Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Natalia89_06 ja tez byłam przygotowana na ból związany z naciskiem na żabki a tu dla odmiany okaleczona buzia i do tej pory jeszcze mnie nie bolało jakoś panicznie tylko po wizycie moze 1-2 dni ale nie wszystkie zabki tylko te co mi sie prostowały akuart.... Teraz jest ok ... Więc kobietki głowa do góry bedzie w porządeczku zobaczycie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmiennaalina
ludzie skonczcie juz smucic,nienawidze tego topiku!!! to tyle ...weszlam tu pierwszy i ostatni raz,musialam wejzdz bo mi sie tytul do oczu zawsze wplatal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzanne- nie martw sie, ja tez myje zabki w szkole i juz sie nie patrza na mnie dziwnie :P a jak tak to sie tym nie przejmuje :) co do mycia to jednak powinnas myc po kazdym posilku... a jesli nie masz mozliwosci ich umyc szczoteczka to na lekcji wez lusterko i szysc je wyciorkiem, to bardzo duzo daje :) a jak nie moge myc zabkow to plukam je :) nos do szkoly plyn do plukania ust i bedzie lepiej niz bys nie myla wogole :) Natalia89_06- ja tez tak mialam... usta policzki i jezyk mialam do krwi zdarte... po ok 4 dniach zaczelam sie przyzwyczajac i juz teraz mnie nie boli i nie obciera :) stosuj Sachol, to taki zel do ust, jest rewelacyjny na takie skaleczenia; tak te kwadraciki to sa sruby ktore sa odkrecone przy sciaganiu aparatu i pierscien spada :) Anicca- co do wyciorkow to ja wyciorkuje nie za dlugo. poprostu wkladam wyciorka miedzy aparat i zabki troche nim poczyszcze zabek z kazdej strony i szczeliny miedzy zabkami i jest git :) a pasty ja uzywam Colgate z ziolami i miodem i jest swietna :) nawet mi dziasla nie krwawia. do czyszczenia urzywam normalnej szczoteczki i wyciorka. czasem tez nici dent.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi orto mówiła ze nie musze uzywac zadnej specjalnej pasty dzięki za gratulacje tak się ciesze bo taki pogrom mamy znów na uczelni, ze szok, jakieś komisy powymiślali wykładowcy i wogóle, masakra a mi się zaczęła ruszać jedna dwójka, taka co jest najbardziej krzywym moim zabkiem niby się ciesze ze bolą mnie zeby bo to znczy że coś się dzieje w buzi, ze aparat działa ale to jest uciązliwe bardzo i język mam poraniony przez te obręcze na szóstkach myślicie że kiedyś tzn w niedługim czasie moje życie przestanie się krecić wokól aparatu?;) ale wiecie co? jakby mi teraz ktoś umożliwił zdjecie go to bym nie zdjęła, chociaz mam go dość ale fajnie tak wygladać wyjątkowo, rzucać się w oczy:P a...jak się uśmiecham do kogoś znajomego na ulicy np to się uśmiecham raczej szeroko i się tego nie oduczyłam przy aparacie więc świece odrazu aparacikiem:P a na ulicy jak ide np z koleżanką i rozmawiam i widać ze mam aparat to przyciągam jeszcze wiecej spojzeń niż wcześniej, hehe;) a szczoteczki specjalistyczne kupisz w aptece, moze w sklepie stomatologicznym też ale nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
annica zakladalam u siebie w kluczborku i tylko na gore...musze pogadac z moja orto o tych szczoteczkach...aha a w cene sa juz wliczone wizyty nie wiem jak to u was jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
annica zakladalam u siebie w kluczborku i tylko na gore...musze pogadac z moja orto o tych szczoteczkach...aha a w cene sa juz wliczone wizyty nie wiem jak to u was jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
annica zakladalam u siebie w kluczborku i tylko na gore...musze pogadac z moja orto o tych szczoteczkach...aha a w cene sa juz wliczone wizyty nie wiem jak to u was jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ohoho zmienna.... costam jak ci sie u nas nie podoba to my ci wchodzic nie kazemy :) a poztym u nas wesoło :P natalia co do obtarc, ja tez oczywiście miałam i podobnie jak ty chciałam sie pozbyc aparaciku, ale zobaczysz jak ból minie to pokochasz swoje cacenko :D kurcze ale gwarno tu dzis wieczorkiwem hehe!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
annica zakladalam u siebie w kluczborku tylko na gore...a w ta cene sa juz wliczone wizyty...aha i pytalam czy to zle z nie moge w szkole umyc zebow jak cos zjem tylko potem w domu??nie wiem ale chyba nikt nie powiedzial albo ja przeoczylam:P:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ohoho zmienna.... costam jak ci sie u nas nie podoba to my ci wchodzic nie kazemy :) a poztym u nas wesoło :P natalia co do obtarc, ja tez oczywiście miałam i podobnie jak ty chciałam sie pozbyc aparaciku, ale zobaczysz jak ból minie to pokochasz swoje cacenko :D kurcze ale gwarno tu dzis wieczorkiwem hehe!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
