Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość ona_1986
nie sadze zeby to bylo uczulenie...bo tak sobie mysle ze gdyby to bylo to,wyszloby wczesniej.a aparat mam juz 2 miesiace. ale tego korzenia to sie przestraszylam ;/ tylko tak nagle by wyszlo?tym bardziej gdy zabek jest zdrowy? chociaz mam wrazenie ze dzisiaj mniej ropieje a do orto nie dalam rady znow pojsc ;] coz...jutro koniecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dancerka1994 ----> jeżeli masz małą wadę, to prawdopodobnie będziesz nosiła aparat 1.5 roku, zapytaj się jeszcze ortodontki :) po aparacie w ogóle nie sepleniłam - też się tego bałam hmm... ale osoby z większymi wadami mają zakładany hyrax i może wtedy trochę się sepleni ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodalam zdjęcie moich ząbków z aparatem. Ale duzo nie widać, bo tak jak pisalam wcześniej zamki mam tylko na trójkach i piątkach. Czwórki mam wyrwane i orto teraz musi przesunąć trójeczki w ich miejsce tak żeby było miejsce na moje wystające dwójki ;) Miłego oglądania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też właśnie dodałam fotki :) może minimalna różnica jest po 2 miesiącach xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kar92ola--> widać widać!ekstra!drucik masz emaliowany czy przezroczysty??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AsiaWch
Mój aparacik ma już 2 tygodnie;P wszystko jest juz w porzadku mogę gryźć co zechcę, nie seplenie nic mnie nie poraniło i w sumie nie bolało tak okropnie. Był tylko taki mały dyskomfort gdy wszystkie przednie ząbki były ponaciągane nie mogłam nic w nie złapać. ogólnie jestem zadowolona z mojej tytanowej biżuterii. Ogół znajomych przyjęło to bardzo dobrze. postaram sie dodać jakieś fotki tylko za bardzo nie potrafie... może mi ktoś wytłumaczyć? bedę bardzo wdzięczna i pochwale sie moją krzywizną a co mi tam ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kar92ola --> mam bardzo podobne zęby do Twoich :) i dokładnie tak samo te jedynki mi wystaja :) ile bedziesz nosić aparat??? bo mi ortodonta powiedział ze przez I rok to góre, a pozniej zalezy od postepów i od tego ile beda sie zrównywac dól z góra (wiec tak wyliczyłam sobie ok 2-2,5roku)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariemi ****super szczerze mówiąc pierwszy raz widzę aparacik tylko na jakby tylnich ząbkach:) ale ładnie to wygląda;)ja jeszcze 12 dni i też będę miała:D Karola***** widać efekt widać wogóle te ząbki ustawione jakoś równiej super jak sobie założe aparat to też dodam swoje krzywolki hehe Dancerka***** najczęściej to koło 2 lat się nosi ale jak naprawdę mała wada to może krócej ja nie mam ogromnej wady 2 mi wystaje ale też będę miała około 2 lat pozdrowionka dla wszystkich:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariemi - ja mam teraz dokładnie to samo tzn trójki zaczynaja mi się cofać w miejsce czwórek. Byłam u orto w poniedziałek i tak mi mocno naciągnęła, ż edo tej pory nic nie moge ugryźć. Ciekawe ile potrwa przesuwanie tych zębów. Na kiedy masz następna wizytę? Ja na 11 06.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiomalk --> a ja następną wizyte mam 10 06. Orto teraz tak bardzo mi nie naciagnela zebym najpierw sie przyzwyczaila do aparatu i lepiej to zniosla. No i czuje lekki bol ale jest to do zniesienia. Tylko troche mnie obcxiera ten aparat. I to jest najgorsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bluebird ---> hmmm co do tego jaki mam drucik to sama nie wiem xD ale przeźroczysty on nie jest. Taki biały ;P jak widać na zdjęciu. miszt ---> w stopce mam już napisane, że 1.5 roku :P aha... no a potem jak mi go ściągnie przez 6 miesięcy będę nosiła aparat ruchomy, ale tylko w nocy :) heh tak więc do ludziom nie będę się w nim pokazywała :) noo chyba, że dla was zrobię wyjątek i dodam fotki :) ale musicie poczekać jeszcze 16 miesięcy xD ja następną wizytę u orto mam dopiero 13 sierpnia i wtedy będę miała wymieniany drut :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaaasia504
