Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

hehe, ja wlasnie tez najbardziej mysle nad rozowymi. ale widzialam w autobusie laske co miala rozowe z blekitnymi na zmiane i wygladalo to naprawde slicznie :) i teraz mi tez sie takich chce :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to ja lece do lozeczka bo jutro ciezki dzien... przed 6 wstawac no a po szkole o 18 ide po moje cacko wreszcie! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nad niebiesskimi, czy blekitnymi tez myslalam i fajnie to wyglada, wiem ze na pewno nie wezme zielonych, bo ktos kiedys tu napisal ze to wyglada jakby pietruszka weszla miedzy aparat i to mnie jakos tak zniechecilo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nah- ja takie mialam i pisalam ze myslalam ze to tak bedzie wygladac ale jest super. na prawde ladnie wyglada. mozliwe ze zle zapamietalas bo tego dnia zdaje sie pisalam tez ze nawlazil mi w zabki koperek :D ale zielone ligaturki- ekstra :D zreszta mozna sobie zobaczyc mniej wiecej jak to bedzie wygladalo : http://www.ortodonta.com.pl/symulator/ pozdro Sathis :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka Wszystkim Oj oj wiecie co znowu chya podrazniłam sobie za bardzo dziąsła i szyjki mi się odsłoniły !!! Już mam dośc tego szorowania pierdziele i przestaje tak długo i mocno chociaz ostatnio juz robiłam to delikatniej i co z tego..... A co do osadu to zrobił mi sie jeszcze szybciej mimo ze lepiej szoruje wiec juz nie mam koncepcji co tu wymyslić !!!! :-( A tu wizyta dopiero 8 październka Zresztą pewne orto tez mi za bardzo nic nie poradzi, bo ona bedzie sie tłumaczyć ze to ja źle czyszcze.... :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anicca. kupuj szczoteczke elektryczna!! http://www.allegro.pl/item230528417_oral_b_vitality_precision_clean_super_promocja.html te sa nie drogie a naprawde duzo lepiej czyszczą ząbki:-) Raczej nie zniszczy powstałego już osadu ale zapobiegnie powstawaniu nowego:-), ja od czasu stosowania takiej szczoteczki nie mam problemów z osadem:-),, i nawet mi sie wydaje ze zabki od wewnątrz sa bielsze niz od zewnątrz, moze to przez aparat:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, ktoś tu pytał o zielone gumeczki. Mialam takie i wcale nie wyglądały jak pietruszka, były super :) Zwłaszcza jak się do nich dopasowało ciuchy. Mam teraz obsesję, żeby te kolorowe gumki mi pasowały - do bluzki czy biżuterii. Zawsze to fajnie wygląda. Teraz mam turkus, i do tego takie same kolczyki, oczywiście nie codziennie. Albo naszyjnik, albo bluzkę, albo gumkę do włosów... A co do brania bezbarwnych gumek na pierwszej wizycie, to tak zrobiłam, żeby się przyzwyczaić najpierw do aparatu. No i tak myślałam czy nie za stara baba jestem na kolor ;) I to był błąd, bo kilka herbat, jakaś kawa i bardzo brzydko się przebarwiły. Ale z pewnością mniej się rzucają w oczy niż kolorek :) Pozdrawiam wszystkie aparatki i naszych dwóch rodzynków. Tak sobie czytam te wasze opowieści o pracy w szkole... Też kiedyś chciałam zostać nauczycielką... Ale nie narzekam na swoją pracę, bo rok temu nawet nie marzyłam zeby tu być :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) troche napisaliście w czasie jak mnie nie było, ale myslałam ze bedzie gorzej, jednak nie mam sił by wszystko przeczytac. Kurcze tydz. mnie nie było a tu Pawarotti umarł, rzad rozwiązali, lpg poszło w góre :) no nieżle. Strasznie zaniedbałam zeby na tych wakacjach, ale jak nie było gdzie myc to co zrobić, mam nadzieje ze nic im przez to sie od razu nie stanie hehe :) Pozdrawiam wszystkich cieplutko !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sathis moze zle zapamietalam z tym koperkiem, ale tak dawno to czytalam :p mowisz ze fajnie wyglada? no to sie musze zastanowic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madziak28
