Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość gfgffg
A takie gumki można dostać tylko u ortodonty? Bo chodzi mi o to, że chciałąbym sobie sama zmieniać jak mi zżółkną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale coś sie tnie forum :D Ile postów :D niedługo_aparatka ->> Możliwe że tylko rok. Mi leci drugi miesiąc a do perfekcji brakuje już niewiele. Lepiej pomęczyć sie troszku, niz potem żałowac. Zresztą co to za męczarnia :D Ja tak sie czuje świetnie z moim aparatem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurde! Ucieło mi komentarz grrr. Co sie z tym forum dziś dzieje :| :| :|. Nie pamiętam co pisałam haha :D. W każdym razie (nie pamiętam kto to pytał :D przyszła aparatka w każdym bądź razie ) w rok można moim zdaniem wyprostować :) mi leci drugi miesiąc i góra jest już prawie perfect :D Lepiej zająć się tym wcześniej niż później żałować :) mówie ci! :D z tym da się normalnie funkcjonować haha :D dobra już nic nie mówie :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurde! Ucieło mi komentarz grrr. Co sie z tym forum dziś dzieje :| :| :|. Nie pamiętam co pisałam haha :D. W każdym razie (nie pamiętam kto to pytał :D przyszła aparatka w każdym bądź razie ) w rok można moim zdaniem wyprostować :) mi leci drugi miesiąc i góra jest już prawie perfect :D Lepiej zająć się tym wcześniej niż później żałować :) mówie ci! :D z tym da się normalnie funkcjonować haha :D dobra już nic nie mówie :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal_TS Ja mam taki sam problem. Miałam usunięte czwórki i teraz ort mi cofa trójki w ich miejsce. Z prawą juz jest trawie dobrze a lewa ciągle się obija. Wszytko trwa juz 5 miesięcy a zostało jeszcze ok 2 milimetrów. Ponoć to kwestia predyspozycji kości, jak ktoś ma dobre, mocne to trwa to o wiele dłużej, tak się pocieszam. Moja kolezanka tez miała ten problem ale u niej poszło to błyskawiacznie. W ciągu 6 tyg zab jej się przesunął. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spirit_of_69
ponawiam pytanie odnosnie tego gdzie mozna kupic gumki. i mam jeszcze jedno: po jakim czasie od zalozenia aparatu mogliscie normalnie jesc? bo mnie w dniu zalozenia zeby nie bolaly i moglam wzglednie normalnie jesc (tylko wkurzalo mnie ze wszystko sie przykleja do zamkow), a po pierwszej nocy obudzilam sie z bolem zebow i doslownie nic nie moglam jesc oprocz jogurtow, nawet jak probowalam zjesc banana to strasznie bolalo. myslalam, ze dzis bedzie lepiej, ale bola jeszcze gorzej, nawet jak myje zeby i dotykam je szczoteczka to bola. poza tym pierwszego dnia mowilam normalnie a teraz wypowiedzenie kazdego slowa sprawia bol, ze juz nie wspomne o tym, ze mam rane na jezyku z boku w tym miejscu gdzie dotyka on tego czegos co jest na szostce. no wlasnie bo ja myslalam ze tam beda tylko pierscienie a tam sa jeszcze takie jakby sroby i one tak obcieraja. jejku mam nadzieje, ze jutro bedzie lepiej... a wogle to od tych pierscieni to szostki sie nie psuja? jakiej pasty uzywacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spirit_of_69 Współczuje ci bardzo. Mnie zęby bolały przez dwa tygodnie. Pierwszego dnia nie, dopiero od drugiego. Miałam o tyle źle, ze miałam juz załozony aparat i orto zajarzyła, że nie ma miejsca na separatory i dopiero mi je załozyła. Czyli przez tydzień chodziłam z aparatem i gumkami, po tygodniu załozyła (załozyła to niewłaciwe słowo, ona je poprostu wcisnęła) pierścienie i one przez tydzień jeszcze mnie obcierały i kaleczyły. ALe przeżyłam to. Po miesiącu widziałam poprawe i to było najpiękniejsze w tym wszystkim. Teraz