Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

edro --> to dentystka czy ortodontka? Dzięki dziewczyny za poradkę z tymi zdjęciami, to dobry pomysł, nie bede musiała 2 razy latać do ortodontki. W piatek zapytam się dentystki gdzie u mnie w mieście mozna takie zdjęcia zrobić. Ciekawa jestem ile to kosztuje :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zrob sobie dorka te zdjecia i bez obaw idz do ortodontki .Z tego co u mnie bylo powie Ci ona o planowanym leczeniu,w jaki sposob bedzie to przeciegalo i jak bedziesz miala wszystki ząbki zdrowe aparat bedziesz miala szybko.A co do kasy,niektore ortodontki rozliczają sie za aparat ratami moze tak to roztrzygniesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy któraś z Was pali papierosy (chodzi mi zwłaszcza o osoby z kosmetycznymi)? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hadasa
Witam Za tydzień zakładam dwa aparaty na dół i na górę. Wczoraj ortodontka założyła mi gumki i większość z nich wypadła - mam bbb ciasno. Zakładam aparaty nie ze względów estetycznych (choć nie mam pięknego układu ząbków) a ze względu na wadę zgryzu. I jestem staruszek miś 27 lat. Ortodonta do kt chodzę był polecany przez znajomych. Ja dopiero zaczynam z aparatami, ale znajomi byli zadowoleni z p. Luberdy na ul. św . Benedykta Kraków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edro
DORA! To jest ortodonka. AGAGA 23! Łuk podniebienny to jest taki drucik trochę wygięty , przymocowany do pierscieni w aparacie. Niektorzy ortodonci zakładają najpierw sam łuk i pierscienie , a potem resztę aparatu. Zdjęcie ekspandera juz ktos zamiescił, jest on bardziej rozbudowany , posiada śrubę do rozkręcania i słuzy do poszerzania podniebienia. Natomiast łuk słuzy do kotwiczenia lub odrotowywania szostek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edro
Ortodontka do ktorej chodzę raczej nie wyrywa zebow. Ja nie musialam wyrywac zadnego , chociaz w zuchwie mam duze stłoczenia zebow. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co słyszałam, to u mnie przyjmuje jakaś ortodontka z Lublina, nie wiem jeszcze jaks ię nazywa. I podobno mozna aparat płacić w ratach :-) Przejdę się któregoś dnia do tego centrum i wszystkiego dopytam. Wkurzyłam sie trochę dziś, bo zgubiłam jeden kolczyk. Kosztowały mnie ponad 40 zł :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dora,gdzie go zgubiałas? moze się jeszcze znajdzie :) trzymajcie kciuki,bo za 5 min jadę do orto ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edro----- czyli ekspander to to samo co hyrax? bo ja mialam miec hyraxa, a mam łuk podniebienny. ciekawe czy on rownie skutecznie roz\\szerzy mi szczeke gorna (bo po to glownie tam jest)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_______________________________APARATKI________________________________________ *************************************************************************************************************** Lp._____Nick_______Wiek__Założenie__Góra__Założenie__Dół__Czas_noszenia____rodzaj__ *************************************************************************************************************** 1.__*Dora*__________27______________ X______________________3_lata________________ 2.__brown eyed girl__16_______________X___________________________________________ 3.__Krzywa_________27____07.11.06____X______________________2_lata_____kosmetyczny 4.__minka__________22______________________________________2_lata________________ 5.__wiiolciaa________17____08.09.06___X_____07.11.06___X_____1,5_roku______metalowy 6.__Agnieszka31_____31____03.10.06___X___________________________________________ 7.__Ileneczka_______16___________________________________________________________ 8.__agaga23________23____08.11.06___X___________________________________________ 9.