peppa07 - myłam lekko wybielającą pastą denivit lub biała perła (i nie miałam po zdjęciu żadnych przebarwień ani nic, bez obaw) Natalia - przeżyjesz ;) jak zamki drapią i podrażniają policzki od środka to trzeba stosować WOSK! boleć to cię zacznie jak drut założą - bo będzie wywierał nacik na zęby.. więc na razie na ranki kup wosk (jeśłi nie dostałaś od orto) normalnie w aptece - powiedz ze ci potrzebny wosk do aparatu i zaklejaj zeby nie drażniło bardziej. będzie dobrze, pomyśl o efektach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zmiennaalino, nam również było miło ciebie poznać :) ehhh nie ma jak znudzony czytelnik... po co komentuje skoro nie jest w temacie?? aż żal ... bywa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatko dziekuje:)orto mi nie dala jutro polece do apteki kupic ten wosk i jak mozna w aptece to tez jakas specjalna szczoteczke:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chciałam cos napisac ale nie mogłam wejsc na strone kurcze no :( W kazdym razie fajnie ze dzis tak gwarno na topiku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natalia Juz Ci to kazda pisała ze te obtacia w końcu przejda!! :) Tak ze nie bój żabki. Ja tez miałam w takim momencie ochote go oderwac z moich zębów, ale zobaczysz po jakimś czasie pokochasz swój aparacik :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalia - znów cię pocieszam, tylko topik inny :D zobaczysz że będzie ok :) wyciorki sobie kup jeśli nie masz oprócz wosku i chyba tyle :) jakby robili duże oczy to wytłumacz w aptece że do apratu i powinni wiedzieć (wyciorki bez problemu można kupić w hipermarketach typu real czy rossman - i to taniej niż w aptece)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A na jakie jeszce wchodzicie topiki ja przykładowo na \"aparaty ortodontyczne\" na wizaz.pl :) kiedyś nawet byłam na jakiś na kafeteri chyba \"aparaty ortodontyczne\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na wszystkie ciekawe :D jeśli chodzi o aparaty to tylko na ten i ząłuję że powstał o pół roku za późno - nie dałabym sobie zdrowych zębów wyrywać gdybym wiedziała ze np lecząc damonem nie trzeba tego robić :o Natalia - po to jest forum żeby zdobywać informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparatko z... A tobie zadne dziury po wyrwanych zebach nie zostały?? Wszystko sie ładnie \"zasklepiło\"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja moze troche odejde od tematu :p i zadam glupie pytanie : co to sa te wyciorki? juz kilka razy o tym czytalam i ciagle nie wiem o co chodzi co do obtarc, ja na szczescie nie mialam, ale zaraz po wyjsciu od orto w dzien zalozenia kupilam dobie jakis plyn Dentosept A, do msmarowania ran w jamie ustnej. Niestety nie wiem jak dziala... skwierek ja chodze do orto na Jerzego na wildzie, o kosztach pisalam na str 459. Jeste jeszcze kilka osob z poznania ktore chodza do innych orto....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ach to to, widziala juz cos takiego ale nie wiedzialam ze to sie nazywa wyciorek i tez sobie myslalam zeby cos takiego kupic, teraz przynajmniej wiem jak to nazwac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m_arta84
czesc:) znów jestem pierwsza. hehe natalia - czy ty naprawde za zwykły metalowy aparat za sama górę płaciłaś 2100????? chyba trochę dużo prawda??:( wiecie co ja już aparat 4 dzień i język po bokach mam maxymalnie poobcierany bo stale coś mówię do kogoś i nie mogę się zamknąć żeby mi sie zagoił, a jeszcze w sobotę mam mieć rozmowę z panem profesorem od konstrukcji stalowych, hehe uśmiechne się szeroko i powiem że jak widać o konstrukacjach stalowych wiem aktualnie bardzo dużo skoro mam ten metal na ząbkach;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heheh coś mi się pomyliło i chciałam wpisac adres maila zamiast nicka i wyszedł mi wyżej oranżyk;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dirie dziekuje w takim razie bede tez uzywać wycioreczek na wizycie zapytam orto tylko zastanawiam sie czy od razu jej powiedziec ze szyczsze elektryczna czy na początek zapytać czy moge czy nie uszkodze itp.... Końcówkę wprawdzie mam taka specjalna dla osób z aparatmi wiec wiec jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wszystkim, wróciłam z wakacji :-) szkoda, że tak to szybko minęło :-( W tej chwili mam czerwone gumki, zdjecie umieszczę wieczorkiem może:-) w przyszlym tyg czeka mnie usunięcie szóstki, bo 5 października mam zakładany aparat na dole. Co do wakacji to zaniedbałam trochę ząbki, byłam na Mazurach na łódce i nie miałam czasu po każdym posiłku szorować kłów, robiłam to 2 razy dziennie, ale po każdym jedzeniu trochę wodą płukałam, także mam nadzieję że wszystko będzie ok. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×