Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

peppa nie strasz mnie!!:(mnie bola dopiero jeden dzien a jak maja bolec tyle co ciebie to ja umre z bolu:(:(:(a pomagaja na to tab przeciwbolowe??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natalia89, ogólnie nie jest żle ale nie moge nimi gryżć a tak to nie bolą, praktycznie teraz z apomina mi się czasami ze coś mam w buźce :) jak tylko spróbuję cos ugryżć nimi to je po prostu czuję a na co dzień nie wiec luzik🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tabletek nie biorę :) ale namieszłam chodziło mi o to że nie da sie nimi gryźć hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taira nom mieszkam w druga strone hehe :) wiec mamay do siebie oj daleeeeeko :) a dzieki za komplementa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejo:D a co tu taka cisza wieczorkiem? ja chyba niedługo zacznę się szykować do spania traffic - ty za obie szczeki zapłaciłaś w sumie 2300 w wawie? to chyba jakoś bardzo tanio?? ja myślałąm ze ja płacę najmniej bo po 1200 za łuk a tu widzę że się myliłam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Dzieki wszystkim za pocieszenie:) Fajnie,ze ktos mnie rozumie:) Co znaczy przyzwyczaje sie?- przestane seplenic? przestane mowic tak dziwnie? ILE BEDE TO NOSIC? Z dnia na dzien staram sie mowic lepiej, ale oczywiescie nie zawsze sa efekty.. Na dodatek za miesIac jade na wesle.. mam nadzieje,ze cos mi sie poprawi:) Jejku! nigdy nie wiedzialam,ze tak bardzo bede chciala przyspieszyc czas... Pozdrowionka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wszystkim myślałam ze była ostatnia i będę dziś pierwsza ale mi zuza pokrzyżowałaś plany och dziś wreszcie nocka bez koszmarów:D ale krótka była bo spałam od 24 do 4 rano i potem jeszcze do 7 kimałam troszkę ale nie mogłam już usnąć nie wiem co mi jest zuza - wszytskiego dobrego, mało cierpienia i oby ci przeszło trochę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja sie rano jak wstalam zwijalam z bolu:(:(i mam wrazenie jakby dolne zeby tez mnie bolaly ale to tylko jakies moje urojenia...a gorne bola strasznie z prawej str z lewej mniej.ja chce to sciagnac bo nie wytrzymam tego bolu:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natalia - zwyczajny aparacik i tak cie boli????? od kiedy go masz bo nie pamiętam?? moze weź coś przeciwbólowego, moje koleżanki aparatki jedzą czasem tabletki bo też je tak czsaem mocno boli, ja jeszcze nie mialam aż takiej potrzeby:) ja mam aparat ponad tydzien i tylko czuję napięcia w różnych częściach szczeki, w róznych ząbkach i robi mi się jakiś szczękościsk, sama nie wiem czemu, chyba z tego naprężenia górnego łuku mam coś takiego ze mi się cała szczęka zaciska, i wtedy zaczyna boleć, cały czas mam napięte mięsnie twarzy i cały czas czuję napięcie szczęki, całej buzi, aż mnie od tego głowa boli:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez mialam rozszerzacz
zuzia no ja tez na poczatku seplenilam i dziwnie otwieralam buzie ,bo mialam zalozony rozszerzacz i aparat .MNie po tygodniu przeszlo ,nie seplenilam ,nic mnie nie bolalo i ogolnie rzecz biorac nie myslalam o nim to szybciej czas zlecial:) Na weselu bylam w aparacie dwa razy ,w tym raz z rozszerzaczem.Swietnie sie bawilam a jedyna roznica bylo to ,ze jak widzialam ,ze ktos robi zdjecia to zamykalam buzie:) a jaki masz rozszerzacz ,taki ze sruba do przykrecania czy taki tylko zalozony od tylu zebow??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość clover88
witam wszystkich:) zalożylam aparat 24.09 (w swoje 19 urodziny :D) i mam przeciwny problem do wiekszosci tu obecnych xD mianowicie W OGOLE nie bola mnie zeby;] nie mam tez zadnych obtarc, wosku nawet nie ruszylam, ale akurat to mnie nie martwi. moze nie wiem co mowie, ale wolalabym jednak zeby zabki bolaly mnie chociaz troche- wtedy przynajmniej wiedzialabym ze sie prostuja!;p hmm zastanawiam sie czy to normalne? a moze ortodontka za slabo scisnela mi luk? pozdrawiam wszystkich i zycze wytrwalosci tym ktorych boli xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wiesz co, mnie odrobinę bolały ale nie tak mocno jak tu dzieczyny mówią, ja miałam raczej problem z obtarciem języka troszkę i wogóle z przyzwyczajeniem się ze mam coś zamontowane w buzi;) teraz czuję napięcie ale to nie jest ból, kroś mi tu tłumaczył ze po prostu jednych boli bardziej a innych mniej, albo wcale:) i się nie ciesz za mocno-poczekajmy do następnej wizyty i dokręcania śrubki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość YaoP
