Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość magaaaa
Hej Ja właśnie przymierzam się do założenia aparatu, długo droga przede mną, bo dopiero zapisałam się na wizytę do orto. Ja mam takie pytanie do Was - czy podczas noszenia aparatu można też nosić sztuczne wstawki z zębów, bo ja np. nie mam zawiązków górnej 4 i 5 po lewej stronie. I co , jak mi założą aparat będę świecić tam dziurą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dydusia, Filip ->> No szkoła rzeczywiście daje popalić :/ jeszcze dodatkowe zajęcie to już wogóle -_- Mi se też nie chce czasami włazić :D jakoś tak nudno sie zrobiło :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maria86
witam, mam aparacik od 6 pazdziernika. narazie jest ok nie narzekam :) gryzc skorki od chleba nie moge no i miesa zadnego, a tak jest luz, pije kawe codziennie i mam wrazenie ze mi zeby czarnieja :// a sciaganie aparatu boli ?? ja mam metalowy narazie na gore, za ok 0,5 roku na dół bede miała. gumek nie mam żadynych i beznadziejnie to wyglada, sie doczekac nie moge wizyty jak wreszcie moja orto zalozy mi turkusik albo zielen :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maria86
Nick - maria86 Rok urodzenia - 1986 Ilość usuniętych zębów na potrzebę aparatu - dwie górne czwórki (później dwie dolne będą usówane) Rodzaj wady - Data założenia górnego łuku / rodzaj / cena - 06.10.2008/metalowy/1500zł Data założenia dolnego łuku / rodzaj / cena - Łuk podniebienny - nie było Wyciągi zewnętrzne , maska twarzowa - odcisk górnej szczenki + gumki separacyjne 30.09.2008, Czas noszenia - ? Miejscowość - Trójmiasto Linki do zdjęć - Data zdjęcia górnego łuku - Data zdjęcia dolnego łuku -

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justka_pl --->> nio nudno tu hehe ^^ ( bez urazy :D ) ja jutro nie mam lekcji :D:D:D bo zawooody :D ( ale też mi sie nie chce na nie jechać :D ) pozdro :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
haj ho!!! jutro mam wizytę kontrolną. Boję się,że znów na parę dni pożegnam się z jedzeniem,dlatego dzisiaj wcinam jak szalona :D No i w końcu wymiana gumeczek :) chyba teraz będzie konwencja jesienna: czerwień albo pomarańcz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysza_sza
Setsi - no i stało się.... samo założenie nie bolało... zdecydowałam się na bezligaturowy i taki że mam :D narazie tylko na dole, na górze Hyrax na 4 m-ce a w grudniu od 3 do 3 na górze stały. Ogólne wrażenia są średnio pozytywne... najbardziej przeszkadza mi Hyrax :/ seplenie i ugryźć nic nie moge... :( dopiero drugi dzień a ja już marze o tym żeby mi to zdjeli... :( ale będe dzielna!!! w końcu sama tego chciałam.. więc z nadzieją bede czekała na efekty :D napisz jak u Ciebie??? pozdrawiam,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciekawą stronkę znalazłam :) Na zdjęciach i opisane (po ang.) kolejne etapy montowania aparatów... http://images.google.pl/imgres?imgurl=http://www.gwbraces.com/Hyrax_14days.jpg&imgrefurl=http://www.gwbraces.com/Hyrax.htm&h=288&w=393&sz=65&hl=pl&start=7&um=1&usg=__Sn8_W_wv5_XMHHlwYiVhAZx0ZUk=&tbnid=Vce7qlnu8x5FnM:&tbnh=91&tbnw=124&prev=/images%3Fq%3DHyrax%26um%3D1%26hl%3Dpl%26client%3Dfirefox-a%26rls%3Dorg.mozilla:pl:official%26sa%3DN Mam nadzieję, że dobrze link wkleiłam... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gfggff
