Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

justka_pl---> jak możesz traktować nas jak szarą masę a nie każdego indywidualnie :P powiem Ci (tak tak temat gumek :P ), że jak miałam za pierwszym razem turkusowe,to było je bardzo widać (ale za to nie wyblakły tak bardzo),teraz mam różowe i widać mniej,ale też są fajne :) emmm85---> mówię Ci to ja i tak na pewno będzie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wAdzia ->> Haha cóż za wyrzuty :D :D Zmienie swoje zachowanie :D Obniżcie mi sprawowanie ;( :D :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie fajne:D tylko że wizyte mam za 2,5 tygodnia dopiero;/ a dzisiaj dzowniłem bo chciałem iść wcześniej, bo mi ten zamek odpadł, ale mojej orto nie ma przez najbliższe dwa tygodnie wiec i tak nic nie zorbie i musze czekac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość voldtekt
>>Emmm85,dwa,trzy dni i powinno przestać;)ja po 5ciu dniach noszenia przyzwyczaiłam się,wcześniej miałam odruch "ściągania aparatu",tzn próbowałam go wyjąć,tak mnie denerwował;p Wszystko to tylko kwestia kilku dni,obklej sobie na noc te zamki,które "czujesz" mocno na policzku,bo mogą poranić go w nocy(ja niestety to przeżyłam)i głowa do góry:)Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daniel_bydgoszcz
ja jak mialem separatory to najgorsza byla 1 doba napierniczalo jak nie wiem co, potem bylo lepiej ale tylko papki jadłem. jak orto wyjeła mi metal to była ulga aprzy aparaacie brak bólu w porównaniu z separatorami, mnie tylko 1,2,3 bola jak chce cos zjesc;p bola mnie od czwartku mam nadzieje ze przejdzie ten bol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość igna**nieaparatka
Hej kochane, nie wiem czy mnie ktoś Ty jeszcze pamięta(wątpie), ale wchodziłam tu jakoś niedawno po założeniu tego tematu. Wysyłałam nawet zdjęcia dziewczynom. Dziś mój wielki dzień, ściągnęli mi aparat i akurat wchodzę na kafeterie, a tu widzę ten temat i postanowiłam wejść. Bardzo jestem zadowolona z efektów;) Dora, co słychać? Jak tam aparacik? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość igna**nieaparatka
ktoś tu*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wy tez tak amcie ze nic nie boli przy aparacie w ogole go nie czujecie a tu raz pieknego dnia budze sie i wszytskie zbey po jednej stronie mnei bolaly... tak rpzezs kilka dni iz now mnie nic nie bioli zadnej wizyty nie mialem ani nic, wiec nie wiem co sie dzieje xD:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotqa 🌻 Jak Ci ząbki usuwają to raczej nie powinnaś mieć hessa. :) ~~~ Jutro mój wielki dzień ... separacja na dole. :D hahahaha PS. Się śmieje bo jutro już pewnie nie będzie mi tak wesoło. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Omg Fanta pociesze sie razem z tobą :D :D ciekawe kiedy mój \"drugi\" aparatorowy wielki dzionek :D :D Najlepsze/Najgorsze jest to, że zakładanie dołu PLANOWO wypada mi na 6 listopada (bo zawsze pierwszy czwartek) , a wtedy mam połowinki :D Musze jakoś przesunąć przy najbliższej :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kejti83
Hej wszystkim:) Ja mam aparat zakładany 12 września - jak czytam wypowiedzi osób jaki to ból to jestem przerażona:(> Powiedźcie mi dlaczego macie zakładane gumki separacyjne? ja nic nie wiem na ten temat:(. Mam mieć zakładany aparat szafirowy.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Noc jakos przeżyłam przy pomocy środków przeciwbolowych ale dzisiaj to masakra, jestem w stanie tylko pic i przelykac bo o nagryzieniu czegokolwiek nie ma mowy!! Jeszcze przez przypadek uderzylam sie lyzeczka w zeby i myslalam ze w powietrze pójde ehh...też mam ochote zdjąc ten aparat i wyrzucić go dalekoooo, tylko, ze cos nie idzie go zdjąć ;) myśle ze dam przezyl poltora roku bez jedzenie czegokolwiek zeby nie bolalo ;) Pozdrawiam obolałych ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kejti83 🌻 Bo zapewne zamiast pierścieni będziesz miała rurki, a one nie wymagają gumek separacyjnych. :D Rurki wyglądają tak jak zamek, tylko z boku mają taką małą rurkę na zagięcie drucika. :) Emmm85 🌻 Na pierwsze bóle w aparacie najlepsze są lody !!! Dają naprawdę ulgę, nio i są słodkie. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kejti83
Do Fanta88-co ja bym bez Ciebie zrobiła!!! :)wielkie dzieki- raz jeszcze!! Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tesa 36