Witam Szanownych Forumowiczów :))) W dniu dzisiejszym założyłam apart - porcelanowy , gumki w kolorze neutralnym... wygląda to całkiem przyzwoicie, tylko.... to "ciało obce" powoduje , że czuję się co najmniej dziwnie..... bo ślinię się jak małe dziecko.. czy Wy też tak macie? ;) poza tym z duszą na ramieniu czekam na ten ból. który pojawi się prawdopodobnie w okolicach godzin wieczornych .... i trochę się go obawiam .... proszęęęęęę....pocieszcie mnie , ze to nie jest takie straszne ;)))) Orodotka wspomniala mi o specjalnych szcozteczkach do zebów przeznaczonych do aparatów stałych ,,,czy możecie polecic mi coś godnego zaintereoswnaia ?? pozdrawiam ( mam nadzieje "wkrótce" z promiennym i pięknym uśmiechem) M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madziak28
Witam Szanownych Forumowiczów :))) W dniu dzisiejszym założyłam apart - porcelanowy , gumki w kolorze neutralnym... wygląda to całkiem przyzwoicie, tylko.... to "ciało obce" powoduje , że czuję się co najmniej dziwnie..... bo ślinię się jak małe dziecko.. czy Wy też tak macie? ;) poza tym z duszą na ramieniu czekam na ten ból. który pojawi się prawdopodobnie w okolicach godzin wieczornych .... i trochę się go obawiam .... proszęęęęęę....pocieszcie mnie , ze to nie jest takie straszne ;)))) Orodotka wspomniala mi o specjalnych szcozteczkach do zebów przeznaczonych do aparatów stałych ,,,czy możecie polecic mi coś godnego zaintereoswnaia ?? pozdrawiam ( mam nadzieje "wkrótce" z promiennym i pięknym uśmiechem) M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madziak28
Witam Szanownych Forumowiczów :))) W dniu dzisiejszym założyłam apart - porcelanowy , gumki w kolorze neutralnym... wygląda to całkiem przyzwoicie, tylko.... to "ciało obce" powoduje , że czuję się co najmniej dziwnie..... bo ślinię się jak małe dziecko.. czy Wy też tak macie (mieliście) ? poza tym z duszą na ramieniu czekam na ten ból. który pojawi się prawdopodobnie w okolicach godzin wieczornych .... i trochę się go obawiam .... proszęęęęęę....pocieszcie mnie , ze to nie jest takie straszne ;)))) Orodotka wspomniala mi o specjalnych szcozteczkach do zebów przeznaczonych do aparatów stałych ,,,czy możecie polecic mi coś godnego zaintereoswnaia ?? pozdrawiam ( mam nadzieje "wkrótce" z promiennym i pięknym uśmiechem) M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Madziak, rzeczywiście na początku trzeba się przyzwyczaić:) Ale wcale nie musi boleć, a przynajmniej mnie nie bolało. co do szczoteczek, to ja dostałam od orto - taką normalną z zagłębieniem, taką z malutką okrągłą główką (trochę podobną do główki z elektrycznej) i sama sobie dokupiłam takie mini wyciorki do czyszczenia zakamarków zameczków i pod drucikami. Zapytaj w aptece Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sabiness - oo właśnie takie niebiesko-turkusowe wyglądają extra!! jestem pewna, ze takie kiedys wezme, ale na pewno nie na poczatku, bo wolę najpierw brać mniej widoczne.. dziubdziub - no nareszcie udało mi się otworzyć Twój albumik;D śliczne masz ząbki. no i super gumeczki:) no właśnie, powiedzcie mi, mam już od początku brać kolorowe gumeczki, czy może na początku jakieś szare...