Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

sorry zuza:) - dopiero teraz przeczytałam twoją stopkę, ja już nic nie rozumiem, myślałąm ze rozszerzacz jest zakładany przed załozeniem stałego aparatu??????? jak to jest???? a miał ktoś z was piłowane ząbki?? bo mi orto mówiłą ze jedynki będę musiała mieć spiłowane trochę po bokach żeby ładnie wyglądały, bo są duże i jak sie wyprostują to będzie to brzydko wyglądać ale wczoraj mi koleżanka aparatka opowiadała ze miała tak piłowane ząbki i że ją to bardzo bolało:( to ja tak nie chcę, zresztą wiem że jak mi dentysta czasem rozpiłowywał ząbka jak go leczył to aż mnie podnosiło z bólu na fotelu czasem więc się tego boję, możecie mi coś powiedzieć na ten temat????????????????? proszę:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARTA ja tez mam ostatnio dziwne sny o szczoteczce elektrycznej, a to dlatego ze intensywnie szukałam jakiejś niedrogiej a dobrej i zaduzo o niej myslałam heh ;) acha a \"zuza\' ma taki aparta na zebach jak bedzie miał \"tez zakładam aparacik\" wiec mozesz juz sobie zobaczyc jak on wyglada :D co do piłowania zebów ja tez bede miała bo jak widac na fotkach moje zabki maja takie falbanki i orto powiedziała ez jak skonczy je leczyc to mi je ładnie zrobi :) a ta twoja kolezanka moze jest bardzo wrazliwa i dlatego ja bolało, albo jej sie wydawało ze ja boli , nom nie wiem :) a moze duzo jej piłowała. aaa i dopisz do stopki z kad jestes :) pozdrowionka ide dalej pic swoja kawusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpowiedzcie prosze
prosze odpowiedzcie czy jak sie ma aparat orto to czy mozna go myc normalna pasta, czy musi byc taka specjalna. to samo tyczy sie plynu,bo mi lekarka nic nie powiedziala tylko zasugerowala kupno u niej preparatow specjalistycznych...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najlepiej sobie kupić jakąś pastę z fluorem, ja kupuje np. fluorodent, bo jest w miare tania :) albo jakąś przeciw próchniczną :) tak samo z płynem, dobrze jest kupic jakis przeciw próchnicy, dobry jest elmex- zarówno płyn jak i pasta, ale ja mam tez jakis tańszy płyn z fluorem. Niektórzy nie używaja płynów i myja zwykłymi pastami i tez jest dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeszcze zielona
mam do was pytanie, co jest wymieniane w trakcie tych comiesiacznych wizyt u ortodonty a co sami zmieniacie? chodzi mi o te gumki i ligatury :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nom ja mam wymieniane jedynie te gumki, i 2 razy zmieni mi ten drucik, inne dziewczyny jednak maja wymieniane i gumki i druciki, zalezy to od orto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpowiedzcie prosze
klamaja---->dziekuje za odp. nie wiedzialam po prostu czy "zwykla"pasta nie uszkodzi aparatu;)pozdrawiam!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeszcze zielona
czyli ta cena za aparat na poczatek to wszystko: gumki, ligatury i łuk z drutu ? a potem za wizyte placi sie w zaleznosi od czesci wymienianych ? juz sie balam ze gumki zmienia sie samemu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz moge Ci jedynie powiedziec jak to jets u mnie, ja płaciłam za aparat a potem osobno za wizyty na których mi wymienia te gumki, przy wymianie druta zapłace wiecej, nom i jak ktos ma rozszezana szczeke tez dodatkowo płaci za to urzadzonko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m_arta osobiscie nie razde Ci sie godzic na pilowanie zabkow.... ja mialam miecv taki zabieg ale sie nie zgodzilam i wolalam wyrwac zeba zamiast to. Jest to straszny bol, przeciez ona Ci pousuwa jakas czesc szkliwa! nie bedziesz umiala jesc nic slodkiego zimnego cieplego itd bo one poprostu beda Cie bolaly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej. wlasnie dzisiaj wkoncu kupilam sobie wyciorki, narszcie wyczyszcze miejsca do ktorych