Ja miałam wczoraj włożoną separację (na tydzień), pytałam ortodontki, czy może wypaść: powiedziała, że nie powinna. A dzisiaj jednak wypadła przy jedzeniu (jadłam przednimi zębami ale potem jakoś mnie mniej bolało i gryzłam sobie lewą stroną). Jakoś sama tę gumkę zamocowałam, ale trochę wystaje :/ Powinnam iść do orto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktoś tam pytał jak tam mój aparacik:P otóż on się ma dobrze:P ja tam go lubie:P gorzej z tym ze ja zadnej poprawy nie widze:P żadnego najmniejszego bólu:P nawet po wizycie lekkie ciagniecie i nic wiecej;] nie wiem czy sie cieszyc czy nie:P bo na 2gi dzien juz bylo jak przed wizyta xD:P nastepna mam w lsitopadzie mam meic ywmiane luku to mzoe ten nastepny cos zdziala:P chociaz moja orto twierdzi ze sie przesowaja jak nie wiem i ze jest ogromna poprawa:P nie chcialem byc niegrzeczny i sie pytac w ktorym miejscu xD:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza_sza - Musisz jakoś wytrzymać, prędzej czy póżniej przyzwyzcaisz sie do \"ciała obcego\" w buzi :) Widzę że nic Cie nie boli ani nie obciera :) Ja sie dzisiaj spóźniłam na wizyte bo pomyliłam drogi :P Aparacik zakładała mi całe 45 min. Pierwsze wrażenie...- \"coś\" naklejone na zębach :P Miałam wrazenie że usta mi sie nie domykają, ale jak narazie nie czuje jakiegoś \"dyskomfortu\". Zobaczymy jutro :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysza_sza
Setsi - no to super :) mi zakładal jakąś godzine... najpierw ten Hyrax :/ a jaki w końcu wybrałaś? kosmetyczny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza_sza - Tak, wybrałam kosmetyczny. Jak sie położyłam na fotelu przez mysl mi przeszło ze moze zakłada mi jakiś inny bo za nim otworzyłam swoją paszcze nie powiedziałam jaki chce :P Tylko wcześniej telefonicznie to zrobiłam :) hehe Jeszcze że sie spóźniłam to w dodatku miałam schiza jak mi kleiła aparat na zęby :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ccciastko
łooo ale mnie tu dawno nie było... widze że jakieś nowe osóbki przybyły do grona aparatek:) możecie mnie też wpisac na tą swoją liste=) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juju122223
hej, znacie dobrego ortodonte we wroclawiu ? pytam, bo wlasnie mam zamiar leczyc sie u kogos dobrego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) dziś stuknęło mi 4 mce z aparacikiem:). Byłam też na wizytce i koniec z szarościami :) koniec mam w końcu kolorek:P. Jakoś tak wzięłam sobie fioletowe gumeczki, są super:) Tyle tylko, że od razu po wizycie zaczęły mnie boleć ząbki:( . A teraz to dopiero tragedia, buuu jak boli:(. Od wizyty czuje jakby mi ząbki się przesunęły, na zdjęciu też inaczej wyszły, czyli coś drgnęło:). Lepiej iść spać niż czuć ból, może jutro będzie lepiej. Hmmm coż:( . Miłej nocki druciaki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam wizyte w ten wtorek:-), nareszcie mi zmieni gumeczki bo jak patrzylam na zdjecia ktore byly swiezo po zalozeniu to sie fest odbarwily haha, w ogole juz sie nie moge doczekac kiedy rownego miesiaca cykne fotki bo jestem ciekawa efektow czy choc troche sie ruszyly bo na codzien wiadomo nie uchwycimy jak sie widzimy w lustrze kilkanascie razy;) ludziska nowo zadrutowani zakladajcie profile z fotkami!!! wrzucajcie foty, cokolwiek, ja to od razu po wizycie napstrykalam i tutaj wrzucilam:o, milego dnia:-), ciekawe czy u mnie cos powie na temat papierosow:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roxien -> ja również mam fioletowe gumeczki :) ogólnie bolą mnie tylko górne dwójki i do tego się ruszają, reszta spoko, tylko twardych rzeczy nie moge jeść przez te dwójki :) mi stuknęło... 