Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

hej haloooooo pooooooobudka dziewczyny a wy tez tak dziwnie czułyście górna wargę przy całowaniu a aparatem? ale się ze mnie wczoraj chłopak nabijał jak wszedł na to forum i przeczytał jak się bałam tego całowania w aparacie hehe on mówił ze nie jemu nic nie przeszkadza a te haczyki - ja mam na trójkach tylko... posiadanie aparaciku jest całkiem fajne ale wiecie co? starsze osoby chyba zwracaja na niego większą uwagę, ne jest to dla nich takie normalne że ktos ma aparat, mam na uczelni takiego kolegę który ma już ok 50 lat i jak w sobote gadaliśmy i się jakoś śmiechnełam ze było widac aparat to go lekko wmurowało ale chyba bał się zapytać coś czy zwrócić uwage na aparat a młodsze osoby się nie wstydzą zapytać o mój aparacik a mama mnie jeszcze w apracie nie widziala, ciekawe jak ona zareaguje;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a przez ten symulator mam problem jakie teraz wziąc gumeczki do mojego aparaciku:( dobrze że mam jeszcze 3 tygodnie do wizyty to może coś wymyslę a fajne by tez były takie fluorescencyjne czy jakie one były, ale chyba świeciłyby w ciemności;) co na tej aukcji kiedyś klamaja znalazła;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey Słonka :) Jestem po wizycie u orto i mam ściągniętego hassa (bolało jak diabli :// ) orto założyła mi expander (nie hyrax :P)((jak ktoś ma expander niech sie wpisuje ile się go nosi bo ja zapomniałam się spytać orto ile go będę musiała nosić)), ten expander będzie mi jeszcze trochę poszerzał szczękę a poza tym będzie podtrzymywał mi efekt po hassie. Poza tym mam aparat na górną szczękę ( czy każda z was ma większe zamki na 1kach ? a mniejsze na pozostałych ząbkach? ) Poza tym jakieś wielkie te zamki mi się wydają odpiszcie dziewczynki, proszę was :) P.s. Jadę na kaszkach bo tak mnie bolą ząbki, że gryźć nie mogę :// pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej PiBi Właśnie spojrzałam do lusterka i mam na wszystkich ząbkach takie same zameczki :) wiec nie wiem czemu ty masz większe na 1dynkach. A pokażesz fotke aparaciku, nom i tego co teraz nosisz (expandera) ?? Ciepłe pozdrowionka, i słoneczne :))) bo dzis taki piekny dzień!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej pibi ja mam wszystkie zamki chyba jednakowej wielkości i nie wydają mi się one wielkie, a wogóle jak mi je orto pokazała przed zamontowaniem na moich ząbkach to się zdziwiłam ze to aż takie maleństwa, możesz sobie luknąć na nasze fotki i porównać ze swoimi mnie jeszcze do soboty ząbki bolały ze nie mogłam gryźć czy wogóle w sumie miałam problem z jezdeniem czegokolwiek w nocy z soboty na niedzielę tez mnie troszę bolały i się budziłam często a dziś mija tydzień odkąd nosze aparat i nic nie czuję, żadnego bólu co parwda jeszcze mi aparat troszkę przeszadza, nie przyzwyczaiłam się do niego jeszcze ale bólu nie czuję bo wcześniej np nie mogłam nic ugryść bo mnie bolało a teraz luzik:) więc pewnie po wizycie i dokręceniu mi śrubki znów kilka dni będzie bolało a potem minie. tak to wygląda???????? klamaja - a ten gość co jego zamkniętą już aukcję znalazłaś na allegro nie odpisał ci nadal? on miał takie gumeczki fluorescencyjne chyba:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no niestety nie odpisał ,nawet mu zaproponowałam ze na forach o aparatach porozsyłam- ze sprzedaje, ale cisza- zero odzewu, a szkoda bo bym chyba wykupił pół kolekcji hehe :D w ońcu miał taki spory wybór...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no niestety nie odpisał ,nawet mu zaproponowałam ze na forach o aparatach porozsyłam- ze sprzedaje, ale cisza- zero odzewu, a szkoda bo bym chyba wykupił pół kolekcji hehe :D w ońcu miał taki spory wybór...