Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

roxien Dzięki :D A ja u ciebie widzę już proste ząbki i to też w takim krótkim czasie. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi juz 2 m-ce zlecialy i to nie wiadomo jak szybko. Tak szybko; ze nawet nie zauwazylam:). Miejmy nadzieje, ze dalej tak bedzie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fanta88---> jak na razie nic mi nie wiadomo. Wszystko dlatego, ze nie mam zbytnio miejsca (jak zagryzam zeby) na aparat. Orto mi powiedziala, ze to bedzie z czasem wiadomo. Czy bedzie, czy nie. A to nie jest takze jedynym problemem, bo mianowicie nie mam 8 na dole i nic na to (po zdjeciu rtg) nie wskazuje, ze mi wyrosna. Wiec jesli juz bede miala to miejsce na aparat, to czeka mnie usuwanie tych moich nieszczesnych, niewyrosnietych 8 chirurgicznie:( .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LaStella
Bardzo proszę dopisać mnie do listy: Data urodzenia:1981 Usuniętych zębów:0 Data założenia dolnego łuku :31.07.2008 Data założenia górnego łuku: plan na lipiec 2009 Czas noszenia: 2 lata Rodzaj aparatu: metalowy/1600zł miejscowość: Rzeszów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roxien 🌻 U mnie najpierw góra musiała się troszkę podprostować żeby dół zakładać bo lewa dwójka uderzałaby w zamek na dolnej jedynce. Co do wyrywania ząbków to u mnie będzie wiadomo dopiero za 4 miesiące. :( Też mam aparacik mówił że w Poznaniu jest jakiś dobry chirurg ... i tak sobie myślę że jak będę musiała coś usunąć to sie wybiorę tylko pytanie ile sie tam czeka na zabieg i ile kosztuje. Normalnie chora jestem jak mam usuwać jakiegoś zęba. ;( LaStella 🌻 Nmzc. A łuk podniebienny jest lub będzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi to troche do Poznania za daleko:(. Coz pozyjemy zobaczymy. W sumie i tak trzeba kiedys bedzie usunac te 8:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roxien Nio ja też blisko nie mam do Poznania. Tylko że u mnie usuwanie chirurgiczne jednego zęba kosztuje 800zł. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fanta88---> uuuu to rzeczywiscie lipa, jak nie wiem co. Moja orto jak by cos polecila Wawe, a tam 500 zl za 1. To normalnie dyskryminacja. Moja kolezanka chodzila z 1 bolaca 8 w Lublinie i nie placila nic za usuniecie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roxien Wszystko zależy od tego czy wyszła ta ósemka czy nie. U mnie jest duże prawdopodobieństwo że wyjdą tylko nie wiadomo kiedy. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u Ciebie to chociaz jest nadzieja. U mnie niestety nie ma mozliwosci, aby kiedykolwiek wyrosly:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roxien Czy ci wyjdą czy nie to żaden ortodonta nie może ci zagwarantować. Także jeszcze sprawa u ciebie nie jest przesądzona. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-->justka_pl Z łukami to jest tak, że na początek daje się najsłabsze, a z czasem mocniejsze, żeby na początku nie zabić pacjenta i żeby nie zrobić mu krzywdy, bo jak zęby za szybko się przesuwają to może spowodować resorbcję korzenia (to znaczy, że kość zanika z jednej strony zęba a nie nadąża się odbudowywac z drugiej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roxien---> a dziękuje :) ja sie dowiedziałam ze mi wogóle 8 nie wyrosną bo nie mam nawet zalążków czy jakoś tak :P Hyh w końcu zęby mądrości:P dlatego taka głupia jestem hehe :P A i ślicznie ci sie ząbki prostują:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wreszcie zadrutowana;DD justys93_XD---->ale ci dobrze nie wyrosną ci ósemki.A u mnie możliwe jest,że wszystkie będe musiała usunąć chirurgicznie;( ,bo orto na podstawie zdjęcia powiedziała,że ósemki wyglądają przeciętnie.Ile ja bym dała,żeby one wcale nie zaczęły rosnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madziu--->jakże miałabym nie być zadowolona z aparaciku.Jest zaje....;)Narazie ząbki aż tak strasznie nie bolą tylko trójki tak delikatnie pobolewają.Lece wypróbować wszystkie szczoteczki które dostałam od orto;DD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja już całkiem przywykłem do mojego aparaciu, uwielbiam go:D dzisiaj byłem na lodach pizzy i frytkach wszytsko zjadłem i właśnie zaraz musze iść to wymyć LOL:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teyyy chłopaq zdjęcia xD proszzz Widzę, że prawie wszyscy żyją, a reszta odszedłaaaaaaaa :ppp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze ja zostalam=) prawie jako ostatnia zakladam hihi, juz za tydzien separacje i upragniony gorny luk:D rewelka, nie moge sie doczekac:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 wizyta - wycisk, skierowanie na RTG. 2 wizyta - doniesienie zdjęć RTG 3 wizyta - omówienie planu leczenia 4 wizyta - separatory 5 - założenie aparatu czy tak jest naprawde???? czy to wszystko trwa krocej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-> do Fanta88 Łuku podniebiennego nie będzie, bo u mnie nie ma takiej potrzeby, tak przynajmniej mówił mój ortodonta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>> madzia, u mnie bylo tak: 1 wizyta - wycisk, RTG, omowienie planu leczenia (RTG bylo na miejscu) 2 wizyta - separatory 3 wizyta - zalozenie aparatu pewnie zalezy od orto, od wyposazenia gabinetu i od tego, ile kasy z Ciebie chce zedrzec..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wydaje mi sie ze u niej nie ma przyzadow do zdjec rtg ;( a od razu po 1 wizycie kazala gdziec pojsc w inne miejsce zrobic rtg w tym samym dniu?????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>> madzia jesli dobrze pamietam, to orto chciala sie ze mna umowic na zakladanie separatorow jeszcze w tym samym tygodniu, w ktorym robila mi wyciski, a tydzien po zalozeniu separatorow mialam miec zakladany aparat. I w sumie wyszlo tak, ze na moje zyczenie wszystko sie przesunelo o, chyba 2 tygodnie, bo szlam jakos wtedy na wesele i chcialam jeszcze bez aparatu :)). Wiec, gdyby to zalezalo od mojej orto, wszystko trwaloby 2 tygodnie (okolo).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×