jak już wiem ile to cierpienia to i tak jeszcze raz zdecydowałabym się na to. Ból mija a piękny uśmiech pozostaje. Dasz rade, wielu już ta droga z sukcesem przeszło Zęby prawdopodobie psują się pod tymi pierścieniami, oby jak najmniej :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spirit_of_69--> tu jest link do strony,gdzie można kupić kolorowe ligatury,ale nie wiem czy jest możliwość zakupu przez osoby indywidualne: http://www.sklep.mikran.pl/id5121/Ligatury-elastyczne-kolorowe-w-paleczkach co do bólu-po pierwszej nocy jest najgorzej,to normalne.Dziś i jutro pewnie będzie apogeum,ale później powinno być lepiej :) na pewno będzie lepiej :) po tygodniu przyzwyczaisz się i będzie z górki. jeśli chodzi o ten sprzęt na 6stkach-nie wiem co to może być,ja mam rurki... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spirit_of_69--> tu jest link do strony,gdzie można kupić kolorowe ligatury,ale nie wiem czy jest możliwość zakupu przez osoby indywidualne: http://www.sklep.mikran.pl/id5121/Ligatury-elastyczne-kolorowe-w-paleczkach co do bólu-po pierwszej nocy jest najgorzej,to normalne.Dziś i jutro pewnie będzie apogeum,ale później powinno być lepiej :) na pewno będzie lepiej :) po tygodniu przyzwyczaisz się i będzie z górki. jeśli chodzi o ten sprzęt na 6stkach-nie wiem co to może być,ja mam rurki... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spirit_of_69
dzieki za linka do stronki z ligaturkami, sprawdzalam jest mozliwosc zakupu przez osoby indywidualne tylko przesylka kosztuje 17 zl wiec chyba zloze sie z jedna kolezanka i kupimy od razu wiecej kolorkow. zabki bola juz jakby troszke mniej, wlasnie czytalam na jakies stronce, ze najgorszy jest 2 i 3 dzien. mam nadzieje, ze to prawda... a na tych szostkach to naprawde mam cos dziwnego i to obciera jezyk. jest cos co biore za pierscienie, bo tak wlasnie wyglada jak metalowe pierscionki a oprocz tego po bokach jest cos co wyglada jak takie grubsze zamki.... nie wiem mam nadzieje ze to jest normalne i tak ma byc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xKarolaxD
Właśnie wróciłam :) No i doczekałam sie aparatuu xDD Jest super :) Nic nie obciera nic nie boli (narazie) hyhy :) DOstałam : szczoteczke, wyciorek, paste, wosk, plyn do plukania :) Ligaturki na górze niebieskie na dole różowe :) Jest super:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xKarolaxD
Właśnie wróciłam :) No i doczekałam sie aparatuu xDD Jest super :) Nic nie obciera nic nie boli (narazie) hyhy :) DOstałam : szczoteczke, wyciorek, paste, wosk, plyn do plukania :) Ligaturki na górze niebieskie na dole różowe :) Jest super:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xKarolaxD
Mam aparat!!!! Jest super ! Gumki niebiesko rozowe xD Dostalam całą wyprawke ! :) Hehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xKarolaxD--> masz hojnego ortodontę! moja orto dała mi tylko wosk i chciała wcisnąć zestaw do szorowania zębów za 50zł...z wszelkimi wyciorkami,szczotami,nićmi i innymi ciekawymi gadżetami również w wersji turystycznej :D witamy w naszym APARATKOWYM GANGU :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lol nie ma jak cenura :D nie to chciałam napisać ;P chodziło mi o to, że orto obficie Cię obdarował,a nie że jest ch**owy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ileneczka123
http://aparatki123.p2a.pl/viewtopic.php?id=137&p=1 --- tu zdjęcia mojego aparatu już niedługo zdejmuje .... ... dzień przed moją osiemnastką ... ... ale to będzie dla wszystkich szok :P... .. najlepszy prezent jaki można sobie zafundować :D :D lecznie trwało około 1,5 roku kosztorys również tutaj http://aparatki123.p2a.pl/viewtopic.php?id=137&p=1 pod fotkami jest ... trochę dużo ale dla piękna warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ileneczka123
