Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość Elba36
Cześć dziewczyny! Fajnie, że Was znalazłam. Mam 36 lat, więc pewnie jestem tu najstarsza. Noszę aparat od 8 października, a więc 5 dni. I powiem szczerze, że jestem załamana, myślę nawet, czy nie pójś i go nie zdjąć. Boli, w środku wszystko poobcierane, usta popękane, warczę na męża i dzieci. Po co mi to było na stare lata? Czy to przejdzie? Pozdrawiam wszystkie aparatki! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elba36 - Ja mam aparat tez od kilku dni i również mam nerwy w strzępach, w dodatku mam obtartą jedną strone - i to jest najgorsze. Już myslałam zeby sobie tam gume do rzucia przykleić bo już nie wiem jak sobie złagodzic te dolegliwosci. Gdyby nie one byłabym spokojniejsza. A tak nawet nie mam siły mówić... Mam nadzieje ze to wkrótce minie. Zęby mnie juz tak nie bolą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka tez taka
hej:) sluchajcie, moze ten temat juz byl poruszany w tym wątku,m ale niestety nie mam tyle czasu by przejrzec wszystko ( duuuuuzo tego:P) dlatego mam wielka prosbne, musze zrobic pantomogram i rtg boczne czaski.. jestem z warszawy, polecicie mi jakas radiologie????? zalezy mi na czasie i aby nie spartaczyli roboty:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elba 36- 5 dni to dop0iero poczatek, a jak wiadomo poczatek jest najgorszy, bo dolegliwosci po zalozeniu moga utrzymywac sie nawet dwa tygodnie. jestes dorosla wiec mysle, ze latwiej bedzie Ci to zrozumiec. napewno dostalas wosk od orto, ktory po rozgrzaniu w palcach przykleja sie na aparat w miejscach gdzie bardzo obciera. w aptece sa do kupienia rozne masci na obtarcia w jamie ustnej, ktore lagodza bol i przyspieszaja gojenie. usta smaruj pomadka nawilzajaca, rowniez na noc. sluzowka musi sie przywyknac do aparatu. to wszystko mija. jeszcze nie slyszalam o tym aby ktos z tego powodu sciagal aparat. i nie pisz, ze na stare lata bo osoby, ktore sa kolo 50tki i tu zagladaja chetnie powidzialyby Ci do sluchu. troche cierpliwosci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pan hairax
Witam wszystkich serdecznie i z usmiechem:), jakieś 2 tygodnie temu założyłem hairax i z checia bym go zdjął jakbym tylko mógł, a to dopiero początek:/, ale trzeba być twarkim a nie mietkim;). Czy ktoś z tutaj obecnych też nosi tyle drutów w buzi?:). Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ile ja bym dała za ten wosk:( Niestety go nie dostałam... W sklepie medycznym go dostane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.sklep.mikran.pl/id1642/Wosk-ochronny-bezbarwny wosk, ktory udalo mi sie znalezc na necie, poszukaj moze tez na allegro, a najlepiej zapytaj u orto. ja swoj dostalam w cenie wizyty przy zakladaniu, a kolejne opakowania widzialam chyba po 6zl. wosk odpada przy jedzeniu, ale przeciez po nim i tak trzeba umyc zeby i nalozyc nowy. ja swoj uzywalam jakies dwa pierwsze dni i wczoraj, bo mialam weekend pelen gadania co odbilo sie na jezyku :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
setsi jak masz niedaleko do orto to podjedz i popros o wosk, nalepisz go na aparat i rana bedzie miala mozliwosc sie wygoic inaczej bedziesz sie meczyc niepotrzebnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crazy_bogie - Nie mam takiej możliwości... Jutro wracam na studia wiec bede musiała sie meczyc no chyba ze znajde w jakimś medycznym sklepie ten zasrany wosk...sorry za wyrazenie ale już mam dość wszystkiego :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ola...21 --->> ja trenuje unihokej dopiero 2 rok i miałam takie wahania żeby przestać go trenować ( dużo nauki i w ogóle - rodzice) ale trener mi powiedział że w moim wieku i tak jestem na dużym poziomie ( a trenuje dopiero 2 rok więc wiesz ... ) A co do osiągnięć to chyba najlepsze było w Elblągu ... ( mistrzostwa Polski ) 5 miejsce nie jest tak źle .... a inne to międzypowiatowe ... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kilka dni przerwy a tu tyle naprodukowane :) roxien--> 10go miałam wizytę i w planie były czerwone gumeczki,ale orto nie miała i wybrałam fiolet :D Szczerze powiem,że wole jaśniejsze kolorki,bo mojego fioletu prawie nie widać :( kotqa--> moja orto to Izabela Balewicz,zapewne chodzisz do innej,bo w Szczecinie jet mnóstwo innych (i szczerze mówiąc bardziej rozgadanych,bo ja muszę o wszystko pytać :/)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
setsi moze poszukaj jakiegos innego orto niedaleko napewno sprzeda Ci wosk. u mojego orto nie trzeba byc pacjentem zeby kupic akcesoria, albo zamow na necie, choc przesylka w podanym sklepie droga to moze znajdziesz gdzie indziej taniej albo na allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crazy_bogie - Najlepiej bedzie jak zamówie ten wosk na allegro bo innej rady nie ma...a jakoś głupio mi tak chodzic po innych orto i sie prosić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zrob jak Ci wygodnie. wosk od razu sprawy nie zalatwi, ale napewno pomoze. szkoda, ze orto nie zawsze pamietaja aby dac pacjentom wosk albo chocby powiedziec gdzie mozna go kupic:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość amamich
