Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość olka14
uff, to dobrze, ze wygladza sie w miare normalnie:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja się uśmiecham pełną gębą :D i mam w nosie czy sie komus to podoba czy nie więc usmiechajmy się!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale mi ulżyła, już myslalam ze jestem sama z tym problemem z usmiechem z zamknietymi ustami:D strasznie to wyglada jak nie chce otwierac buzi, dlatego tez smieje sie juz zawsze pelna geba:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rockmanka
Hej Za 5 dni zakladam aparat. Mam malego stracha :) Jak myslicie do aparatu porcelanowego brac kolorowe gumki czy nie pasuja? I mozecie mi powiedziec jak wyglada zakladanie aparatu? Pozdro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja podobnie jak reszta- jak sie śmieje to od razu z otwarta mordka :D bo inaczej i tak by sie nie dało bo bo mi górna warga ucieka hhehe, nom chyba ze to taki delikatniutki usmiech, poza tym to wyglada sie normalnie i nie wdac ze sie ma aparat, ja w kazdym razie zadnych zmian nie zauwazyłam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rockmanka wiesz niektóre aparatki moga ci powiedziec ze skoro masz aparat kosmetyczny to po to by go nie było widac, ii ze sie gumki powinno miec białe lub bezbarwne i głupota jest zakładanie kolorowych ale ja uwazam ze kosmetyczny super wyglada z kolorowymi gumeczkami, jest taki sliczny hehe :D taki urokliwy. Wiec jezeli chcesz to zakładaj kolorowe i sie nie przejmuj, w koncu gumki wymienia sie co miesiac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
truskaweczka - to nie jest zebys nie mogla zamnac buzi tylko zeby pierscie nie mogly sie lepiej trzymac na zabku. przeciez wszystkie zeby nie maja takiego samego ksztaltu wiec zeby pierscoen nie byl za luzny to dodala takie cos biale, ale spoko potem bedziesz umiala zamknac buzke :) a przynajmniej ja sobie to tak tlumacze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki sabiness. Rockmanka Zakładanie aparatu wygląda tak. Najpierw ci dokładnie czyszczą zęby takim wiertełkiem. Potem nakładają klej i przyklejają zamki. Potem musisz poczekac z 10-15 minut zeby wyschło. No i potem ta mniej przyjemna rzecz. Zakładają ci drut, Nie jest to za przyjemne, ale da sie przezyc. No a potem gumeczki. Nie jest to straszne, ale po przyklejenu zakków jest paskudny smak w buzi. Myślałam ze sie zerzygam w poczekalni. Ale dałam rade:) Będzie dobrze. Ja też sie bałam przed założeniem, ale teraz jest już git:D pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rockmanka do porcelanowego nie nakladaj kolorowyc gumek to mijanie sie z celem po co placisz wiecej jak ten aparat przez gumki i tak bedzie sie rzucal w oczy po drógie kolorowe gumki na porcelanie wygladaja nie fajnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rockmanka - a mi się podobają gumki kolorowe na aparacie kosmetycznym. ale raczej takie pastelowe kolory, takie delikatne:D wyglądają bardzo słodko, a aparat widać tak czy tak, całkowicie go nie ukryjesz, więc dlaczego go troche nie rozweselic?:D a i uwazam, ze to wcale nie jest mijanie się z celem, ponieważ mysle, że niekoniecznie przy takim aparacie chodzi o jego ukrycie, tylko o estetyke:D a przecież kolorowe gumczasy tylko dodają uroku:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popieram Lenkę w kwestii kolorowych gumek do BIAŁEGO aparatu. po co zakładać kosmetyczny (założenie że ma być jak najmniej widoczny) i go uwydatniać kolorowymi ligaturami? Truskaweczka - ten posmak po przyklejaniu to wytrawiacz nie klej, widocznie niezbyt dokładnie ci to zmyli (takie gorzko-cierpko-kwaśne) trzeba wytrawić szkliwo w miejscu gdzie będzie szedł klej (mniej więcej tak mi to opisywała przy zakładaniu) moja 2 już spowrotem na swoim miejscu, szaleństwo z tymi zębami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja juz w ramach tradycji, nie zgodzę się z stwierdzeniem, żeby nie zakładać kolorowych gumek do aparatu kosmetycznego. Bo nie nam oceniać, czy to się mija z celem ,czy też nie. To Ty będziesz nosiła aparacik i masz się w nim dobrze czuć. Choćby to oznaczało czarne gumki na bialym apraciku. Bzdurą jest ustawianie wszystkich pod swój gust. W takim razie za co płacisz ok 1000zł więcej? Za możliwość wyboru. Pozdrawiam i informuję, że poniżej (w stopce) masz zdjęcia aparatu (mojego) kosmetycznego z kolorowymi gumkami i z bezbarwnymi. Mam WYBÓR hehehe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam się z uzbrojoną...każdy może mieć swój własny gust. A o gustach sie nie dyskutuje. Jeśli rockmanka chce założyc kolorowe lignaturki do kosmetyka to niech zakłada. Jeśli JEJ się to podoba. I to tylko JEJ sprawa. Pozdrawiam wszystkie dziewuchy:*:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mam kosmetyczny nie po to żeby go nie było widać tylko że mi się bardziej podobał ;P(był ciut -300zł droższy od metalowego) mam białe gumki i mi to pasuje aczkoliwek każdy robi tak jak chce więc mamy WOLNY WYBÓR pozdrawiam miłego weekendu !!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olka14
