Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

kojotka21 ->> Ja żałuje że nie zdecydowałam sie na aparat jeszcze wcześniej :/ ale to wtedy byłam taka głupia idiotka, nie zależało mi na tym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kojotka21
slackerb --> a na dól też masz aparat w planach? moja orto chyba naprawdę popłynęła.... dól mam okej :-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sluchajcie zna ktos jakas metode na odbarwienie przezroczystych gumeczek??? Mam zalozone raptem kilka dni i bardzo uwazam ale robia sie poprostu zolte ale chyba jest to nieuniknione pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justka_pl --->> nioo ja też mogłam się wcześniej zdecydować na aprat stały a nię męczyć sie z wyjmowanym ( który i tak nic nie dał ... ;/ ) ale ciesze się że sie jednak zdecydowałam :D:D buźka :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze, już za niedługo aparat... mam mieszane uczucia, bo nawet czasu nie miałam, żeby się oswoić z myślą, że będę go miała... najbardziej boję się żeby nie popuchnąć... dobrze, że będę miała zakładany w piątek, więc cały weekend \"mogę umierać\" (oby nie, oby nie! ^^) ale ja też nie przywiązywałam na początku wagi do togo, że mam krzywe zęby ;/ chociaż przeszkadzało mi to... o i to bardzo ale teraz poszłam do nowej szkoły (to już liceum) i czuję się \'trochę\' dziwnie, więć dzięki bogu udało się to tak szybko załatwić... już nie chce patrzeć na te swoje krzywe zęby bo widok jest okropny ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kincia
15.10 mam 1 wizyte u orto. Mam mieć aparat stały. Byłam poprzednio u innej orto i dała mi skierowanie na zdjecie. Z zdjecie ide zrobic w przyszłym tygodniu. Mam pytanie ile czasu bede czekac na aparat ?!! Bo słyszałam ze gdzies 2-3 miesiące :(( a to mnie martwi bo 29.10 mam urodziny i chciała bym miec juz go… nie wiem czy to mozliwe. Błagam odpiszcie szykko!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kojotka21
ja dwa tygodnie, ale to nie ze względu na jakieś 'czekanie' ale na wolne miejsce u orto. wiec nie martw się, to raczej szybko pójdzie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maria86
sluchajcie kochani bo ja tak sie przygladam temu aparacikowi mojemu i widze tylko niezly kawal metalu i nic poza tym :/ orto pytala czy chce jakies kolorowe gumki a ja powiedzialam ze nie chce. u teraz mam sam metal, okropnie to wyglada żaluje ze se nie wzielam kolorku ;/ qrde a mowicie kawe i wogole wszystko mozna jesc normalnie, ja dzis zupke zjadlam, pare frytek przegryzlam, nawet milky waya dalam rade:D:D:D chleba troszke podziabdzialam :D nie jest tak zle nic nie boli tylko takie uczucie ciezkosci :D na zebach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kojotka21
ja na swój czekam dwa tygodnie, w ten pt zakładają separatory a w następny aparat, ale to nie ze względów wyższych tylko takie są terminy o mojej orto. Myslę, że jesli chodzisz prywatnie to tak podobnie, bo ja słuszalam o takim oczekiwaniu 3 miesięcy ale na wizyty w nfz. nie martw sie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aneta2610
W najbliższym czasie zamierzam założyć aparat. Znacie może dobrego ortodontę z Płocka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kojotka21
maria86 --> kurde, patrz a ja tez powiedziałam, że nie chce! mówisz, że to kiepsko wygląda? to muszę wybrać kolor ;-) to chyba można zmieniać na każdej wizycie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maria86
