Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość kejti83
Witam Do fanty88-orto nic mi nie mówiła ale moja siostra kiedys nosiła aparat stały i miała taki plastik na podniebieniu i pow. ze pewnie mi tez założoła. Ale jak nie jest to standard to jestem spokojniejsza:)Dziekuje Ci bardzo Fanta88. Pozdrawiam. Aaaa i jeszcze jedno - ktos napisał, że zmieniły mu sie rysy twarzy? Zawsze tak sie dzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Będę miała zakładany aparat 17.09 a kilka dni temu miałam założone gumki separacyjne. Czy was też to tak cholernie boli/bolało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czemu taka duza odleglosc czasowa pomiedzy zalozeniem gumek a aparatu? Mi moja ortodontka mowila ze to tydzien czasu bedzie trwalo. A co boli samo zalozenie czy pozniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podobno mam bardzo cisno zęby. założenie nie bolało teraz bardzo boli, a mam i na góre i na dół, więc masakra:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ola-olenka---> nie miałam gumek separacyjnych,bo zamiast pierścieni mam specjalne zamki (rurki) o które się zahacza drut,ale z tego co mówią ludki tutaj separacja jest czasem bardziej bolesna niż noszenie aparatu przez pierwsze dni.Tak więc masz wstęp ;) ale na pewno będzie dobrze.Ja uwielbiam mój aparacik :D ciężko będzie się z nim rozstać...ale to dopiero za 1,5 roku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja mam mieć na rok lub 1.5 bo nie mam aż tak dużej wady. Tylko przerwa między jedynkami i jeden ząb na dole, który się troche wychodzi na zewnątrz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roxi123
mam pytanie czy was tez nie bolą zęby jak nosicie aparat stały ? bo mnie o trochę dziwi... może tak ma właśnie być ??? nie wiem co myśleć. na początku tylko bolały , a teraz nic :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejo:) ja mialam wczoraj separacje (ja myslalam ze to bedzie cos innego upychane miedzy zeby, a to takie zwykle gumki recepturki) jak mi zalozyla to takie dziwne sie czulam:) mnie to nic nie boli, wogole i nic mi to nie przeszkadza, tylko czasami mi sie przypomni ze mam cos miedzy zebami zeby tak bylo z aparatem, tak milo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja po pierwszej wizycie :D Wstałam rano i stwierdziłam, że dwójka mi sie tak wyprostowała, że to jest jakaś masakra :O aż nie wierze, że przez jedną noc! A boli jak cholera :D Oczywiście wrażenie \"ruszających sie zębów\" :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kejti83 🌻 Zmieniają się rysy twarzy ale to zależy od wady. Jak ktoś ma np tyłozgryz czyli żuchwę przesuniętą do tyłu to w trakcie leczenia jest ona przesuwana do przodu, tam gdzie jest jej prawidłowe miejsce. Ja mogę powiedzieć na swoim przykładzie że w miejscu gdzie dwójka była cofnięta, górna linia górnej wargi była ciut niżej ... tyle że tego w ogóle nie było widać gołym okiem dopiero jak się ktoś dobrze przypatrzył. Teraz jak ząbek jest już prawie na swoim miejscu i dziąsło nie jest już zapadnięte moje usta są symetryczne. Daje linki: http://www.ortho.pl/leczenie.html http://www.stomatologia.rzeszow.pl/strony/ortodoncja.html ola-olenka 🌻 Nio to witam w klubie :D też zakładam aparat 17 ale na dół bo u góry już mam. Separacja to niewesoła sprawa. Jedni to przechodzą lepiej a inni gorzej. Dla mnie to była masakra ale pocieszam się faktem że warto trochę pocierpieć dla efektów końcowych. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roxi123 🌻 Każdy inaczej odczuwa działanie aparatu ale ja mam podobną sytuację. Nic nie boli ... no tylko po wizycie kontrolnej ale to bez przesady ... a ząbki się prostują. Myślę, że możesz być spokojna. :) Tylko się cieszyć ze nic nie boli. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maria86
heya, ja wyrywane bede miala czworki 15 wrzesnia i druga gorna czworke 22, masakra mam pietra jak nic!! ale damy rade!! ;) 25 wizyta u orto i odlew, a pozniej aparat :OOOO u mnie w pracy trzy laski już mają aparaciki, extra to wyglada, niedlugo dolacze do ich grona :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fanta88---> obejrzałam Twoją galerię i jestem w szoku :) po miesiącu różnica niewielka,ale po dwóch!!Nie obraź się,ale myślałam,że to nie Twoje ząbki ;) pogratulować tylko! współpraca z aparacikiem dobrze idzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, ja tez chciałabym zafundować sobie aparat na zęby, chodzi mi szczególnie o górną szczękę, ale i tak na razie nie mam na to kasy. Tak wogóle to gdy byłam mała nosiłam aparat taki wyjmowany