Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

heheh, to zalęzy od ciebie, czy chcesz czy nie:) ja od dawna planowałam założenie aparatu ale wczesniej rodzice nie mieli kasy, więc marzenie o aparacie przygasło i jakoś bym żyła, nadal z krzywymi ząbkami przecież:) ale odkąd go mam to jednak nie wyobrazam sobie już życia bez niego, tzn teraz a w przyszłości po leczeniu z prostymi ząbkami, jestem szczęsliwa ze go mam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aiga998
cześć wszystkim właśnie wróciłam od orto i nareszcie zdecydowałam się na różowe gumeczki tzn u mnie nie są to gumeczki tylko łańcuszek i wszystkim bardzo się podoba. U mnie mija właśnie 9 miesiąc czy li powinnam urodzić :) jak mam aparat i jestem szczęśliwa że się zdecydowałam na niego tylko nie moge gryźć przez te 9 mieisęcy nawet kanapki nie jestem w stanie ugryźć ale ja miałam bardzo wysunięte zęby do przodu. A najfajnieszjsze siedzę w poczekalnie wychodzi orto i do mnie że teraz czeka na pacjetkę (czyli mnie ) i żebym poczekała bo nie widziała mnie miesiąc i mówi że jest taka różnica że szok bo zmienły mi się bardzo rysy twarzy. To fakt wszyscy mi to mówią więc te papki się opłacają. bromba13 pewnie że się opłaca ja mam 29 i nareszcie nałożyłam i ciesze sie bardzo wiec do dzieła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xashax -----> przepraszam, ale twoja stopka mnie rozsmieszyła troszkę, mam nadzieję że nie masz więcej niż 15 lat:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bromba13! zawsze warto ja to zrobiłam stanowczo za późno ale mam i jestem cała szczęśliwa, jak jest kasa na to to nie ma co sie zastanawiać :) pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aiga ----> ten \"łancuszek\" masz taki gumowy też? ja się właśnie zasanawiałam, czemu niektórzy mają takie coś zamiasta normalnych gumek??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hfjfjfgcjkgck
kksnfkl;slkflmvmbvk;xmvldsf hiuehiojeworkjopeopithjihtdkmknckjxnvo[jkpoekwikpksdpfdsjijo ejkopkspaopsojfl[alkojgiprjt09843905iwklea 'l;d[jeqkl ;e]fl[pektoigrj9tuoe wkrplks'fl;kjto9u2903803i-0olrwkrpojeiouewukf[pdslf[peowi09t u09tu0ikro[ewlp[eijoitjriojld;m,f;ldoldjp,;'dg;nhjxfkas[rowe -0ri30ikw,lf;dskpoewkwotpoerujt0 okit[el[peit0943984uyjrtpkpoewur09826q-jkdf;sa,f';dskgfopijg p;d,sg;dfkmgoljhlf;'d,l;djglkdjg;sklf[pwio0asijrsdmkf;lsdjfo piwhro[ewjktewlk[gtk,d;,glkuiyuityikgyjrtfujehywreytrujghnvg bhjgjgfjhedgtdfghfhjgfjkhgjfghsdtgefsd,nknnljknjkbjhgfdtrdrt dwfesgdhjytutiu677eytdrhg,nj.k/?.?ljm'jk'kpkspoeopfg;ldfjwq9 pek2u83yr74t5m;tk[pei=kfgdfmg;lmfd/g,ISD)(ITPKGo;jf90wurposk mlnsdiugf87qhywoijpoajkdoihsiufhoakjdopsjfioh7saginmlsz;m ckjdbch*jsdjnfmkls f iurhwopkopej orejp kp'orj[qr jkopwjriqhwiporjwprjkop wjurowj porj [o jkprojwoi tjpekr093u t03jtp[klr[i0a9ur0wjkp[fqwkjfoe9tu0w9ir-0ewkgpojkepofk09wewu e09juwmw0ib [pokjpewj oi ji8aytpoijeojeojk[pyi0 