Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

do daniel_bydgoszcz--> ja co prawda mam aparat metalowy,ale myślę,że jeśli chodzi o czyszczenie,nie specjalnie się one różnią. co do szczoteczki, ja używam specjalnej manualnej Oral B ortho brush, a elektrycznej tylko do czyszczenia przednich zębów (z tym że zazwyczaj używam zwykłą szczoteczkę) Wyciorek jest jak najbardziej wskazany,dociera w różne zakamarki :) Irygatora nie używam, bo wystarcza mi płyn do płukania, szczoteczka (na przemian z elektryczną) i wyciorek. To wsio :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daniel_bydgoszcz
thx za odp. a szczoteczek to uzywac zwykłyxch czy tych ortodontycznych z wycieciem "V"??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a to jak komu wygodnie :) ja wolę używać tej w kształcie litery V,bo wydaje mi się,że czyści lepiej,ale może to tylko taki psychiczny komfort ;) w każdym razie, ta specjalna do aparatów na pewno gorzej nie myje ząbków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość voldtekt
a ja używam elektrycznej oral b vitality pro white przy porcelanowych zamkach i sprawuje się świetnie:)do tego wyciorek,płyn elmex i czasem nitka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość voldtekt
*szafirowych zamkach;p już sama nie wiem,co mam na zębach:Dale różnicy raczej między nimi nie ma,choć moja orto twierdzi,że szafirowe są trwalsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daniel_bydgoszcz
co ile wymienia się końcówkę orto w szczoteczce elektr? ja juz nie wiem czy kupowac szczoteczke elektryczna czy nie;/ prosze o porady. mam miec aparat porcelanowy i zdecydowalem sie na irygator;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc wszystkim :) Fanta, poprosze o uaktualnienie na liscie :) Bede miec zakladany dol 24.10.2008. Dziekuje, pozdrawiam :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość voldtekt
>>daniel_bydgoszcz, końcówkę wymienia się co ok 3mce,można trochę później jeśli nie wyblakła,ani nie zmieniła się jej struktura.ale średnio 3mce.Wiesz,jak uważasz,zdania są podzielone,ale osobiście nie wyobrażam sobie mycia zębów w aparacie szczoteczką manualną.Jak raz byłam do tego zmuszona,to przyznam,nie było lekko;p przyzwyczaiłam się do elektr.,bo jest bardzo skuteczna i czuje się różnicę w komforcie mycia.poza tym ruchy oscylacyjno-rotacyjne są dokładne,ale delikatne,więc nie wiem,jakim cudem mógłby odpaść zamek.No chyba tylko wtedy,gdyby orto go za słabo przykleił. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem nie ma co szaleć ze szczoteczkami, bo po jakiś 2 tygodniach jest już cała poszarpana :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daniel_bydgoszcz
voldtekt --> mozesz odezwać się do mnie na GG: 4541272?? mam kilka pytan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja szczoteczka już 2 miech się trzyma wiec nie wiem :D czy za mało zęby myje ...? hmm :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość voldtekt
zapewne nie,po prostu wystarczy nie przyciskać jej na chama i dobrze się trzyma;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mi wystarcza zwykła szczoteczka, wyciorki i nić dentystyczna, dodatkowo jeszcze płyn do płukania dzióbka używam. :D farfadette 🌻 Dopisane. ;) 🌻🌻🌻 UWAGA 🌻🌻🌻 Przypominam, że 2 nowe rubryki są. ;) Dla chętnych formularzyk : Nick - Rok urodzenia - Ilość usuniętych zębów na potrzebę aparatu - Rodzaj wady - Data założenia górnego łuku / rodzaj / cena - Data założenia dolnego łuku / rodzaj / cena - Łuk podniebienny - Wyciągi zewnętrzne , maska twarzowa - Czas noszenia - Miejscowość - Linki do zdjęć - Data zdjęcia górnego łuku - Data zdjęcia dolnego łuku - ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daniel_bydgoszcz
Zwykłą tzn najzwyklejsza w sklepie czy z wycieciem "V"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wydaje mi się że nie jest ważne jaka szczoteczka do szorowania tylko jak czyścicie, ja mam najzwyklejszą + wyciorek+płyn + nici i jest spoko, szczoteczke wymieniam co 1-1,5 m-ca pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daniel_bydgoszcz
co do nici to uzywacie superfloss czy zwykła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tam też używam zwykłej. NIe ma co szaleć, bo włókna bardzo szybko się niszczą i trzeba często wymieniać. Zresztą jak mówili poprzednicy zwykła szczotke, wyciorek i płyn do płukania w zupełności wystarczą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tesa 36