ona_1986 --> W moim przypadku to stało się nagle.A puchnie Ci to??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska_rzeszow
mialam wymienianego druta w aparacie tydzien temu, zostal zle dociety z tyłu i teraz mam okropnie pokaleczone policzki, caly czas nakladam zel bo inaczej nic bym nie zjadla. masakra.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałam dzisiaj wizytę u ortodonty. Mam założone gumeczki separacyjne, jak narazie nie boli... hehe;-) W poniedziałek będę miała zakładany aparat na górną szczękę, ale dodatkowo potrzebuję rotator trzonowców , to jest coś na wzór ekspandera do poszerzenia szczęki. Koszt tego czegos 300zł. Ech... Będę go nosiła do ok. pół roku. Szok... Tego sie najbardziej obawiałam;( Ale mam nadzieję, że będzie dobrze. Pytałam o kolorowe gumki;p Powiedziała, że ma i jakie sobie zażyczę, takie będę miała. Dzisiaj wpłaciłam 650zł. Na poniedziałek potrzebuję 1000zł. Pozdrawiam:-);*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no i proszę państwa
u Kar92oli mamy cudowny przykład tego, jak brzydko wygląda "biały" drut, z którego zaczyna schodzić emalia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość binasd
Czesc. Podajcie mi prosze adresy dobrych ortodontow. Jestem zainteresowana aparatem porcelanowym a w Opolu znalazlam taki za 2800zl za luk. Wydaje mi sie to strasznie drogie. Czytalam, ze ktos z was placil 1900zl we Wroclawiu. Prosze o kontakt!!!!!!!!!!!!Blagam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość angelus...
witam...hah...ja dzisiaj wlasnie zdjelam staly aparat...polecam kazdemu teraz wygladam bosko...mam piekne zeby...;)jestem zachwycona;)...pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska_rzeszow
angelus... -------> a dlugo nosilas aparat ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska_rzeszow
angelus...------> a dlugo nosilas aparat ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska_rzeszow
angelus...------> a dlugo nosilas aparat ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska_rzeszow
angelus...------> a dlugo nosilas aparat ?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heh no i proszę państwa ------> muszę Cię rozczarować, bo wcale emalia mi nie schodzi, tylko po prostu musiał się ubrudzić hehe xD bo na zdjęciu po 2 mieisącach mam ten sam drut i tego nie ma! a nawet jak patrzę w lustro to nic się nie zdrapało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona_1986
Kaaasia504----> już byłam u orto i powiedział że to od pierścienia :) dał maś i powinno być dobrze :) ale dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciej0018
siema ja nosiłem aparat 2.5 roku i tez miałem a.estetyczny. tylko wyrwali mi górną lewą trójkę i ósemkę (chirurgicznie ;/ ) mariemi ładne ząbki :) a po sciągnięciu aparatu będą jeszcze ładniejsze a co do kar92oli powiem, ze ona miała juz przed załozeniem proste zęby hehe :) i nie wydaje mi się, zeby zeszła jej emalia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A dzisiaj dostałam od narzeczonego irygatorek :) Moje ząbki będą jeszcze czystsze :) Sama mialam zamiar kupić, ale mnie mój kochany wyręczył. No to idę szorować