pop[ey0euy095uykdlgh,;lfkpofjho9dfph kksnfkl;slkflmvmbvk;xmvldsf hiuehiojeworkjopeopithjihtdkmknckjxnvo[jkpoekwikpksdpfdsjijo ejkopkspaopsojfl[alkojgiprjt09843905iwklea 'l;d[jeqkl ;e]fl[pektoigrj9tuoe wkrplks'fl;kjto9u2903803i-0olrwkrpojeiouewukf[pdslf[peowi09t u09tu0ikro[ewlp[eijoitjriojld;m,f;ldoldjp,;'dg;nhjxfkas[rowe -0ri30ikw,lf;dskpoewkwotpoerujt0 okit[el[peit0943984uyjrtpkpoewur09826q-jkdf;sa,f';dskgfopijg p;d,sg;dfkmgoljhlf;'d,l;djglkdjg;sklf[pwio0asijrsdmkf;lsdjfo piwhro[ewjktewlk[gtk,d;,glkuiyuityikgyjrtfujehywreytrujghnvg bhjgjgfjhedgtdfghfhjgfjkhgjfghsdtgefsd,nknnljknjkbjhgfdtrdrt dwfesgdhjytutiu677eytdrhg,nj.k/?.?ljm'jk'kpkspoeopfg;ldfjwq9 pek2u83yr74t5m;tk[pei=kfgdfmg;lmfd/g,ISD)(ITPKGo;jf90wurposk mlnsdiugf87qhywoijpoajkdoihsiufhoakjdopsjfioh7saginmlsz;m ckjdbch*jsdjnfmkls f iurhwopkopej orejp kp'orj[qr jkopwjriqhwiporjwprjkop wjurowj porj [o jkprojwoi tjpekr093u t03jtp[klr[i0a9ur0wjkp[fqwkjfoe9tu0w9ir-0ewkgpojkepofk09wewu e09juwmw0ib [pokjpewj oi ji8aytpoijeojeojk[pyi0 pop[ey0euy095uykdlgh,;lfkpofjho9dfph kksnfkl;slkflmvmbvk;xmvldsf hiuehiojeworkjopeopithjihtdkmknckjxnvo[jkpoekwikpksdpfdsjijo ejkopkspaopsojfl[alkojgiprjt09843905iwklea 'l;d[jeqkl ;e]fl[pektoigrj9tuoe wkrplks'fl;kjto9u2903803i-0olrwkrpojeiouewukf[pdslf[peowi09t u09tu0ikro[ewlp[eijoitjriojld;m,f;ldoldjp,;'dg;nhjxfkas[rowe -0ri30ikw,lf;dskpoewkwotpoerujt0 okit[el[peit0943984uyjrtpkpoewur09826q-jkdf;sa,f';dskgfopijg p;d,sg;dfkmgoljhlf;'d,l;djglkdjg;sklf[pwio0asijrsdmkf;lsdjfo piwhro[ewjktewlk[gtk,d;,glkuiyuityikgyjrtfujehywreytrujghnvg bhjgjgfjhedgtdfghfhjgfjkhgjfghsdtgefsd,nknnljknjkbjhgfdtrdrt dwfesgdhjytutiu677eytdrhg,nj.k/?.?ljm'jk'kpkspoeopfg;ldfjwq9 pek2u83yr74t5m;tk[pei=kfgdfmg;lmfd/g,ISD)(ITPKGo;jf90wurposk mlnsdiugf87qhywoijpoajkdoihsiufhoakjdopsjfioh7saginmlsz;m ckjdbch*jsdjnfmkls f iurhwopkopej orejp kp'orj[qr jkopwjriqhwiporjwprjkop wjurowj porj [o jkprojwoi tjpekr093u t03jtp[klr[i0a9ur0wjkp[fqwkjfoe9tu0w9ir-0ewkgpojkepofk09wewu e09juwmw0ib [pokjpewj oi ji8aytpoijeojeojk[pyi0 pop[ey0euy095uykdlgh,;lfkpofjho9dfph kksnfkl;slkflmvmbvk;xmvldsf hiuehiojeworkjopeopithjihtdkmknckjxnvo[jkpoekwikpksdpfdsjijo ejkopkspaopsojfl[alkojgiprjt09843905iwklea 'l;d[jeqkl ;e]fl[pektoigrj9tuoe wkrplks'fl;kjto9u2903803i-0olrwkrpojeiouewukf[pdslf[peowi09t u09tu0ikro[ewlp[eijoitjriojld;m,f;ldoldjp,;'dg;nhjxfkas[rowe -0ri30ikw,lf;dskpoewkwotpoerujt0 okit[el[peit0943984uyjrtpkpoewur09826q-jkdf;sa,f';dskgfopijg p;d,sg;dfkmgoljhlf;'d,l;djglkdjg;sklf[pwio0asijrsdmkf;lsdjfo piwhro[ewjktewlk[gtk,d;,glkuiyuityikgyjrtfujehywreytrujghnvg bhjgjgfjhedgtdfghfhjgfjkhgjfghsdtgefsd,nknnljknjkbjhgfdtrdrt dwfesgdhjytutiu677eytdrhg,nj.k/?.?ljm'jk'kpkspoeopfg;ldfjwq9 pek2u83yr74t5m;tk[pei=kfgdfmg;lmfd/g,ISD)(ITPKGo;jf90wurposk mlnsdiugf87qhywoijpoajkdoihsiufhoakjdopsjfioh7saginmlsz;m ckjdbch*jsdjnfmkls f iurhwopkopej orejp kp'orj[qr jkopwjriqhwiporjwprjkop