Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Widzę, że już jestem na liście, fajnie :D A mam do Was jeszcze pytanko, czy puchnie wam szczęka? Bo mnie zęby prawie, że nie bolą, ale po ok. 5 dniach od założenia aparatu spuchła mi twarz i strasznie bolała mnie szczęka z obu stron, tak jakby węzły chłonne :( Na szczęście już przeszło, ale boję się, zeby mi sie tak za często nie robiło. Ktos tak miał, czy to normalne??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spirit_of_69
mam do Was pytanko, bardzo zależy mi żeby mieć aparat jak najszybciej, dlatego, że bardzo chce go mieć, ale też żeby zdąrzyć przed początkiem roku akademickiego, bo potem napewno będzie mniej czasu na wizyty. ile czasu upłynęło od momentu waszych pierwszych wizyt u ortodonty do momentu założenia aparatu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cziqitka89 🌻 Może alergia na aparat ? spirit_of_69 🌻 Zależy czy będziesz miała coś do wyrwania czy nie, nio i czy masz wszystkie ząbki wyleczone. Jak te rzeczy nie będą przeszkodą to jakieś 1-3 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do \"Fanta88\" -> mogę prosić o wpisanie do listy? :P wprawdzie to początki z leczeniem ortodontycznym. Nick- taka_o_silnej_woli rok urodzenia - 1991 rodzaj wady - zgryz otwarty, przodozgryz data załozenia górnego łuku / rodzaj / cena / - ? kwiecień 2009 ? data założenia dolnego łuku / rodzaj / cena - ??? łuk podniebienny - hyrax akrylowy wyciągi zewnętrzne, maska twarzowa - maska twarzowa czas noszenia - hyrax 9 m-cy + 2 lata aparat stały miejscowość - :P linki do zdjęć - - data zdjęcia górnego łuku - ??? data zdjęcia dolnego łuku - ??? dawno mnie tu nie było, wchodzą na forum osoby mające maskę twarzową? jak tak to napiszcie czy widzicie już jakieś efekty. Jak tam noszenie hyraxa u innych xD u mnie wczoraj minął miesiąc ;) wczoraj wystraszyłam się bo zaczął mi się ruszać hak od maski twarzowej ;/ eh jutro dzwonimy do orto i chyba trzeba będzie pojechać, bo wizytę mam dopiero za 1,5 m-ca a jak będzie coś przez to nieprawidłowo działać to nie chcę mieć tyle czas w placy pozdrawiam wszystkich, :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja będą miał maskę dailera, czy jakoś tak. Kto może już z Was ją nosi? Jest niewygodna? Jak się w niej śpi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tesa 36
ja tez mam tylozgryz dodam ze jestem duzo starsza od ciebie moje leczenie polega na tzw. kamuflazu aparat mam tylko na gornym luku lecze sie juz 6 miesiac iefekty sa super wszystkie zeby gorne pieknie sie cofnely ijjuz moj usmiech jest super jeszcze tylko musza zniknac luki po usunietych 4 pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taka o silnej woli >>> noszę maskę dopiero 1,5 tyg, więc efektów chyba żadnych nie widać, przynajmniej ja nie dostrzegam. Mam nadzieje, że z moimi hakami wszystko będzie ok i Tobie również tego życzę:) zombol >>> wg mnie nie jest aż tak niewygodna. Boli mnie jednak po przebudzeniu trochę broda, ale to wszystko zależy jak mocne gumki dostaniesz od orto. I co ważne po pierwszej nocy z tym cudeńkiem:D poraniłam sobie dziąsła pod zębami, bo ta dolna część bardzo wbijała mi się w szczękę. Znalazłam na to sposób -> Wpycham sobie waciki kosmetyczne (orto polecała też kawałek flaneli) w taki sposób, że górny rant tej dolnej części (że tak to nazwę brodowej:)) nie dotyka w ogóle twarzy i jest good!:) Pozdrawiam all

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spirit_of_69
