Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

sabiness- tak Betty w \"Brzyduli\" miała aparat ale on ją tylko oszpecał, miała jeszcze te duże zamki ;) a teraz bodajze na dwójce leci coś podobnego do \"Brzyduli\" nie wiem czy nawet nie ten sam tytuł i tam też ona ma aparat;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie... ona tak dziwnie nawet pokazywala ten aparat... i miala csly srebrny a nier kolorowy tak jak my :) no to wkoncu jak myslicie co bedzie lepsze? irygator czy szczoteczka elektryczna? moze kots tutaj ma irygatorka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sabiness - ja nie stety nie posiadam takich wynalazków hehe więc niewiele na ten temat mogę powiedzieć;) ale o ile wiem to chyba irygator jest lepszy, tyle ze kilka razy droższy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niestety za piękno musimy słonio zapłacić , ale co tam bedzie pięknie miłego weekendu :) Wszystkim aparatom i aparatkom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie to jest ten minus ze irygatory sa drogie :/ ale na allegro mozna kupic nawet za 60 zl nowy irygator. wiadomo to nie jest super firma ale trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a no kiedys sie spotkalam z takim tanim irygatorem, nie wiem czy nawet za 29 zl nie byl... jestem ciekawa jak taki się sprawdza;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm, trzeba by sprawdzic.... bo ja mam zamiar kupic a wkoncu te 30 zl idzie dac, a noz ten irygator bedzie dobry... jakbym sie zdecydowala to dam wam znac i powiem czy sie oplaca :) narazie sie rozgladam za szczoteczkami elektr. ale ciekawi mnie to czy ta koncowka po uplywie czasu sie nie zniszczy zaszybko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sabiness - no oczywiście zdaj relacje, jak kupisz i wyprobujesz;) ale te koncowki od szczoteczki sie chyba wymienia, co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak, wymienia sie. ale zastanawiam sie czy to bedzier oplacalne... przeciez normalna szczoteczke tez sie czesto wymienia wiec moze w elektrycznej tez...? sluchajcie, juz dodalam dzisiejsze zdjecie mojich zabkow :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sabiness - noo muszę powiedzieć, że widać już jakąś poprawe. fajnie:D już mi się strasznie znudziły moje gumczachy... chce inny kolorek już! a do wizyty jakieś 5 tygodni:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja juz tez szalaje z mijimi :P ale nie ma zle, ja mam wizyte za 2 tygodnie wiec spoko :) do jutra Kochane Aparaciatka :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej sabiness a co ja widzę, dlaczego ty masz po 2 gumki na każdym zamku? nawet wcześniej tego nie zauważyłam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a nie wiem... tez to zauwazylam ze wszyscy maja 1 a ja mam 2 :) moze dlatego ze jak mi spadnie jedna to zawsze zostanie ta druga :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i stalo sie, od dzis jestem pelnoprawnym rodzynkiem razem z Donem :D Nie wiem jak ja przezylem dzisiejszy dzien ale jesli bym wiedzial jaka to meka to bym sie sto razy bardziej zastanowil przed zalozeniem:) Tak wiec dzis w moich ustach wyladowaly - Damon, przerzut podniebienny i Open Bite Corrector. Jesli Damon jest tym aparatem, przy ktorym nie bola zeby to ja Wam naprawde wspolczuje przy standardowym. Zeby bola jak cholera, nie moge jesc i seplenie jak dziecko :P Czy ktos z Was mial moze ktores z dodatkow, ktore ja mam szczescie posiadac?:) Nie wiem co przeszkadza najbardziej ale chyba ten Damonek to jeszcze male piwo w porownaniu z OBC i przerzutem. Po jakim czasie idzie sie przyzwyczaic, jak z jedzeniem? Mnie sie dzis udalo zjesc... ryz :D Jak Wam sie udaje przyklejac wosk do aparatu? Ten moj za nic w swiecie sie nie chce trzymac?:( Aaaa... apropo wosku - ja go dostalem od orto i powiedziala mi, ze jest on bezplatny i mam po prostu mowic jak mi sie skonczy :) Podobnie gratisowo dostalem tez garsc roznych szczoteczek, wyciorek itp. