Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość kate_austen
Hej. W srode bede miala wizyte konsultacyjna. Czy mam juz przyjsc ze zdjeciami rtg? robi sie je chyba ze skierowaniem, tak? bo niedawno bylam u orto innej i sie pytala czy mam zdjecia ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja sie dziś skapłam że mam taki gruby łuk że jego przekrój nie jest już okrągły tylko taki kwadratowy :O masakrycznie ciągnie :/ I mało widoczne błękitne gumeczki :D Bo mam misje :D :D Pozdrawiam aparatki i aparatków :D :**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
**Filip** - fajnie że twoją p. orto jest taka rozchwytywana - pewnie to dodaje Ci wiecej wiary w jej umiejetności i wiedze :) Odrazu człowiek jest spokojniejszy i chyba obdarza swojego orto wiekszym zaufaniem:) _________________________ tesa 36 - Przekonałaś mnie :) Jestem juz zdecydowana na 100% :) Od dzisiaj przestaje się przejmować, w dodatku czeka mnie wyrywanko o 13 wiec wizja aparatu mnie bardzo motywuje :) __________________________ kate_austen - Mnie zdjęcia RTG zrobili na wizycie konsultacyjnej, czasami pani orto daje skierowanie by zrobić zdjęcia gdzieś indziej jesli sama nie dysponuje takim sprzętem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justka_pl---> tym razem ja mam wizytę po Tobie,równo za tydzień.Kurde ja nie chce takiego grubego druta ;( po tym tak mnie zęby nawalały,a co dopiero po takim kwadratowym...czysty masochizm :P buziaki =**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kojotka 21
Zakładam za dwa tygodnie stały :-/ Powiedzcie mi czy usuwanie górnych 4 jest konieczne? zaleca tak moja orto, ale ja sie boje ZE TE UBYTKI BEDZIE WIDAC :-/ bo jak się uśmiecham to nawet 5 są widoczne :-/ chciałabym się skontaktowac z osobami w podobnym wieku czy aparat skorygował wade? czy nie za duzo mam lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kejti83
Ja mam 25 lat-ponad dwa tygodnie noszę aparat i ostatnio koleżanka z pracy powiedziała, że jakos lepiej wyglądam-że mam róniejsze zęby:)a wcześniej nie zauważyła nawet aparatu. Faktycznie jedynki na siebie już nie nachodzą:)Także warto!!!!jesli chodzi o wyrywanie czwórek to często to sie praktykuje-i wiem, że zęby po jakims krótkim czasie przesuwaja się i nie ma zadnych szczelin:)decyduj się. Warto!! Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysza_sza
Setsi - więc zdecydowałaś się jednak na kosmetyczny??? :D a byłaś go sobie zobaczyć? ja jednak Damona wezme :) znajomi w pracy już się nie mogą doczekać aż mnie w nim zobaczą ;) w większości to mężczyźni... dziwne... :D a ja nadal się boje... Pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza_sza - Nie widziałam go :) Zawsze moge zmienić zdanie jak go zobacze :) Teraz wróciłam z wyrywania dwóch szóstek...nikomu nie życze...trwało to ok 35 - 40 min...jakoś nie moge sie pozbierać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziś się okaże czy zdejmuję aparacik, Ci którzy myslą nad kosmetycznym mówię , żeden zamek się NIE przebarwił :D, papatki napisze później

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kojotka21
dziękuje kejti83, uspokoiłaś mnie. odkładałam i odkładałam ten krok, od zawsze nade mną wisiało to że musze mieć skorygowaną tą wade... no cóż decyzja zapadła :-p zawsze się bałam. Mam nadzieję, ze jak juz usuną mi te czwrórki to pójdzie wszystko dobrze i nie pozałuje. Trzymaj się kejti83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysza_sza
Setsi - uuu.... Biedactwo, ja na szczęście nie mam nic do wyrwania-narazie :/ najpierw będe miała na 4 miesiące ten Hyrax założony, dopiero potem się okaże czy trzeba będzie coś rwać... Bądź dzielna i trzymaj się ciplutko, pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kejti83