wjurowj porj [o jkprojwoi tjpekr093u t03jtp[klr[i0a9ur0wjkp[fqwkjfoe9tu0w9ir-0ewkgpojkepofk09wewu e09juwmw0ib [pokjpewj oi ji8aytpoijeojeojk[pyi0 pop[ey0euy095uykdlgh,;lfkpofjho9dfph kksnfkl;slkflmvmbvk;xmvldsf hiuehiojeworkjopeopithjihtdkmknckjxnvo[jkpoekwikpksdpfdsjijo ejkopkspaopsojfl[alkojgiprjt09843905iwklea 'l;d[jeqkl ;e]fl[pektoigrj9tuoe wkrplks'fl;kjto9u2903803i-0olrwkrpojeiouewukf[pdslf[peowi09t u09tu0ikro[ewlp[eijoitjriojld;m,f;ldoldjp,;'dg;nhjxfkas[rowe -0ri30ikw,lf;dskpoewkwotpoerujt0 okit[el[peit0943984uyjrtpkpoewur09826q-jkdf;sa,f';dskgfopijg p;d,sg;dfkmgoljhlf;'d,l;djglkdjg;sklf[pwio0asijrsdmkf;lsdjfo piwhro[ewjktewlk[gtk,d;,glkuiyuityikgyjrtfujehywreytrujghnvg bhjgjgfjhedgtdfghfhjgfjkhgjfghsdtgefsd,nknnljknjkbjhgfdtrdrt dwfesgdhjytutiu677eytdrhg,nj.k/?.?ljm'jk'kpkspoeopfg;ldfjwq9 pek2u83yr74t5m;tk[pei=kfgdfmg;lmfd/g,ISD)(ITPKGo;jf90wurposk mlnsdiugf87qhywoijpoajkdoihsiufhoakjdopsjfioh7saginmlsz;m ckjdbch*jsdjnfmkls f iurhwopkopej orejp kp'orj[qr jkopwjriqhwiporjwprjkop wjurowj porj [o jkprojwoi tjpekr093u t03jtp[klr[i0a9ur0wjkp[fqwkjfoe9tu0w9ir-0ewkgpojkepofk09wewu e09juwmw0ib [pokjpewj oi ji8aytpoijeojeojk[pyi0 pop[ey0euy095uykdlgh,;lfkpofjho9dfph kksnfkl;slkflmvmbvk;xmvldsf hiuehiojeworkjopeopithjihtdkmknckjxnvo[jkpoekwikpksdpfdsjijo ejkopkspaopsojfl[alkojgiprjt09843905iwklea 'l;d[jeqkl ;e]fl[pektoigrj9tuoe wkrplks'fl;kjto9u2903803i-0olrwkrpojeiouewukf[pdslf[peowi09t u09tu0ikro[ewlp[eijoitjriojld;m,f;ldoldjp,;'dg;nhjxfkas[rowe -0ri30ikw,lf;dskpoewkwotpoerujt0 okit[el[peit0943984uyjrtpkpoewur09826q-jkdf;sa,f';dskgfopijg p;d,sg;dfkmgoljhlf;'d,l;djglkdjg;sklf[pwio0asijrsdmkf;lsdjfo piwhro[ewjktewlk[gtk,d;,glkuiyuityikgyjrtfujehywreytrujghnvg bhjgjgfjhedgtdfghfhjgfjkhgjfghsdtgefsd,nknnljknjkbjhgfdtrdrt dwfesgdhjytutiu677eytdrhg,nj.k/?.?ljm'jk'kpkspoeopfg;ldfjwq9 pek2u83yr74t5m;tk[pei=kfgdfmg;lmfd/g,ISD)(ITPKGo;jf90wurposk mlnsdiugf87qhywoijpoajkdoihsiufhoakjdopsjfioh7saginmlsz;m ckjdbch*jsdjnfmkls f iurhwopkopej orejp kp'orj[qr jkopwjriqhwiporjwprjkop wjurowj porj [o jkprojwoi tjpekr093u t03jtp[klr[i0a9ur0wjkp[fqwkjfoe9tu0w9ir-0ewkgpojkepofk09wewu e09juwmw0ib [pokjpewj oi ji8aytpoijeojeojk[pyi0 pop[ey0euy095uykdlgh,;lfkpofjho9dfph

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie wróciłem od orto . mam założony grubszy drut i seperatory za tydzień będę miał zakładany dół .orto powiedziała że na końcu przyszlego roku będę miał zdjęte aparaty i by może przyklejone od wewnątrz druciki. pozdrawiam nasze aparatki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam do was takie pytanie ile płacicie za kontrole obu łuków bo ja będę płacił 140-160 zł :(:O:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
don dogi Kurcze to sporo, mam nadzieje ze ja tyle nie zapłace bo sie porycze chyba :( Jesli pójdzie po mojej mysli, to ja bede miała aparacik na dół, za tydzień w piatek wiec prawie w tym samym czasie co ty :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aiga998