no nie podoba mi sie, nastepna wizyte mam 27 listopad dopiero, to nie jest pozno? bo to 8 tygodni czy jakos tak, kurde sama zaraz wezme pedzel i se przemaluje ten metal :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do cen: jest to spory wydatek tym bardziej jesli ktos musi wczesniej leczyc zeby badz wyrywac i robi to prywatnie. samo leczenie orto tez tanie nie jest, ale warto pojsc na pierwsza wizty kontrolna i zapytac u siebie w miescie ile to wszystko bedzie kosztowac. jest tez mozliwosc rozbicia platnosci na raty przynajmniej u mojej orto jest taka opcja. na ile rat i jaki procent nie wiem, ale koleznka tak robila i mowila, ze ok. co do gumek. z tego co czytalam ( bo sama nosze biale)bardziej trwale na odbrawienia sa wlasnie biale i moze sprawdz nastepnym razem. niektorzy tez biora jasno niebieskie gdyz traca kolor szybko, a nieodbarwiaja sie ( nie probowalam). jak juz pisalam rozwazam samodzielna wymiane ligatur, tylko musze ja nabyc i zapytak kontrolnie orto czy dam rade (podobno mozna, ale nie czesciej niz co dwa tygodnie) tez zaluje, ze nie zdecydowalam sie wczesniej, ale w koncu tak mozna myslec w kazdym momencie zycia :) tragedi nie ma:) aparat zakladalam tydzien od ostatniej wizyty ( od pierwszej troche minelo bo musialam pozbyc sie osemek). szybki termin jest wynikiem, ze jak juz sie ma swojego orto u mnie to on sam zapisuje na terminy. (na pierwsz wizyte czeka sie miesiac do dwoch) i naprawde nie bojcie sie bolu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) troszku już dawno się nie odzywałam, widzę kilka osób nowych. Więc witamy, witamy w ścisłym gronie aparaciarzy:) . A propo nowych osób, tyle ludzi zakłada teraz aparaty, że hoho:P gdzie się człowiek nie obejrzy to aparat:) . Chociaż szczerze mówiąc, bardzo miło się robi, kiedy widzę kogoś z metalem ;P. Dobrze, że inni dbają o swoje zęby. Tak byc powinno aparat to super sprawa. Ja już coraz bliżej 9 i mojej wizytki, tyle na nią czekałam ( 2 miechy) że chyba polecę na skrzydłach, no i w końcu będą moje tak długo oczekiwane kolorki na zębolki:). .... koniec tej szarości A i mam jeszcze takie pytanie, czy może macie też takie dziwne uczucie jak pijecie jakiś alkohol, że aparat się ściąga. Tzn że troszkę was obciera (ale nie tak mocno), albo że go po prostu czujecie na zębach( bo na codzień przecież sie o nim zapomina)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kojotka21-> Tak, dol zakladam za 2 tyg, 21.10 bodajze, uwazam ze bardzo szybko tak miesiac po miesiacu ale coz:-) i bardziej sie obawiam tego dolu, ze bedzie kiepsciej niz na gorze.No gumki mi sie powoli odbarwiaja i dobrze ze za tydz wizyta kontrolna to orto wymieni, w ogole wczoraj przez caly dzien czulam fest sciaganie zebow haha, a w moim przypadku kiedy pije alkohol nic a nic nie czuje ze mam cos na zebach, przy calowaniu tez nie, zreszta byl juz ten temat poruszany:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nic takiego nie zaobserwowalam po piciu alkoholu, ale moze chodzi o to, ze alkohol sprawia, ze srodowisko jest bardziej jalowe a buzi i stad to uczucie..hmm. trudno powiedziec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kejti83
Hej mam aparat już trzy tygodnie!!! Ząbki w widoczny sposób sie wyprostowały. Pozdrawiam wszystkich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ooo i Dydusia sie odezwała ^_^ nie mowcie ze nie macie czasu zeby zajrzec :D :D filipieee :D :D pobudka dziubaski :D nie zwracajcie na mnie uwagi :D to tylko moja fala entuzjazmu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co prawda liceum mnie demoralizuje:P ale:P czasu jeszcze troszke mam:P wiec daje rade;) po prostu z lenistwa nie pisze;) moje zabki hmm... 0 Zmian!... =( może coś się ruszy po zmianie łuku w listopadzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justka_pl --->> eh ja nie bardzo mam czas ... ;/ zajęcia dodatkowe ... niemiecki angielski .. masakra ;/ i jeszce treningi nie wyrabiam !! :( nie mówiąc o nauce .... ;/ yh ... Ale co do ząbków poprawe widać :) ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maria86
