Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Gość hiruni
Kewcia ja jeszcze nie mam aparatu a już mam ochotę go zdjąć :-D Rety chyba początki są straszne. Przekonam się o tym za dwa tygodnie - jestem przerażona :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hiruni
A czemu dżemu i miodu nie można ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie nie wiem czy mozna miod i dzem dlatego pytam:) ja poki co to praktycznei na jogurtach zyje!poczatki nieciekawe ale jestem pozytywnie nastawiona:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romek
hiruni-plytka jest zazwyczaj zdejmowana ale w pewncy przpadkach mozna nawet w niej jesc,jezeli bedzie przszkadzac to po prost zdejmiesz ja na czas jedzenia.Aparat stały oczywicie pozostanie kamyk22- po pierwsze mam pytanie czy bedziesz sie leczyc u osoby której strone podałas czyli Marcina Doleckiego.Teraz odpowiedz:(pamietaj ze nie mam zdjec i nie widze Ciebie wiec czesciowo muszę sie domyslac)u Ciebie aparat typu TWin Block czyli wysuwający dolną szczękę do przodu a późnej aparat stały(aprat Twin Block może a u Ciebie nawet powinien równocześnie rozszerzać górną a może i dolną szczęke).Twin Block to aparat ruchomy-pacjenci nie lubia aparatów ruchomych jako takich ale jezeli ja miałbym taką wade to zacząłbym własnie od tego typu aparatu.Masz wątpliwości -pytaj to postaram się dokładniej wyjaśnić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romek
Dżem i miód to głównie cukier,ale można jeść tylko później dokładnie myjcie zęby bo chodzi o próchnicę.hey

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hiruni
Wielkie dzięki Romek!!!! 😘 Jak będę miała jakies pytania to mam nadzieję że mogę jeszcze cię pomęczyć!!!! I może się przestane garbić ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamyk22
dziękuje romku za odp Nie bede sie leczyć u Marcina Doleckiego - ja jestem z łodzi i najpradopodobniej wybó r padnie na M. Wilka ( www.ortodonta.com ) a moze Ty pógłbys polecić kogos z łodzi???? Mam jeszce pytanie apropo tego aparatu ruchomego - czy mozna w nim normalnie mówić jesc i spać bo wiem zeby byly efekty to trzeba go nosic kilkanaścoe godz dziennie juz kiedys nosilam aparat zdejmowany i nie sprawdził sie - nie mogłam w nim mówic jesc a w zwiazku z tym ze spie z otwarta buzią to apart mi wylatywał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romek
kamyk22-twin block nosimy prawie non stop - nawet do jedzenia!!!! (ok 6m-cy)oczywiście nie da się w nim jeść wszystkiego ale w miare mozliwości trzeba sie starac bardziej miękkie rzeczy,aparat w nocy mógł wypadać z kilku powodów,po pierwsze za mało noszenia w dzień po drugie właśnie oddychanie przez usta-czasem trzeba skonsultować z laryngologiem czy jest 3migdał bo to on może być przeczyną a powinien zaniknąć około 8 roku życia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polecacie kogoś z Gdańska? nie wiem, czy to już było na wcześniejszej stronie, jeśli tak, to proszę o wskazówki ;) byłam na razie w Prodencie w Madisonie i wybieram się jutro do Curodentu. czytałam gdzieś na forum, że dużo osób poleca dr Słomińską z Wrzeszcza, ale np. aparaty są u niej droższe niż w Madisonie. i mam mnóstwo wątpliwości - czy można znaleźć pracę z aparatem stałym? pracuję w obsłudze klienta :( czy komuś kiedykolwiek zdarzyło się, że z powodu aparatu nie dostał pracy / został zwolniony / pracodawca negatywnie komentował itp.? albo czy ktoś brał ślub z aparatem na zębach? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gini* --> jak biore pod uwage w przyszłości ślub z aparatem na zebach i to metalowym :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
________________________________APARATKI__________________________________________ ******************************************************************************************************************* Lp._____Nick_______Wiek__Założenie__Góra__Założenie__Dół__Czas_noszenia_____rodzaj____ ******************************************************************************************************************* 1.__*Dora*__________27______________ X______________________3_lata__________________ 2.__brown_eyed_girl__16______________X_____________________________________________ 3.__Krzywa_________27____07.11.06____X______________________2_lata_______kosmetyczny 4.__minka__________22______________________________________2_lata__________________ 5.__wiiolciaa________17____08.09.06___X_____07.11.06___X_____1,5_roku_________metalowy 6.__Agnieszka31_____31____03.10.06___X______________________________________________ 7.__Ileneczka_______16______________________________________________________________ 8.__agaga23________23____08.11.06___X______________________2,5_roku_________metalowy 9.