szczoteczka mi nie dochodzi, bo ciagle mam wrazenie ze pomimo iz je myje nadal sa brudne... ja juz tez sie zastanawialam nad kolorem gumek, jak bede miala nastepna wizyte, i nie moge sie zdecydowac czy niebieskie, czy fioletowe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sabiness - ale ja mam mieć to piłowanie ze względu na to zeby te jedynki ładnie wygladały a nie dlatego ze nie mam miejsca w buźce wiec sama nie wiem, pogadam z orto czy jest to konieczne, zresztą sama ocenię jak się wyprostują te jedynki i zoabczę jak będą wyglądać:) ktoś się tu martwił o wielkośc zamków na jedynkach -----> a wiecie co, ja się dziś ostro przygladałam moim zamkom i wydaje mi się ze jednak na 1. mam większe te zamki odrobinę, może jednak ich wielkośc jest dopasowywana do wielkości zęba żeby drucik mógł naciągać ząbka z odpowiednią siłą??? albo już źe widzę;) a ten damonek to starsznie metalowy jest, brrrrrrrrrr, ale czytałam że lecznie to może trwać z pół roku, fajnie tak króciutko, tylko że jedna szczena kosztuje kosztuje chyba dwa razy więcej niż nasze zwyczajne albo i więcej?? klamaja ----> już uzupełniłam stopkę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wszystkim! sorki, że ostatnio tyle wiadomości ode mnie wyszło, jak pisałam ciągle jakieś błędy wyskakiwały a jak się wysłało to tyle razy :O a więc leczenie domonkiem jest tak rkótkie?? :) faajnie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc:)ja juz mam calosc:)od 3 do 3 mam taka sprezynke na razie zeby mi wypchnela 1 do przosu i wyprostowala a potem tzn za mies juz bedzie zwykly drucik:)jak na razie zabki nie bola tylko prawa 3 pobolewa jak myje albo jak nagryze ale reszta na razie jest spoko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha Natalia i co z tym czymś między Twoją 6, a 7? co powiedziała orto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fotke zrobie niedlugo:)ale bede robic komorka i bedziecie musialy mnie pokierowac jak mam je wrzucic na stronke bo ja ciemna jestem:Doj pospieszylam sie z radoscia ze mnie nie bola:(zjadlam sobie seven daysa(bo miekki)no i sie zaczelo:(bola mnie 1 najbardziej a reszta tak troche:/a z tym moim dziaslem to nawet sie o to nie pytalam bo ropa byla i mi dzisiaj wyciekla:/a bylam u lekarza z moimi wezlami i powiediala ze to przez to dziaslo sa powiekszone bo sie bronia przed infekcja...i z tym dziaslem mam isc do dentysty wiec moze jutro pojde..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natalia - ja po wyrwaniu pewnego ząbka miałam tak że mi się zrobiło tak że mi spuchło dziąsło w miejscu dziury i bardzo mnie bolało ale zanim zdążyłam iśc do dentysty to jakoś tak tam nacisnęłam językiem że mi to pękło chyba jakoś w środku, wypłynęła ropka i przeszło, samo się zagoiło, ale jak ci się to utrzymuje to idź niech zobaczy co się tam dzieje:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tzn to juz mi peklo ale lekarka mi powiedziala ze mam isc bo to moze byc jakies tam zapalenie czy cos takiego nie wiem..poczekam do piatku jak calkiem sie zagoi to nie pojde a jak cos bedzie troche bolec to sie przejde i zobacze co moj dentysta powie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeszcze zielona
m_arta aż nie do wiaty jak wyglądają teraz Twoje jedynki :) a powiedzcie mi ktoś z was miał zakładane rotatory ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha ok to to zobaczysz co się będzie działo i jak coś to idź:) a za co ty płacilaś 2100 zeta? zwykły metalowy aparat taki jak ja mam? za jeden łuk czy za oba dwa? bo standardowo cena jest ok 1500 za łuk więc czemu ty masz 2100???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze zielona -> tak źle wyglądają moje jedynki???? tak uważasz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeszcze zielona
