Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość Kaaasia504
ona_1986 ---> To super:)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafka16
Witam wszystkich:) Juz od dawna sledzilam ten temat i dzis wlasnie moge sie zaliczyc do, jak widze, bardzo duzego grona aparatek i aparatkow hihi;) Nie wiem ile czasu bede go nosic. Mam zalozony na gorny luk, metalowy;) Musze powiedziec ze fajnie sie w nim czuje i podoba mi sie;) ;);) Pozdrawiam wszystkich:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aniacx
KAJKA 88 wiesz ja chodze do ortodontki Malgorzaty Szyndlar Dudek ma drugi stopien specjalizacji wiec polecam tyle ze to 30 km od krakowa w Myślenicach dam ci nr; 012 272 33 54

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka! Dawno mnie tu nie bylo widze ze forum kwitnie :) super! juz w sumie 584 strony :) aparatkowo ma sie swietnie! Ja zbieralam sie rok z zamiarem zalozenia i w koncu jutro nadejdzie ten dzien :) - mam nadzieje ze wytrzymam i ze bedzie w miare ok, chociaz boje sie i to bardzo na poczatek -hass na gore i staly aparat na dol czy ktos ma moze hass lub mial w przeszlosci??? i czy bardzo boli??? pozdrawiam i do uslyszenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miszt-> , wiesz z mojego punktu widzenia mam po prostu krzywe jedynki ale po zrobieniu zdjec itd, orto stwierdzila ze poza tym ze przednie zeby sa krzywe to mam wade kątow pomiedzy zuchwa, tzn ze gorna nie dorownuje dolnej i na odwrot, cos jakbym miala ksztalt szczeki w ksztalcie ksiezyca^^ choc golym okiem nie widac baa ja nawet tego nie widzialam na zdjeciu, i w ogole orto na 1wizycie swirowala ze nie wie czy sie podejmie, bo ciezko skorygowac itd ale sie podjela leczenia i osadzila mnie w ruchomym mam nadzieje ze tylko na te pol roku (tzn do polowy lipca) i ruchomy ma mi sluzyc ku temu zeby skorygowac(poszerzyc) ten kat szczeki i bocznych zebow, nie wiem jak to wytlumaczyc to skomplikowane:-), fiu fiu oby jak najszybciej zlecialy te dni do wyzn. wizyty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mykas-------> oj tego haasa ci nie zazdroszczę, na początku będzie ciężko i tu mam na myśli seplenienie, problemy z jedzeniem i ból nic przyjemnego. No ale to jest cena za zachowanie swoich zębów bez ekstrakcji ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba każdy lekarzy przy trochę poważniejszej wadzie, mówi że nie wie czy się podejmie i że będzie musiał się napracować, mocno zastanowić i takie tam a to tylko po to, żeby zdobyć \"klienta\". U mnie tak było, ale jestem zadowolona, że się zgodziłam na leczenie. Takie jest moje zdanie. A tutaj dam taki przykład na myślenie i potwierdzenie mojej heh \"tezy\" :d Przykład: Wiesz, że masz mocno krzywe zęby, widać zgryz otwarty. *Idziesz do 1 orto : Oj nie wiem, nie wiem czy się podejmę leczenia, ciężka wada... kurcze... ale na 100% coś wymyśle, potrzebuje tylko trochę czasu na zastanowienie, konsultacje... Tu bym musiał coś, tam coś... Expander, czy Hyrax ble, ble, ble. *A teraz do 2 orto: No tu wystarczy aparat stały na dwa lata. Tak. I później retencja i koniec. To za dwa dni na odlewy i separacje się umawiamy tak?? Teraz moje pytanie: którego orto wybieracie????? (samo się narzuca, że ten drugi jest \"gorszy???\") To taki mały wpływ na psychikę. Prawdopodobnie i 1 i 2 orto wyleczy wadę ale czy trwale i skutecznie?? Jak myślecie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abrakadabras --> za moment wychodze i niezle mnie pocieszylas :) - Boje sie jeszcze bardziej - w sumie to samego zalozenia najbardziej ehh i pomyslec ze czlowiek sie sam na to cierpienie decyduje -> oby tylko efekty byly :) pozdrawiam i zmykam! Planowo i do Przodu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja-kobietka
hej mam pytanko.wponiedzialek mam pierwsza wizyte u orto bo mam aparat juz 6 tyg i jesli wymieni mi drut na nowy to za to cos sie placi?prosze o odpowiedz!z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska_rzeszow
maja-kobietka -----> ja za cala wizyte wliczajac w to wymiane drutu placilam 60 zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafka16
Chcialabym sie Was zapytac, drogie aparatki bo jezeli na zdjeciu rentgenowskim widac ze mam w dziaslach osemki, ale jeszcze sie nie wyzynaly to czy jezeli zaczna wychodzic to nie zepsuja mi efektu prostych zebow? gdzies w jakim wieku u was zaczely wychodzic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W wieku 16 lat miałam już wszystkie ósemki. Teraz mam 17. Zawsze miałam krzywe zęby, ale wyrżnięcie się ósemek spotęgowały krzywienie się. Nie wiem możesz sobie je usunąć chirurgicznie z dziąseł, jeżeli boisz się, że zepsują prosty zgryz:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nosiłam taki aparat
od 24 rż przez 2 lata . Bywało ciężko ale efekt wart był tego poświęcenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaska_rzeszow
nawet mnie nie straszcie bo ja mam aparat na gorna szczeke od prawie 3 miesiecy ale nie mam 8;/ kurde zeby tylko nie wyrosly po tym jak juz wszystkie zeby beda zdrowe;/ we wrzesniu koncze 19 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona_1986