6 dni :P ale już przyzwyczaiłam sie do tego, że coś tam mam w buzi :) pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juju122223--> ja we wro chodzę do Iwańskiego i on pracuje w Mediconcepcie na Krzyckiej :) Nie wiem czy jest dobry czy nie :P polecił mi go mój dentysta, który z kolei \"prostował\" u niego swoje córki. Generalnie miły facet z tego ortodonty... Tak jak wcześniej pisałam za cały aparat tylko 2300 liczy, za to potem za wizyty się płaci 150zl miesięcznie... za to możesz go odwiedzać chyba codziennie jeśli będziesz mieć taki kaprys :P asicuha, slackerb --> Wasze aparaty to są metalowe mini? Bo wyglądają naprawdę słodko ;) takie drobniutkie... Ja się zastanawiałam czy na górę kosmetycznego nie zainstalować... ale w sumie jak na taki mini założyć jasne gumeczki, to i tak nie jest źle :) A pewnie różnica w cenie spora :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja dziś męczę się z moimi zębolkami, bolą jeszcze bardziej niż wczoraj i to o dziwo wszystkie. Wróciły czasy niegryzienia i niedojadania:(. Dziś jadłam tylko 2 plasterki sera:( i to go raczej połknęłam niż coś przeżułam. Strrrrasznie bolą ząbki, a chyba najgorzej 3, 5 i 6:(. Zarzuciłam fotki do galerii:) więc można ocenić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zombol - Dodałam fotki z aparatem :) Jestem juz po pierwszej nocy z aparacikiem i musze przyznac ze jest ok :) Troszke jedynki są wrażliwe ale ogólnie luz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kotqa
wAdzia - Ty też ze Szczecina? ;D gdzie chodzisz do ortodonty, może mamy wspólnego.? ;) Pozdrowienia :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roxien - Masz już cudne ząbki :) Jestem pełna podziwu ze to tak szybko sie prostuje :) Juz po dwóch tygodniach róznica była zauważalna :) Drucik już nie był taki pofalowany :) Jak dla mnie bomba:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lila555
Witam. Piszę z nadzieją, że uda mi się znaleźć kogoś z podobnym problemem. Otóż mam aparat damon od poczatku roku. Dwa miesiące temu usunięto mi mleczną trójkę i w tym miejscu miał wyrosnąć ząb stały, który z jakiego powodu przez 25 lat mojego życia nie wyrósł. Ząb jak nie rósł tak nie rośnie. W tym miejscu mam taką sprężynkę, by zrobić więcej miejsca dla tego stałęgo zęba. Problem polega na tym, że żuchwa bardzo mi się wysunęła do przodu. (Do czasu usunięcia tego mleczaka i wstawienia sprężynki jakoś wszystkie zęby były jednak za górnymi) Jest już znacznie przed górnymi zębami. Cały czas myślałam, że jest to wynik tej spręzynki ale podczas osotaniej wizyty u orto dowiedziałam się, że nie jest to tego przyczyna i że żuchwa tak sama z siebie się wysunęła i teraz ni z gruchy ni z pietruchy trzeba usunąć dwa zęby, żeby pozostałe mogły zostać przesunięte w tył. Czy to jest normalne, że zdażyło się to akurat teraz. Mam pewne wątpliwości ale ortodonta mnie uspokaja. Czy komuś zdażyło się coś podobnego. Proszę o jakąś radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dydusia ->> noo własnie bez urazu tu co do nie których :D boszzz co wy wszyscy macie z tymi zawodami :O :O masakra :D juz któraś osoba... :) a ja po drugiej wizycie nie widze różnicy... więc nie dodaje fotek :D własciwie to chyba nie bede robic :D chooociaż może :D wstawie jak nie bede mieć lenia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grggfgfgf
Ja w końcu zdecydowałam się na porcelanę... Nie wiem, może lepiej było wziąść metal? Nosiłabym wtedy czerwone gumki... Ale skoro już się zdecydowałam nie będę kombinować. Mam pytanie a'propos porcelany: moje zęby nie są śnieżno białe, czy aparat ten będzie się odznaczać...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justka_pl---> może jest zupełnie odwrotnie i to Ty nie widzisz różnicy, w sumie co się dziwić skoro codziennie ogląda się swoje ząbki to tego nie widać. Ja nie wyobrażam sobie nie robić zdjęć- przynajmniej co miesiąc, później łatwiej zauważyć. No i oczywiście zobaczyć końcowy efekt porównując z tym na samym początku. Nie leń się głowa do góry:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×