własnie wydaje mi sie, ze wygladaja juz zdecydowanie lepiej :) sory moze juz nie bede komentowac:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakoś nie czaję co do mnie mówisz:| skąd możesz wiedzieć czy wygladają lepiej czy gorzej skoro pokazałam tylko zdjęcie z dnia założenia aparatu??? znasz mnie?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marta ja placilam 2100 tylko za gore za metalowy ale w to juz sa wliczone wizyty a ty tez masz juz wliczone czy placisz przy kazdej wizycie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeszcze zielona
sory pomylilam sie, otworzylam Twoje zdjecia i Taiary i myslalam, ze to tej samej osoby:) naprawde mi glupio:( wybacz 🌼 ale wtoooopa :(:(:(:(:(:(:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ludzie- mam dosc tego rozszerzacza:(:(:( Koszmar! Mega slinotok, bol jezyka, WIELKIE problemy z mowa..nie wymawiam kilku literek.. Dzis baba w sklepie jak poprosilam ja o karte do telefonul- podalam mi bulke tarta :(:( KOSZMAR! a jeszcze od pon rok akademicki.. nie wiem jak to wytrzymama.. Chyba zdecyduje sie na wyrwanie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc ja nosze aparat od roku i 3 miesiecy dokładnie 6.07.2006 m_arta.....co do piłowania zabków to ja miłam 2 bo były za długie:P nic dtrasznego nie bój sie ...pozniej potym stosowałam elmex zel zeby mi sie szkliwo zremineralizowalo i jest ok:) teraz bede miec piłowane jedynki po bokach bo sa trójkatne :) nie masz sie co bac mówie ci ja za swoj dałam 1500 a przy kazdej wizycie płace 50 zł bez wzgledu na to jakie czesci mi zakłada zuza ja mam podobne do twoich tez takie dwójki do tyłu wepchniete:P, ale jedna juz jest na swiom miejscu prawie a dla drugiej dopiero szykuje miejsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sarada nO TO FAJNIE:) Ja na razie mam rozszerzacz i przyznam ze to byla najgorsza decyzja w moim zyciu :( koszmarie sie czuje.. Mam wizyte na 5 listopad-ale chyba ojade w tym tygodniu,zeby mi to zdjela i ide wyrwac dwie 4`órki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sarada - dziękuję za pocieszenie, zobaczę jak to u mnie będzie wygladać, ale skoro pani orto powiedziała ze będzie trzeba je spiłować to pewnie ma rację, tylko się zastanawiam kiedy miałaby to zrobić bo przecież jak mi to zrobi po zdjeciu aparatu to mi się furtki porobią ale może przy wymianie drucika za którymś razem mi je będzie chciała spiłować jak już te 1 sie trochę naprostują i będzie widac jaki naprawdę mają kształt a moje mają chyba lekko trapezowaty kształt hehe;) natalia - aaaaaaha:) ja płacę za wizyty osobno, chyba 50zeta ale sama nie wiem, chyba jak będę mieć załozone oba łuki to więcej będę płacić:( zuza - no ja wyrywałam ząbki, nic innego mi babka nie zaproponowała, tzn mogłam wyrwac czwórki albo próbować dorwać się do ósemek i je wydzierać, więc wolałam już te 4. pomęczyłam się bo mam bardzo słabą krzepliwośc krwi więc jak byłam u dentysty o 8 rano to mi krew leciała pewnego razu aż do 8 wieczorem:( ale poza tym nie było źle, tylko ze niektórzy są bardzo przeciwni usówaniu zdrowych zębów. jak masz się tak męczyć to sama nie wiem, moze bys się jeszcze przyzwyczaiła?? a moze po prostu masz tak delikatną buzię że u ciebie takie rozszerzanie się nie sprawdzi i lepiej wyrwać, idz się poradzić orto:) mogę cię pocieszyć tym ze my tu nie \"słyszymy\" że mówisz niewyraźnie czy seplenisz;) a ja z tym aparatem moim niby mówię normalnie ale czasem mi się jakieś słowo wychodząc już z buzi samo przekręci i zaseplenie hehehhe i wszscy mają zianie wtedy ze mnie;) jeszcze zielona - aleś namieszała:P klamaja i reszta - dzień dobry:D w chyba chłodny, bo u mnie zamglony dzień:( ale mam po obudzeniu wenę do pisania:P oby to jeszcze sensowne było odrobinę:P ale mam głupie sny ostatnio, co noc jakieś koszmary:( kończę już kończę, idę zrobić kawkę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×