Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
*Dora*

ZAKŁADAM STAŁY APARAT ORTODONTYCZNY - KTO JESZCZE?

Polecane posty

Kociulinda, długo Cię ociera aparat, może rzeczywiście jest coś nie tak, a orto daleko. Wiem jakie to wkurzające, bo wystaje mi gruby łuk i mam cały poleczek od środka pociachany dość mocno (wizyta 1 czerwiec). Ale i tak jestem w lepszej sytuacji. Z tym piłowaniem, to nie wiem, sama bym się nie odważyła, a do wizyty masz jeszcze tyle czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W sumie, to juz powinnam kupowac bilet... Na maj. I bez Kocura, szok... Dwa dni sie do mnie nie dobijal i czuje sie jakby to byla wiecznosc... Ale naprawde, nic nie poradze... Nie moge byc z nim, bo sie dowiedzialam, ze jakas kobietka plakala jak zobaczyla nasza wspolna fotke. Nie chce wiedziec co miedzy nimi bylo i nie bede uczestniczyc w jego grze na dwa fronty. Nie chce znac szczegolow. Rozstanie do mnie dotrze jak on przestanie do mnie pisac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kociulinda, twarda z Ciebie kobieta i zdecydowana, to dobrze. Ciężko być w związku na odległość, a na dodatek jeszcze z kimś kogo wszyscy znają i kto jest łatwiej \"narażony\" na różne pokusy... Ale i tak nie ma wytłumaczenia na jakiekolwiek nieuczciwe zachowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki kochane! Od kilku dni nie siedzę w necie, pieką i bolą mnie oczy, a najgorsze jest to, że gorzej widzę :-( Tak jakby coś zachodziło mi na oczy i widzę nieostro jakby przez mgłę :O Przychodzę z pracy i idę spać. Jeszcze tydzień temu widziałam OK, ale teraz jest okropnie. Mam nadzieję, że to chwilowe i że mi już tak nie zostanie, bo się załamię... Czy to możeliwe, żeby w ciągu tygodnia pogorszył się aż tak wzrok? Może któraś z was miała kiedyś coś podobnego z długiego czytania albo siedzenia pzred komputerem? To jest okropne, w pracy na biurku leży pismo przed nosem a ja nie widzę wyraźnie nagłówka :O Leżę i beczę... Pozdrawiam was! Ps. Zmykam... włączyłam kompa na chwilę, żeby do was napisać, w pracy nie otwierała się strona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lepiej idź z tym jak najszybciej do lekarza może przepisze ci krople i szybko wszystko wróci do normy z tego co wiem u małej ilości osób jaskra objawia się w podobny sopsób a ona jest nieuleczalna i prowadzi do ślepoty więc trzeba działać i początki zaćmy też są podobne wtedy jest potrzebna operacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam przedwczoraj u okulistki, sądzę że gdyby to była jaskra albo zaćma to by mi powiedziała. Jutro idę do innego lekarza. Idę zapuścić krople.... Normalnie płakać się chce.... :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nom pewnie tak dobrze że już byłaś u okulisty jak masz już krople to pewnie wie co robi i ci przejdzie więc się nie martw:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dora, jeśli byłaś u okulisty to dobrze. Ja nie mam problemu z oczami, dopóki długo nie siedzę przy komputerze, wtedy około godziny 16 nawet na świeżym powietrzu łzawię, pieką mnie bardzo oczy, są czerwone jak u królika i zamglone, słabo widzę. Mija, kiedy ograniczam komputer. Teraz znowu za często siedzę przy komputerze, dziś moje oczy są bardzo biedne i zmęczone, dlatego robie szlaban na komputer, też tak zrób i zapuszczaj kropelki. Gdyby to było coś poważnego okulista na pewno by Ci powiedział. Trzymaj się :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Wszystkim. To ja - \"przyszła aparatka\", oto mój nowy nick (Efffcia). Jestem przeszczęśliwa i ogłaszam całemu światu - od dzisiaj mam aparat na górnych