__kamyk22________22_____________________________________________________________ 10._markotka_______21______________________________________________________________ 11._igna**aparatka___17____07.10.05___X____07.06.06____X______2_lata__________metalowy 12._Shiiine_________16________________________________X_____________________________ 13._kati24__________24____26.06.06___X____07.08.06____X____1,5_roku______porcel./metal 14._Aparacik________13_______________X_______________X______2_lata_________metalowy 15._sylvie__________32____04.11.06____X____04.11.06____X__________________kosmetyczny 16._netka91________15____06.11.06____X_____________________________________metalowy 17._linnnea_________18_______________X_______________X_____________________metalowy 18._wiola15________15____ 04.11.06____X_____________________________________metalowy 19._Monola_________36____10.08.06____X______________________2_lata________ceramiczny 20._Aagness______________31.08.06____X______________________2_lata__________metalowy 21._Onaa21_________21_____________________________________________________________ 22._edro___________38____16.12.06__________________________________________________ 23._hiruni________________12.12.06____X_____________________________________________ 24._Kiikunia________20_______11.03____X_______02.04____X_____3_lata__________metalowy 25._*Aparatka*_______________12.04____X_______06.05____X____________________metalowy 26._Kociulinda______29_______01.07____X_______02.07____X____________________________ 27._Hadasa_________27____15.11.06____X____15.11.06____X____________________________ 28._kabansa_______________________________________________________________________ 29._najeli_________________________________________________________________________ 30._Agaa24_______________17.11.06_____X____17.11.06____X_____2_lata______kosmetyczny 31._Kofanaaaaa______19___16.10.06_____X_____________________1,5_roku_______metalowy 32._Mała_Miiiii____________10.11.06_____X_______________X______2_lata______kosmetyczny 33._beata_81______________________________________________________________________ 34._ana73_________________________________________________________________________ 35._an_ette_______________________________________________________________________ 36._**KwIaTuSzEk**___17____________________________________________________________ 37._MalutkaMałaJa___27________________X_______________X_______________kryształ_górski 38._olaszu2________________________________________________________________________ 39._cranberry________24____________________________________________________________ 40._aneczka_20_____________________________________________________________________ 41._Romek_________________________________________________________________________ 42._Kewcia__________22____28.11.06____X_____________________________________metalowy 43._ewelll___________22_____________________________________________________________ 44._skaa____________22______03.06____X_______09.06____X_____________________________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze, odważna jesteś... wiesz, to taki dzień, kiedy chciałoby się, aby wszystko było idealnie. własne zdjęcia można wyretuszować od biedy, ale przecież nie zabronię gościom robienia zdjęć ;) o pracę też się martwię, bo mam dosyć reprezentacyjne stanowisko... a jaka jest różnica między aparatem kosmetycznym / ceramicznym / kryształowym? mi ortodontka pokazała tylko coś, co nazwała aparatem estetycznym, zamiast tych metalowych zamków były takie przezroczyste podłużne jakby rureczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gini* --> Nie wiem, ja biorę metal i już :-) Podobno najskuteczniejszy w przesuwaniu ząbków :-) Co do ślubu i wesela, to ja zazwyczaj pozuję do zdjęć z zamkniętą buzią, ale uśmiechniętą. A jak się przydazy nieoczekiwane zdjęcie z aparacikiem to co tam..... Nie wiem kiedy by było to wesele, moze za 2 lata. Na pewno aparat będę nosić dłużej, a nie opłaca się czekać i później zakładać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chociaż są u nas dziewczyny po 30-tce i tez spoko idzie przesuwanie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesteśmy w tym samym wieku, ja musiałabym przez 3 lata nosić. no ja najładniej wychodzę z uśmiechem, bo paradoksalnie mam bardzo ładne zęby i równe (w dzieciństwie zły zgryz miałam leczony ortodontycznie). tylko teraz się okazało, że mam dolną szczękę przesuniętą w lewo - po prostu górne i dolne jedynki nie są w tym samym miejscu :( i nie jest to defekt czysto kosmetyczny, bo mam problemy z żuchwą :( czy ktoś tutaj ma podobny problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agaa24
Kewcia- ja na uczelnie biore