m_arta łańcuszek to tak jak gumki tylko jest po to żeby ścisnąć zęby do siebie i strasznie mnie wtedy boli też nowina na początku miałam gumki a teraz na dół i góra nakładany łańcuszek ale nie na wszystkie zęby tylko od 3 do 3-ki. To mnie się udało super z tymi wizytami bo zapłaciłam raptem 40 zł za wymiane całego "ogumienia". a za wymiane drucików to płace tylko 60 zł za oba łuki więc tanio a babka jest suuuper, nareszcie po tylu latach nie boje się dentysty. Zawsze mi wszystko wyczyści czasem kamień usunie bez dopłaty i nie zdziera z ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do plynu do plukania ust to kupisz go i w aptece i w marjkecie. osobiscie polecam kupic w markecie albo jakiejs drogerii bo w aptekach sa one duzo drozsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Don.., o matko co za cena. Ja mam założoną i górę i dół. Wizyty mam co 4 tygodnie i za aktywację OBU łuków płacę 60 zł, a za wymianę obu na grbszy 90 zł., a moja orto jest jedną z najlepszych w mieście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki za wyjaśnienie:) więc ja pewnie też będę mieć coś takiego? tzn czy każdy na jakimś etapie leczenia ma takie łańcuszki gumowe? ja chyba się w stówce zmieszczę i to spokojnie z wizytami przy obu łukach założonych, nie pamiętam jak mi orto mówiła ale coś mi świta, że mówiła o 80zeta chyba...zobaczymy więc ty masz jakąś sporą tę cenę wizyty dondoggy:( wiecie co..ja dziś się tak obijałam cały dzień ze już sama jestem na siebie zła i chyba się zmęczyłam tym nicnierobieniem:( a wstałam o11:( a tak się miałąm brać ostro za generalne porządki bo w sobotę rodzice przyjeżdżają do mnie...oj od jutra będzie jazda na miotle albo raczej odkurzaczu i innych sprzętach służących do sprzątania hehe:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aiga998
postaram sie jutro wrzucic zdjecie aparatu akurat mam ślicznie różowo co wywoluje u mojego brata objawy chisterycznego śmiechu. m_arta nie wiem czy każdy to nosi ja byłam też zaskoczona bo kolezanka miała tylko gumeczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aiga ---> aha, no nic, zobaczymy:) ale chyba jak się ma taki łańcuszek to chyba rzeczywiście tylko rózowy pasuje, tak żeby dopasować do ust jakoś. bo jakieś inne kolorki w takim wypadku chyba wygladają dość śmiesznie? czy nie? ale ten róz chyba najnaturalniej wyglada:) no i koniecznie pokaż zdjęcie a tobie się aż rysy twarzy zmieniły podczas leczenia? uch a ja mam poobcierane usta od środka od mojego cudeńka a od częstego mycia zębów wogóle całe usta mam takie spierzchnięte, jakby troszke napuchniete, chociaż ciągle je smaruję balsamem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aiga998