__kamyk22________22__________________________________________________________ 10._markotka_______21__________________________________________________________ 11._igna**aparatka___17____07.10.05___X____07.06.06____X______2_lata_______metalowy 12._Shiiine_________16________________________________X__________________________ 13._kati24__________24____26.06.06___X____07.08.06____X____1,5_roku___porcel./metal 14._Aparacik________13_______________X_______________X______2_lata_______metalowy 15._sylvie__________32____04.11.06____X____04.11.06____X_______________kosmetyczny 16._netka91________14____06.11.06____X__________________________________metalowy 17._linnnea______________________________________________________________________ 18._wiola15________15____ 04.11.06____X__________________________________metalowy 19._Monola_________36____10.08.06____X______________________2_lata______ceramiczny 20._Aagness______________31.08.06____X______________________2_lata_______metalowy 21._Onaa21_________21___________________________________________________________ 22._edro___________38____16.12.06________________________________________________ 23._hiruni_______________________________________________________________________ 24._Kiikunia________20_______11.03____X_______02.04____X_____3_lata________metalowy 25._*Aparatka*_______________12.04____X_______06.05____X__________________metalowy 26._Kociulinda______29_______01.07____X_______02.07____X___________________________ 27._Hadasa_________________11.06_____X______11.06_____X__________________________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
linnnea --> Nie wiem gdzie zgubiłam ten kolczyk. Był z dużą świecącą cyrkonią :) W domu niby nie widzę, w pracy też nie znalazłam. Może gdzieś na mieście się zubił. Chodziłam dzis trochę z pracy w dwa miejsca. W łóżku też nie ma. Pewnie zaczepiłam swetrem (golfem przy szyi), ale mam jakies przeczucie, że dzis coś tak jakby przdąknęło o podłogę. Mam nadzieję, że jest w domu i złapię go w odkurzacz :-) Po drodze z pracy wstapiłam do tego centrum stomatologii. U mnie jest jakaś inna orto z Lublina, Garbacz czy cos takiego. Wizyta kosztuje chyba 50 zł. Aparat najtańszy 1400, zdjęcia pantomograf i jakieś boczne 120 zł (oba łacznie), troche drogo, bo myslałam, że taniej :O I powiedziała, że najbliższa wizyta byłaby dopiero aż a styczniu, bo takie kolejki. I że nie ma sensu robić wczesnie zdjęć, bo może nie bedzie trzeba, może tylko jedno i żeby najpierw przyjść na wizytę. Pogadam w piętek z moją dentystką i cos postanowię. Może w Lublinie jest taniej. Ile u Was górne, metalowe łuki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ona moze zalozyc Ci aparat bez zdjec to dziwne ,u mnie zdjecia kosztowaly 90 zł i byly konieczne bo babka na podstawie zdjec robi jakies pomiary na aparat takze wydaje mi sie ze są potrzebe.Zresztą co zrobisz jak juz wydasz kupe kasy na aparat a okaze sie ze jakis ząb jest zle wyleczony i zacznie Cie bolec a na zdjeciach widac .Ja przez takie zdjecie dowiedzialam się ze mam zle zrobioną kanałowke,ktora z wierzchu wyglądala super...a w srodku ruina...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na pewno się znajdzie :) co do mojego aparatu- jestem szczególnym przypadkiem i będę rozpatrywana na kofnerencji w lutym...dopiero w lutym..na razie wiem,że będą to dwa łuki, 1800zł za jeden ;/ kupa kasy..wizyta od 40 do 200... będa rozważac,czy lepiej wyrwac mi cztery zęby (wszystkie czwórki) czy lepiej opiłować...był ktoś w takiej sytuacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kabanasa
