Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość przyszla aparatka
Tairaa : ja jestm mala bo mam 10 lat mam nadzieje że wam to nie przeszkada!!!:(:(:(:( bylam już u orto i powidziala że mam dużą wade bo jakieś tam zębymam obrucone o 32% i strasznie mam stloczone!!!:(:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla aparatka
Tairaa : ja jestm mala bo mam 10 lat mam nadzieje że wam to nie przeszkada!!!:(:(:(:( bylam już u orto i powidziala że mam dużą wade bo jakieś tam zębymam obrucone o 32% i strasznie mam stloczone!!!:(:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla aparatka
Tairaa : ja jestm mala bo mam 10 lat mam nadzieje że wam to nie przeszkada!!!:(:(:(:( bylam już u orto i powidziala że mam dużą wade bo jakieś tam zębymam obrucone o 32% i strasznie mam stloczone!!!:(:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla aparatka
Tairaa : ja jestm mala bo mam 10 lat mam nadzieje że wam to nie przeszkada!!!:(:(:(:( bylam już u orto i powidziala że mam dużą wade bo jakieś tam zęby mam obrucone o 32% i mam strasznie stloczone!!!:(:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przyszła.. - no to się ciesz, że mając 10 lat już zakładasz aparat. przynajmniej szybciej będziesz cieszyc się pieknymi ząbkami.a my tu ograniczeń wiekowych nie mamy:P a tak wogóle to umówilas sie na zakladanie juz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla aparatka
Tairaa ja jestem mala bo mam 10 lat mam nadzieje że wam to nie przeszkada!!!:(:(:(:( bylamn już u orto i powiedziala że mam o 32% obruconego żeba i że mam strasznie stloczone!!!:(:(:(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla aparatka
nie chcący wyslalam jeszcze raz to co wtedy!!!:) orto powiedzila że amm przyjść na koniec wiosny i mi wtedy zalozy!!:):):):):):D:D:D:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przyszła aparatka - ach to jeszcze czasu a czasu:P daleki termin Ci wyznaczyła....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przyszla aparatka
NOM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mango24
czesc wszystkim, planuje zalozyc aparat porcelanowy ale niestety nie znam zadnego dobrego ortodonty. poszukuje kogos solidnego z KATOWIC????? mialam juz raz aparat ruchomy jako dziecko, wada zostala wyleczona lecz wrocila dlatego boje sie ze znow trafic do kogos niekompetentnego:/. pozdr. mango24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mango24
czesc wszystkim, planuje zalozyc aparat porcelanowy ale niestety nie znam zadnego dobrego ortodonty. poszukuje kogos solidnego z KATOWIC????? mialam juz raz aparat ruchomy jako dziecko, wada zostala wyleczona lecz wrocila dlatego boje sie ze znow trafic do kogos niekompetentnego:/. pozdr. mango24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tairaa- tak, przykleiła mi metalowe zameczki i czekałam moze z 40 minutek, a potem zalozyła mi drut i gumaski. no i se poszłam:D Jeszcze było 10 minutowe kazanie, co mogę a co nie mogę jeść. Jakl sie używa wosku. Co robic jak sie nie wie co robic jak odpadnie zamek, wykrzywi sie drucik idp.itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ziuteczka
no to nastraszyłyście mnie tymi awaryjnymi przyjazdami z zagranicy:) mam nadzieje że mój orto poda mi kontakt do jakiegoś swojego kolegi na emigracji :) bo tez mam plan wyjechać na kilka okrąglutkich miesięcy:) jestem wkurzona na moje fioletowe gumki - nie wyglądają ładnie są za ciemne - następnym razem wracam do czegoś jasnego - np klasyczna mleczna biel:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ziuteczka
no to nastraszyłyście mnie tymi awaryjnymi przyjazdami z zagranicy:) mam nadzieje że mój orto poda mi kontakt do jakiegoś swojego kolegi na emigracji :) bo tez mam plan wyjechać na kilka okrąglutkich miesięcy:) jestem wkurzona na moje fioletowe gumki - nie wyglądają ładnie są za ciemne - następnym razem wracam do czegoś jasnego - np klasyczna mleczna biel:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mimo że mam kosmetyczny to również jestem za jasnymi gumeczkami na metalach wyglądają uroczo :D, spadala mi gumeczka i z wielkim trudem udało mi się ją przywrócić na swoje miejsce ale az mi łezki poleciały przy tym, ech co za ból,wiec sie teraz znieczulam :p :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madona
