Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Zazdroszzce Ci, ze w takim wieku bedziesz miec aparat. Ja bylam glupia i balam sie dentysty, teraz tego zaluje, ale mam nadzieje, ze zeby sie naprostuja mimo wieku. Tylko, ze mam teraz duuuzoooo do leczenia :-( Lepiej przeżyc 18-tke z aparatem nize wlasny ślub :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agaa24
KwIaTuSzEk- ale cena nie zawsze zależy od wielkości miasta:) Ja jestem z Trójmiasta i znalazłam dobrego ortodontę za naprawdę przystępną cenę- za kosmetyczny (ten przezroczysty) płaciłam 1600 za jeden łuk a wizyta kosztuje mnie co 4 tygodnie 40zł za jeden łuk. Ja mam dwa wiec cena się podwaja, ale i tak jak za aparat to tanio a wizyta to w normalnej cenie w sumie. Pozdrówka i życze znalezienia dobrego i niedrogiego ortodonty- trzeba tylko poszukać, czasem lepiej po prywatnych gabinetach( ale jakis sprawdzonych) bo nie narzucają sobie aż tak wysokich cen :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ana73
Cześć! Po jakim czasie od wyrwania zębów można zakładać aparat? Czy któraś z Was jest ze Szczecina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chodzi mi o plytkę retencyjną, którą się nosi po ściągnięciu aparatu stałego. Jak długo ją będziecie nosić? Bo dziś się dowiedziała, że osoby po 25 r. muszą ją nosić na stałe --> [SZOK} !!! Nie chcę jej nosić dożywotnio! :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak bardzo chce miec aparat, ale ta płytka retencyjna na stałe mnie przeraża! Mam pytanie do \"starych\" aparatek :-) Czy któraś z Was ma jakieś zęby daleko poza łukiem? I czy juz weszły do łuku? Jak długo im to zajęło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agaa24
Dora- ale ta płytka retencyjna to taki aparacik wkładany jakby tak? żeby zęby nie wróciły do poprzedniego stanu, tak? bo jesli mysle o tym samym to mi orto powiedział, że to sie nosi najdłuzej gdzies z 1,5 roku a standardowo około 6 miesiecy.I potem sie odstawia np na miesiac i patrzy czy zeby się przesuwają czy są już na stałe dobrze ustawione:) A co do efektów działania aparatu to moja koleżanka miała bardzo krzywe zęby- wystawały bardzo krzywo do przodu i w sumie po niedługim czasie noszenia-z 3 miesiące, bylo naprawde widac dużą różnicę:) To mnie pociesza, że szybko jest efekt bo naprawdę początki noszenia aparatu-czyli to co teraz przeżywam- to dla mnie koszmar..Choc to ponoc sprawa indywidualna..:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agaa24
ana 73- mi zalożył w przeciągu kilku dni od wyrwania zębów i w sumie jest ok, tzn nie boli mnie jakos przez to mocniej-bo po prostu i tak bola mnei wszystkie zęby przez aparat:/ Ale gdzies ktos mówił, że powinno sie odczekac z tydzien czy dwa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos pytal o przyzwyczajenie do aparatu i normalne jedzenie. po dwoch tygodniach wszystko wraca do normy i momentami nie czujesz ze go masz.... mi wczoraj spadla ligaturka z dwojki i drucik mi odstaje, nie przylega do zameczka. sama ja probowalam zalozyc, ale troche ciezko... chyba musze udac sie do orto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny gdzie jesteście?? Pewnie siedzicie przed lustrami i podziwiacie proste ząbki :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja właśnie siedze i patrzę na efekty leczenia :) Jutro idę na wizytę i jestem bardzo ciekawa opinii orto. To już moja 5 wizyta i naprawdę efekt jest niesamowity. A to jeszcze nie koniec leczenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kati 24 masz 24 lat i już widzisz niesamowite efekty. To fajnie. Ja mam 27 lat i jak myslisz tez je zobaczę? :-) Pozdrawiam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dora ! A co ja mam powiedziec mam 36 lat,ale wierz mi efekty są bardzo szybko ja nosze ponad 3 miesiące i juz jest niezle.Ja mialam takie okropne wystające trojki na gorze i jedna jest juz calkowicie w luku, druga praktycznie prawie, przesunela sie w bok .no jeszcze troszke w dol i bedzie calkiem dobrze.Dentystka mówi że jeszcze jakies dwa miesiące i wady nie będzie,potem tylko to utrwalić.Glowa do góry,sama zobaczysz jak szybko bedzie widac efekt.Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monola :-) Fajnie! Ja nie mam krzywych zębów, tylko całkiem poza łukiem :-( Ciekawe jak one się przesuną z dziąsłem. Poza tym boję się, bo mam twardą kość, dentystka nie mogła wyrwać zębów :-) Boję się, że jak twarda to nic nie ruszy. A nie obawiasz się tej płytki retencyjnej? Cos Ci orto mówiła na ten temat? Ile bedziesz nosić? Czy na noc czy na stałe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W czwartek zamierzam dzwonić za zdjęciami szczęki :-) Tam gdzie będzie najtaniej to się umówię... Dobranoc Aparatki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalutkaMałaJa --> A ile masz lat jak mogę zapytać? No i napisz coś o aparaciku, czy to na jedną szczękę? Metal czy kosmetyczny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podam Wam linki jakie znalazłam, może je już znacie, nie przeglądałam wątku. Przepraszam, jeśli się powtórzę: http://ortodoncja.blog.onet.pl/ http://forum.dentonet.pl/viewtopic.php?p=97577#97577 http://www.ortodonta.com.pl/symulator/ http://images.google.pl/imgres?imgurl=http://www.lekka.pl/img/avatary/7371&imgrefurl=http://www.lekka.pl/forum/DO,KOGOS,KTO,NOSI,APARAT,ORTODONTYCZNY,,16,5586-9.html&h=72&w=100&sz=3&hl=pl&start=2&tbnid=CIm_PVf8n6V87M:&tbnh=59&tbnw=82&prev=/images%3Fq%3Daparat%2Bortodontyczny%26svnum%3D10%26hl%3Dpl%26lr%3D%26sa%3DG http://www.ortodonta.info/#nzsz16s Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dora ~~Ja mialam te trojki bardzo wysoko nad zebami praktycznie poza lukiem,nie wiem jakim cudem ale to sie tak poprzesuwalo ,ze sa juz prawie na miejscu.A co do plytki retencyjnej to wiem ,ze mam ją potem nosic po aparacie jeszcze przez rok na noc.Wlasnie nie pamietam, czy na poczatku jej nie trzeba tez troche w dzien nosic, zapytam jak bede teraz na najblizszej wizycie.pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To fajnie, że nie bedziesz musiała nosić płytki retencyjnej dożywotnio :-) ja tez tak chcę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dora, mam 27 lat. Zakładam aparat z kryształu górskiego na oba łuki. Właściwie mam w miarę równe zęby. Górna lewa trójka jest trochę poza łukiem i na dole mi się troszkę też z lewej strony nie mieszczą. Zęby to mój ogromny kompleks, mimo, że prawie nikt nie wie, że ta trójka wystaje. Moja ortodontka pochwaliła moje zęby (to był największy komplement:) ). Musiałam usunąć lewą szóstkę, a dla równowagi po prawej stronie ósemkę i na dole też obie ósemki, bo ząbki mi się nie mieszczą. Nawet nie wiedziałam, że mam na dole ósemki, urosły, ale nie było ich widać. Czeka mnie chirurgiczne usunięcie ósemki (jedną też usuwałam chirurgicznie). Za aparat mam zapłacić 3 600zł ( za całość). Nie mogę się doczekać, kiedy w końcu założę aparat:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dora, teraz zauwazyłam, że jesteśmy równolatkami:). Pracuję w szkole, ciekawa jestem jak uczniowie zareagują:), będę żywym przykładem dbania o higienę i wygląd zębów:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_______________________________APARATKI__________________________________________ ***************************************************************************************************************** Lp._____Nick_______Wiek__Założenie__Góra__Założenie__Dół__Czas_noszenia____rodzaj____ ***************************************************************************************************************** 1.__*Dora*__________27______________ X______________________3_lata_________________ 2.__brown_eyed_girl__16______________X____________________________________________ 3.__Krzywa_________27____07.11.06____X______________________2_lata______kosmetyczny 4.__minka__________22______________________________________2_lata_________________ 5.__wiiolciaa________17____08.09.06___X_____07.11.06___X_____1,5_roku________metalowy 6.__Agnieszka31_____31____03.10.06___X____________________________________________ 7.