Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

miszt - właśnie idę jutro... I nie wiem co robić. Ja mam duza wadę, i do tego powyrywane zęby aby było miejsce na wyprostowanie się zębów. Więc nie wiem czy magiczne rurki mnie dotyczą czy nie ;/ No ale spytam :) I jeszcze ta dokuczajaca osemka, własnie konam z bolu ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rurki na 100% dotyczą także Ciebie, bo one dotyczą wszystkich :) kwestia tego czy Twoja orto posiada (powinna) takowe rurki i czy będzie chciała Ci je założyć, ale jak widzisz po wAdzi - to nie stanowi kłopotu, a to czy będziesz miała rurki czy pierścienie to żadna różnica przy wadzie - daje taki sam efekt, ale łatwiej się czyści ząbki, bo docierasz bez problemu do szczelinek między ząbkami, a przez pierścienie się tego tak dokładnie nie zrobi...:/ więc na serio - nie boj sie i poproś o rurki :) to przecież TY jesteś \"KLIENTEM\" Ty płacisz i ZAWSZE broń swego :) wyjdzie Ci to na zdrowie. Przecież nie każe Ci sie bić z orto - tylko poprsić o rurki zamiast pierścieni. :) 3mam kciuki POWODZONKA ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aparatka1985
Witam! Bywam tu ostatnio rzadziej, ale też poproszę o dopisanie do listy! Aparatka1985 1985 0 październik 2008 kwiecień 2008 / metal /1500 ? ? Hyrax /Hass 450, Maska 200 2,5 roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki miszt za rade i wogóle że powiedziałaś że coś takiego jest :) No zobaczę jak to jutro wyjdzie, napewno napisze tutaj :) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miss2008
powiedzcie mi, bo jestem bardzo przerażona, jestem nauczycielem i zdecydowalam się na aparat, jak uczniowie zareagują na mój aparat? Boję się, że będę pośmiewiskiem a bardzo mi na nim zależy nie wiem co zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>> miss, tak Ci zalezy na opinii uczniow? Zreszta lepiej zeby reagowali na aparat, niz na krzywe zeby, nie? Ja mam zajecia ze studentami i tez sie troche martwilam na poczatku, ale nie mialam jakichs dziwnych sytuacji z powodu aparatu..zreszta nawet gdyby jakies byly..to w sumie co z tego? Trzeba miec dystans do siebie. Ja tam sie ciesze, ze bede miec proste zabki za jakis czas i tylko to sie liczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miss2008
farfadette Zgadza się! ale jednak trochę opory są! myślę, że będzie okey! Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pewnie, ze sa opory, doskonale rozumiem. Mysle, ze kazdy z nas sie wahal i zastanawial, ale mysle tez ze nikt decyzji nie zaluje :) Bedzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karina 16
Mam 16 lat i z ortodontą jestem związana od podstawówki. Od piątej klasy sp nosiłam aparat ruchomy na górną szczękę, po nim od pierwszej klasy gimnazjum przez trzy lata stały aparat na dolną szczękę, a od trzeciej klasy gimnazjum stały aparat na górną szczękę i będę go ściągała za jakieś dwa miesiące. Im jest się młodszym, tym szbciej zęby się prostują i jestem wdzięczna moim rodzicom, że w porę się zreflektowali. Chodzimy oczywiście prywatnie i za te pieniądzie moglibyśmy pewnie kupić już kupić niezłe auto (moja o trzy lata starsza siostra też ma aparat- już drugi stały!). Ortodonta to ogromny wydatek i niestety ciągle luksus na który nie wszystkich stać. Życzę wytrwałości tym, którzy chcą go założyć, bo to nie tylko moda, ale też często dużo bólu, afty i otarcia dziąseł. Mimo to warto. Służę wszystkim radą. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeeejuu ile nowych postów :O :O. Wczoraj nie mialam neta a tu z 5 stron już :D :D miszt ->> Twoja notka odnośnie braku bólu troche mnie uspokoiła :D Teżjestem zdania, że to zależy od tego jak ktoś jest wrażliwy na ból. Czasami sobie to po prostu wmawiamy :// . miss2008 ->> Jeżeli tak cie to dręczy to moze zafunduj sobie jakiś aparat kosmetyczny?? Jejj jutro jade na obóz (pogoda oczywiście świetna -_- ). A jak wróce tooo separatory + długa lekturka ja forum :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--> miss2008 Nie przejmuj sie tym co powiedzą uczniowie - na pewno większość z nich zareaguje pozytywnie, niektórzy pewnie w ogóle nie zauważą zmiany Z innymi bedziesz pewnie wymieniać opinie odnośnie aparatów - teraz tyle dzieciakow nosi aparaty :) i nie ma sie czym przejmować - tylko zakładać - czekać na efekty A jeśli będą nawet z Ciebie żartować na początku to na żarty najlepiej odpowiadać żartem :) z szerokim uśmiechem Jesli tylko zobacza ze sie przejmujesz - beda dokuczac - ale grunt to sie nie przejmować i dobrze odżywiać !!! --> Fanta88 jak czegoś brakuje to wstaw proszę kreseczki :) --> Aparatka1985 czy ty maskę nosić od momentu kiedy założyłaś hyrax/hass ? pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fanta88 ja resztę info do tabelki podam dopiero w poniedziałek:) Tak w ogóle jak byłam wyrywać te czwóreczki kochane, to chirurg mi powiedział, że w moim przypadku (podniebienie u góry jest na szerokość palca wskazującego:)) zamiast tego łuku podniebiennego należałoby raczej się nie pierdzielić i rozciąć podniebienie, że niby chirurgicznie, aż zdębiałam:D Ale potem dodał, że w sumie to chyba, aż takich