sobie kanapki pokrojone w paseczki - latwiej sie gryzie:))nio i po kazdym prawie jedzeniu-jak mam mozliwosc to myje zeby..bo mam wrazenie ze mam wszedzie wszystko obklejone z tylu:( Jak cos pije to sobie daruje latanie do lazienki na mycie;) Apropo slubu- to ja kto wie, moze tez z aparatem:):) ale postaram sie poczekac az mi zdejma- taki jest plan na dzien dzisiejszy i mamy to uzgodnione z moją druga połówką:) Bo jak sie usmiecham to musze szeroko i zabki na wierzchu- wtedy jest ladniej, a lepiej jednak bez aparatu:):)Ale zobaczymy- moze tak polubie aparat ze mi bedzie wszystko jedno:)) poza tym w aparacie przezyje slub najlepszej przyjaciolki wiec mysle ze swoj tez bym dala rade:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edyta Navy
ROMEK! Czy ścierasz zęby pacjentom przed załozeniem aparatu , czy w trakcie jego noszenia? Mnie dentystka juz pół roku ściera, a aparatu jeszcze nie mam( chodzi o szczękę).Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Triss14
ja po tygodniu juz jadlam wszytsko normalnie :P a narazie 2 miesiace mi stuknely załozylam 21 wrzesnia, kosmetyczny,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romek
gini-jestem z Trojmiasta wiec moge polecic Ci kolezanke z Curodentalu ma na imie Asia,ale nazwiska nie znam bo mam ja wpisano w telefonie jako Asia Curodental,jezeli chcesz to moge dowiedziec sie o nazwisko,spokojnym sercem moge Ci ja polecic. Swoich namiarów nie podam bo moje komentarze na tym forum czasem wykraczaja poza granice tego co mówić należy.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Triss14
a i mam 19 lat :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O jakim scieraniu mówicie? Czy może piłowaniu albo czyszczeniu z osadu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romek
Edyta oczywiście że ścieram jednak najpierw próbuję rozszerzyć a jeżeli to nic nie daje dopiero scieram zęby jednak raczej rzadko,poza tym jedynie minimalnie w granicach szkliwa,jednak tak jak mówiłem najpier staram się rozszerzyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marlenkaaa
Romek to Ty jesteś Ortodontą czy Stomatologiem? Jak długo jesteś w fachu? I czy zawsze są efekty po noszeniu aparatu? Czy zdaża się, ze aparat nic nie wskórał :-( Masz pacjentki ok. 35-40 lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romek
Przepraszam musiałem wracac do pacjenta Przed zakładaniem apartu raczej nie ścieram,czasem troche trzeba spiłować taki dodatkowy guzek na górnych zębach,natomiast jeżeli jest wyjątkowo ciasno to zaczynam leczenie od takich rurek(tzw tub) przyklejonych do zębów a dopiero po rozszerzeniu zakładam pierścienie,Staram się nie "kaleczyć" zębów wiertłem a niczym innym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Romek, dzięki, nie wiem, czy tam aby nie ma jednego ortodonty, jutro idę, to się okaże, czy to Asia :) a co sądzisz o mojej wadzie opisanej wyżej? bo ja jednak wolałabym nie zakładać aparatu stałego (przynajmniej teraz, może po 30tce będzie mi wszystko jedno). może da się to chociaż podleczyć aparatem ruchomym? jeśli już bym zakładała, to raczej taki przezroczysty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gini musisz chyba konkretnie się spytac o to swojego ortodonte. Ja tez bardzo chcialam zalatwic sprawe aparatem ruchomym, jednak w moim przypadku bylo to nie mozliwe:(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romek
Gini troche mało informacji.więc niestety musisz powiedzic cos więcej ale Twoje przesunięcie szczęk względem siebie może dotyczyć albo tylko zębów albo całych szczęk.Rzeczywiście koleżanka o której mówiłem(Asia) leczy prywatnie,ale nie wiem czym się zajmuje w Curodentalu,jednak jest tam również osoba która reprezentuje tę samą szkołe co ja czyli leczenie bezekstrakcyjne,nazwiska nie kojarzę jednak sposób leczenia tak bo mówiła o tym gdy widzieliśmy się na jakimś kursie,przepraszam za zamieszanie jednak moja pamięć do nazwisk jest taka sobie. Maarlenkaa-wiek nie jest bez znaczenia ale dotyczy to głownie poszerzania dolnego łuku bo po okresie wzrostu trudniej go rozszerzyć.Trudno mówić o braku efektów leczenia,jeżeli takowych nie przewiduję to nie podejmuję się leczenia,jeżeli pacjent chce tylko aparat stały a nie interesuje go właściwe ustawienie szczęk względem siebie to niestety przykro mi ja leczę a nie tylko biorę kase w kieszeń za jakieś tam ustawienie zębów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Moja córka musi nosić aparat , była na konsultacji u dwóch lekarzy w Krakowie i Zakopanem , jeden chce usuwać ósemki których jeszcze nie widać a drugi piątki , czy ktoś może miał podobną sytuacje. Zastanawiam się czy nie pójść jeszcze do trzeciego lekarza Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×