Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Hej wszytkim dawno tutaj nie zaglądałam :) Aparat nosze od lutego tego roku Damona.. Od miesiaca noszę wyciagi( gumki) ortodona zdziwil sie ze moje zabki sie tak szybko prostuja . Za miesiac kolejna wizyta i byc moze juz na niej bede umawiac sie na sciaganie aparatu .. wiec nosiłabym aparat krócj niz rok ... kiedys czytałam ze trzeba minimum rok:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla aparatka
cześć!! Tairaa dzięki za odpowiedz pocieszylaś mnie mam na dzieje że nie będzie boleć!!! :):) Mam jeszcze jeszcze jedno pytanie jak ragowali na to w szkole bo mam okropną klase i boje się że będą się naśmiewać czy coś w tym stylu to prawda?? :(:( czekam na odpowiedz i pozdrawiam!!:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ikaaaaaaaaa
a ja mam juz zdecydowanie dosyć!! Noszę aparat tylko na dół już ok 1,5roku. Wszystkie ząbki są ok tylko jedynki niestety są dalej niesymetryczne:( Miałam już 3 wizyty poświęcone tylko 1) podginanie drucika, 50zł a one dalej są krzywe!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aiga998
cześć wszystkim właśnie wróciłam od orto była zachwycona to fakt prostują sie super nie długo będzie roczek ale po dzisiejszym dniu już teraz mnie bolą jak diabli a co będzie później. Wiem że to trudne ale co się bedziesz przejmować opinia klasy przecież szkołe zmienisz a zęby zostaną do końca życia nie rób błędu mojego dopiero w wieku 29 lat nałożyłam aparat i teraz żałuję tego że nie wcześniej bo widzę efekty nareszcie uśmiecham sie bez zakrywania uśmiechu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>magdazet < widze ze miałas podobna wade zgryzu co ja :P przodozgryz i tyłozgryz? Twoje ząbki wyglądają juz super:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla aparatka
cześć wszystkim!!:):) aiga998 dzieki za odpowiedz !!!:):) choć boję się zalożenia aparaciku!!!:(:( pozdrawiam Asia!!!:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podajcie cene

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla aparatka
Podać cene aparatu ale jakiego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podajcie cene
obu - chcę porównać ceny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla aparatka
wszystko zależy od wady ale aparat mnetalowy kosztuje u mojej otodontki 1200zl 1500 a kosmetyczny gdzieś tak 1800 2200!:) :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przyszła aparatka - opinia otoczenia - SUPER!!! :D też wlasnie tego balam się najbardziej. z tego powodu wahałam sie nad zalozeniem aparatu. ale teraz wiem, że nie było się czego bać!!!! za każdym razem było tylko zdanie w stylu: \"Masz aparat?!\" i uśmiech:D pytali ile kosztował itd. a z chłopaków jeżeli o to chodzi to nikt nie zwrócił uwagi:D pozdr:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla aparatka
dzięki wam wszystkim aszczególnie Ci Tairaa!!!:):):):):):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie masz sie co bac reakcji nawet jesli nie bedzie za fajna to i tak wszyscy pozniej o tym zapomna bo aparat stanie sie czescia ciebie i nie bedzie z czego sie nabijac u mnie nikt sie nie smial wszyscy przyjeli to z entuzjazmem bylo takie: WOW!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla aparatka
dzięki Ci mała_Lenka :D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja dzisiaj przeżyłam coś strasznego. Jechałam autobusem ze szkoły nagle kierowca zahamował bo sarna pojawiła sie na drodze... Ja walnęłam twarzą o krzesło przede mną i przez aparacik miałam całą buzie zakrwawioną. Najgorsze było to, że nie miałam chusteczek przy sobie i nikt inny też. Szłam do domu zakrywając ręką buzie... :( To było okropne... ale teraz już jest ok na szczęście. Oby wam sie coś takiego nie przytrafiło. A tydzień temu wygłupiałam się z kumpelą w sql i biłyśmy sie dla żartów. I w końcu walła mnie pod nosem i znów mi leciała krew ale nie tak bardzo jak dziś w autobusie :( :( Ogólnie to lubie swój aparacik, ale to jest denerwujące... Pzdr dla wszystkich aparatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olka14