Hej:P mam 16 lat i aparacik zalozony na gorna szczeke(14.05.07r.) nic mnie nie bolalo...wogole nie czuje ze go mam...:P a po 2 miesiacach noszenia bylo widac ogromna poprawe:D teraz szykuje sie na dolna szczeke(30.10.07r.) co miesiac zmieniam sobie gumeczki(najczesciej na rozowe i srebrne) teraz mam rozowo-fioletowe:P Pozdrawiam:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie tez nie bolalo przy zakladaniu (tylko troche przy pierscieniach) a juz po okolo tygodniu od zalozenia mialam spokoj z obtartym jezykiem i wargami. teraz po 3 tygodniach noszenia zapomnialam ze go wogole mam, tyle ze czuje ze zabki mi sie ruszaja... np przy robieniu malinki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to super, ze nie wszystkicxh boli xD chociaz nawet ortodontka mowila zebym sie przygotowala na bol juz od wieczora (zakladalam rano) i \"rozchwiane zeby\"- tego tez nie czuje xD poczekamy zobaczymy, hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
clover88 - ja mam ta sama sytuacje z zabkami.... tak samo skrzywione ile juz nosisz aparat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
faktycznie, podobna wada xD nosze od 24.09, 3 dni ;) mam tez taki smieszny drucik na podniebieniu, on jest najbardziej wkurzajacy;] a ty widzisz juz moze jakas poprawe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm.. ja tez mam taka nadzieje, ze za tydz0dwa zaczne juz normalnie mowic i nie bede soebie seplenic..:):) Ja nie musze nic przekrecac.. jest zachaczony na pierscieniach.. Ale mnie pocieszylas:D:D:D MAM TERAZ WIELKA NADZIEJE:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz, ja jej zbytnio nie zauwazylam ale inni mi mowia ze roznice widac duza :) a wlasnie robie album na fotosiku bo za 2 tyg ide na wizyte i dodam nowe zdjecia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey :P Czy na prawdę nikt mi nie pomoże z tym expanderem ? :( Nikt nie ma takich doświadczeń?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marta mam go og przedwczoraj...rano jest najgorzej bo jak spie to mam scisnieta szczeke(nie wiem czemu:P)a potem troszke lepiej...najgorzej jest jak patzre jak ktos je to mi sie ryczec chce ze nie moge zjesc np bulki czy jakiejs kanapki:(robie dzisiaj spagetti dla chlopaka moze jakos uda mi sie zjesc:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miśka-Kinia
Hej ! Ja mam założony aparat na dolna szczęke, mam go od wczoraj hehe i jest naprawdę super, myślałam że bedzie gorzej ale JAK NARAZIE :) jest dobrze chociaś sa problemy z jedzeniem i myciem zębów :) Na górnej szczęce mam załozony apracik taki...no dziwny hehe taki z podniebieniem i jednym drucikiem na przednich zębach, mogę go wyjmować, ale tylko do mycia zębów On rozszerza mi szczene :) przez to nie musiałam miec usuwanych żadnych zębów nosze go już jakieś 3 miesiące no to tyle pozdrowienia dla wszystkich aparatek !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
udalo sie!!udalo!!:)zjadlam spagetti!!:Dtroche sie nameczylam ale zjadlam:Djejku jak sie ciesze i od razu sie lepiej czuje:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja prawie normalnie gryzłam dziś buleczkę z dżemem:) jedynym problemem jest obecnie mój starch żeby nie uszkodzić aparatu czymś za twardym natalia - dopiero jak napisałam posta to luknęłam na twoja stopke więc już wiem od kiedy masz aparat:) masz chyba coś takiego jak ja że ci się w nocy tak koszmarnie szczęka zaciska, ja to mam nawet w ciągu dnia, jak dłuższy czas nie otwieram buzi to potem mam problem z ruszeniem jej, zresztą pisałam już wcześniej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natalia jak to jest możliwe że ja mam aparat od 17 września i mam go ponad tydzien a ty niby od 18 wrzesnia i dla ciebie to było przedwoczraj? przespalaś tydzień?? już sen zimowy?;) dopiero jesień do zimy jeszcze kawałek:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak sorki tylko chodzilo mi ze druty mam od przedwczoraj a te kwadraciki od 18:Da nie chce mi sie zmieniac w stopce...:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! oo widzę, że duużo tu nowych osób. fajnie:D powiedzcie mi jak to jest z piciem napojów gazowanych z aparatem? bo mi orto mówiła tylko o twardych rzeczach, gumie do żucia no i ciągnących się batonikach i cukierkach.. a właśnie dowiedziałam się, że niby nie można pić napoji gazowanych, a ja piję tylko takie!! :O czy faktycznie jest to zabronione?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×