Aparatka-->dzieki. To nie do konca tak,ze ja to sobie moge pozwolic. Ale chyba nie mam wyjscia, nie moge z tym czekac. Poza tym boje sie,ze ta historia sie powtorzy.Rozmawialam z orto w Polsce wczoraj i powiedziala, ze ten zamek bedzie mi prawdopodobnie odpadal, jesli bedzie na nowo przyklejany. Stierdzila,ze zamek trzeba wymienic. Jak to jest? Dziewczyny, czy wam orto wymieniala zamki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i raz odpadl w usa akurat i tam nie bylo problemu oni naprawiaja wszystko fachowo:) szkoda tylko ze druty slabsze maja i moje leczenie sie przedluzylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj byłam u orto żeby mi zamek przykleiła - nieastety po przyjściu do domu znowu odleciała, a przy okazji przyspieszyłam moja wizyte kontrolna, mam wymienionego drutka na silniejszego i ten klej troche usuneła, juz dodałam fotki do albumiku i blogu wiec mozecie obejrzec, mam rózowo rózowe tylko orto mi dziwnie załozyła bo dała jasny odcien na jkedynki, ciemny na 2jki i tak dalej, ale co tam :) dzis boli mnie prawa 2jka i 3jka i drucik kłuje bo niewiem czemu zamiast go wygiac jak ostatnio ucieła go i z jedej str. jest za długi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nic lepszego nie wymyśle
JA mam już 3 rok........... i troche zeby bolą ale cóż.......... teraz są ladne!!! przedtem były okropne, ateraz mam uśmiech jak jakaś gwiazda. NIE MOGE SIE DOCZEKAĆ KIEDY ŚCIĄGNĄ :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weness
też czeka mnie owy nabytek ;) zastanawiam się właśnie nad stałym... albo na noc... zależy mi troszkę na dyskrecji, bo jednak lubię się uśmiechać :) a uśmiech z aparatem wywołuje czasem niechęć... i co tu począć? Zakładam w styczniu. Oba łuki... myślę tak: dół - stały, góra - zdejmowany. Zobaczę, czy się sprawdzi i co na to ortodonta. Koszt to ok. 1000zł za łuk...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niechęć wywołana aparatem na zębach??!! nigdy w życiu!!!! poza tym aparatów stałych nie łączy się ze zdejmowanymi, a przynajmiej ja o czymś takim nie słyszałam. jak zależy Ci na dyskrecji to wez kosmetyczny. ale po co wstydzić się aparatu?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
weness Ja od kad mam aparat uśmiecham się szerzej :D on naprawdę wygląda fajnie a z jak so kolorowymi gumeczkami jeszcze lepiej !!! Ludzie reaguja na niego pozytywnie, badz nie reaguja wcale :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to nawet nie chodzi o wstyd ile o efekty - stały pracuje jak jego nazwa wskazuje - stale. a zdejmowany nie. chyba że nosi się go stale (24/dobę) - a to wcale nie jest ani mniej wygodne, ani dyskretne, zwłaszcza ze się lekko sepleni.. może na górę załóż kosmetyczny.. ew lingwalny, ale to już spory koszt myślę ze nie ma opcji aby leczyć żuchwę stałym aparatem a szczękę ruchomym - nie będą się w tym samym czasie tak samo prostować, nie będzie współpracy, góra będzie \"opóźniona\" w stosunku do dołu.. dajcie spokój z tymi zamkami - koszmar :o dobrze że ja mam to już za sobą.. może to i zamki wadliwe, a może źle wytrawione albo źle klej nałożyli..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tak jak Klamaja z aparatem uśmiecham się szerzej :D, bo wiem ze niedługo bedzie pieknie a tak to zawsze taki pół usmiech, a otoczenie luzik-kultura pełna gębą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mango24
hej szukam dobrego ortodonty w katowicach???? jesli znacie kogos prosze o namiary,dzieki pozdrawiam , mango

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mango najlepiej sie popytaj znajomych. napewno ktos znajomy lub znajomy znajomego mial kiedys lbu ma aparat :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olka14
Hm... a jak to jest na lotnisku z aparatem?;) Czy jak się przechodzi przez barierkę, to ona piszczy?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawsze kochałam się uśmiechać, ale od kąd mam aparat uśmiecham się jeszcze chętniej. Śmieszy mnie reakcja niektórych, mówię do nich, a oni zamiast patrzec na moją twarz parzą się z usmiechem na moje zęby (na aparat) Sporo osób mówi do mnie druciaku, ale mówią to zartobliwie, a w mojej drużynie harcerskiej, Druciak- to moja ksywa. Sporo się zmieniło. Najgorsze jest to uczucie, jak zęby tańczą w buzi. U mnie własnie się to zaczęło, głupie uczucie. I nie wiem co mogę powiedzieć tym, którzy chcą zakładac aparat jedynie to: ZAKŁADAJCIE APARACIKI METALOWE!! Uważam, ze mają dużo więcej uroku niż kosmetyczne. Mogę się mylić, ale to moje zdanie. Aparaty metalowe i różnokolorowe gumaski to jest to. Mój image:):) Już nie mogę się doczekac założenia dołu, a jeszcze nawet nie mam terminu:O Orto powiedziałą, ze zeby było łatwiej finansowo, dól będzie ok. za 4 miesiące::O:O JA najchętniej założyła bym nawet jutro:D Ale jak sobie pomyślę, ze kiedyś ściągną mi mój aparacik, to aż mi sie płakać chce. :( Pozderko dla aparatek:) i tych przyszłych też;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×