Do kojotka21 - bardzo się ciesze, w razie jakichkolwiek wątpliwości śmiało pisz-jak tylko bedę potrafiła chętnie opowiem:). Będzie dobrze-zobaczysz!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyłozgryz płytka Nansa
Witam wszystkich zadrukowanych i tych, którzy dopiero się na aparacik decydują!!! Sylwia, 27 wiosen, tyłozgryz leczenie: dwa łuki, aparat metalowy, płytka Nansa, ekstrakcje: dwie 8 dolne, 4 górna i 6 górna(wyjątkowo 6 ponieważ ten ząb był martwy) Wątek na tym forum dość stary, natomiast postanowiłam napisać, albowiem wiem jak dla mnie ważne było i jest zasięganie w takich miejscach jak to informacji na temat aparatu orto. Postanowiłam na samym początku zacząć pisać na temat płytki Nansa, albowiem miałam problemy ze znalezieniem inf. na temat odczuć podczas jej noszenia. Płytkę mam już od dwóch miesięcy, przeczytam gdzieś na forum, że to straszna sprawa, że są ogromne problemy z mówieniem, i jakaś dziewczyna zrezygnowała z leczenia orto, jak się dowiedziała o płytce.!!! BZDURA! W pracy dużo mówię, odbieram sporo telefonów i nikt nie zauważył, że mam aparat, co prawda pod koniec pierwszych 3 dni, jak byłam już trochę zmęczona mówiłam troszkę niewyraźnie natomiast po upływie około tygodnia w ogóle nie czułam płytki i jest naprawdę dobrze! Plan leczenia przewiduje półroczne noszenie tejże płytki. Skłamałabym twierdząc, iż nie cieszę się, że jeszcze tylko 4 msc, natomiast tragedii nie ma, dla pięknych ząbków wytrzymam. Jeżeli chodzi o wchodzenie jedzenia pod płytkę, nie mam z tym problemów, raz tylko weszla mi tam ość rybia, ale wyjęłam bez problemów, bo wystawała tak, że można ją było chwycić, w przeciwnym przypadku pewnie musiałabym iść do ort, ale…..nie ma co gdybać, w każdym razie nie ma problemów. 8 października 2008 zakładam górny łuk, na razie mam dwa zamki na 4 i 5, w listopadzie prawdopodobnie dolny łuk. Po 2,5 rocznym leczeniu czeka mnie jeszcze przez rok noszenie na noc aparatu oraz przyklejenie retencji na dolnych przednich zębach…..CIESZE SIE STRASZNIE ZE MOJE 27 LETNIE KOMPLEKSY TOPNIEJĄ WRAZ Z PRZESUWAJĄCYMI SIĘ ZĘBAMI:))) POZDRAWIAM Sylwia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza_sza - Dziekuje za miłe słowa :) Jak wróciłam z tego wyrywania to aż sie popłakałam ale już jest ok :) Krew nie leci a środek przeciwbólowy dodaje w buzi troszke komfortu :) Jeszcze masz 4 dni do aparacika:) Mam nadzieję ze opiszesz mi swoje wrażenia:) :) Masz duże stłoczenie ? tyłozgryz płytka Nansa - Witam ciepło ;) Widze ze zakładasz aparat dzień przede mną a dzień po tym jak mysza_sza już do będzie miała na swoich ząbkach ;) Tez juz nie moge się doczekać kiedy mój kompleks będzie odchodził w niepamięć :) Na tym forum jest tyle wspaniałych nieustraszonych kobietek jak i panów którzy są w stanie znieść wszystko dla tego jedynego w swoim rodzaju przepięknego usmiechu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wAdzia ->> Masakra :/ Ja mam nadzieje że to jużjest maksymalny rozmiar :D :D Aż miał problemy z założeniem :D Nie mógł go tam zaczepić jeeezdy masakra jakaś a ja tylko marszczyłam czoło :D grrr... aŻ mnie do teraz bolą te zęby z tyłu :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mix2ra
