Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość Cassis.
Ja chciałabym zapytać,czy każdy musi mieć zakładane gumki separacyjne..? Bo ja na pierwszej wizycie miałam robione wyciski,zdjęcia i musiałam zagryźć taki..wosk.? Moja ortodontka powiedziała,że w sierpniu umawiamy się od razu na zakładanie aparatu stałego. Wydaje mi się to dziwne..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxx_aparatka
Hej! ja miałam dziwna historie z aparatem gdyz 2 lata temu bylam pierwszy raz u ortodonty i dowiedzialam sie ze mam tylozgryz (przednie siekacze wystajace ) i mialam miec zakladany odrazu aparat staly. mojej mamy nie bylo stac na taki wydatek gdyz kosztowalo by to 2600 ( stały metalowy gora i duł) wiec zalozyłam ruchomy na gorna szczeke zeby zmiejszyc wystawanie zebow . Niestety poprawy nie bylo widac (mioalam wtedy 13 lat) wiec moja mama postanowila ze jednak wyda pieniadze na aparat staly. potem byla kolejna wizyta i przestawiono mi plan leczenie okazalo sie ze musze usunac 4 ZDROWE zeby (14,24,36,44) bylam zalamana poplakalam sie jak sie o tym dowiedzialam. nie mialam odwagi isc wyrwac zebow . i tak nie poszlam przez 2 lata az w koncu postanowilam sie skonsultowac z inna ortodontka . ona mi powiedziala ze ktos probowal mi te zeby wepchac do luku( gorna siekacze) i przez to kly znalazly sie w nieodpowiednim miejscu. zrobila mi wyciski i zdjecia. przyszlam na wizyte i powiedziala mi ze APSOLUTNIE NIE MOGE MIEC WYRYWANYCH ZADNYCH ZEBOW gdyz moja szczeka wymaga tylko rozszezenia aparatem stalym gornym i dolnym. w przypadku usuniecia w przyszlosci zostana mi szpary miedzy zebami i szczeka bd sie zle ukladac. wiec 29 kwietnia br. mialam zakladany aparat narazie tylko na gore. zaplacilam 1200 zl . uwazam ze moja ortodontka jest najlepsza i juz widze wielka poprawe :) pozdrawiam. ps chetnie odpowiem na jakies wasze pytania gdyz o aparatach tyle sie naczytalam ze moja prto powiedziala ze smialo moge zostac orto bo wiem tyle ze az sie zdziwila :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cassis troche długo czekasz na założenie aparatu. ja załatwiłam wszystko w ciagu tygodnia. Co do gumek - separatorów, ja miałam zakładane razem z aparatem, niektórzy wogóle nie maja zakładanych bo przestrzenie między zębami są na tyle duże, że gumki wogóle nie sa potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiomalk----> niesamowite efekty widać u Ciebie w poprawie ząbków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dolly10
Witam, Dziekuje za info Tesa 36. Masz racje obecnie mam przezroczyste gumki, ale gdybym wiedziala ze tak beda wygladac po tygodniu , to w zyciu bym ich nie brala, no ale coz czlowiek uczy sie na bledach:))) Powiedz mi proszę jeszcze czt jest mozliwosc wymienienia ich juz po tygodniu????????? bo mam biale zeby i szczerze mowiec nie wyglada to dobrze, az wstyd sie usmiechac. Swoja droga, to troche dziwne ze zzolkly mi tylko obwodki gumek,a nie cale. Pozdrowienia dla wszystkich zadrutowanych:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneczkaZirlandii
dzis umowilam sie na pierwsza wizyte u ortodonty, niestety musze poczekac az do 17 czerca ,ale wiem ,ze warto:)))mam nadzieje, ze szybko zleci mi ten czas;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tesa 36
