Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość ghg
Kurczę, a ja się nie mogę zdecydować. Komsetyczny czy metalowy. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>zombol,to miałam na celu.znam ludzi,jak się ich przekonuje,to mówią:\"no nie wiem,nie wiem,taka trudna decyzja\",bezsens..dziewczynie jest potrzebny kubeł zimnej wody,żeby zrozumiała,że to dla JEJ dobra i JEJ wygody, a jeśli to do niej nie przemawia,najwyraźniej nie jest na tyle zmotywowana,żeby się tego podjąć.jakby sama musiała zarobić na aparat,to by śpiewała inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pewnie niektórzy z nas 9 w tym ja) odkładali spotkanie z ortodontą. Mielismy często rózne argumenty na \"nie\". Każdy z nas miał mnóstwo obaw: Jak to będzie? Jak będę wygladał/ała? Czy zaakceptuje swój druciany uśmiech i czy inni zaakceptują mój nowy metalowy uśmiech? Skoro dziewczyna ma aż tyle obaw i ciężko jej jest z własnej woli podjąc leczenie ortodontyczne to niech zaczeka... Kiedyś dojrzeje i będzie chciała jak najszybciej zobaczyc cudny aparacik na swoich ząbkach. Zrozumie że robi to dla siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewcia.
zombol ok sorrki ;) właśnie w tym sęk, że ona powiedziała, że to moja decyzja i mam to przemyśleć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewcia.
Setsi ja np. od dawna pragnę być posiadaczką aparatu, ale zawsze coś było, w większości związane z kasą. Zbuntowałam się i powiedziałam, że za długo czekam i że tak łatwo nie popuszczę. Rodzice zgodzili się, zorganizowali kasę i teraz czekam na założenie. Niestety czekam AŻ do listopada ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewcia. ja natomiast musiałam sama sobie uzbierac część pieniążków i tak mam wyżuty sumienia ze rodzice muszą sie dokładać bo to spory wydatek a przydałabym nam sie nie jedna rzecz w domu za ta kase. Zobaczysz ze czas to listopada szybko śmignie :) Ja juz czekam dwa miesiace na wizyte (pierwszą)...Ciesze sie ze jeszcze 6 dni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boże jakie robie błedy :P Wybaczcie pisze w pośpiechu w między czasie robie inne rzeczy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Setsi ->> Odnośnie brzyduli to jestem twojego zdania. Jak oglądałam zdjęcia z tego serialu to ona ma ten aparat taki jakiś nie taki zwykły tylko taki wielhachny, czarny i wogóle fuj! Takie seriale sprawiają że jak ktoś ma aparat to jest jakoś inaczej traktowany :| Maja13 -> Musisz wybrać między a) noszeniem aparatu przez 3 lata (jak mowisz) chociaz moim zdaniem to troche zbyt długo no ale nie wiemy jaką masz wade. Podczas noszenia widzisz zadziwiające efekty, to jest coś wprost niemożliwego, a jednak to prawda!! albo też b) mieć kompleksy związane z krzywymi zębami do końca życia! masz dopiero 15 lat! kochaaana chłopaki jeszcze przed tobą! Mnie do aparatu przekonała właśnie myśl o tym, że dziewczyna i krzywe zęby to takie coś nie tak jest :/ A w dodatku nie wyobrażam sobie zdjęć ślubnych bez uśmiechania się... (oczywiscie zakładając optymistycznie że wyjde za mąż ;) ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Bardzo dlugo sie nie odzywalam ale to z powodu braku czasu... Bylam 18-09-2008 na trzeciej wizycie. Zabki sa juz proste idealnie i nawet ortodonta do sztukował mi jedynke (powiedzial ze to jest tak na jakis czas). Na poczatku leczenia mialam nie miec wogole apatatu na dole a teraz mam sie zastanowic nad jego zalozeniem... przemyslalam sprawe przez kilka dni i stwierdzam ze chccialam uzyskac tylko taki efekt jaki juz jest teraz. Dolnich zebow nie widac mi jak mowie czy sie usmiecham a poza tym nie sa bardzo krzywe lekko stloczone. No i najwazniejsze ni mam kasy na kolejny aparat.. A i zastanawiam sie jak to teraz bedzie z wczesniej umowionym planiem leczenia. Bylismy umowienie na 2,5 roku i wogole mialam nie spodziewac sie super prostych zebow a tu po 3,5 miesiaca wygladaja idealnie... Sam ortodonta jest w szoku. Mialam miec maske twarowa a nic o mniej nie wspomina... i niewiem czemu kolejna wizyte mam za 3 tygodnie to dosc szybko... a juz na tej wizycie nie liczac tego ze dosztukowal mi ta jedynke to tylko zmienil gumki.. Pozdrawiam i Zycze milego dnia ;):D Moze gdzies nie pada deszcz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zxcvbn
