zakladam właśnie jestem świadoma tego, że go potrzebuję, ale pewnie rodzice nie zasponsorują mi anstępne półtora tysiaka...zwłaszcza, że jak sie sypie to wszystko...zepsuła nam sie lodówka, trzeba zapłacic za telefony, trzeba zapłacić ubezpieczenie, a mój tata dostał przedwczoraj mandat, także o aparacie na dolną szczękę mogę narazie pomażyć..., ale nie mogę rezygnować, bo jeśli nie będę mieć na dół też, to co z tego , że będę mieć na górze jak te zęby spowrotem się cofną...;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OsOs
rita84 he he ja mam różowe gumeczki i sa naprawde śliczne ;) ale chyba przy zakladaniu aparatu sa na poczatku w kolorku kosci sloniowej :D ja tez nie miałam separatorów czy czegos tam ale miałam hyraxa i usówane zabki :D 3 mam kciuki :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdazet
No ja teraz też mam róż przeplatany z fioletem, ale to są tak podobne kolory, że wygląda jak sam róż:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OsOs
też zakładam eee nie martw sie miałam podobny problem znaczy sie Ja miałam hyraxa jeszcze u gory i aparat na dole ... to zamknięcie buzi było nierealne dziwnie to wygaldało na początku ale to normalne wiec sie nie martw :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OsOs
magdazet he he fajnie wyglada rózowy z czarnym :D teraz sobie biore granatowy i zółty ciekawe co wyjdzie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdazet
ja na następny raz chciałam czerwień(bójka), niebieski(bajka) i zielony(brawurka), ale u mojej orto można tylko dwa kolorki...ale i tak dobrze, że ma całą walizkę gumek do wyboru:D, no także następnym razem biorę turkus z różem, ale ten róż naprawdę wygląda ślicznie, tak delikatnie i niewinnie:)) Pozdrawiam:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klamaja 23
Witam drogie koleżanki!! Ja mam aparacik od środy, nie fajnie jest jak bolą te zęby i nie da sie zjeść normalnego posiłku ale co zrobić. Dziewczyny jak sobie dajecie rade z myciem ząbków?? Mnie teraz jest trochę ciężko bo jak myje to boli i mam wrażenie ze nie da sie ich porządnie wyczyścić, zwłaszcza że te zamki zakrywają dużą część zęba. :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×