rysy twarzy zmieniły sie bo ja miałam strasznie zęby wypchane do przodu czyli popularnego zajączka (kiedyś miałam wypadek i ważniejsza była szczęka i oczy niż zęby które z czasem wypchneły się bardzo do przodu) a jak wszystko sie wciągneło to i rysy sie zmieniły. A łancuszki fajnie też wyglądały błękitne ale później miałam spotkania i mistrzostwa polski ratowników i nie wypadało w takich kolorowych być i założyłam bezbarwne czego bardzo żałuje ale przy jednym z pokazów (moja wina zachciało mi się być pozorantem) miałam w ustach sztuczną krew dla efektu i zabarwiło mi łańcuszki na czerwono więc stwierdziłam a co tam i jutro ide na rozmowę kwalifikacyjną do Ministerstwa Obrony Narodowej w rożowym aparacie:) . Doszłam do wniosku że już bedą kolorowe a co tam raz sie żyje, a do osob bardzo dorosłych pomimo wieku nie należę i mam to gdzieś. Raz się tylo spotkałam że w moim wieku aparat owszem ale spokojny a nie jakieś kolorowe cudo :) troche śmieszne podejście

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Don... Narazie zapłaciłam 50 zł :) choć mówiła ze bede 60 płaciła, a jak dalej to nie wiem- mam nadzieje ze nie 120 :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klamaja ............. ty to masz fajnie ale ja choc dużo płace : nie narzekam na moją orto :) a jakie tam mam widoki hohoho :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze byłam dzis pierwszy dzien w szkole i stwierdziłam ze chyba z głodu umre, bo mam zajecia dłuuuuugo, a nie mam ochoty myc tam zebów :( dzis mi tak burczało w brzuszku ehhhh :( A kiedy nastepne spotkanie zadrutowanych poznaniaków :) tym razem postaram sie byc :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie aprops widoków jakie ma dondoggy w gabinecie orto.... czy słyszeliście o orto-mężczyźnie? ja nigdy nie spotkałam takiego, a moja orto ma już ok 50., zresztą jest kobietą wiec intersuje mnie tylko jako specjalista od moich ząbków;) twoja dondoggy chyba jest znacznie młodsza;)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m_arta - ja wcześniej chodziłam do orto-faceta;D co prawda on zakłada tylko ruchome aparaty, ale jednak :D ale mimo wszystko jest to chyba jednak zawód bardziej dla kobiety;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowa nie obeznana
m_arta-----> sorki ze tak pozno ci odp. dzieki za informacje dobrze jest choc troche wiedziec. Moze moje zeby nie sa az tak pokrzywione chodzi mi raczej o to ze mam ciasna gorna szczeke i tzw kly takze jedynki mi do przodu wychodza no i z tymi klami musze cos zrobic :-) pocieszam sie ze moze w ciagu roku udalo by sie je doprowadzic do normy bo wkoncu wspak mi nie rosna. Do francji chcialam jechac na stale z chlopakiem juz i mieszkac w paryzu dlatego przymierzalam sie na wrzesien , pazdziernik i zalamie sie jak bede musiala zostac dluzej przez aparat bo tam raczej nie znajde ortodonty a wracac co miesiac sie nie oplaca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×