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:D a co to jest ten irygator wogóle??????? a sabibess- no właśnie też się zastanawiałam czemu ty masz po dwei gymki, ale w związku z tym musisz mieć duże zamki bo na takie jak ja mam wchodzi jedna gumka i koniec, a jakby gumeczka miała wejść tylko na połowę zamka to byłaby chyba za luźna, nie rozumiem... ej Rodzynek---> moze dlatego że twój aparacik chyba drożej kosztuje to dostałeś jeszcze taką garść sprzętu;) ja dostałam tylko jedną szczoteczkę:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najlepeij miec irygator i szczoteczke hehe :) irygator to mini karcher i czysci przestrzenie miedzy zebami i osad niby na zebach, moze tez masowac dziąsła ale to nie jest szczoteczka :D wiec zebów ci nie umyje :) sabines a moze to po to by drucik bardziej przylegał i miała wieksza siłe działania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez bede mial aparacik ............... no nareszcie mam kompana na tym forum . i jakie masz odczucia zęby bolą bo mnie nigdy nie bolały ja idę na wizytę w poniedzialek i będę miał zakładane seperatory na dolną szczękę a za tydzień zakładam aparacik (kosmetyczny) pozdrawiam ciebie i nasze aparatki:):):) widzę że jest kilka nowych ps pochwal się swoim aparatem tzn zamieśc fotkę na stopce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez bede mial aparacik- ten wosk sie robi na cieplo :) wrzucasz kawalek do CIEPLEJ ale nie wrzacej wody i jak zmieknie zaklejasz zamki lub sruby ktore cie obdzieraja m_arta - irygator to jest takie urzadzenie podobe do tego co ma dentystka, tylko ze ona takim powietrzem robi po zebach a tam by leciala woda. Do pojemniczka sie wlewa wode i ona potem leci na zabki pod cisnieniem :) a co do mojich gumeczek to nie wiem czemu tak jest... rzeczywiscie moze poto aby zwiekszyc efektywnosc dzialania aparatu.... Witamy Rodzynka jako pelnoprawnego aparata :) Pochawal sie swojim cudenkiem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomocna dłoń to Ja
A mi orto jak dawała wosk, to mówiła, że trzeba kawałczek oderwać (tyle co na jeden zamek) i ścisnąć go pomiędzy dwoma palcami - kciukiem i wskazującym. Wtedy zmieni temperaturę i to się naprawdę sprawdza, choć jestem szczęściarą i wosku używałam jedynie 2 razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc wszystkim... nie chce mi sie czytać wszystkich postów, bo troche dużo ich. Chciałam sie spytać czy nosi ktoś może aparacik taki z tyłu zębów, nie pamiętam jak sie nazywa??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mrukus >> ja sie do takiego przymierzalem ale cholernie droga zabawa. Sam aparat ok 6 tys za jeden luk, do tego drozsze wizyty, klopoty z mowieniem i takie tam. Masz taki czy chcesz sobie zalozyc?? Wieczorkiem zrobie zdjecie i dorzuce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja właśnie dzisiaj sobie taki aparacik sprawiłam...i jest masakra...seplenie(niby z czasem mam sie nauczyć mówić:P:P:PP)...odpada mi jezyk bo sie obciera, nie moge jeść bo niewygodnie. No i sam ortodonta zabronił mi jeśc jakiekolwiek twarde rzeczy.( to co mam jesc papki same;/;/) Jedyny plus jaki widze tego aparatu to jest to że podbno normalny bym nosiła dłuzej no i tego nie widać. Mam nadzieje że sie przyzwyczaje, bo najgorsze jest to że ja lubie jeść a w tym momencie po pierwsze nie do końa czuje smak, a po drugie chce jak najszybciej połykam żeby jezyka nie ranić..............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pomocna dłoń to Ja -> masz świętą rację! wystarczy \"pomiętolić\" wosk trochę pomiędzy palcami i pod wpływem naszego naturalnego 36,6*C zmieni on strukturę na bardziej lepką - ot co! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czemu nie chce się wkleić cały link :(. Wejdź sobie na: www.forum.gazeta.pl, potem tam w Zdrowie i Ortodoncję, wyświetlą się tematy i drugi od góry to jest to - incognito - aparat lingwalny (temat założony przez ortodontę). Sorki, że wklejanie nie wyszło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×