cyt: taka tez taka \" ...musze zrobic pantomogram i rtg boczne czaski.. jestem z warszawy, polecicie mi jakas radiologie????? zalezy mi na czasie i aby nie spartaczyli roboty\" Ponoć dobrze wykonują te zdjęcia na Ursynowie ul.KEN 19 (wejście od Borsuka). Nie jest to tanie - za dwa zdjęcia zapłaciłam 155zł. Odbiór zdjęć zaraz po zrobieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosialek19
cześć wszystkim!!! jutro mój wielki dzień...ortodontka założy mi górę i dół... trochę się boję, ale mam wsparcie znajomej która od jakiegoś czasu nosi już aparat... chyba najbardziej obawiam się spiłowania kilku zębów (okropne odczucie); cieszę się że wystarczy aparat, na pierwszej wizycie powiadomiono mnie że niewykluczone że trzeba będzie zrobić zabieg chirurgiczny.... cieszę się że to tylko aparat i wszystko wytrzymam ;-) pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boze...zaczynam panikować...gdzie mozna kupic takie ligaturki?? Tylko nie piszcie ze tylko na necie ;|

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kunegunda85---> Nie ma się czym stresować :) mi wyciągnęli 2 czwórki za jednym zamachem i ani przez sekundę nic mnie nie bolało... tak samo po ustąpieniu znieczulenia nic złego się nie działo :) Trzeba tylko pamiętać żeby nie płukać tych miejsc i uważać żeby ich nie za paćkać jedzeniem... będzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fddsfdsfddfs
Trduno ejsts amemu zakłądać gumki? I czy można je często zmieniać (samodzielnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Późna pora,Aga się nudzi ;) dodałam zdjęcia w nowych (fioletowych) kolorkach.Jakość jak zwykle marna,ale nie posiadam profesjonalnego sprzętu ;) do bra noc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich !..... Hm, mam 21 lat i też mnie czeka aparacik. W zasadzie to wkońcu się na niego zdecydowałam. Choc nie wiem czy to nie za późno, i czy przez to nie będę go musiała dłużej nosić?? W sumie to trochę się obawiam, bo aktualnie pracuje sobie w biurze poselskim (nie pytajcie gdzie) i tu trzeba raczej dobrze wyglądać, a aparat nie jest taki uroczy. Wizytę mam umówioną na 31 paździer. i powiem wam że bardzo chciałabym żeby założyli mi aparat tylko na dolny łuk. Bo u góry ząbki mam równe, ale na dole koszmar. Czy to jest możliwe??? Myślicie że byłyby większe z tym problemy???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cheerful--> Twój wiek nie jest żadnym przeciwwskazaniem do założenia druciaka.Ja mam 23 lata,zdecydowałam się całkiem niedawno :) owszem,u młodszych osób,kiedy zęby nie są tak mocno osadzone,szybciej idą postępy,ale to również jest kwestia indywidualna i na pewno zależy od wady.Poza tym jeśli nie chcesz tak bardzo widocznego aparatu,rozwiązaniem jest kosmetyczny,pytanie jednak na czym bardziej Ci zależy:na ładnych ząbkach do końca życia przy pomęczeniu się ok 2 lat,czy półuśmiech... Aparat zakłada się zwykle na oba łuki,ząbki muszą pasować do siebie,żebyś mogła prawidłowo przeżuwać ;) jak się dół poprzesuwa,to nie będzie pasować do góry.Ale to orto oceni.Może masz taką wadę,że wystarczy tylko na dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wAdziu wiesz... ja już jestem zdecydowana i będą musieli ze mną taką zadrutowaną wytrzymać :) Kurcze, a co do tych kosmetycznych to trochę się o nich `naczytałam` i chyba się na taki nie zdecyduje. Po co się martwić czy mi gumki zżólkną?.... W zasadzie jeśli ktoś ma aparat kosmetyczny to i tak widać podczas rozmowy, i wg mnie tak trochę dziwnie to wygląda, bo niby go widać, ale nie do końca- i każdy się zastanwia co to jest. Może się uda z tylko tym dolnym łukiem... Mój chłopak np strasznie mi go odradza bo mówi że mam ładne ząbki, ale - nie oszukujmy się - każdy me w domu lustro i się widzi xDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cheerful--> sama mam metalowy i każdy,kto taki ma,powie Ci,że najfajniejsza zabawa jest z wymianą ligatur.Zwłaszcza dla kobitek.Czy pod kolor oczu,torebki czy kiecki :P kosmetyczny też jest dobrą opcją,nie żebym zniechęcała.Po to są oba,żeby sobie wybrać. A co do tego,co mówią inni-mi też tak gadali:po co Ci aparat?nie masz złych tych zębów!To dziwne,że ja jakoś nie śmiałam się od ucha do ucha,pełną gębą.Ważne,co Ty czujesz.I jak założysz aparat,nie pożałujesz :) gwarantuję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cieszę się z tego pozytywnego wrażenia, a dwa lata zlecą :) Dopiero co zaczęłam studia, a już jestem na III roku, nie wiem kiedy to upłynęło! A mam jeszcze takie pytanie, czy zamki mini faktycznie są mini? :) i czy wpływa to na jakość leczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pan hairax
cheerful ale chyba to nie jest biuro poselskie SLD? ;). Jak widze nikt z tutaj obecnych nie nosi aparatu Hairax?to jest dopiero męka, a jak do tego jeszcze dochodzi zabieg chirurgiczny jak w moim przypadku to jest dopiero.....:/, nie życze tego nikomu. wAdzia a kobiety pod ulubiony kolor bielizny tez wybierają sobie kolorki?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×