ząbkach :D, jeszcze w to nie wierzę. Dopiero co uporałam się z 8, a tu proszę. Dzisiaj miałam ściągane szwy i jak wracałam do domku, to zadzwoniła do mnie moja orto, że jak mam czas, to żebym wpadła, bo właśnie odebrała z pracowni górny łuk. I poleciałam w podskokach :). Siedziałam na fotelu prawie 2 h, jedyne co bolało to przy przyklejaniu zamków ten cały ekspander czy jakoś tak, strasznie mnie uciskał i podrażniał dziąsła, momentami łzy mi ciekły, ale tak to zero bólu. Z tego wszystkiego to nawet nie zdążyłam przemyśleć gumek i w końcu wybrałam niebieskie, takie ciemniejsze. Dół będę miała zakładany jak uporam się z czwórkami, a idę jutro je usunąć. Dziwnie mi w buźce bardzo, ale nie boli, tylko tak mi pełno, no i to co mnie przeraża to moje seplenienie, makabra, aż wstyd, ale orto mówi że to wszystko minie, mam tylko dużo mówić, a najlepiej głośno sobie czytać. Dostałam wosk, ale póki co go nie stosowałam i szczoteczkę Oral B, taką z dwoma różnymi wyciorkami, wymiennymi. Mam sobie zakupić nici i żel pomarańczowy Elmex - używać go raz w tygodniu, a tak to mam myć dowolną szczoteczką (w połączeniu z tą Oral B) i dowolną pastą. Megara, gratuluję i cieszę się razem z Tobą. Między nami jest różnica tylko 2 dni, trochę Cię podgoniłam :). Pozdrowionka 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dora biedulko, masz sie z tymi problemami, przykro mi, mam nadzieje ze to nic poważnego i ze szybko przejdzie🌼 MMJ, tez uważaj na oczka:-) Ja siedze przy komputerku , pise prace , robie tabelki z wynikami, i nie bola mnie oczka:-) Sunshine, jak Ty się czujesz????, mam nadzieje ze juz lepiej, ale nie ma ciebie:-(, to moze jeszcze w wyrku kurujesz się:-(, wracaj szybko do zdrówka, a książe??? opiekuje sie tobą???:-) przyszła aparatko:-), GRATULUJE!!!:-) Kociulinda, trzymaj sie, mam nadzieje ze podjełas słuszna decyzje, odwazna jestes, zobaczysz ułoży sie wszystko🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Efffcia---> sluchaj ty mialas dlutowana ósemke no nie? amm pytanie.. mozesz normalnie otwirac szeroko szczęke? bo ja mam jakis szczekoscisk.. co prawda mam jescze maluską gulke przy szwach ale nie moge jesc wielkich rzeczy.. Zadowolona z aparatu, jaki masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dostałam dziś naklejkę \"dzielny pacjent\"!!!! od tego malego chlopczyka ktory byl swiadkiem masakrowania mojej reki:) czekal na mnie, bo juz byl po swoim zastrzyku a zawsze dostajemy razem mniej wiecej o podobnych porach. przybiegł i mi dał dwie naklejki (\"mi duzo ich daja bo jestem mały\") jutro musze chyba kupic jakiegos slodkiego pocieszacza typu jajko z niespodzianka czy cos i tez mu powiedziec ze jest dzielny:) tymbardziej ze widac ze im sie w domu nie przelewa.. kurcze takie dzieci sa zawsze najbardziej wrazliwe i serdeczne:) aparatko news for you- dzisiaj w ciagu dnia cos mnie obudzilo bo mi zabrzeczalo przy uchu/ bylo duze i wlecialo przez okno i mialo na imie szerszen:) a ksiaze... bardzo sie przejal.. opiekowal sie ale jak mi sie polepszylo to juz sie nie opiekuje;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc kobietki! aparatka, dzieki za troske, naprawde musze byc twarda, juz dzis sie znow do mnie dobijal na gg... Jak bedzie chcial mi cos waznego napisac, to ma przeciez maila :/ Oby jednak nie... Dora - cos mi sie mocno wydaje, ze mozesz miec alergie. Na pierwszym miejscu podejrzewalabym krem pod oczy, a moze jakis remont byl i farba smierdzi w pracy,czy domu? Albo sprawdz, czy cos obecnie nie pyli... Umowilam sie do orto na 14 maja. Niestety, z pol godziny musialam recepcjonistke przekonywac,zeby mnie umowila, bo