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wiecie co... rozmawiałam z jedną znajomą, która aparat nosiła jakieś 2-3 lata temu przez 2 lata. no i teraz mówi, że zęby jej się wykrzywiają, przechylają:/ prawdę mówiąc boję się, że tyle się namęczę, a potem wada wróci :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatki! kiedy się dowiedziałyście sie że będzie góra i dół?ja mam górę i na razie nic orto nie mówi hmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tairaa-> sorka za przekręcenie nicka. A tak serio, to wydaje mi sie, że twoja koleżanka sieje sztuczny popłoch. Jeżeli zachodzą u niej jakieś zmiany- niech idzie do orto i upomni się o jakąś blaszkę, albo cóś. Naprawdę myślisz, że tyle osób zakładałoby aparaty, gdyby efekty były tylko chwilowe? P.S. (tekst, na który nie ma argumentu przeciw) \"Może twoja koleżanka, jest wyjątkiem potwierdzającym regułę\", że można wyprostować zęby, na tak zwany, AMEN :) hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja się dowiedziałam na drugiej wizycie, że bede miała zakładane oba łuki jednocześnie. Jednak, z tego co słyszałam, nie wszyscy potrzebują mieć aparat na obu szczękach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uzbrojona po zeby - ja nie mam jeszcze aparatu, zakładam w sobote i nie mysle o zrezygnowaniu. a moja kolezanka nie przesadza, naprawde widac u niej, ze sie z lekka wykrzywiaja. ma teraz podklejony drucik od spodu. aha. i ona nie odradza mi aparatu, wrecz mnie do niego namawia, bo efekty ogromne, tyle ze juz nieraz czytalam na forach o takich przypadkach, zdaje się, że i na tym jest co nieco na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podpisuję się pod wypowiedzią Uzbrojonej po zęby - to sprawa pacjenta - uważanie na zęby, obserwowoanie itp - jak się coś dzieje z ząbkami, to biegiem do orto! nie wina lekarza, że pacjent zaniedbał coś (na przykład nagminne nie noszenie reteinera) czy że się przesuwają zęby - one całe życie będa migrowały i zmieniały minimalnie swoje położenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wielkie dzięki ja mam wiZytę dopiero w pażdzierniku, poczekam, a wycisk tez miałam tylko góry ciekawe....pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W takim razie to JA ściągam aparat! ;) :) Tairaa-> wielkie AM SORRY za wciskanie Tobie, że masz już aparat :P Pomyłka. Dla mnie wszystkie osoby na tym forum, to aparatki i tyle :) A twoja koleżanka niech przejdzie się do orto i może da się coś z tym zrobić. A Ty się niczego nie bój. Ja mam koleżankę, która nosiła aparat 11 lat temu (jak jeszcze byłyśmy w liceum :P o ja stara d...a!). Po zakończeniu noszenia drutów, uczciwie nosiła reteiner(a) -nie wiem jak to się odmienia. Do rzeczy. Owa koleżanka jest zadowolona z efektów do tej pory i nie ma krzywych żadnych zębów. Jednak cały czas kontroluje, czy nie mają one planów zmiany miejsca \"zamieszkania\" ;). Ona - Marta- mówi, że warto. Ja-Agata- też tak mówię, chociaż aparat noszę od 7 tygodni hehehe Głowa do góry Tairaa. Już niedługo się przekonasz, jak parę drutów może poprawić samopoczucie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uzbrojona po zeby - wiem, ja nie mowie, ze u kazdego wada powraca. poprostu widze, ze to sie jednak zdaza. moze baaaardzo baaardzo zadko ale jednak... a właśnie o to chodzi ze ona byla u orto no i wtedy dopiero podkleila jej drucik, a reteinera wogole nie dostala... a więc, czy to może być przyczyną? owszem, ona też jest baardzo zadowolona, ale problem, ze jej zeby nie wygladaja juz jak po zdjeciu aparatu... a ja i tak nie zrezygnuję! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uzbrojona - no nic nie dostała... więc czy to może być przez to? ja na sczęscie wiem, ze moja orto stosuje po stałym reteiner, wiec mam nadzieje, ze bedzie dobrze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ups... sorki wielkie... to powyżej miało być do aparatki z wiekszym... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×