Dziękuje za odpowiedz:) I mam jeszczej endo pytanie: Czyli ten porcelanowy aparat ile kosztuje? Bo ten metalowy od 1300zł z górę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olka14
Soski, mialo być od 1300 w górę, niektóre nawe 2500...Ale to chyba juz ten kosmetyczny. Czekam na odpowiedż, pozdrowienia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ceny są baaaaaaaaaaaardzo różne zależy gdzie się zakłada u mnie metalowy kosztuje 1300 a moj kosmetyczny 1600, a porcelana jest na pewno droższa, orto Ci wszysko powie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to i ja sie dolacze... w kwestii gumek rowniez nie zgadzam sie, ze do porcelanki nie zakladac kolorkow. Dlaczego niby? Zamek to zamek, ten metalowy moze komus przeszkadzac, porcelanka jest ladniejsza, nie ma tego efektu \"metalowego usmiechu\":) a kolorowe gomki wygladaja na niej naprawde ladnie. Ale to moje zdanie :D A co do zakladania kurcze co Wy tu piszecie... ja tam wytrawiacza prawie nie czulem, moze lekko kwasny, nie czekalem ani minuty po przylejeniu na wyschnieie kleju. Aparat mialem klejony swiatloutwardzalnym klejem i schniecie przy naswietleniu jakas specjalna lampa trwalo kilkanascie sekund. Truskaweczka >> ten bialy cement wykruszy Ci sie z zabkow po kilku dniach i bedziesz mogla normalnie zamykac buzke. Moja gorna dwojeczka wedruje na swoje miejsce powoli :D W koncu zauwazam roznice :D Ale tak jak jedynki mialem prosciutko tak teraz jedna sie wysunela i to dosc mocno :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Muszę sie was o cos spytać. Mam dzisiaj na obiadek spagetti. Czy mogę je jeść?? Czy od niego mi sie nie przebarwią lignaturki?? Bo mam granatowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olka14
Ale masz fajnie, ja od 4 dni jem deserki bobo vity dla dzieci...:( Ale na szczęscie do srofdy juz niedlaeko... A tak w ogole to jak sie ma ten matalowy i przezroczyste te klamerki, to i tka nie iwdac mocno aparatu, prawda?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olka14
Słuchajcie, jeszcze jedno pytanko mam;) Jak to jest po ściągnieciu aparatu? Słyszałam, ze zeby się odbrawiają i są żółtei że brzydko to wygląda... No cóż, najwyzej po aparacie, wybiewlanie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Truskaweczka Ja nie mam gumek i niewiem co można z nimi jeść, zeby sie nie zabarwiły, na początku się zdenerwowałam, że mi orto ich nie założyła, i już nie chce ich mieć... nie mam dylematu jaki kolor wybrać i nie musze zastanwaiać sie co moge zjeść, aby sie nie zabarwiły... Ja już całkowicie luz co do aparatu, i szczerze współczuje tym, którzy strasznie to przeżywają, np. odczuwają wielki ból. M,nie wkurza tylko to, ze musze często myć zęby, a czasem mi sie nie chce, no ale cóż, trza sie przyzwyczaić... Jestem ciekawa jak wygląda pierwsza wizyta po założeniu aparatu. Zapisała mnie na 30.11 więc całkiem niedługo :D Pozdrawiam, 🌻 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olka14
Agacia, jak to nie masz gumek? Ja też chce taki aparat!;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość apaaaaratkaaaaaa
Witam:) Kochane aparatki ja mam takie pytanko:) 6 grudnia zdjemuje aparacik i chcialabym zeby ktos powiedział mi jak ta ostatnia wizyta wyglada? czy ortodontka wybiela zeby itp? dziekuje za wszystkie odpowiedzi:*:*:*:*:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie rozumiem tego najazdu na mnie i na aparatke z jednej trony mowicie ze o gustach sie nie dyskutuje a jak wyrazilysm swoje zdanie - ktore przeciez nie musi byc jedyne na tym forum i najwawzniejsze to zaraz pojawily sie wielie najazdy to ze mnie sie to nie podoba nie oznacza ze wszyscy musza tak myslec przeciez wszyscy moga kombinowac z aparatami jak im sie podoba:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemka:) Wiecie co zauważyłam u siebie? Że moja 4wórka zamiast siedzieć na miejscu i przyciągać 6stkę, to sama do niej przyleciała i miedzy nimi jest juz mała szczelinka i między 4 a 3 taka wielka jakby mi stamtąd zęba wyrwali, a nie piątkę:P, ale na szczęście tylko z jednej strony:D...pzdr-> następna wizyta za tydzień, biorę niebieskie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
apaaaaaaaratkoooo! na temat ostatniej wizyty u orto szeroko rozpisywała sie aparatka z większym stażem kilka stron wczesniej , zajrzyj tam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magdozet jak długo masz nosic aparat? ząbki do pozadroszczenia, rozumiem ze tylko górę bedziesz miała tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×