do Tesa 36, mogłabyś napisać coś więcej o tym kamuflarzu? na czym to polega? masz górny łuk i jescze jakieś dodatkowe aparaty czy tylko to? jak długo będziesz nosić aparat? czy Twój ortodonta nie mówił Ci o operacji? i jeszcze jedno, piszesz, że górne zęby Ci się ładnie cofnęły, a co z żuchwą, wysuneła się? bo jak patrze na mój profil to widze, że moja żuchwa jest bardzo cofnięta i obawiam się, że nawet jeśli jakiś aparat ją wyciągnie to po zakończeniu leczenia cofnie sie z powrotem. Twój ortodonta nie mówił tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do \"Fanta88\" - dziękuje za dopisanie :) do \"zombol\" ja noszę maskę i myślałam że będzie gorzej, nie powiem że jest wygodna, bo czuje się pewien dyskomfort, ale właśnie noce lubię najbardziej bo usnę i nawet nie pamiętam że ją mam i budzę się rano :P najgorsza była 1 noc bo bałam się że mi spadnie czy coś to prawie przeleżałam całą noc a teraz to już luz a noszę maskę hm ponad 3 tygdnie i śpi mi się całkiem ok. I wcale nie spada w nocy! Mi się nigdy to nie zdażyło do \"Bluberry\" -> u mnie już widać efekty jak byłam na kontroli u orto po niecałych 2 tygodniach noszenia powiedziała że szew się już poluzował dzięki hyraxowi i już się też ze zgryzem coś zaczęło dziać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taka o silnej woli >> jeśli o podniebienie chodzi i działanie Hassa to jak pisałam parę postów wcześniej efekty widzę gołym okiem! Szpara między jedynkami ma jakieś 3-4 mm :) nie widzę efektów noszenia maski:) Dodam, że mi również maska ani razu nie spadła w nocy. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:D Ja do tej lisy :p - zgryz otwarty - przodozgryz - stłoczenie - przesunięcie linii śr. - zwężenie szczęki Pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość voldtekt
justka_pl,to samo miałam 3dni temu,współczuję;/ale nie pozwoliłam się dotknąć dentystce,póki nie dała mi znieczulenia;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przesunięcie linii środkowej to jest jak linia pomiędzy dwoma jedynkami górnymi a dolnymi jest inaczej.? Bo ajk tak to to ja też mam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość milka789
mam pytanie wiecie po jakim czasie mniej więcej zęby się przesuwają żeby szparę po zębie zakryć... ? bo noszę aparat od 2 miesięcy zęby są już proste... ale szpary są... czy to możliwe ze za rok już nie będzie ich ?? i ściągną mi aparat... ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość voldtekt
justka_93,chyba to to;p a więc też to mam:D mówcie dalej,bo coraz więcej się dowiaduję o swoich krzywusach:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość voldtekt
*justys93-o tak,podobne nicki macie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TESA 36
DO SPIRIT ORTO MI WSZYSTKO MOWILA NA TEMAT OPERACII MOJ TYLOZGRYZ NIE JEST ZBYT WIDOCZNY SKORO PRZEZ TYLE LAT NIE MIALAM ONIM POJECIA DOL ZEBOW MAM DOL LADNY MOJA BOLACZKA BYL LUK GORNY GDZIE 1 I2 BYLY WYSUNIETE DO PRZODU ORTO NIE PROPONOWALA MI ZADNYCH WYCIAGOW MASEK BEDE MIALA TYLKO LUK GORNY KAMOFLARZ TO WLASNIE COFANIE ZEBOW GORNYCH CALKOWICIE NASZEJ WADY BEZ OPERACII NIGDY SIE NIE USUNIE ORTO POWIEDZIALA ZE JEST TO BARDZO CZESTA WADA SLOWIAN NO COZ POROZMAWIAJ ZE SWOJA ORTO KONCOWA DECYZJA NALEZY DO CIEBIE JA WYBRALAM TAKI WARIANT POZDRAWIAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justys93_XD - Tak, tak. Np. ta lina pomiędzy górnymi jedynkami jest w lewo, a ta dolna w prawo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fanta88--> po to założyłam aparat estetyczny,zeby nie rzucał sie w oczy,wiec nie ma mowy o kolorowych gumkach:) w przyszlym miesiacu bede miec tez kosmetyczny łuk,w kolorze zębów:) jesli na dól załoze metalowy,to pewnie poeksperymentuje ;) chociaz wolalabym tez estetyczny,zobacze jeszcze:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spirit_of_69
dzięki Tesa, własnie jutro ide na wizyte to zobaczymy co mi zaproponuje, moj tyłozgryz jest niestety bardzo widzoczny:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×