ząbki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karola92-> widac niezly efekt, ja mam tez problem z jedynkami jak juz pisalam, tylko mam je w dodatku troche szersze od twoich:E masakra.Juz tez odliczam do 8licpa z nadzieja ze cos sie wyjasni, kiedy wrzeszcie bede miec zalozony gorny luk a tak to sie musze jeszcze meczyc 2miechy w ruchomym:(, znowu jakos mi tu nie pasuje.Orto przykrecila mi aparat o 1mm i czuje ze jest luzno, nie czuje nacisku, drut w ogole nie przylega do jedynek i w dodatku musze podkrecac co 10 dni a nie co 5 jak robilam to dotychczas.Juz tak fajnie przesunely mi sie jedynki, bylo widac mala szpare i od wtorku odkad mi podkrecila szlag trafil, czuje ze znowu sie przesunely i sa bardzi krzywe, nawet juz szpary nie ma.Z tego co mi powiedziala musiala przykrecic aparat i pokombinowac bo nie przylegal mi juz do podniebienia, czuje tylko ucisk na wszystkich bocznych.W ogole zaczyna mnie meczyc, bo nie widze efektow( chociaz u mnie i tak sluzy on ku zrownowazeniu lukow pomiedzy gorna i dolna szczenka), a staram sie nosic go caly czas, sciagajac tylko do jedzenia, tragedia, motywuje mnie tylko wielka chec posiadania pieknych prostych zebow,( wiadomo sprawa priorytetowa) i cena jaka zaplacilam za niego.Haha chyba mam pierwszy kryzys odkad nosze ruchomy.Oby do 8 lipca.Milej nocy=p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SlackerB --> a czemu nie możesz sobie założyć od razu stałego????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kajka88
Jestem załamana...ale od początku napisze...zmienilam swoją ortodontke bo już rok nosilam ruchome aparaty w sumie ( w tym czasie mialam 2 na góre i 2 na doł tak mi kazała rozkrecac :/ ) Wiec w koncu po rozkreceniu do konca drugiego aparatu na góre powiedzialam ze chce juz stały i koniec,nawet jak bede miala wyrwac zeby!Powiedziala ze z kims sie skonsultuje i zadzwoni do mnie.W tym czasie wybralam sie na konsultacje do faceta ortodonty,on mowil mi o mojej wadzie a mi łzy same płyneły.Okazało sie że tamte aparaty tylko mi zaszkodziły bo korzenie 3 i 4 sie jakoś skrzyżowały,aparat stły teraz nie pomoże a wyrwac narazie nie można :-( Kazał mi poczekac pół roku i modlic sie żeby wszystko wróciło na swoje miejsce.Umówiłam sie z nim jeszcze na 28 na wyciski i jego decyzje czy wogule podejmie sie leczenie.Powiedział dokładnie "Tamta kobieta zrobiła Ci kosmos w buzi,wspułczuje" ;( Może ktoś z Krakowa podac namiary na swojego orto tak w zapasie sie umowie gdyby tamten zrezygnował ;( Juz nie wiem co mam robic ;( A ma ktoś z was taką wade że dolna szczeka jest troszke wysunieta do przodu przez co górne zęby nie zachodza na dolne?Ja tak mam i on powiedzial ze to tez jest problem :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JAKAŚ FAJNA
Kajka88 wspólczuje:(. mam nadzieje ze wszystko bedzie ok. najlepiej powiedz kto Ci to zrobil zeby przestrzec innych. straszne ze takie rzeczy w ogole sie dzieją i ze osoby niekompetentne podejmuja sie leczenia innych ludzi i jeszcze biorą za to kase... Ja póki co jestem zadowolona:). juz sie przyzwyczaiłam i nawet mycie nie zabiera mi juz tyle czasu. postaram sie niedługo wrzucic zdjcie. następna wizyte mam 10. 06. jaki jest wasz ulubiony kolor gumeczek? ja na górze mam takie szare w kolorze aparatu i musze przyznac ze sa ok. na dole mam przezroczyste ale nie polecam bo bardzo szybko sie przebarwiaja i teraz sa zółte. w zasadzie pani orto zalozyła mi takie gumki nie pytając mnie o zdanie, bo myślała ze takie chce, bo dorośli zwykle biorą take zeby nie rzucały sie w oczy. ale nie mam jej za złe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×