Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość myśle o założeniu...
heh. no właśnie wiem że warto się zapoznać jak to u innych wygląda. ale tak na forum to tak nie dokońca się tego dowiem. Musze iść do jakiegoś wybranego gabinetu z tym pamptogramem czy jak to się zwie- to zdjęcie zębów.... i zapytać. tyle że nie będe tak latać po gabinetach bo oczywiście konsultacja to koszt ok.40 zł... no i kurcze tak to jest. ehh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uzbrojona - a to pod narkozą też robią..? nawet nie wiedziałam ..:D nie straszcie mnie opuchlizna:P ja nie muszę jeszcze tak szybko dłutować, ale chyba postaram się, żeby to było w ferie zimowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No mi narkoze przedstawili jako konieczność. I odfrunęłam po raz pierwszy w życiu ( i jak dotąd ostatni) :) Było fajnie. Z łezką w oku wspomina ten dzień mój ojczym, który odbierał mnie z gabinetu po zabiegu. A że mieszkaliśmy niedaleko kliniki.....to postanowił przejść się spracerkiem. I to był błąd.....bo ja do tej pory drogi powrotnej do domu nie pamiętam hehehehehe Mama mi mówiła, że wyglądałam tak, jakby mnie siłą po tygodniowej libacji z mieliny zabrali :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam dłutowane - więc wyciągane chirurgicznie z dziąsła. za usunięcie wyrośniętego zęba powinno być taniej.. moim zdaniem :) to jest ich strona: http://www.gordent.pl/ ten doktor który mi usuwał nazywa się Sobol - przyjmuje chyba nadal w czw i pt od 16 do 20 (ale to chyba) i jest naprawdę ok. ja robiłam u niego z polecenia koleżanki, która tam pracuje. ja miałam jedną normalnie umiejscowioną - dosć proste korzenie, wystarczyło podważyć ząb i wyszedł bez problemu, szwy i do domku - zero opuchlizny. natomiast drugą miałam \"położoną\" na płasko prawie - w kierunku 7 i baaardzo cięzko było ją wydobyć.. godzinę siedziałam na fotelu i wbijałam paznokcie w fotel.. ale poszło - naprawdę wielka tu zasługa lekarza - że tam nie zeszłam z tego wszystkiego.. naprawdę.. opuchliznę miałam ok tygodnia, moze 5 dni i ból dość silny - brałam ketonal forte żeby przeszło.. za każdym razem zwolnienie na uczelnię - 7 dni - taki pozytyw ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość darietta
hej dziewczyny ja właśnie zdecydowałam sie na aparat ale nie bardzo wiem gdzie szukać dobrego i niezbyt drogiego ortodontę w poznaniu czy możecie mi coś polecić dajcie namiary i mniej więcej ile co u nich kosztuje domyślam się ze te informacje mogą być gdzieś tu na forum podane ale jest tyle stron że po przeczytaniu kilkunastu od początku padam ze zmęczenia hehe oczy siadają dlatego jeśli nie byłoby to kłopotem to proszę o informacje może być na meil darietta@poczta.onet.pl pozdrawiam wszystkich co noszą aparat niedługo mam nadzieje ze i ja dołączę aha i bym zapomniała ile się czeka na założenie aparatu i na pierwszą wizytę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darietta ---> ja zakładałam aparacik w Poznaniu w Poradni Polaczyk na Os. Jagiellońskim 120, na założenie się właściwie nie czeka, I wizyta: wycisk 50zł, II wizyta konsultacja 0zł i jeżeli nie trzeba wyrywać zębów, to od razu zakładają aparat(1400zł/łuk metal), wizyty kontrolne 60zł, nie płaciłam za wymianę druta ani nic więc ok... póki co jestem zadowolona i mam nadzieję, że tak zostanie :) mają spory wybór gumeczek :D:D co dla niektórych jest ważne :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość darietta
a możesz podać telefon do nich byłabym wdzięczna zawsze szybciej sie załatwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane!!! wreszcie mam juz aparacik :D i sluchacie, nie bolalo prawie wcale, tylko jak mi pierscienie dociskala do 6-stek. wybralam na poczatek rozowo fioletowe gumeczki na zmiane i narazie jest oki :) tylko juz mnie zaczynaja powoli bolec zabki i juz mam obdarte od drutu i zaraz ide po wosk :) , ale dam rade :) a powiedzcie mi jak dokladnie myc teraz zabki? bo mi orto mowila ze nie jak kolka tylko tak szorowac.... a co do dlutowania to tez mialam, mialam 5-ke dlutowana i jakos przezylam ale jedyne co czulam to strasznie mocny ucisk. ulge sie czuje odrazu po wyrwaniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość darietta