Ja mam 23 lata i zakładam metalowe aparaty (jak dobrze pójdzie) za ok. 1,5 miesiąca. Marwicie się usunięciem górnych czwórek- ja będę miała usuwane górne i dolne, ale jakoś mnie to nie rusza;] Niebawem poznam plan leczenia i jazda;] Nie mogę się doczekac efektu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mix2ra - czwórki to małe ząbki więc naprawde nie ma się czego bać, gorzej jak w gre wchodzi większy ząbek...Wtedy już nie jest tak zabawnie... Podczas wyrywania moja dentystka prowadziła ciekawy dialog z asystentką ... - o frankfurterkach :D Teraz oglądam swoje dziury po wyrwaniu...po lewej stronie nie mam połowy dziąsła, po drugiej lekko jest rozerwane w dodatku mam pękniety kącik ust bo mi wjechała jakimś wiertłem :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość niesamowity kluch
Ja wczoraj wieczorem straciłam 2 czwórki z polecenia ortodonty :) za 2 tygodnie następne dwie... a za ok miesiąc aparacik. Nic mnie nie bolało ani w czasie rwania ani po zejściu znieczulenia... w nocy, nad ranem i do tej pory żadnych dolegliwości :) Trochę tylko jakby swędzą mnie dziąsła przy jedynkach :/ nie wiem... może zęby poczuły, że mają więcej luzu i juz się rozjeżdzają na boki :P Trzymam tylko kciuki żeby mnie przez najbliższe 2 dni nic nie trafiło w te usunięte zęby... ostatnie 2 godziny siedzę na necie i czytam o suchym zębodole, hmmm... :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam od kilku tygodni staly aparat kosmetyczny z krysztalu. bardzo obawialam sie przebarwiania gumek, ale przeczytaniu wielu postow na roznych forach zdecydowalam sie wlasnie na taki. z gumkami jest tak, ze one nie zmieniaja koloru z dnia na dzien, tylko odbarwiaja sie stopniowo i wolno. przez pierwsze dni sprawdzalam codzienne jaki maja kolor, ale po jakims tygodniu mi przeszlo i bylo mi wszystko jedno, bo i tak wiekszosci znajomych musialam mowic, ze mam aparat bo nikt tego sam nie zauwazyl. zastanawialam sie nad samodzielna wymiana ligatur, ponoc jest to mozliwe, ale nie za czesto. zamierzam zapytac o to przy kolejnej wizycie. ze swojego wyboru jestem bardzo zadowolona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity kluch - wiesz, ja też zaczełam czytać o tych suchych zębodołach i nawet bardzo ostrożnie pije żeby tylko skrzep się nie urwał, mam nadzieję ze wkrótce wszystko wróci do normalności. ______________________________ crazy_bogie - Jakie gumki polecasz do kosmetycznego? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do tej pory mialam caly czas biale i raczej nie zamienie ich na inne, chyba, ze na blekitne (w razie gdyby biale zbyt sie przebarwialy). myslalam tez nad zalozeniem drucika zamiast gumek, ale doszalm do wniosku, ze nie ma sensu. drut jest przeplatany na zmiena gura dol, domyslam sie, ze taka platanine ciezej czyscic. te przebarwienia gumek nie sa duze poza tym jak juz pisalam widoczne raczej dla samej osoby, ktora ma aparat, bo otoczenie nie wpatruje sie nam w zeby, z reguly nawet nie wie czego szukac ;) ktos pisal o suchych ustach. mialam na poczatku ten sam problem gdyz zamki zawadzaja troche o wewnetrzna strone ust i zaczynaja one sie strzepic az na wargi. polecam uzywac pomadki nawilzajace. pozniej problem mija bo sluzowka sie przyzwyczaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crazy_bogie - Kochana jesteś ;) Teraz będę miała okazje sama przetestować i wybrać najlepsza opcje dla siebie jeśli chodzi o gumki :) Uff jakoś mi ulżyło po twojej wypowiedzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mialam mase obaw przed zalozeniem aparatu choc praktycznie pewne bylo dla mnie, ze bedzie kosmetyczny. martwilam sie tylko czy te gumki bardziej mnie nie oszpeca niz matelowe zamki. jednak przy wyborze przesledzilam wszystkie mozliwe fora i czytalam jak dziewczyny radza sobie z tymi gumkami, bo udalo mi sie ustalic, ze tylko gumki sie odbarwiaja i ewentualnie zamki kompozytowe, a nie jak czesto ktos pisal krysztalowe i ceramiczne. co mnie przekonalo..chyba fakt, ze jakies 8 lat temu kolezanka nosila krysztal i malo kto