twardych kości nie mam:D Skasował mnie 150 zł od zęba. Wydaje mi się, że dużo biorąc pod uwagę fakt, że okazały się te czwórki dość łatwe do usunięcia. Zajęło mu to (łącznie z podaniem znieczulenia) góra z 15 min:) Ale nie ma co... ważne, że już po wszystkim. Pozdrawiam i miłego wieczoru życzę wszystkim;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystko uzupełnione :) sprawdźcie czy nie ma błędów. Ja w sobotę wyjeżdżam na 2 tyg do Włoch. Jakby ktoś chciał coś zmienić, dodać albo się wpisać to zostawiam listę osób które mają uprawnienia i wzór podania : **Filip** roxien Onira http://docs.google.com/Doc?id=dpckg7s_2g4j967ht A mnie ostatnio cały czas ząbki bolą, co prawda słabo ale czuję je. :D Wy też macie taki dziwny nawyk wypychania tych krzywych ząbków językiem czy tylko ja to mam ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roxien Dla mnie największą nagrodą to będzie zobaczenie waszych pięknych uśmiechów ... takich hollywoodzkich !!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anioleq3
Ciekawy temat z aparatami. Fajnie poczytać rady itp. No więc ja mam 14 lat. Od 2000 r. chodzę do ortodonty. Najpierw musiałam masować dziąsła później 2006 r.[ chyba] aparat ruchomy na górę i na dół. Nie chciało mi się nosić. Seplenienie, ciągłe ściąganie do jedzenia, hamski wygląd + brak efektów [ również z mojej winy bo nie nosiłam regularnie ]. Ostatnio razem z rodzicami postanowiłam że czas udać się do prywatnego ortodonty. Wczoraj byłam na 1 wizycie. Ortodonta bardzo sympatyczny ciągle mu się coś myliło zamiast asia to kasia, zamiast laryngolog to ginekolog xD. Powiedział że nie mam dużej wady i aparat bd. nosić jakieś 1,5 r. do 2 lat. 27.08,08 roku będę mieć zakładany górny łuk , a 3,4 msc' później dolny. Muszę tylko wymienić jedną plombę na mocniejszą i to wszystko. A inna ortodontka straszyła mnie że bd. musiała wyrwać cztery 5 bo rosną mi cztery 8. Beznadziejnie by wtedy było. Myślę że jakoś przeżyję te ok. 2 lata. Chcę mieć proste zęby, a jeszcze po wybieleniu i wyrównaniu będzie extra xD. Trochę dużo napisałam ; P może ktoś przeczyta, a jeśli nie to jaki kolor gumek doradzacie mi na pierwszy raz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anioleq3
na 1 raz lepiej jest założyć w 1 kolorze ? ja za aparat płacę 1600 zł. jeden łuk . xD a Wy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anioleq3 Hmm ... gumeczki wszystkie prócz przezroczystych bo bardzo szybko żółkną. Moim zdaniem do aparatu metalowego - szare, a do estetycznego - w kolorze zębów (różnie ten kolor nazywają, ja go nazwałam kość słoniowa). Chyba, że nie boisz się kolorków to pisz do xxx_aparatka, ona jest ekspertką w tej dziedzinie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anioleq3
dziękuję za radę : * ja właśnie chciałabym spróbować jakiś kolorków bo fajnie wyglądają u różnych osób. ale nie wiem czy na moich zębach będą tak wyglądac. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale ten aparazt daje efekty :D moja broda jak sie usmiecham jest inna przy czym cala moja twarz jest inna :D jestem taka szczesliwa ze nie moge tego opisac :D eh Oj tak napewno jestem ekspertka w kolorowych ligraturkach :D Wiecie dzis spotkalam znajama z pierwszej klasy podst. i ona tez ma aparat i miala na zebach Zielono-niebieskie gumki wygladalo to przesssssssssssssslicznie az se chyba takie zaloze :d pozdraiwam wszystkich zadrutowanych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anioleq3
aha. :) a jakie TY? xxx_aparatka zakładałaś gumki na pierwszy raz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biale(chyba) wiecie to juz bylo tak dawno ze nie pamietam :D (nie cale 3 miechy) nie polecam potem byly kolorowe :d i juz nigdy nie przezuce sie na inne niz kolorowe :D sa przesliczne bo po to zakladalam aparat zeby poszalec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie polecam bialych ani przezroczystych bo zolkna nawet jak sie myje zeby . zolkna przez naturalne bakterie wystepujace w jamie ustnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anioleq3
ja od początku myślałam właśnie o kolorowych / jednen kolor lub jakiś mix , ale nie wiem jakie dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ona94D
no no no, widzę że już dość dużo nas na tej liście ;) Nie mogę się doczekać kiedy będę miała ten piękny uśmiech xD który będzie w końcowym efekcie ;) Za niedługo jadę na usuwanie ósemek i mam ogromnego stracha przed bólem który mnie czeka:/ Jak ja już bym chciała być w końcowym etapie noszenia tego aparaciku. Ból czasem potrafi wykończyć :/ Ale da się przeżyć. Warto pocierpieć dla pięknego uśmiechu z Hollywood xD Pozdrawiam zadrutowanych ;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeeeny ;( nie wyrabiam z bólu ;( ! Zęby bolą ale znośnie ... gorzej że mi to promieniuje do głowy ;( a to już jest nie do wytrzymania. ;( ;( ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martaaa1102
Nie jesteś sama kochana. Mnie też od paru dni bardzo bolą zęby.. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masowanie dziąseł pomaga na ból zębów. Tylko ta głowa ... ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×