dolly niestety musisz czekac do nastepnej wizyty narazie nic nie kombinuj inie słuchaj ze mozesz sama sobie zmienic gumki to jest zwykła bzdura 3 tyg. szybko zleca dasz radę i zakładaj bezowe zobaczysz warto ajak dalej masz obawy na wizytę wez ze sobą małe lustereczko ijak ci orto zalozy jedna gumeczke sama ocenisz jak to wygląda izadecydujesz czy ma dalej zakladac nic prostszego pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mi dzisiaj własnie mija tydzień jak mam aparat. I muszę przyznać że już się przyzwyczaiłam. Jestem mile zaskoczona ze tak krótko mnie obcierało. Zwłaszcza po tym jak moja koleżanka powiedziała mi że ona 3 miesiące nie mogła życ bez wosku. A ja zuzyłam tylko moze 1/5 opakowania. A jak u Was to wygląda? Albo wyglądało??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariemi fajnie, że nie cierpisz, ja męczyłam sie z trzy tygodnie. Bolały mnie żeby, policzki, nie mogłam jesć nić twardego. Tydzień temu jak mi pani zaczeła cofac kły to przez pierwsze 3 dni bolało mnie ciągle, nawet gdy nie jadłam, koszmar zaczynał sie przy jedzeniu. Wczoraj po raz pierwszy jadłam chleb i to bez skórki, bo mnie jeszcze tzronowe zęby bolą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justysss
Hej.;* Ja mam termin zakładania aparatu na 4.czerwca. Najbrdziej sie boje reakcji innych i tego jak bede wyglądać? spotkałyście się kiedys z jakąś przykrą uwagą na ten temat.? I mam jeszcze pytanie. Chodzi o to ze wszędzie piszą ze wyciski sa robione wczesniej zeby ustalic plan leczenia. A ja miałam tylko zdjecie robione a wyciski bede miec w dzien zakładania aparatu. I włąsnie(pewnie przesadzam) boje sie ze zrobi mi cos zle i bede miec jeszcze bardziej krzywe zęby. Myślicie ze moze tak być.? Aaa. I jeszcze cos. Napiszcie cos o zamkach mini. Bo cos słyszałam ale własnie niewiele A zalezy mi zeby miec jak najmniejsze zamki. Kosmetycznego nie chce bo słyszałam ze po pewnym szasie żółkną i wyglądają straszniee.! Aha i czy na wszystkie rodzaje wad mozna założyc zamki mini. Jamam kły strasznie wystające. Reszta jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość katelol
ja mam aparat na gore od 19 marca jutro bede miala zakladany dol ;D i znowu zero jedzenia rpzez jakis czas p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyssss
katelol: A jakie masz zamki.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cassis.
Wiomalk,wiem,że trochę długo ale chodzę do takiej dużej kliniki i tam są odległe terminy.. Właśnie zastanawiam się,czy jak przyjdę w sierpniu na zakładanie to czy ona mi nie wyskoczy z gumkami;/ wtedy się wkurzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxx_aparatka
ja miałam zakladane separadki podczas klejenia zamkow. no ale i tak miala problem z wlozeniem tego pierscienia na gorna 7 z lewej strony . no ale mija mi wlasnie dzisiaj 3 tydzien jak nosze metal i wygladam jak terminator xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaśśś_xDDDD
xxx_aparatka: A mówili cos głupiego.? Przeszkadza w całowaniuu.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justysss ---> pytasz o reakcję innych osób. U mnie wygląda to tak że narzeczony mówi na mnie Robot a w pracy mówią Kobieta złom. Ale przeciez to sa żarty i ja smieje sie razem z nimi nie chowajac moich drutów. Wcale mi to nie przeszkadza bo ja cieszę się z tego że nosze ten metal na zębach :) Powodzenia! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justysss
mariemi- Dzieki za odpowiedź.;* A napisz jeszcze cos o zamkach mini. Bo widze ze doswiadczona jestes:) Aa.! I co z całowaniem.:D .?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxx_aparatka