a ja się tak zastanawiam...bo miałam ekspander ...3 dni ;] i zdjęłam bo nie mogłam z nim wytrzymac. niestety ale nie mogłam jeść, pić...mówienie nawet mnie tak nie martwiło ale przez 2 dni byłam na 1 jogurcie i kubku herbaty i 3 dnia rano wręcz się słaniałam. więc podjęłam decyzję. orto powiedział że będziemy próbowali ale nie daje 100% gwarancji na tylne zęby. i za kazdym razem jak u niego jestem to stwierdza że posiwieje przeze mnie i tą moją szerokość szczęki :P nie ukrywam , że troche sie boje jak to wyjdzie chodziaż po 2 miesiącach widzę już że jedynki się ustawiają i prawa strona wygląda lepiej niż przed założeniem. zastanawiam się tylko czy gdybym usunęła 8 które dopiero zaczynają się pokazywać to czy efekty byłyby lepsze. muszę zapytać przy następnej wizycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ALINAR
CZESC JA MAM LAT NOSILAM APARAT LATA NIC NIE BOLI WIERZCIE MI POTEM PRZEZ POL ROKU APARAT RETENCYJNY NA DZIEN DZISIAJSZY MAM ZEBY JAK Z REKLAMY WARTO NAPRAWDE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie Jestem juz po... ehh chwile to trwalo Mam na gorze hass i troche se plenie a Na dol mam staly - najgorsze bylo chyba tylko nakladanie pierscieni Narazie jakos to znosze ale wiem ze jeszcze bedzie bolec Mam pytanko kiedy orto zaklada gumeczki przy zamkach? pozdrawiam wszystkie aparatki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dolly10
Witam wszystkich!!! Mam pytanko dotyczące aparatu kryształowego. Tydzien temu mialam zakładany i juz nastepnego dnia zrobiy mi sie zółte obwódki wokolo gumek na jedynkach górnych. Po tygodniu mam juz wszystkie zółte!!! jestem załamana:((( przez ten czas niewiele jadlam bo ból mi na to nie pozwalal, a po każdym posilku mylam ząbki. Czy jest jakis sposob wybielenia gumek bo wyglada to okropnie. Czy można zmeniac gumki np co 2 tygodnie??????Dodam, ze uzywam pasty wybielajacej i nic:((( Bardzo prosze o odpowiedz. Moja orto jest tylko raz w miesiacu. Z góry dziekuje za odpowiedz Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahihehy
dolly10, może spróbuj sobie sama wymienić gumki. wiele osób tak robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kara14-14
Witajcie ajjjć,:P dawno mnie tu nie bylo... ale dobra przzechodze do rzeczy, no wiec niedlugo mam 1 wizyte u orto:D (nie moge sie doczekac;)) . i tak sie zastanawiam nad tymi aparatami, nie wiem jaki wybrac?? tak myslalam ze moze ma ktoras z was badz miala aparacik damona i moglaby mi co nie co wiecej o nim powiedziec, hmm?? :D:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! Jak mozecie to napiszcie na ktorej wizycie mieliscie zakladane gumeczki? czy na pierwszej czy na kolejnych? dziex pozdrawiam aparatki i aparatow :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krzysztof kamil baczyński
Mykas ---> ja mialam zakladane na 1 wizycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gumki zmienia sie na kazdej wizycie. Przez 5 miesięcy miałam przezrocyste lub białe nie polecam za szybko szółkną, teraz od tygodnia mam zielone i sa ładne bez zmian. Poza tym zielony to fajny kolor :). Na poczatku chciałam aby te gumki było jak najmniej widać a teraz doszłam do wniosku, dlaczego? przeciez aparaty sa fajne, modne a gumeczki sa po to takie kolorowe aby móc poekspertmentować. Nie spodobaja mi sie zielone to założe czerwonę itd. I teraz juz na pewno nie założe ani białych ani przezroszystych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tesa 36
dolly 10 ja mam aparat porcelanowy i juz drugi raz zalozyłam gumki bezowe.jak orto je zalozyła na zameczki po rozciągnienciu stają się prawie białe takie jak zęby zaznaczam ze jem wszystko i piję kawę naprawdę jest super polecam ijeszcze raz uczulam cię nie przestrasz się koloru bezowego zakładam ze do tej pory miałas gumki przezroczyste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam apart;D;D;D;D;D;D;D Na górny łuk, z różowymi gumeczkami;);););) Cieszę się bardzo, cały czas się śmieję i uśmiecham:):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyśś_xD
Hej.;* Ja mam termin zakładania aparatu na 4.czerwca. Najbrdziej sie boje reakcji innych i tego jak bede wyglądać? spotkałyście się kiedys z jakąś przykrą uwagą na ten temat.? I mam jeszcze pytanie. Chodzi o to ze wszędzie piszą ze wyciski sa robione wczesniej zeby ustalic plan leczenia. A ja miałam tylko zdjecie robione a wyciski bede miec w dzien zakładania aparatu. I włąsnie(pewnie przesadzam) boje sie ze zrobi mi cos zle i bede miec jeszcze bardziej krzywe zęby. Myślicie ze moze tak być.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyśś_xD
Aaa. I jeszcze cos. Napiszcie cos o zamkach mini. Bo cos słyszałam ale własnie niewiele:( A zalezy mi zeby miec jak najmniejsze zamki. Kosmetycznego nie chce bo słyszałam ze po pewnym szasie żółkną i wyglądają straszniee.! Aha i czy na wszystkie rodzaje wad mozna założyc zamki mini. Jamam kły strasznie wystające. Reszta jest ok.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×