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Heh, postaram się zrobić fotki. Właśnie jestem załamana bo myślałam, że będę miała takie maluśkie jak na dole w aparacie :( Ja nie wiem czemu mi takie przykleiła :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I tak trochę nie za dobrze sobie wyglądam w tych zamkach :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czemu najpierw masz zakładany dół a dopiero teraz górę? myslałam ze standardowo najpierw jest góra... a ty nie rozpaczaj tylko pokaz fotkę to my ocenimy:) a jak się będziesz z tym źle czuła to najlepiej zapytaj orto czemu tak jest, ze te zamki masz większe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Postaram się zrobić fotkę jak najszybciej, właśnie strasznie mi to przeszkadza, że te zamki są taki duże :(:( Ja już nie wiem co mam robić, kolejną wizytę mam dopiero na 2 listopada ! ;(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam założony pod koniec zeszłego roku i mam nosić jeszcze do wakacji. Tak go polubiłam, że nie chcę go zdejmować. I zawsze proszę ortodontkę o kolorowe gumki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny:)juz mnie buzia w srodku nie boli mialyscie racje ze przejdzie:)jutro ide juz zakladac drut i troszke sie tego boje ze po zalozeniu beda bolec ale wytrzymam:)tylko teraz mam problem bo mi chyba ropa naszla do dziasla od strony jezyka ale na dole tam nie mm aparatu i strasznie mnie boli nie umiem jesc nic twardszego:((nie wiem od czego to bo zabki mam zdrowe...i jeszcze mam z tej samej strony wezly chlonne powiekszone nie wiem czy to ma jakis zwiazek i nie wiem czy te wezly to cos powaznego??bo ja sie nie znam:P aha a w szkole przyjeli to normalnie nikt sie nie smial ze mnie tylko z tego jak mowilam i jadlam przez pierwsze dni jak mnie bolalo:)ogolnie powiedzieli ze nie wyglada to tak zle a ja usmiecham sie peln geba i mojego skarba nie ukrywam pod wargami:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natalia A widzisz i juz jest ok, ale jak ci drucik załozą to bedzie bolało znowu tylko inaczej. Weż jakies kolorowe gumki :) a potem pokaz nam foteczki, to papapap!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalia a 8 juz masz, bo jak rosną 8 to mogą być takie objawy opuchnięte dziąsło, boląca szyja, gardło, ja tak miałam myślałam ze jestem po prostu chora ale dziąsło było bardzo bardzo opuchnięte i sie okazało ze zablokowana/zatrzymana 8 chce wyjść:-), no i wyszła ale z ingerencją chirurga szczekowego:-) PiBi, moze masz zamki standardowe, a nie mini.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pachnidlo
mam pytanie do wszystkich noszacych aparaty-jakie srodki czyszczace;)stosujecie i jakie szczoteczki i tego typu bajery;)jest duzy wybor i nie moge sie zdecydowac-chce cos dobrego i niedrogiego.pomozcie!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aparatko może, ale ja takich nie chce ;(( Nie wiedziałam, że da mi takie giganty ;/ jak bym wiedziała to bym jej powiedziała..no ale teraz to już chyba za późno ;((( Ale ona chyba wie lepiej co robi.. może jakieś nowatorskie metody stosuje. Czy na prawdę żadna z was nie ma większych zamków na jedynkach? A czy wasze zamki są większe od tych na dole ? (pytanie do osób z 2 aparatami)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja polecam elektryczne szczoteczki oral b juz nie raz tu była o niech mowa, ale zdaje sobie sprawe ze ciezko odszukac jakis temat, więc przede wszystkim szczorwczka elektryczna, pasta wg uznania ja stosuje sensodyne, i raz lub dwa razy w tygodniu clinomyn, płyn tez sensodyne, no i oczywiście wyciorki codziennie wieczorem:-) PiBi moje zameczki na dole i na górze sa jednakowe, nie martw sie moze tak musi być, a jesli bardzo bardzo tobie to przeszkadza to poproś orto zeby zmieniła na mniejsze:-) jesli bedzie taka możliwośc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klamaj wlasnie chce gumeczki:)tylko nie wiem czy bedzie mi chciala zalozyc:/ aparatko moim 8 sie chyba nie spieszy bo ta zeby madrosci podobno,i dlatego mi nie rosna:D:Pa to dziaslo mam spuchniete miedzy 6 a 7...jutro zapytam ortodontki czemu to tak:/bo boli strasznie:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i wrocilem :) Ale mnie dzis wymeczyly te mile Panie ;) Najpierw kamien, uczucie