ja nosze aparat juz 6 miesiecy .moja orto tez kazala zrezygnowac ze szczoteczki elektrycznej,tak tez zrobilam,zwykla mylam okolo 2 tyg.efekt byl taki ze caly czas mialam wrazenie niedoczyszczonych zebow otym ze wydawaly sie bardziej zolte nie wspomne.no i co kochani zrobilam/wrocilam do szczoteczki elektrycznej stwierdzilam ze co bedzie to bedzie.na dzien dzisiejszy moja higiena wyglada tak////3 razy myje zeby po glownych posilkach,wyciorki sa nieodzowne awieczorkiem tuz przed spaniem plukam plynem elmex czerwonym i jest okoczywiscie mojej orto nie przyznalam sie ze uzywam sz.elekt.zaznaczam ze mam aparat porcelanowy tez na poczatku przezywalam jak myc i czym ale uwierzcie po miesicu wam przejdzie i wszystko stanie sie rutyna.odnosnie przebarwien aparatu porcelanowego,usiebie nic nie zauwazylam mimo ze pije 2 kawy dziennie//po kawie staram sie umyc zeby no chyba ze nie mam takiej mozliwosci to chociaz plukam woda////jadlam juz nie raz buraczki i pilam barszczyk czerwony ijes ok nic sie nie stalo.wracajac jeszcze do tematu sz.elek.wydaje mi sie ze wszystko zalezy od aparatu jaki sie ma itej calej otoczki np.wyciagi sprezynki gumkiitp.zaznaczam ze ja mam zwykly tylko od 3 do pierscieni biegnie dodatkowy drucik ktory pomagaodciagac te 3 na miejsce 4......to tylle pozdrawiam wszystkich i zycze powodzonka i pamietajcie liczy sie tylko zdrowy rozsadek ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość voldtekt
>>>tesa36,moja orto mi polecała nawet szcz.elektr.mam szafirowy i elektr.myje zęby bardzo dokładnie.wygląda na to,że co orto to teoria,w każdym razie,podobnie jak Ty,przy myciu manualną miałam wrażenie,że zęby nie są umyte dobrze,chociaż szorowałam kilka minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kejti83
Reasumując:) -zęby nalepiej myć: szczoteczką elektryczną, używać dodatkowo wyciorek-nie mam jeszcze pojęcia co to jest:), płukać ząbki płynem elmex oraz w miare potrzeby i mozliwości uzuwać nici dentystycznych:)!!! Skorzystam na pewno z tej wiedzy!! Pozdrawiam wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elektryczna najlepsza? Hmm.. no nie wiem bo nie używam... A gdzie sie wszyscy podziali? filip, dydusia :D już tyle nie zakuwajcie :P dopiero 3 wrzesień :P :P :P Nowe zdjęcie w galerii :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem jestem:P nie zakówam jeszcze:P chociaz już się zaczeło i mam juz pierwszy stopien nawet haha:D kaza nam wczesnie wstawac i w ogole;/ mam zmiane nauczyciela od biol i jest z lekka smieszny ale to sie wytnie;] ogolnie to loos;d juz chce wizyte, zmienie sobie gumki:P a tak to mam dopeiro 26-tego.09.08:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coś mało ludzie teraz piszą, no tak bo szkoła i takie tam inne i czasu się nie ma:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
**Filip** ---> to juz nie długo, szybko to zleci. Ja dopiero za miesiąc i 6 dni:( też mi się chce już iść na wizytkę. Wczoraj przyuważyłam, że aparat mi się ściągnął, tzn. od jakiegoś czasu wcale go nie czułam a teraz druty mnie szorują. Prawie tak jak po założeniu. Ale cieszę się, bo wiem że pracuje:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maria86
witam, ja caly czas zwlekam z wyrwaniem tych dwoch 4ek gornych, musze isc sie umowic, strasznego mam pietra ale coz musze to jakos przebolec:( 25.09 mam wizyte u orto już musze byc u niej z wyrwanymi zabkami dwoma :( buuu czy dam rade? mam obawy ze bede seplenic i wogole:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mnie się wcale nie spieszy z wizytą u orto po tym,jak ostatnio mnie zęby bolały :P teraz jest już ok, ale nie zapomnę tej niemiłej niespodzianki ;)o dziwo następną wizytę mam dopiero 10go października,czyli po ok 6 tygodniach. Widzę znaczne postępy w prostowaniu ząbków i naprawdę częściej się uśmiecham :) gdybym nie robiła sobie zdjęć, pewnie nie zauważyłabym szczególnych zmian. maria86---> decyzja o wyrwaniu zębów,zwłaszcza zdrowych,jest trudna.Ale z doświadczenia forumowiczów wiem, że wyrywanie nie jest bolesne-dają Ci znieczulenie,ale może wydawać się straszne...Później się nie sepleni,nikt przynajmniej nie narzekał.Bądź dzielna!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wAdzia---> ja po ostatniej wizycie myślałam, że padnę. Tak ciężko bylo na fotelu siedzieć:(. Bolało jak nie wiem co. A ona ciągnęła i końca nie bylo. Myślałam, że moja prawa trójka od razu sie przesunie jak za druta złapała. Chciałabym już mieć jakiś kolorek i zawsze każda następna wizyta to kolejny krok do przodu by wyprostować ząbki:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×