PONAWIAM PYTANIE JEST TU KTOŚ Z KRAKOWA???????????!!!!!!!!!!!!!!!! polećcie ortodonte...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem z Krakowa. jestem dopiero po jednej wizycie,więc nie iwem czy mogę Ci polecić,bo jeszcze nie mam zdania ;) ale wczesenij miałam aparat ruchowmy- dr Konty-Gibińska, bardzo miła i profesjonalna ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dora-->mnie sie wydaje ze jednak zdjecia sa konieczne i chyba mial je robione kazdy kto nosi aparat...sa podstawa aby tak naprawde zobaczyc co siedzi w naszej buzi...to tak jakby start...na zdjeciach opiera sie caly program leczenia...a moze byc tak ze orto poprostu chce wyciagnac od Ciebie kase za pierwsza wizyte na ktorej tak naprawde bez zdjec nic nie zrobi...ja kiedy umawialam sie na wizyte z moja kochana orto odrazu pow. mi o zdjeciach...a na pierwszej wizycie własnie od nich zaczeła...potem odrazu wyciski itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiiolciaa- ja tez tak uwazam jak ty ,ktos chce wyciągnąc od Dory kase ,zdjecia to podstawa,tez mi tak ortodontka mowila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hadasa
Dzisiaj ponownie zakładano mi gumki separacyjne, poprzednie (z wczoraj wypadły) boli mnie to koszmarnie. Mam problem z zaciskaniem ząbków i śpię w szynie tzw. relaksacyjnej. Teraz jest jeszcze gorzej, ból trudny do zniesienia a mam małego bobasa i daje popalić:) Jedna uwaga, z jaką mogę sie podzielić z planujacymi zakładać aparat, to sprawdzić, czy dany ortodonta jest na stałe zatrudniony - zdarza się u przyjezdnych pań czy panów, ze za rok zmieniają zdanie (ja tak miałam) i rezygnują z pracy, a ty z aparatami.... nikogo nie obchodzisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hadasa
zapomniałam dodać jestem z Krakowa i sprawdziłam parę pracowni rtg i są spore różnice w cenach nawet do 20 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
linnnea --> 1800? A jaki to bedzie aparat? Kosmetyczny czy metalowy? I czemu usówac albo piłować czwórki? Dziewczyny zdjęcia na pewno zrobię, tylko czemu u mnie są takie drogie? Może w Lublinie taniej, mogłabym tam zrobic zdjęcia a zapisac się tu u mnie na wizytę. Ortodontka przyjmuje tylko w poniedziałki i czeka sie 2,5 miesiąca w kolejce. A za odcis szczeki tez sie duzo płaci? Krdę, ale te zeby są drogie :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może zrobimy rozeznanie w gabinetach dento i orto? ************************************************************************************* Leczenie zęba: od 60 zł Wyrywanie zęba: od 50 zł Znieczulenie: Chyba 20 zł Leczenie kanałowe: ------ Usuwanie kamienia: ------ Aparat metalowy, 1 łuk: 1400 zł Aparat kosmetyczny, 1 łuk: ------ Wycisk szczęki: ------ Pantomogram lub inne zdjęcia: 120 zł (pantomogram i boczne głowy) Pierwsza wizyta u orto: 50 zł Kolejne wizyty: ------ Wymiana drucika: ------ Wymiana gumek: ------ Wymiana zamka: ------ Przyklejenie zamka: ------ ************************************************************************************* Może coś jeszcze dodacie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Tak czytalam dzisiejsze wpisy i zdziwilo mnie to ,ze Dora ta dentystka powiedziala,ze moze bez zdjec sie obejdzie.Z tego co wiem zdjecia są konieczne,przeciez na ich podstawie robi sie caly plan leczenia.Musi zobaczyc uklad calej szczeki.Chociaz czytalam juz rozne rzeczy ,ze zdarzaja sie lekarze co w ogole nie robia planu leczenia jedna dziewczyna nosila aparat kilka lat i zero efektow.Ja zaplacilam za obydwa rtg.70 zl.trzeba szukac gdzie taniej bo w moim miescie i 100 zl kosztują.Mnie aparat ceramiczny kosztowal 1600 zl. a metalowe są po 1000zl.oczywiscie jeden luk.A za wymiane gumek place co miesiac 30 zl.Widze ,ze zrobilyscie cennik.Niestety nie znam wszystkich cen,ale u mojej dentystki wyleczenie zęba kosztuje 60zl.,znieczulenie 15 zl.,aparaty juz pisalam.Jak cos będę wiedziec dopiszę.Pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość netka91