http://aparatki123.p2a.pl/viewtopic.php?id=137&p=1 --- tu zdjęcia mojego aparatu już niedługo zdejmuje .... ... dzień przed moją osiemnastką ... ... ale to będzie dla wszystkich szok :P... .. najlepszy prezent jaki można sobie zafundować :D :D lecznie trwało około 1,5 roku kosztorys również tutaj http://aparatki123.p2a.pl/viewtopic.php?id=137&p=1 pod fotkami jest ... trochę dużo ale dla piękna warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xKarolaxD
wAdzia -> hehe wiem oco Ci chodzilo ;) Ząąbki zaczynają bolec .. wogóle .. nie wyobrażam sobie cokolwiek w tym jeśc .. takie .. dziwne uczucie ... xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiak_21
przyjmiecie ,mnie do swego grona, jutro bede zadrutowana...:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć aparatki i aparaty! Postanowiłam dołączyć bardziej aktywnie do grona forumowiczów i wrzucić wzorem innych - parę fotek z ciężkich jeszcze czasów i tych lepszych, obecnych - dla porównania ;) Tylko się nie wystraszcie pierwszych zdjęć... :P Myślę, że moje zdjęcia będą ostatecznym bodźcem dla jeszcze nie zdecydowanych co do założenia aparatu stałego... Ja widziałam różnicę z miesiąca na miesiąc, dosłownie. Jeszcze góra zostaje do zrobienia, bo krzywa i niesymetryczna - start od nowego roku :) Już się nie mogę doczekać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć aparatki i aparaty! Postanowiłam dołączyć bardziej aktywnie do grona forumowiczów i wrzucić wzorem innych - parę fotek z ciężkich jeszcze czasów i tych lepszych, obecnych - dla porównania ;) Tylko się nie wystraszcie pierwszych zdjęć... :P Myślę, że moje zdjęcia będą ostatecznym bodźcem dla jeszcze nie zdecydowanych co do założenia aparatu stałego... Ja widziałam różnicę z miesiąca na miesiąc, dosłownie. Jeszcze góra zostaje do zrobienia, bo krzywa i niesymetryczna - start od nowego roku :) Już się nie mogę doczekać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć aparatki i aparaty! Postanowiłam dołączyć bardziej aktywnie do grona forumowiczów i wrzucić wzorem innych - parę fotek z ciężkich jeszcze czasów i tych lepszych, obecnych - dla porównania ;) Tylko się nie wystraszcie pierwszych zdjęć... :P Myślę, że moje zdjęcia będą ostatecznym bodźcem dla jeszcze nie zdecydowanych co do założenia aparatu stałego... Ja widziałam różnicę z miesiąca na miesiąc, dosłownie. Jeszcze góra zostaje do zrobienia, bo krzywa i niesymetryczna - start od nowego roku :) Już się nie mogę doczekać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chmurka27--->znakomite efekty. Dosłownie, kto się waha nad założeniem aparatu tu ma dobry przykład, że wystarczy trochę czasu aby mieć proste ząbki:). JEszcze raz super efekty, jestem pod wrażeniem;). Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maria86
witam, dołączam niebawem do Was zadrutowane dziewczynki:D 6 października mam zakładane aparacik na góre! :D się doczekać nie moge:D, w poniedziałek drugą czwórke ide wyrwać :( boje sie ale dam rade!! :D a we wtorek zakładanie gumek separacyjnych, powiedzcie kochane mocno bolą te gumki?? bo słyszałam że to gorszy ból niż zakładanie aparatu:D to prawda?? pozdrawiam;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaczynam rozumieć bulwersy ludzi którzy twierdzili kiedyś tam że tematy powtarzają się w kółko macieju :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×