Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość voldtekt
aua,obudził mnie miażdżący ból zębów-pierwsza noc z separatorami..jadę na krupniku i bobovicie,bo po próbie zjedzenia kanapki nie odważę się na nic więcej. słuchajcie, jak założą mi aparat,to będzie bardziej bolało???:/:/:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość voldtekt
trochę naiwne pytanie,ale powiedzcie,że nie;);/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spirit_of_69 Myślę że 22 lata to nie jest za późno, wiadomo że im człowiek młodszy tym większe i szybsze efekty. Czy jedynym wyjściem jest operacja ... hmm ... wszystko zależy od wady czy jest duża czy mała. Po za tym ortodoncja poszła bardzo do przodu przez te kilka lat więc jest szansa że stałym aparatem będziesz leczona ... nio i szybciej niż 5 lat ale tak jak mówię wszystko zależy od stopnia wady. :) Bądź dobrej myśli, powinno być dobrze. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
voldtekt Dla mnie separacja była gorsza niż aparat i myślę że większość też tak miała. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość voldtekt
fanta88,co za ulga!thanx,liczę na to,że w moim przypadku będzie podobnie:)w końcu przez 3 dni można się przemęczyć:) Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
voldtekt---> nie wiem jak to jest mieć separatory, bo ich nie miałam. Z tego co słyszałam od innych osób ciężko jest w tym jeść. Aparat to nie taka straszna sprawa i pewnie powie Ci to wiele osób. Samo założenie nie boli, natomiast później czuć nacisk na zęby. Ale to kwestia czasu( przecież każdy musi się przyzwyczaić). Oczywiście u każdego jest inaczej. Jedni bardziej odczuwają ból, u innych może zupełnie go nie być. Szybko przechodzi, później już tylko bolą pojedyńcze zęby i nie jest tak tragicznie. Da się przyzwyczaić do niego, to kwestia czasu, a zapomnisz że go masz i będziesz wcinała już wszystko. A i jeszcze po każdej wizycie przez pierwsze dni bolą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość voldtekt
Naprawdę dzięki,dziewczyny,na 3dni przed założeniem dostałam lekkiego pietra,w końcu to "nowość"dla mnie.wszystko jest dla ludzi i wiele można znieść myśląc o celu,jakim jest ładny uśmiech;) Pozdr:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zainteresowana 555
Wiatjcie, Słuchajcie mam problem, mam apart juz 5 miesiecy na gornym luku i juz wszytko prawie idealnie jest, no i moje ordotontka powiedzila ze mozemy juz dolny zakldac, a na poczatku mowil ze w moim przypadku nie trzeba. problem polega na tym ze ona jest droga doscy za gore szafiorwy zaplacielm 2500 dol bym metalowy zalozyla ona ma 1800 z tego co patrze Wy o wiele taniej placiliscie. wizyta 100 zl.jak nie zaloze dolu to jest przerwa miedzy gornym a dolnym lukiem taka szparka. Moje pytanie jest takie czy orientujecie sie czy mozna zmienic w czasie leczenia ordotontke? i czy ktos jest z gdanska i mi poleci jakos dobra i nie droga? dziekuje z gory z za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zainteresowana 555 Można zmieniać ortodontę ale się to nie opłaca bo wtedy będziesz musiała mieć zdejmowany aparat i jeszcze raz zakładany u nowego ortodonty (oczywiście za wszystko płacisz). :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość voldtekt
jasne,że można zmienić,tylko musisz najpierw podzwonić i popytać czy zajmą się osobą,która ma już górny łuk.najlepiej wpisz w wyszukiwarkę "ortodonta gdańsk",sprawdź ceny jeśli mają stronę internetową i na pewno kogoś znajdziesz.możesz zapytać na forum wizażu,bo wiem,że tam ktoś miał podobny problem..zaraz podrzucę link..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość voldtekt
fanta88,a ja czytałam,że ktoś zmieniał i orto pracował na starym aparacie..nie wiem dokładnie,ale warto sprawdzić,czy ktoś się podejmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spirit_of_69
czy nie ma tu nikogo z tyłozgryzem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
voldtekt Nio koleżanka by musiała podzwonić i się popytać ale z tego co wiem ortodonci nie biorą pacjentów w trakcie leczenia u innego ortodonty. Wiesz jak to jest każdy ortodonta ma inną wizję wyleczenia wady. Oczywiście warto poszukać jakiegoś tańszego tylko pytanie czy będzie równie dobry jak ten poprzedni ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość voldtekt
Fanta88,oczywiście masz rację..nie wiadomo,czy któryś lekarz się zdecyduje..naprawdę ciężko o to,ale nic straconego,Gdańsk to spore miasto,może akurat ktoś nie będzie miał z tym problem.Cóż więcej..POWODZENIA!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość voldtekt