A ja mam aparacik rowno tydzień:) I zęby juz nie bolą tylko moje gumki, ktore byly biale, teraz sa bardziej zolte niz biale, a moze mi się zdaje, bo moja mama nie widzi roznicy:p Ale i tak nastepnym razem wezmę rózowe:) Przyszła aparatka - nie ma sie co przejmowac opinia innnych, pomysl sobie, ze Ty bedziewsz miec ładny usmiech, a oni nie:p Co do aparatu, nic nie bolało, no moze z wyjatkiem gumek separacyjnych, ktore nosi sie okolo tygodnia i strasznie bola zabki, przez tydzien jadlam gerberki dla niemowląt:) Ale potem jak orto zalozy aparat, to bedzie ok;) 2 dni i zapomnisz, ze masz aparat;) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przyszła aparatka - ależ nie ma za co, w koncu po to jest to forum, żeby odpowiadać na pytania i się wspierac:) a tak poza tym, to ile masz lat? i byłaś już u ortodonty, powiedz coś o wadzie swojej:D Agaca - oj baardzo Ci wspólczuje... naprawde... mi też raz koleżanka ręką niechcąco w buzię uderzyła, bolało ale na szczęscie krew nie leciała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przyszła aparatko, nie bój sie opini klasy. U mnie np. przyjęli to superowo, cały czas słyszałam : Usmiechnij sie!:) to było miłe, i choc aparat mam już ponad dwa tygodnie to dalej słysze: usmiechnij się! :) To lekko zaczyna wlkurzać:O Ale i tak jest super. A jeśli chodzi o zakładanie aparaciku, tom i sie bardzo podobalo. Tylko zakładanie druta było cit nieprzyjemne, ale nie bolało. Naj supiej było czekac tą godzinke. Poszłam do kobla i przez całą godzine robiłam głupie minki z gołymi zamkami na ząbkach:D:D:D NAprawde nie ma się czego bać. Dzień założenia aparatu wspominam SUPEROWO!!! I mam nadzieje, że i ty będzies:) Pozdrawiam cie i uszki do góry:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MI APARAT I WYCIĄGI NIE PRZESZKADZAJĄ ALE BÓL WCZORAJ BYŁ NIEMOŻLIWY DZISIAJ CIUT LEPIEJ , \"1\" W OGÓLE NIE MOGE DOTKNĄĆ, ech co ja sie nacierpię żeby miec pięknby uśmiech ale najwazniejsze są widoczne efekty DON miałeś zrobic zdjątko Twojego całegó aparciuku czekamy :D pozdrawiami młodym mówie jak możecie to zakładajcie a nie tak późno jak ja !!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madona
A ja mam dola. Tydzien temu dentysta przykleil mi zamek,ktory odpadl mi przy jedzenbiu zeberek (o ja glupia...). Dokladnie tydzien wytrzymal. Dzisiaj zamek odpadl przy szorowaniu zebow. Zadzwonilam do kilku orto tutaj, ale zaden mnie nie przyjmnie,bo nie jestem ich pacjentka. Musze leciec do Polski. Na 1 dzien!!Jezeli ktos mieszka za grnica i mysli nad zalozeniem aparatu w Polsce, radze powaznie sie zastanowic i wliczyc w cene nadprogramowe loty do kraju:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madona - ... i własnie to jest straszne, że inni ortodonci nie chcą przyjmować pacjentów, którzy nie u nich zakładali aparat... przeciez w tak awaryjnej sytuacji mogliby zrobić drobny wyjątek... a możesz napisać gdzie mieszkasz? jeżeli już kiedyś pisałas, to przepraszam ale nie przypominam sobie niestety.. a no i jak dlugo masz już aparat? Truskaweczka.. - czy dobrze zrozumiałam, że po przyklejeniu zamków czekałaś GODZINE, żeby orto ci zalozyla reszte aparatu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madona - dlatego dziwi mnie że takie osoby mieszkające za granicą przjeżdzają do pl zakładać aparat. zarabiacie w funciakach czy euro ale płacić chcecie nadal w złociszach..? :) pewnie dlatego \"zagranicznym\" pacjentom zakłada się damony. jak widać nawet po naszym topiku, są chyba lepiej mocowane.. nie słyszałam żeby ktoś miał awarię damona..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madona