__Ileneczka_______16____________________________________________________________ 8.__agaga23________23____08.11.06___X______________________2,5_roku________metalowy 9.__kamyk22________22____________________________________________________________ 10._markotka_______21____________________________________________________________ 11._igna**aparatka___17____07.10.05___X____07.06.06____X______2_lata_________metalowy 12._Shiiine_________16________________________________X____________________________ 13._kati24__________24____26.06.06___X____07.08.06____X____1,5_roku_____porcel./metal 14._Aparacik________13_______________X_______________X______2_lata_________metalowy 15._sylvie__________32____04.11.06____X____04.11.06____X_________________kosmetyczny 16._netka91________15____06.11.06____X____________________________________metalowy 17._linnnea_______________________________________________________________________ 18._wiola15________15____ 04.11.06____X____________________________________metalowy 19._Monola_________36____10.08.06____X______________________2_lata________ceramiczny 20._Aagness______________31.08.06____X______________________2_lata_________metalowy 21._Onaa21_________21____________________________________________________________ 22._edro___________38____16.12.06_________________________________________________ 23._hiruni________________________________________________________________________ 24._Kiikunia________20_______11.03____X_______02.04____X_____3_lata_________metalowy 25._*Aparatka*_______________12.04____X_______06.05____X___________________metalowy 26._Kociulinda______29_______01.07____X_______02.07____X___________________________ 27._Hadasa_________27____15.11.06____X____15.11.06____X___________________________ 28._kabansa______________________________________________________________________ 29._najeli________________________________________________________________________ 30._Agaa24_______________17.11.06_____X____17.11.06____X_____2_lata______kosmetyczny 31._Kofanaaaaa______19___16.10.06_____X_____________________1,5_roku_______metalowy 32._Mała_Miiiii____________10.11.06_____X_______________X______2_lata_____kosmetyczny 33._beata_81______________________________________________________________________ 34._ana73_________________________________________________________________________ 35._an_ette_______________________________________________________________________ 36._**KwIaTuSzEk**___17____________________________________________________________ 37._MalutkaMałaJa___27________________X_______________X_______________kryształ_górski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znalazłam tanie zdjęcia, po 40 zł. W zamościu, u mnie po 60 zł. Więc zaoszczędzę 40 zł :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olaszu2
mam pytanko- czy mógłby mi ktoś podać namiary na jakiegoś dobrego i w miarę niedrogiego ortodontę w Warszawie? i jak się wogóle kształtują ceny aparatów ceramicznych w stolicy? bo zaczynam się przymierzać do założenia, ale coś czuję ze koszty bedą kosmiczne! aha! i czy tylko ceramiczne są niewidoczne na zębach, czy można założyć metalowy z przezroczystymi zamkami? przepraszam ze takie głupie pytania, ale totalnie się na tym nie znam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny, właśnie kilka dni temu zdecydowalam się ponownie na staly aparat. Ponownie- bo juz kiedys mialam, ale niestety po zdjeciu jeden zab mi się skrzywił:( Wtedy mialam 17 lat a teraz 24. No i Chciałam to naprawić i sie okazalo ze pomoze mi jedynie stały aparat i musze jednoczesnie prostować dół, bo sie okazalo ze to przez to ze byl skrzywiony, wypchnął mi do przodu prosty juz ząbek. No i czeka mnie usuwanie kilku zębów bo mam straszny ścisk;(( ale dzięki wam dowiedzialam się o aparacie kosmetycznym wiec bede musiala sie dowiedziec o cene u mojej ortodontki:) ale pewnie z 500zl drozej bo za jeden luk takiego metalowego chce 1500;(więc pewnie będe musiala sobie darować. Pozdrawiam wszsytkie przyszłe i obecne aparatki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×