i zęby rzeczywiście sporo mi się naprostowały, ale i tak są krzywe, właściwie to jeden - prawa jedynka, przez to mój usmiech wygląda strasznie. Teraz mam już prawie 19 lat, więc nie wiem czy nie za stara jestem na to, ale moze nie, bo widziałam np. ta akktorke z Na wspólnej, co gra tam Basie Brzozowską, to ona tez miała aparat, a jest już chyba po 40-stce. Tak bardzo chciałabym mieć proste zęby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justka_pl---> mi też po pierwszej nocy druga, bardziej cofnięta dwójka wyszła do przodu (pierwsza dwójka na cieńszym drucie się wyprostowała) :D też byłam w szoku :P roxi123---> jeżeli nic a nic Cię ząbki nie bolą, to tylko pozazdrościć!nie masz się czym przejmować,ja to bym chciała w końcu wgryźć się porządnie w jedzonko,ale jedynki i dwójki przypominają mi,że nie da rady,gdy się zapomnę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaski. Byłam dziś na wizycie kontrolnej. Była sympatyczna, o ile wizyta może być symatyczna :). Orto dalej mi cofa trójki w miejsce czwórek. Z prawej strony został milimetr a z lewej dwa milimetry, także przynajmniej jeszcze dwa miechy. Załozyłam gumeczki błękitne, ale szczerze mówic żałuje. Na pasku kolorek był ładny ale na zamkach go wogóle nie widać. Następnym razem wezme na pewno mocny kolor aby po rozciagnięciu na zamkach było cos widać :) Lubię to forum, mimo, że rzadko cos pisze to codziennie czytam :):):) Cieplutkie pozdrowienia dla wszystkich zadrtowanych i tych czekających na druty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OLuśŚ
Hej wszystkim. Mam pytanie jutro będę miała zakładane gumki separacyjne (chyba tak to sie nazywa) te takie co robia miejce na pierścienie. Czy zakładanie boli? i czy coś się za to płaci? to dla mnie ważne prosze niech ktoś mi odpisze. Z góry dzięki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zakładanie gumek separacyjnych nie boli;] czuc jak by sie mialo cos meidzy zebami;) potem moze bolec;d jednych mniej 2gich gorzej;] niektorych bardziej bolaly te gumki niz sam aparat... ale nie chce cie straszyc badz dobrej mysli;) aaa co do placenia to zalezy od orto;) ja za to nic nie placilem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OLuśŚ
dzięki ;). a jeszcze jedno pytanko... ile mosiłeś je przed załozeniem aparatu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wAdzia 🌻 A dzięki. :D Szczerze mówiąc jak ja porównywałam fotki to też nie mogłam uwierzyć że to moje ząbki. :D hahahahaha Różnica jest naprawdę duża, a najzabawniejsze że w tym 2-gim miesiącu nic mnie nie bolało. :P Jakoś teraz na dniach dodam jeszcze fotki z przodu. :) wiomalk 🌻 Kiedy nowe fotki ? :P ~~~ Któregoś dnia weszłam do łazienki ręce umyć i światła nie zapalałam, drzwi zostawiłam otwarte żeby było jasno. Wiadomo w półmroku wszystko wydaje się ładniejsze. Spojrzałam w lustro i tak jakoś odruchowo się uśmiechnęłam. Słuchajcie, do oczu łzy mi napłynęły bo nie mogłam uwierzyć że widzę w lustrze taki ładny uśmiech i co lepsze MÓJ uśmiech. Tego się po prostu nie da opisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OLuśŚ
dzięki . a jeszcze jedno pytanko... ile mosiłeś je przed załozeniem aparatu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OLuśŚ 🌻 Ja nosiłam 5 dni u góry, a teraz na dole będę nosiła 8 dni. Około 7 dni powinno się nosić. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OLuśŚ
Fanta88-> dzięki , ja własnie będę miała 7 dni a potem aparat ;);)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OLuśŚ
a ostatnie pytanko ;p. Ile zakładanie gumek separacyjnych trwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MAGIOL
:) wiomalk a można wiedzieć ile nosisz aparat ? POZDROWIONKA. :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
**Filip** 🌻 Zadzwonić do orto i przedstawić sytuację. Zapewne czeka cię szybsza wizyta niż ta zaplanowana wcześniej. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm w sumie to mowila ze mam czekac do wizyty zaplanowanej jak cos odpadnie, chyba ze to ekstremalna sytuacja tupu odpadly mi 2 zamki na arz albo cos a odpadl mi jeden i toz tylu wiec ladnie go zawinalem w woreczek i chyba 5teczka sobie odpoczenie 3 tygodnie od prostowania... pytalem dwoch kumpeli co maja aparaty u mojej orto i oby dwie mowia ze zawsze czekaja do wizyty bo nawet jak zadzwonie to ona ma tak zawalone ze mnie wczensiej nie da rady raczej wcisnac... wiec poczekam;) a swoja droga dobrze ze go nie polknalem, bo wtedy sie palci wiecej za wizyte jak musi dac nowy, na szczescie mam stary uff...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×