srednio przyjemne ale da sie zniesc, boli tylko momentami. Piaskowanie... yyyyy zeby to bolalo jak to ktos wspomnial to ja powiedziec nie moge ale do przyjemnosci nie nalezy. Szczegolnie jak sypnie sie piaskiem po jezyku. No ten kwasny smak :P Separatorki... ale one mnie wkurzaja :/ Ciesze sie, ze to tylko kilka dni i mam nadzieje, ze aparacik juz tak nie bedzie przeszkadzal, tzn, ze nie bedzie sie go tak czulo miedzy zebami. Ktos pytal o podcinanie wedzidelka - no to moge sie wypowiedziec na temat gornej wargi - bolu zero (no pomijajac wklucie igly do znieczulenia), gdyby nie charakterystyczny smrodek palonych tkanek to nawet bym nie wiedzial kiedy pocztaek a akiedy koniec. Wrazenia po zabiegu - nic nie boli, lekko sie tylko czuje, ze cos tam bylo robione, juz w drodze do domku nie oparlem sie Macdonaldowi ;) wiec zle nie jest. No i w piatek moj Damonek:) Apropo separatorkow - powiedzcie mi czy da sie je poprawic w domu? Z jednej strony mam plombowane dwa zabki akutar na styku i ciezko bylo wcisnac gumeczki. Mam tak, ze po jednej stronie zabka one sa rzy samym dziasle a po drugiej tak w polowie zeba, boje sie zeby nie powypadaly ale nie wiem tez czy ich nie rozerwe probujac wcisnac mocniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natalia a może wyszła ci fistuła- czy jak to tam sie zwie.... to właśnie wygląda jakby dziąsło spuchło i cos pod nim było( bo jak sie dotyka dziąsło jest takie miekie ) nom i przy dotykaniu językiem czy paluchem boli :) ja tez to pare razy miałam, i chyba znikło po paru dniach (dokładnie nie pamiętam) tez bede miał aparacik co do separatorków- mi jak czasem któryś za bardzo zeszedł do dziąsła i mnie to bolało, to sobie go przesuwałam paznokciem, wiec sie nie martw i jak ci przeszkadza to go sobie lekko przesuń jakoś hehe ;), a poza tym one mogą same ci wylecieć np. podczas jedzenia, ja o mało jednego nie połknełam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewcia **
tez bede mial aparacik :: Ej jak bedziesz miał to wycinane to powiedz czy to boli bo ja sie tego strasznie boje i nie wiem czy sie odwaze isc na to oke :*:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja to juz mam od 4 dni:(i boli strasznie nie tylko przy dotykaniu jezykiem albo palcem...na poczatku tak bylo a teraz boli caly czas nawet jak nie dotkne:(kurde jak ja mam czekac az mi to zrjdzie to predzej umre z glodu bo ni moge nic jest nawet po drugiej stronie bo jak ruszam buzia to boli:(kurde jak mi sie ranki zagoily w buzi od aparatu i przestalo bolec to teraz znowu to:(ja to jestem jakas niewydarzona:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no nie wiem to moze idz do dentystki sie zapytac co z tym zrobic, bo niestety ja nigdy z tym nie byłamu nikogo, wiec nie moge ci doradzic ani zbytnio pomóc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klamaja - dariaad1@wp.pl to mój mail bardzo chętnie zobaczę te fotki;D PiBi - ja mam na jedynkach troszkę większe zamki niż na pozostałych ząbkach;) zobacz sobie moje fotki;) mi to nie przeszkadza wcale. Natlalia.._ miedzy 6, a 7 mówisz? czyli to tam, gdzie masz założone pierścienie? a może masz je za bardzo wepchnięte i wbijają Ci się w dziąsło i przez to ten ból?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klamaja >> nie przeszkadzaja one jakos specjalnie, po prostu czuje, ze cos jest miedzy zabkami i tyle:) Wlasnie boje sie o to czy te, ktore nie sa tak mocno wcisniete nie wypadna mi przypadkiem. Chociaz... z ich wlozeniem byl taki problem, ze nie sadze aby same chcialy uciec :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tairaa tylko ja to mam na dole a aparat mam na gorze wiec to nie przez piersienie:/jutro zapytam sie mojej orto o to i co ztym zrobic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalia.. _ a no to rzeczywiście nie od pierścieni... w takim razie nie mam pojęcia co to może być. jednak najlepiej zasięgnąć rady u specjalisty;) pewnie to nic takiego;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×