Tzn na poczatkju taki koles co ma krzywe zeby przezywal mnie terminator bo zazdroscil xD tzn ja do takie wniosku doszlam :))) w calowaniu nie przeszkadza no moze czasem ale mojemu chlopakowi sie to podoba XD i nie przejmuj sie bo tylko ci co zazdroszcza sie nabijaja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaśśś_xDDDD
xxx_aparatka- Dzieki;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja narazie mam aparat na trójkach i piątkach wiec z przodu w ogole niemam i w calowaniu nie przeszkadza :) Jak bedzie potem niewiem. Jeśli chodzi o zamki mini to niestety nic Ci nie napisze bo ja nawet niewiem jakie mam hihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxx_aparatka
ja mam normalne zamki chcialam mini ale mi orto powiedziala ze lepsze zwykle bo wieksza sila i nie odklejaja sie czesto A mi ostatnio w piatek sie odkleil zamek na 6 :D i musialam jechac ale sie mnie wystraszyla orto ;p no ale naprawila :D i bardziej mi podkrecila drucik ale luuuuz ja tam nie przezywalam w ogole 1 tyg jak mi mowila ze bd mnie bolaly moja kolezanka tez mi to moiwila ze bolec bd i ze bd sie slinic :D nic takiego :DDDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka! Ja juz 3 dzien mecze sie z "hassem" na gorze, a na dole ze stalym Ten hass strasznie mi utrudnia jedzenie - i ta smieszna mowa...ehh gdzie tu jeszcze 4 miesiace -Jedyny plus to taki ze "moze" zlece z wagi :)))) Co do zamkow mini to nie sa one calkiem \"mini\" -ja mam na dole i szczerze to roznicy wielkiej nie widac przy tych srednich Gumeczek nie mialam zakladanych narazie? - moze dlatego ze mialam wieksze przerwy i nie bylo takiej potrzeby ale haczyki przy niektorych zabkach sa wiec napewno gumeczki jeszcze sie pojawia :) pozdrawiam wszystkich wytrwalych!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monikita K
Hej. Wlasnie uszkodzilam sobie aparat. Cos musialam nadgryzc. Wyglada to tak jakby drucik wyszedl mi z 3 klamerek pod rzad i nie wiem czym moge je otworzyc zeby go wlozyc z powrotem. Napiszcie prosze co mozna zrobic w takiej sytuacji bo nie mam okazji jechac do ortodontki (mieszkam za granica). Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monikita K to chyba zalezy od tego jaki masz aparat. Ja miałam taka samą sytuację z tym, że mogłam pojechac do orto i zrobiłam to na drugi dzień. Jeśli możesz sama sobie poradzic to spróbuj tylko delikatnie, żeby dalej niczego nie uszkadzać. Choć jednak lepiej aby to orto zrobiła. A na kiedy masz wizytę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juhuuuuuuu
wy zakładacie,a ja za m-ąc zdejmuje:) zakładajcie bo się bardzo opłaca,nie żałuje żadnej złotówki wydanej na aparat!a było ich mnóstwo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pyt odnośnie kosmetycznego
Czy kosmetyczny można zalożyć w przychodni publicznej czy tylko prywatnie?I czy on działa równie dobrze jak zwykły metalowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justysss
xxx_aparatka- a zamki mini są dużo drozsze.? A co do pytania odnosnie aparatu kosmetycznego to nie wiem jesli chodzi o zakładanie ale działa tak samo jak metalowy. Tylko uwazaj bo podobno po jakims czasie robi sie zolty i wyglada okropnie. Tez na początku taki chciałam ale jak to przemyslałam to...dziekuje bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pyt odnośnie kosmetycznego
A ile kosztuje metalowy?Bo kosmetyczny chyba od 2 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justysss
Ja zkaładam 4 czerwca i za metalowe płace 1500.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja za jeden łuk płacę 1800zł (metalowy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×