ja tez jak maja miałam obawy przed założeniem. a to jak bede wygladac itd itp.. i rodzice już dawno chcieli mi dać założyć, tylko ja zawsze coś wymyślałam.. do tego chyba naprawde trzeba troche dorosnąć ;) a teraz żałuje ze dopiero teraz się zdecydowałam, no ale cóż lepiej późno niż wcale .. :) a jakich szczoteczek i past używacie do mycia? ;> takie zwykłe mogą być czy są jakieś inne do aparacików?? bo ja z tego wszystkiego zapomniałam ortodontkę o to zapytać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maja13
Dzieki wam wszystkim za rady.. przemyslałam wszystko i zdecydowałam że zaczekam do wakcji i wtedy założe aparat myśle to bedzie doskonały moment, ponieważ bede miała czas zeby sie do niego przyzwyczaić. I niech sobie gadaja wkońcu lepiej jak sie pomęcze te 3 lata niż całe zycie. Mysle ze dam radę skoro wy daliscie...!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niusiaa00
MONIS 87, CZARNE OCZKA, ZADRUTOWANA----> DZISIAJ MAMY 2 MIESIACE ROWNIUTKO:D:D co tam u was kochane??:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maja13 - musisz sama zdecydować i wiedzieć czego tak naprawde chcesz. Jesteś młodziutką osóbką, więc pewnie ciężko jest Ci podjąć decyzje, która będzie widoczna przez te 2-3 lata. Ale pamiętaj, że twój wiek jest idealny na aparacik ze wzgledu na to że ząbki jeszcze nie są tak mocno osadzone i szybciej mogą się przesuwać. ******************* Gdyby ktoś chciał poczytać moją historie leczenia, która mam nadzieję, że teraz dojdzie do skutku, odsyłam uprzejmnie na stronke: http://aparatki123.p2a.pl/viewtopic.php?id=298

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xKarolaxD
4 dni do aparatu :) Nie mogę się doczekac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJ:) ghg >> wybierz metalowy, bo on moim zdaniem lepiej wyglada:) RedSpinka >> cieszy mnie to, że ci się ząbki taki prościutkie zrobiły w tak niedługim czasie oby wszyscy mieli takie efekty:) do końca życia Wiecie co, jestem drutowata od ponad tygodnia, a dopiero dziś zauważyłam, że nie umiem gwizdać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewcia.
Setsi no ja też miałam początkowo wyrzuty sumienia, no ale na prawdę długo już czekam.Zawsze było coś, dodatkowo zrezygnowałam z wielu przyjemności m.in wycieczki z Anglii na która czekałam w zamian za aparat. Niestety nie mam jak pomóc rodzicom finansowo, uczę się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewcia.
justka mogę dodać się na listę? :) Nick - Ewcia. Rok urodzenia - 1991 Ilość usuniętych zębów na potrzebę aparatu - narazie 0, być może dolna 4 Rodzaj wady - stłoczenie Data założenia górnego łuku / rodzaj / cena - 21.11-cena 1500zł Data założenia dolnego łuku / rodzaj / cena - ? nie wiadomo Łuk podniebienny - brak Wyciągi zewnętrzne , maska twarzowa - brak Czas noszenia - nie wiadomo Miejscowość - Potulice-BYDGOSZCZ Linki do zdjęć - ;P Data zdjęcia górnego łuku -? Data zdjęcia dolnego łuku -?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochani, wczoraj a raczej dzis w pracy, bo pracuje w pubie:-) reakcja ludzi byla naprawde super, chociaz zdarzaly sie tez komentarze typu: przeciez ty masz proste zeby;), W ogole cudownie czuje sie z aparatem, jakbym go miala od zawsze a mam zaledwie 5dni.Juz wszystko gryze a wosk to uzywalam tylko przez pierwsze 2-3dni, jestem harda i postanowilam zeby jezyk sie szybko przyzwyczail.Myslalam ze kolczyki bd mi fest przeszkadzac ale nawet tym w gornej wardze nie haczy o nic.Szparka pomiedzy jedynkami robi mi sie coraz wieksza i chyba uwidocznie ja na zdjeciu:-), mialam wrzucic tutaj zdjecia dopiero po miesiacu noszenia a moze wrzuce wczesniej:-), ahaaaaa dodam jeszcze ze potrafie gwizdac haaa, nie wiem caly czas chodze i sie szczerze:-), zdecydowanie za pozno dojrzalam do decyzji o aparacie ale ciesze sie ze w koncu go mam, ze te