wiedzial, ze ma aparat. na pierwszej wizycie u mojej orto zauwazylam, ze ma wlasnie krysztal na jednym luku i doszlam do wnsiosku, ze skoro dla siebie wybrala wlasnie taki aparat to chyba nie po to aby sobie zaszkodzic. pozniej na uczlini spotkalam kolezanke, ktora tez miala krysztal i zauwazylam go dopiero po dluzszej rozmowie i to po metalowym luku. pierwsze wrazenie po zalozeniu to zalamka i mysl w co ja sie wpakowalam, bo buzia wydawala mi sie pelna obcych cial :O ale jak tylko zobaczylam sie jeszcze na fotelu w lusterku, kiedy kolor zamkow zaczal sie rozpuszczac ( sa one zabarwione aby lekarz wiedzial jak je zakladac, po pierwszym myciu zebow kolor znika), to poczulam sie szczesliwa, ze wreszcie moge sie wpelni usmiechnac. wole smiac sie w aparacie bo mam swiadomosc, ze juz cos robie z tymi zebami, a nie pokazuje krzywe. gumki fakt odbarwiaja sie troche, ale mysle, ze nie jest to tak istotne z uplywem czasu. byc moze znajde jakis sposob na walke z tym problemem, wtedy sie podziele. mysle, ze rodzaj aparatu powinien byc swiadomym wyborem osob, ktore maja go nosic. ja od poczatku chcialam kosmetyczny dlatego nie czuje sie nieszczesliwa, ze musze go nosic. jesli ktos nie lubi swojego aparatu to napewno ciezej mu przez to wszystko przechodzic. czytalam rowniez o efektach leczenia kosmetycznym i wciaz przewija sie opinia, ze trzeba nosic go dluzej jednak nigdy nie pisze tego osoba, ktora go ma. i prawda jest taka, ze nikt z dokladnoscia do miesiaca nie powie nam ile mamy nosic aparat, wiec nigdy nie wiedzielibysmy czy te kilka miesiacy to wina aparatu czy wady. lekarze utrzymuja, ze roznicy nie ma. duzo informacji mozna znalezc na forum gazeta.pl i innych forach jesli ktos ma jakies watpliwosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fasffasafs
Ja dzisiaj spotkałam koleżankę, która już rok nosi porcelanowy i miała jakiś taki przebarwiony :/ Eh sama już teraz ne wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widzialam porcelanowe zamki przed podjeciem decyzji i one maja barwe sa zblizone do koloru zeba, ale czy maja rozne odcienie nie wiem, bo byc moze z tego wynikal ich kolor. w kazdym razie trudno uwierzyc, ze przebarwily sie po roku. znam osoby, ktore maja porcelanowe zeby i nie zmieniaja koloru przez 10 lat, wiec nie wiem czemu zamek mialby go zmienic. trudno mi powiedziec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Setsi--> respect dziewczyno,że wytrzymałaś to wszystko :) z tego co opisujesz,wygląda to teraz nieciekawie O_o ale do wesela się zagoi :) a aparacik coraz bliżej... justka_pl--> no to mnie pocieszyłaś :P może od razu wyrwę kawałek druta kolczastego i przyniosę mojej orto,będę miała dodatkowe doznania :D z jednej strony chcę iść,bo znudziły mi się już różowe ligatury,ale z drugiej strony znowu będę miała 4 dni jedzenia w plecy :( ale i tak kocham mój aparat!!! :D cudotwórca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wAdzia - dzięki :) zamknęłam oczy na fotelu i jakoś to wytrzymałam... Dla mnie to cholerne wyrywanie było najgorsze...Nawet jeśc teraz nie umiem ;/Brzoskwinia mimo ze miekką wchodzi mi w dziury, a obawiam sie o ten skrzep :/ crazy_bogie - Mnie osobiscie orto powiedziała że przy kosmetycznym leczenie sie wydłuża o ok 2 - 3 miesiące...Dla mnie to nie jest powód by zrezygnowac z tego aparatu, bo czym dłużej ma sie aparat na ząbkach tym chyba lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aparacik został na kolejne 5 tygodni jeszcze jakś szczelinka między zębami jakbym się uparła to by zdjęła ale to by było bez sensu :D, wytrzymałam tyle to co tam 5 tygodni miłego week-u 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×