chciala na lipiec a ja gore mialam zakladana w styczniu i jeszcze drucik nie byl zmieniany!! W ogole tam jest kilka recepcjonistek roznych i wszystkie strasznie nieprzyjemne. Jestem dorosla kobita, wiec teoretycznie troche bardziej powinny uwazac na swoje zachowanie, ale gdzie tam... Dzis mialam chrype (jeszcze sie kuruje), resztke impulsow na rozmowe i mnie po 3 razy pytala o to samo. To w koncu zaczelam byc sucha i moze troszke obcesowa, i wstyd przyznac,ale gdybym jak zwykle byla grzeczna i przymilna, to na pewno nie zalatwilabym sobie tej wizyty. Po prostu na poczatku pani byla wredna, pozniej ja sie zniecierpliwilam i zaczelam byc protekcjonalna i wymagajaca i.. pani zmiekla. Przykre, ze z niektorymi osobami tylko w taki sposob mozna sie dogadac :/ Pewnie sobie pomyslala,ze wredna malpa ze mnie :D Ale zauwazylam, ze miedzy soba tez sa strasznie wredne te recepcjonistki, nawet wobec mlodych dentystek zachowuja sie po prostu chamsko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DORA:) dokładnie tak jak mówi Kociulinda- ja mam alergie ale nie co roku na to samo, nie jestem \"stałym alergikiem\" tylko takim \"sezonowym\" i zawsze najbardziej \"widac to\" po oczach:) niedawno mialam identyczne objawy jak Ty, kupilam krople polcrom za 6.65 i juz sie nie martwie i nie boje i widze znowu jak trzeba:) 🌼 Kociulinda!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Efffffcia - mam prosbe a moglabys w stopce dodac,ze jestes byla przyszla aparatka? Mowilam Ci paskudo od poczatku,zeby zmienic nicka, bo sie przyzwyczaimy i bedzie pozniej problem :D Przyzwyczaimy sie, ale na jakis czas dodaj to do stopki, will you?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunshine, naprawde, zasluzylas na nalepke ,ze jestes dzielny pacjent , hihi! A propos alergii - ja od lat wlasnie mam pare razy do roku te niby anginy i niby chore zatoki. Ale dziwnym przypadkiem Zyrtec lagodzi wiekszosc objawow... To jeden madry laryngolog wyczail, reszta mnie faszerowala antybiotykami bez skutku. Na mega katar (zawalone zatoki) polecam Cirrus, tam jest pseudoefedryna + ten skladnik co w Zyrtec (antyalergiczny). Dwie doby i mozna oddychac. Sudafed jest do bani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no raczej ze zasluzylam:P na drugiej jest napisane \"super pacjent\":) a pani pielegniarka tez mi dala giftów nieco, bo zaopatrzyła mnie w rozne plyny i masci do okladow, zeby mi te wielkie wylewy od popekanych zyl jakos sie wchlonely:) i dala mi to wszystko do domku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ty to jestes optymistka... Ja to bym gromy rzucala na ta pigule,co zyle rozwalila... A nalepki na honorowym miejscu sobie naklej :D Najlepiej w aucie na przedniej szybie ;P Albo na portfelu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słonko szerszeń:-(, o boze ja to wiesz co bym zrobiła:-), dzielny pacjent, dzielne słonko;-) Dora, a moze to alergia faktycznie, moze jakiś nowy tusz do rzęs, albo coś, nie bój sie🌼 Dobranoc aparateczki:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koculinda, Ty to masz przeboje z ta orto,:-), ale czemu ne nie chciały umowic Ciebie??, jak dobrze ze ja sie nie musze sie umawiac przez jakies asystentki czy cos tam;-), dzwonie do orto i sie umawiam, kiedy chce:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Choroba a wykonywany zawód choroba sprzątaczki - wymioty choroba listonosza - torbiel choroba górnika - zawał choroba myśliwego - zastrzał choroba astronoma - zaćma choroba wynalazcy - nowotwór choroba polarnika - biegunka choroba kierowcy - zapalenie opon (mózgowych) choroba leśniczego - próchnica i korzonki choroba projektanta mody - trąd choroba rybaka - zapalenie stawów choroba osoby towarzyskiej - gościec choroba lenia - nudności choroba komunisty - czerwonka choroba kapitana barki - odra choroba piromana-wulkanizatora - zapalenie opon choroba listonosza wędkarza - torbiel stawowa choroba pracownika obsługującego młot pneumatyczny - udar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki dziewczyny! Dzis ide do innego okulisty, mam nadzieję, że mi powie, że to chwilowe problemy z ostrością. Wczoraj w nocy tak mnie piekły oczy, że krople nic nie pomagały. Kupiłam sobie Visine na podrażnione oczy z przemeczenia i nadwyrężenia z pracy przy komp. Boję się, żę ta \"ślepota\" mi zostanie :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy tkos jeszcze
witam forumowiczow. czy tkos z was mial zakladany goshgarian? bo ja to bede nosic i nie wiem jak dlugo. boje sie ze bede seplenic, jak to nie pomoze to zalaza mi rotator. jaka jest roznica? czy tkos moze mi pomoc? strasznie sie tego boje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MalutkaMałaJa i Sunshine - Wy też miałyście z nadwyrężenia i zmęczenia oczu przed komp. takie \"mgiełki\" na oczach? Tak jakby coś zachodziło na oczy i takie niewyraźne widzenie? Bo ja tak mam od kilku dni? Długo to sie bedzie utrzymywało? Nie mogę patrzec w monitor bo mam takie niby błyski w oczach i mam uczucie, że mi oczy \"latają\" na różne strony. To minie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dora minie, musi minąć🌼, jak bedziesz mogła to napisz jak było u okulisty i co powiedziała:-), trzymaj sie i sie nie bój🌼 Sunshine, a Ty jak sie trzymasz???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam się szybciutko, jakby komuś się przydała ta informacja, to przypomnę, że od ok. miesiąca noszę tylko pierścienie i gumki na ósemkach po lewej stronie. cierpiałam przeokrutnie przez pierwsze 2 tyg., bo mi te pierścienie kaleczyły język przy każdym ruchu, teraz już się przyzwyczaiłam. dzisiaj byłam u orto na kontroli i stwierdziła, że zęby już się do siebie trochę zbliżyły (bo wcześniej się rozmijały, tzn. nie były równo w pionie jeden nad drugim). mam te gumki nosić jeszcze przez 5 tyg. i wtedy znów kontrola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paskuda dodała już do stopki dawny nick :D. Dzięki za gratulacje :). No niestety mam zwykły metalowy aparat, na resztę nie starczyło mi już pieniążków, ale najważniejsze że będzie spełniał swoje zadanie. Jeszcze się nie zdążyłam przyzwyczaić, czuję a może mi się wydaje spojrzenia innych, ale aparat to oznaka dbania o siebie, więc wstydzić się nie mam czego. Zgadza się, miałam dłutowane dwie 8 i z otwieraniem buzi nie mam problemu i od początku szczękościsk mnie nie dotyczył, ale kiedyś kiedyś miałam i po czasie sam zniknął, czego i Tobie życzę. Ja mam za to do tej pory zdrętwiałą prawą część brody i ust, co jest bardzo denerwujące i nie fajne. Siedzę przed kompem i wyglądam jak bokser :), mam buzię wypchaną wacikami i mi się nie domyka, a to dlatego że o 16 miałam usuwane dwie dolne czwórki. Nic a nic nie bolało, nic nie czułam, tylko bardzo krwawi, ale nie ruszam w ogóle buzią i mam nadzieję, że niebawem przejdzie. Wszyscy zachwycali się tymi dwoma zębami po wyrwaniu, jakie one pięknie i młodziutkie, aż mi się naprawdę ich żal zrobiło, ale innego wyjścia nie miałam. Teraz wszystko się zagoi i idę po dół :D Może mi doradzicie jaki kolor gumek wybrać na dół by ładnie wyglądało, skoro na górze mam niebieskie, takie ciemniejsze, ale nie granatowe.. Pozdrowionka 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×