meki przez ostatni rok uzerania sie z ruchomym oplacily sie, caly bol etc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ewcia. Ja już rok temu byłam gotowa by załozyc aparat ale rodzice musieli spłacic kredyt wiec pięniedzy brakowało. Obiecali mi że na początku wakacji bede już zadrutowana ale niestety znów cos wyskoczyło - operacja mamy wiec pieniądze były potrzebne na inny cel... W wakacje podjęłam taką tymczasową prace no i troszke uzbierałam pieniążków i jestem przeszcześliwa, bo już wiem ze do założenia dzieli mnie tylko jeden krok - wizyta:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zadrutowana
Niusiaa00 u mnei super. jem wszystko i wg, tylko że teraz mam ekspander to mnie denerwuje on troche hhe. a u ciebie jak? ja widzie juz spora roznice hehe:D pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zwracam się z prośbą do osób, które mają aparaty ceramiczne oraz szafirowe: czy moglibyście wziąć linijkę i zmierzyć mi wysokość zamka na swoich ząbkach, tzn. jaką ma wysokość od powierzchni zęba do drutu zamek? Mam dylemat, gdyż niedługo będę mieć zakładany górny łuk i chciałam aparat estetyczny. Mój ortodonta odradza mi go i poleca zdecydowanie metalowy z mini zamkami, ponieważ estetyczne o wiele bardziej odstają i będzie je widać pod wargą, będą mnie ocierać. Chciałabym abyście podali mi, na jaką wysokość jest zamek wraz z drucikiem to zrobię sobie może jakąś \"domową symulację\" z plasteliny :-) I jeszcze jedno pytanie, zwłaszcza do osób z aparatem szafirowym: czy mieliście sytuacje podczas noszenia typu: odpadanie zamka z powierzchni zęba (odklejanie się) lub innego typu uszkodzenia, obluzowania itp. pomiędzy wizytami? Proszę, to dla mnie ważne. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam wszystkich zadrutowanych!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OK. :-) Justka, widziałam Twoją galerię... muszę przyznać, że mamy podobne wady, zwłaszcza na dole, choć ja miałam trójki zupełnie poza łukiem zębowym (musiałam usunąć dwie wielkie szóstki aby zrobić miejsce)... tzn. ja to wszystko miałam, bo teraz mam już ząbki prościutkie ;-) Mam pytanie do Ciebie: czy Ty masz na górze aparat z mini zamkami czy standardowy??? Bo jakiś taki mały mi się wydaje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też mi sie wydawały małe ale z tego co wiem to chyba ten standardowy :D Płaciłam 1500 więc to chyba troche za mało jak na mini nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kejti83
Hej Witam wszystkich-mam aparat ponad tydzień-jestem bardzo zadowolona-mimo, że miałam przez pierwsze dni totalnego doła-ból etc. A teraz jest ok-nic mnie w zasadzie nie boli, mówie normalnie i jest ok:)pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dolce vita_26
kejti83 gdzie zakładałaś aparat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość littles
mam pewien problem który mnie bardzo nurtuje ale mam nadzieje że Wy mnie uspokoicie. otóż założyłam aparat tydzien i temu i do tej pory czułam ucisk na zębach. a w sobote trochę za bardzo zaimprezowałam i boję sie że jakoś go uszkodziłam:( poniewaz teraz nie odczuwam zadnego bólu zębow praktycznie jak bym nie miała aparatu... i nie wiem czy to po prostu że zęby sie juz przyzwyczaiły i jest po prostu ok czy go rozwaliłam :( proszę o odpo bo normalnie mam juz chore mysli..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
>>Chmurka27,jeśli dobrze Cię zrozumiałam, to masz na myśli to,jak bardzo zamek odstaje od zęba??otóż on nie odstaje!mam małe usta i niedużą szczękę i nic się nie odznacza,to bzdura,bo to,że zamek jest trochę większy,to raczej kwestia nieco większego rozmiaru,ale na ustach nic nie widać. Dzisiaj miałam pierwszą wizytę i poza wymianą gumek na perłowe,orto nie robiła nic..dziwne,bo z tego, co tu czytam, chyba każdy z Was przy pierwszej wizycie miał wymieniany łuk na grubszy, a moja orto stwierdziła, że wymieni go za miesiąc lub dwa.wiecie może od czego to zależy??? dwa plusy:nic nie płaciłam za wizytę i nie bolą mnie zęby:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×