ooo,widzę,że ktoś mnie wpisał na listę;)jak tak,to ok.podaję dane: rok ur.:1988 miasto:Olsztyn aparat:pół metalowy-pół szafirowy(od 3 do 3) łuk podniebienny:nie, wyrywane zęby:nie cena:1900, dół za 1,5miesiąca(metalowy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość voldtekt
tam miał być Olsztyn,nie wiem,co mi wyskoczyło;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość voldtekt
leczenie 1,5 roku-max 2lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spirit_of_69 🌻 Ja mam tyłozgryz ale bardzo mały. Będę to miała korygowane wyciągami zewnętrznymi ale dopiero po założeniu aparatu na dół i jak się ząbki bardziej podprostują. zainteresowana 555 🌻 Proponuję ci zrobić listę pozytywne i negatywne rzeczy związane ze zmianą ortodonty. Teraz wiesz na czym stoisz, że potrzebujesz więcej kasy, nie jest to oczywiście mały problem ale weź pod uwagę to że bardzo ryzykujesz ze zmianą orto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spirit_of_69
mój tylozgryz jest straszny, nie bylo tak źle dopoki o tym tyle nie myślałam, ale teraz to już mam obsesje na tym punkcie. najgorsze jest to, że uzbierałam już kase, a boje się, że od ortodonty usłysze, że już nic się nie da z tym zrobić. zobaczymy w przyszłym tygodniu.... będe bardzo wdzięczna jeśli odezwie się ktoś jeszcze z tyłozgryzem i podzieli się swoimi przeżyciami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość voldtekt
spirit_of_69,sądzę,że da to się wyleczyć aparatem,jeśli nie,to taka operacja jest refundowana przez nfz-najpierw ustawiają Ci ząbki aparatem,później operacja szczęki.nie przejmuj się tym,nie ma osób "za starych"na leczenie,więc głowa do góry i niezamartwiaj się tym,ortodonta wyjaśni Ci co i jak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość voldtekt
Fanta88,dzięki za wpis:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spirit_of_69
dzięki za stronke, jeszcze przez weekend się podenerwuję, a potem zobacze co powie pierwszy ortodonta, jak spisze mnie na straty to jestem jescze na 15 umówiona do drugiego;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Znalazlam dzisja chwile czasu i postanowilam sie pochwalic zmanami w moich zabkach... Tak bylo przed bardzo duza wada... http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a481dc6981231064.html Tak po miesiacu i troszke http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/04aea95ef28d6fd6.html A tak w dniu dzisiejszym dokladnie to po 78 dniach noszenia aparatu http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/bbe0627251ddb134.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość voldtekt
RedSpinka,jestem pod wrażeniem tak dużej zmiany i to po dwóch miesiącach.masz bardzo ładne,prościutkie ząbki,pozazdrościć:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
voldtekt 🌻 Nie ma za co. ;) 🌻🌻🌻 UWAGA 🌻🌻🌻 Kochani do listy zostały dodane 2 nowe rubryki : Rodzaj wady i Wyciągi zewnętrze, maska twarzowa. Tylko bardzo was proszę o jak najmniejszą ilość wyrazów w opisie wady. Najczęstsze wady podaję : * Zgryz otwarty - zgryz w którym między zębami górnymi a dolnymi możemy dostrzec prześwit czyli zęby górne nie kontaktują się z zębami dolnymi * Zgryz głęboki - zgryz w którym zęby górne zakrywają zęby dolne powyżej normy np. w odcinku przednim zęby górne zakrywają powyżej 2/3 wysokości zębów dolnych * Tyłozgryz – zgryz w którym zęby górne znajdują się znacznie przed zębami dolnymi, co powoduje cofnięcie zębach żuchwy w stosunku do zębów szczęki * Przodozgryz - zgryz w którym zęby przednie dolne znajdują się przed zębami górnymi * Zgryz krzyżowy - zgryz w którym którykolwiek z zębów dolnych jest położony na zewnątrz w stosunku do zębów górnych, prawidłowo wszystkie zęby górne powinny być na zewnątrz dolnych * Stłoczenia – zgryz w którym z powodu braku miejsca zęby są obrócone lub położone na zewnątrz lub do wewnątrz w stosunku do innych zębów * Zęby odseparowane, diastema – zgryz w którym z powodu nadmiaru miejsca zęby są tak położone że nie kontaktują ze sobą a między nimi znajdują się widoczne \"szpary\" Osoby które nie są jeszcze wpisane a chcą być na liście to podaję podanie : Nick - Rok urodzenia - Ilość usuniętych zębów na potrzebę aparatu - Rodzaj wady - Data założenia górnego łuku / rodzaj / cena - Data założenia dolnego łuku / rodzaj / cena - Łuk podniebienny - Wyciągi zewnętrzne , maska twarzowa - Czas noszenia - Miejscowość - Linki do zdjęć - Data zdjęcia górnego łuku - Data zdjęcia dolnego łuku - ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
voldtekt- Ja jak i moj ortodonta tez jestesmy pod wrazeniem jak wszystko szybko sie zmnienia w moim wieku Jestem bardzo szczesliwa !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość voldtekt
ja mam chyba zgryz krzyżowy,bo lekko mi zachodzą ze 3 zęby,a poza tym,0 wyciągów,mask itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×