wiomalk////twoja orto zastosowala jakies dziwne leczenie zastanawia mnie fakt dlaczego jednoczesnie nie cofa ci 1 i 2 wygladalo by to bardziej estetycznie i bynajmiej widzialabys efekty leczenia w koncu nam z tylozgryzem glownie chodzi o cofniecie tych okroooopnych 1 2. w moim przypadku wszystko cofa sie rownolegle tak ze po 6 mie. leczenia przod jest ok czekam tylko jak znikna szpary po 4 i 5 ale z tego co ty piszesz to moge liczyc na to kolo marca/////ja zakladalam aparat w kwietniu/////no ale jak to ortodonci mowia kazde leczenie jest inne zreszta oni pewnie tez juz maja swoje metody sprawdzone ....pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej wszystkim! Jutro mój wielki dzień - zakładam aparacik na górę, na razie mam pozakładane gumki separacyjne i o dziwo nie bolą mnie za bardzo . pozdrawiam wszystkich zadrutowanych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie dotyczące picia różnych napoji mianowicie czy fanta wchodzi w gre bo wiem, że cola nie i co z winem i piwem? dzieki za odpowiedź :) mój pomysl na dziś to taki, ze skoro nie moge sie porządnie najeść to chociaz sie napije ;) a tak powaznie to wciaz mnie boli wszystko :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) te gumki separacyjne zaczely mnie denerwowac juz, mam je od czwartku i musze do czwartku poczekac Ciagle mam uczucie ze jedzenie mam tam pod tymi gumkami, mimo ze sobie umylam zęby Mam taka ochote czasem wyciagnac te gumki wymyc tam zeby i wsadzic spowrotem, ale boje sie ze jak by mi sie przerwaly to nie wiedzialabym jak sie wytlumaczyc, bo nie kalzala mi ich wogole ruszac. A tak ogolnie to mnie nic nie boli, wogole nie bolalo i juz nie bedzie:) dopiero jak aparacik mi zaloza kotqa>> ja mam wlasnie takie zęby jak ty. Ale mi nie bedzie usowac dwoch 4 (chociaz tak bardzo tego chcialam) tylko zaloza rotator( nie wiem czym sie to rozni od hassa, hyraxa, chyba niewiele) i wlasnie w tym rzecz ze boje sie ze nie zlikwiduje mi to calkowicie mojej wady:( no i jeszcze sie sepleni dzieki niemu no wlasnie pytanie mam: jak dlugo sie sepleni po zalozeniu tego aparatu rozszerzjacego? albo jak sie mowi w kilka dni po zalozeniu? bo tak sie sklada ze zakladaja mi w czwartek a od poniedzialku prowadzic bede lekcje w gimnazjum (mam praktyki)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc wam :) bardzo dawno nie pisalam bo nie mam czasu... yh ta szkola juz daje sie we znaki ;/ ja czekam do 23 09 do wizyty :) i czekam na to co mi orto powie na moje zabki ktore sie baaaaaardzo poprawily : ) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emmm85 ->> Ja pije cole, pepsi, fante, hoopa, tymbarki i wszystkie tego typu pierdoły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość voldtekt
Emmm85,tym bardziej można piwo,gorzej z winem jak ma się przezroczyste gumki,ale jeśli nie to czasem nawet trzeba,żeby z wprawy nie wyjść;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moon moon
Wszystkie gazowane napoje sa niezdrowe dla naszych zebow, czy masz aparat czy nie. Ale nie nalezy popadac w paranoje, jesli pijesz w umiarkowanych ilosciach nic ci nie bedzie. Najgorsza ze wszystkich gazowanych/kwaskowych napojow jest woda gazowana a njlezejszy jest sok owocowy. Jesli chcesz pic, pij przez slomke (slomke trzymaj za zebami a nie przed) i przede wszystkim NIGDY NIE MYJ ZEBOW po piciu napojow lub alkoholu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość voldtekt
nie myć zębów?? to po jakim czasie od wypicia można??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ccxzcz
Witajcie mam 15 lat i mam zły zgryz :( mam zamiar zalozyc sobie stały aparat na zeby w najblizszym czasie. Mozeice mi powiedziec jak dlugo bede musiala go nosić skoro mam zły zgryz .. ? Zeby mam dosyc proste.. ale musze przez ta szczeke ; / ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość voldtekt
Wiesz,to zależy od wady,nie ma powtarzalnych przypadków. Ale zapewne ok roku,góra półtorej,jeśli zęby są praktycznie proste,choć,tak jak powiedziałam,nie ma prawidłowości w tym względzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moon moon ->> Potwierdzam :) A czemu nie można myć zębów po piciu? :O Nie słyszałam nigdy o tym :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moon moon
Napoje gazowane, alkoholowe, kwaskowe sa bardzo mocnymi kwasami, pijac zmiekczasz szkliwo, ktore jest najmocniejsza czescia twojego ciala (mocnieksze od kosci). Jesli wyobrazisz sobie zdemineralizowane i oslabione szkliwo i zaraz zaczniesz zkrobac szczoteczka do zebow, dziala jak papier scierny! Zeby staja sie wrazliwe na zimne, cieple, slodkie lub kwasne, tworza sie ubytki. Slinie w buzi, ktora dziala alkaicznie, czyli reminelaizuje (Boze, nie wiem jak to sie pisze) szkliwo. Po ok.2 godzinach zab znowu jest w pelni chroniony. Jesli wieczorem masz zamiar pic np. wino, kolejnosc jest taka: najpierw umyj zeby, pij wino, wyplucz buzie wodo z kranu, idz spac, rano wstan i umyj zeby. Masz wiecej pytan? Chetnie odpowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×