aha i ile kosztowała druga wizyta konsultacja ma być 0 zł czy porostu coś ci umknęło bo szukałam w internecie i znalazłam ze konsultacja kosztuje 120 zł a przyznam sie że nie pracuje tylko jestem na stażu i dostaje niecałe 500 zł z urzędu pracy a nie chwiałabym wszystkiego wydać na aparat bo coś innego tez muszę sobie kupić hehe aha i nie orientujesz sie czy jest możliwość rozłożenia wszystkiego na raty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja równiez miałam konsultację darmową, ale nie w poznaniu musisz podzwonić popytac :), zakaładaj aparacik i dołącz do NAS hihi :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co miasto inne zasady wkurzające jest to bardzo, nic uciekam rano (o 6) trzeba wstać ech trzymajcie się aparaty/ki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość darietta
mam jeszcze jedno pytanie jak będę dzwoniła po ortodontach to o co jeszcze pytać cena aparatu cena wizyty i co jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pitero
witam wszystkich. widze ze na forum same dziewczyny wiec bede rodzynkiem w ciescie :) w pazdzierniku planuje zalozyc aparat dwa luki niestety mam do wyrwania dwa zeby. czy ktos sie orietuje jak szybko po wyrwaniu moge zakladac aparat? mam na wszystko tydzien i mam nadzieje sie sie wszystko uda pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pitero
acha pytanko do sabiness- dlaczego za metalowy aparat zaplacilaz az 2000 z tego co wiem to chodza one po 1500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatka- dziekuje za namiary na szczoteczke ale nie było mnie wczoraj w domku i niestety ta aukcja sie juz zakończyła i widze ze sa już droższe..... Kurcze sama nie wiem co mam robić szok po prostu osad z dnia na dzień jest coraz gorszy........... Na dodatek chyba podrażniłam czy mi sie odłoniły te szyki przy 2 zebach na dole i tak boli przy myciu jedzeniu :-( Kupiłam sobie sensodyne paste i płyn eludril kiedys go miałm na zapalenie dziąseł to może mi to jakoś załagodzi i jak pojde do otro to chyba jej powiem niech sobie sama tak mocno szoruje zeby ........ Albo kupie elektryczna albo irygator sama nie wiem , Szczoteczka jest tańsza to narazie to sprobuje a co sie bedzie działo zobaczymy.... Rozumiem ze wtsy stosuje tez te do aparatu i oprócz tego elektryczna tak???? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Annica, ja uzywam elektrycznej ze zwykła koncówką, nie bawie sie w końcówki ortho:-), poza tym wieczorem wyciorkiem dookoła kazdego zameczka i starcza:-), osadu nie ma!!! Annica, a ty palisz paieroski??, bo wiem ze od fajeczek moze sie robic taki osad, wiec jesli sie ma aparat to raczej lepiej zrezygnować z papierosków, no chyba ze super higiena:-) A w rossmanie takie szczoteczki kosztuja 79zł, lub 69zł, są wszedzie nawet w realu, czy media,:-) z czystym sumieniem proponuje tobie zainwestowac w taka szczoteczke, niech orto usunie powstały juz osad a szczoteczka poradzi sobie z odpowiedią higiena:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madona
Pitero----------> ja do wyrwania mam 1 zab. Ortodontka powiedziala,ze od wyrwania do zalozenia aparatu musi uplynac 2 tygodnie. Po prostu rana musi sie dobrze zagoic. Aha, i nie dluzej niz 2 miesiace. Ja tez mialam ten problem, bo przylecialam do Polski na tydz no i oczywiscie nie udalo sie zalozyc aparatu. No wiec teraz czeka mnie wyrwanie zeba za granica i przylot do Polski na zalozenie aparatu. Ja zakladam w pazdzierniku i zdecydowalam sie na 2 luki Damona. Wydatek niemaly- jeden luk to 2500 zl. No ale dzieki temu wizyty co trzy miesiace. Cos za cos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darietta ----> oto numer do Poradni Polaczyk: 061 875 77 01. Dzwoń wtorek do czwartku w godz 14/15-19, tak przyjmują. Na serio, nie płaciłam nic za konsultacje, nawet zanim sie zdecydowałam, poszłam tam, usiadłam na fotel, wszystko mi opowiedzieli i nie płaciłam, dopiero po 2 miesiącach jak podjęłam decyzje poszłam na wycisk (w ramach wizyty 50zł, czy jak kto woli wycisk 50zł, wizyta 0),następnie zakładanie aparatu już - 1400zł i nic więcej nie płaciłam. nastepne wizyty 60zł, terminy bezproblemowo. jak masz pytania, pisz na maila dirie@wp.pl jak będziesz dzwonić to chyba pytaj tez o terminy wizyt, bo niektórzy czekali po dwa miesiące :/ a najlepiej sie przejdź i obejrzyj lekarza i jego sprzęt :) tzn gabinet, żeby nie było :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatka- tak mówiesz aparatko............ W takim razie kupie sobie może sie rozejrze najpierw w rossmanie do media mam kawałek niestety. Gdzież tam nie palę, nie cierpię papierosów i kawy tez nie lubie jedynie piję 3w1 więc od tego napewno nie. Jedyne to ze jem słodycze i z tego napewno nie zrezygnuję !!!! Pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pitero
madona-----> hej dzieki za odpowiedz to mam maly problem z tym wyrwaniem. albo bede musial to zrobic tutaj albo w pazdzierniku zaloze tylko dolny luk bo tam nie trzeba nic wyrywac. mam do ciebie jeszcze jedno pytanko- ja chce zakladac aparat kosmetyczny koszt tez 2500 tylko ze wizyty co miesiac dlaczego z tym twoim wizyty sa co trzy? z gory dzieki za odp. pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sabines Gratulacje witaj w gronie :) oczywiście prosimy o pokazanie zabasków hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pitero mi orto mowila zebym poszla wyrwac zabka przynajmniej 2, 3 dni przed zalozeniem aparatu, zreby rana sie zaczela goic, ale ja mialam juz wizyte umowiona na ponad tydzien wczesniej, wiec tak jeszcze sobie chodze bez zabka i aparatu, ale jeszcze tylko do jutra... i wkoncu bede nalezec do tego grona aparatek :p pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
annica Nie jestes sama z takim problemem mnie zamiast osadu pojawia sie czarno- szary nalot na ząbkach i wygladaja przez to okropnie, zreszta pewnie jak sie ktos przypatrzy moim zebom to go zauwazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość isi
heeejkaa wszystkim :) od woczraj jestem aparatka ale taka ruchoma :( a dopiero za jakies 6 miesecy stala. kuurcze wszystko mnie boli i kusi mnie mozliwlosc ktorej Wy nie macie, zeby wyjac to paskuctwo z buzi ;/ poozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi niedługo stuknie miesiąc ale cały czas mam uczucie suchośći w bużce ech a kiedy normalnie coś pogryzę to nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sabiness dzięki:D miło mi, że Ci się podobają:) Na następnej wuzycie powiem mojej orto, że dolne dwójki mi górne wypychają, może ona coś poradzi..boje się że przez to się cofnie wszystko i będzie dupnia...:/ także jej powiem .. Co do gumek, to ja biorę zieeeleń taką jaskrawą, a strasznie mnie kusiło, żeby wziąć takie jak ma teraz klamaja...takie fajne, ale te zielone są takie przebojowe:P i pasują mi do gumek i bluzek i innych pierdolotów damskich:) Anicca Ja też mam podrażnione dziąsła...krwawią mi i szczypią strasznie...jest nieciekawie w tejsprawie, ale ogólem O.K. I mam pytanie...po co się dłutuje te ósemki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pitero nie wiem dlaczego... moze dlatego ze chodze do prywatnej? polecono mi jab ze robic swietnie i osiaga wspaniale rezyltaty zamiast w 2 lata to w 1,5 roku :) klamaja dzieki :) oczywiscie ze wstawie moje cudenko :D tak pozatym to strasznie mnie teraz bola zabki i ogolnie cala szczeka. dziwne bo z zakladania bolalo mnie tylko klejenie pierscieni, a teraz nie umiem nawet zabkow myc co tak boli :( no i oczywiscie policzki i wargi zdarte do krwi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madona
pietro-------->nie wiem dlaczego az tak czeste maja byc Twoje wizyty. Mialam wybor-albo zwykly aparat i co 2 miesiace wycieczka do Polski, albo aparat Damona i wizyty co 3. Jest roznica w cenie, no ale lece do kraju tylko 4 razy w roku,zamiast 6. Wpisz w googlach 'aparat damona', zobaczysz sobie jak to wyglada w porownaniu z tradycyjnym aparatem. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×