paratka---no to wlasnie uslyszalas. Mam Damona wlasnie. Od miesiaca. Tak, zarabiam w euro, ale skoro do Polski latam i tak 4 razy do roku, to dlaczego nie mialabym przy okazji zalatwic ortodonty? Najtanszy aparat tutaj to 3500 euro,zwykly,metalowy. A skoro zarabiam i ciezko pracuje, to nie znaczy ze musze lekka reka wydawac kase, skoro moge zaplacic mniej. Mam szacunek do pieniadza. Tairaa- Mieszkam w Irlandii, a aparat mam od 25.10.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madona
A tak na marginesie aparatko, chyba wiesz o czym mowie, bo na depilacje do Lodzi chyba nie jezdzilas z powodow krajoznawczych tylko z powodu oszczednosci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma co porównywać depilacji którą robi się raz na dwa miesiące i nie ma po niej żadnych \"powikłań\" z leczeniem ortodontycznym, które przez cały okres trwania jest związne z takimi \"powikłaniami\" (używam skrótu) współczuję wypadków, fakt - jesteś pierwszym przypadkiem o którym słyszę aby miał awarię damona. ale nie wierzę aby, jeśli zapłacisz, w ir nikt ci zamka nie przykleił swoją drogą - tak, ja uważam takie przyjeżdżanie na leczenie orto, lecznie samych zębów, powięszanie piersi czy coś w tym stylu z bardzo daleka za lekką głupotę. własnie przez to że takie nieprzewidziane wypadki mogą znacznie więcej kosztować, niż to wszystko warte. dodam, ze teraz wybielając zęby też wybrałam najtańszą opcję (choć polegającą na tym samym, co gdyby wybielała u dentyski i zapłaciłą 2,5 raza wiecej). do dentystki mam pół godz samochodem, w razie gdyby się coś działo.. ale ok. to moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madona
A wiec nie wioerzysz,ze nie przykleja mi zamka tutaj za odpowiednia zaplata? Nie spodziewalam sie,ze ktokolwiek zrobilby to za darmo. Obdzwonilam dzisiaj kilku ortodontow. Od kazdego uslyszalam to samo- nie mamy czasu, nie jest pani pacjentka, najblizsze terminy w maju. Uwierzmi, zaplacilabym za to ile trzeba (juz raz zaplacilam 60 euro za przyklejenie zamka), niestety nie ma takiej mozliwosci. Mimo wszystko uwazam ze finansowo nie ma porownania, nawet gdyby takie wypadki byly czestsze. te 3500 euro to tylko cena aparatu, dodatkowo placisz za wizyty. Bylam optymistka, wierzylam ze w takiej podbramkowej sytuacji ktos mnie przyjmnie, w koncu to pare minut, niestety przeliczylam sie. Teraz po tym wszystkim pewnie zastanowilabym sie porzadnie,chociaz mysle,ze podjelabym te sama decyzje. Jest plus- wizyta w domu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jakbyś poszła jakoś awaryjnie do któregoś? może by cię tak łatwo nie spławili jak telefonicznie.. fajnie że możesz sobie pozwolić na takie wyjazdy \"na chwilę\" do domu. moi znajomi jednak nie mają tak dobrze, dlatego ja będąc w sytuacji \"zagranicznej\" w życiu bym się nie zdecydowała na takie leczenie czy coś takiego weź sobie od orto trochę kleju na wszelki wypadek ;) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madona
Zanim pojde do domu to jako ciekawostke powiem, ze mnostwo Irlandczykow na leczenie zebow, wstawianie implantow zebow itd lata do Turcji czy Bulgarii. Znacznie taniej a ten sam serwis. A ryzyko jest zawsze. Moge wyjechac nad morze,zamek mi sie odklei i zanim wsiade w pociag i pokaze sie mojej ortodontce to minie caly dzien. Nie mozna z gory zakladac najgorszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madona
No nie wiem, czy by mnie przyjeli,moze gdybym zrobila smutna minke;) Naklamalam, ze jestem w Irlandii na wakacjach i jezeli nikt tego nie zrobi, to bede musiala wykupic powrot do domu. Byli nieugieci:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla aparatka
Tairaa : ja jestm mala bo mam 10 lat mam nadzieje że wam to nie przeszkada!!!:(:(:(:( bylam już u orto i powidziala że mam dużą wade bo jakieś tam zębymam obrucone o 32% i strasznie mam stloczone!!!:(:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×