kochane a jaki sposob macie na otarty jezyk :/ tzn prawa strona mojego jezyka nie moge jej dotknac:/ tak boli :( od tego zamka przy osemce:/blehh ledwo jem tak mi to przeszkadza i boli a ogolnie jak na drugi dzien noszenia aparatu jest calkiem spoko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asicuha
maria86-> mam ten sam problem, mój język jest strasznie obtarty i bardzo mnie boli, i nie mam pojecia co z tym zrobić, w zasadzie jak narazie to przykleiłam sobie tam wosk na to "obcierające\" miejsce, ale już pare razy przy jedzeniu i jego zjadłam :] ma ktoś lepszy pomysł :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maria86
wosk nic nie daje tam z tylu, ja mam jakis plyn ze mam patyczkiem smarowac obtare miejsca, zaraz ide posmarowac drugi raz dzisiaj, moze podziala po paru dniach, podam nazwe za chwile

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maria86
DENTOSEPT A, to jest taka buteleczka mała, ma taki dziwny zapach ale da się przeżyć kurde nie podoba mi się ten metal za cholere, żałuje że nie wziełam kolorowych gumek, fajnie by było kolorowo a tak tak smutno i wygladam jakbym miała czarne zeby :///

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maria86
acha i jeszcze pytanie jak robicie ze te foty dodajcie na stronke :D chodzi mi o fotki z aparacikami i te postepy sobie opisujecie, też tak chce :D:D:D pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jejku! Ale jestem w szoku po przeglądnięciu Waszych zdjęć z aparatami :D To naprawdę niesamowite jak szybko się zęby prostują!!! Myślałam wcześniej, że to jest długotrwały, wielomiesięczny proces... a tu pyk! miesiąc i już widać efekt :) Ja się dowiedziałam, że przerwy po wyrwanych czwórkach zejdą się po ok 6-8 miesiącach... ale jak patrzę na te zdjęcia... to daję im góra 3 miechy :P Ja się spodziewam, że będę miała instalację w pierwszej połowie listopada... zależy jak szybko zagoją mi się dziąsła. Pytanko do tych, co mieli rwanie przed aparatem :) W jakim stanie były wasze miejsca po zębie jak zakładaliście aparaty? I ogólnie ile trwało gojenie? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asicuha
ja miałam wyrwaną tylko gorna 5-ke, na początku strasznie mnie bolało miejsce po zębie, a goiła się może ze 2 tygodnie ;) i właśnie po takim czasie miałam zakładany aparat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfsdfssdfdsfsd
A ja dziś zakładam separację :/ EHHHHH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niesamowity kluch - spójrz na moje zęby - to dopiero 2 miesiace odkąd miałam zalozony aparat a jakie postepy także - WARTO WARTO :) Ja po wyrywaniu - dwie gorne 4 i dolna prawa piatka - rany miałam moze 2 dni ? Moze mniej, to sie goi bardzo szybko, wazne aby to miejsce bylo czyste, plukaj sobie woda albo rumiankiem, Aha, Szałwia ma działanie sciagajace, pamietam że tez plukalam, rumianek odkazajace. ogolnie to ja miałam miec zakładany aparat 2-3 dni po ostatnim ząbku, a nie było za bardzo terminów, więc miałam załozony po ostatnim zabku wyrwanym chyba ze 3 tygodnie. W piatek miałam separacje a w poniedzialek juz aparat :) dzisiaj mam wizyte i nareszcie zmienie te zafarbowane gumki :) I mam problem.. Jedynka mi od dołu jakby czernieje czy cos się z nia dzieje, jak pije zimne to takie przeszywajace dziwne uczucie mam w nim ;/ Dzisiaj sie zapytam o co kaman ale strasznie sie boje. Pozdrawiam metalowe buziochy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×