a ja siedze juz 3 dzien z aparatem i gryzc nie umiem:( chleba nie umiem pogryzc a co dopiero jabłko (ostatnio jadłam potarte)... ból jest mniejszy niz we wtorek ale i tak boli:/ mam wrażenie ze niektóre (koło trzech) zeby mi sie ruszaja choćby miały wypaść...najbardzej bola szóstki w pierscieniach i jedynki :/ mam nadzieje ze bol ustapi...:D aparat podraznil mi boczne sciany jamy ustnej a raczej te pierscienie:/ musze sie przyzwyczaic... tak ogladam liste aparatek i zauwazylam ze podalam wiek 14 a 2 listopada skonczylam 15...sorki za pomyłke...przyzwyczaiłam sie przez rok do pisania 14:D pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monola --> O tych zdjęciach gadałam z panią w rejestracji a nie dentystką i powiedziała, że zdjęcia będą konieczne tylko może nie tyle, ortodonta musi najpierw obejrzeć szczękę. Zazdroszczę Ci, że u Ciebie tak tanio! A jaka to miejscowość to może się wybiorę....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_______________________________APARATKI________________________________________ *************************************************************************************************************** Lp._____Nick_______Wiek__Założenie__Góra__Założenie__Dół__Czas_noszenia____rodzaj__ *************************************************************************************************************** 1.__*Dora*__________27______________ X______________________3_lata________________ 2.__brown eyed girl__16_______________X___________________________________________ 3.__Krzywa_________27____07.11.06____X______________________2_lata_____kosmetyczny 4.__minka__________22______________________________________2_lata________________ 5.__wiiolciaa________17____08.09.06___X_____07.11.06___X_____1,5_roku______metalowy 6.__Agnieszka31_____31____03.10.06___X___________________________________________ 7.__Ileneczka_______16___________________________________________________________ 8.__agaga23________23____08.11.06___X___________________________________________ 9.__kamyk22________22__________________________________________________________ 10._markotka_______21__________________________________________________________ 11._igna**aparatka___17____07.10.05___X____07.06.06____X______2_lata_______metalowy 12._Shiiine_________16________________________________X__________________________ 13._kati24__________24____26.06.06___X____07.08.06____X____1,5_roku___porcel./metal 14._Aparacik________13_______________X_______________X______2_lata_______metalowy 15._sylvie__________32____04.11.06____X____04.11.06____X_______________kosmetyczny 16._netka91________15____06.11.06____X__________________________________metalowy 17._linnnea______________________________________________________________________ 18._wiola15________15____ 04.11.06____X__________________________________metalowy 19._Monola_________36____10.08.06____X______________________2_lata______ceramiczny 20._Aagness______________31.08.06____X______________________2_lata_______metalowy 21._Onaa21_________21___________________________________________________________ 22._edro___________38____16.12.06________________________________________________ 23._hiruni_______________________________________________________________________ 24._Kiikunia________20_______11.03____X_______02.04____X_____3_lata________metalowy 25._*Aparatka*_______________12.04____X_______06.05____X__________________metalowy 26._Kociulinda______29_______01.07____X_______02.07____X___________________________ 27._Hadasa_________________11.06_____X______11.06_____X__________________________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja dzisiaj jade na wizyte kontrolną,zresztą pierwszą po zalozeniu aparatu na gorną szczęke,spytam się babki kiedy bedzie mi zakladac aparat na dolną szczęke,chce zeby zrobila to jak najszybciej zeby, potem mogla jak najszybciej to sciągnąc.Pozdrawiam wszystkich od 14 do 38 roku zycia.. hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×